Cor van Aken: 'Even dacht ik dat we zouden degraderen' Renesse ontloopt degradatie Nico Kind wordt trainer Renesse Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland Het Krukeltoernooi is een nieuw jeugdtennisevenement Zonnemaire-trainer opgelucht Koeman Open dag. jeugdtennis BEKENDMAKING Leon Bakker: ''Leuk voor de nieuwe en de oude trainer Tennisvereniging Bru-Tèn neemt het voortouw Leon Bakker scoort zijn eerste doelpunt tegen Domburg. (Foto; Marijke Folkertsma). RENESSE - Sommigen hadden met hem te doen. Anderen niet. Ed van Lent, na zondag qua competitiever band de ex-trainer van Renesse. Als een vader die afscheid nam van zijn zonen liep hij rond op het sportveld van Renesse. Toch omhelzingen en zoenen. Blijdschap. Terecht. Maar ook verdriet en onbegrip bij Ed van Lent. Dankzij een 2-0 overwinning op Domburg behoudt 'zijn' Renesse op de laatste competitiedag haar eer ste klasserschap. Het leek warempel wel of er een kampioenschap gevierd werd na het verlossende fluit signaal. De spelers vlogen in eikaars armen. Ook Ed van Lent deelde mee in de vreugde. Een bos bloemen en de beken de envelop waren zijn deel. Re nesse nam 'zo afscheid van de trainer die vorig jaar nog de ge vierde man was. Het kam pioenschap in de tweede klas afdeling werd toen binnenge haald. Hosanna Van Lent. Een jaar later blijkt maar eens dat roem vergankelijk is. Gewoon klote „We hebben het gehaald. Dat is het mooiste cadeau wat ze je nog kunnen geven. Aan de ene kant. Aan de andere kant is het gewoon klote dat het zo moet lopen. In december, toen ik mijn contract verlengde, ston den ze nog allemaal achter me. Spelers en bestuur. Hadden ze het toen maar gezegd. Dan had ik nu misschien een andere club gehad voor volgend sei zoen". Van Lent zou Van Lent niet zijn als hij niet op zijn manier de laatste weken zou beleven. Van het wegsturen van spelers op de training tot het organiseren en betalen van het ontbijt op de zondagmorgen voor de wed strijd met Domburg aan toe. Zijn liefde voor Renesse blijkt eens te meer. Menig ander trai ner zou de kop in de wind heb ben gegooid en wellicht zijn vertrokken. Chapeau Van Lent! Dat gevoel heerste niet bij alle spelers. Juist de spelers zorg den door middel van een stem ming voor zijn vertrek. Ook Leon Bakker, in het veld met twee goals de gevierde man, was voorstander voor Van Lents vertrek. „Dit is leuk voor de nieuwe en de oude trai ner. Of ik voor een nieuwe trai ner was? Ja, maar dat wil niet zeggen dat ik Ed geen goeie trainer vind". Bakker is dit seizoen-topscorers van Renesse geworden. MetJ0:- goals blijft hij net Mischa van den Hoek met tien treffers voor. Bakkers tiende treffer viel na ruim een half uur te no teren. Daarvoor had Renesse zeker het beste van het spel ge had. Het was George Monongo die van achteruit Clement Rijnberg aan het werk zette. Vanaf links bediende Rijnberg Bakker die koel langs Dom burg-keeper Oscar Jacobs af rondde. Zenuwen Paniek in de rust. Concurrent Ria W., samen met Renesse strijdend om één plaats in de eerste klas, stond in Clinge met 0-2 voor. De Renesse-spelers wisten het. Dat zou heel goed in'het spel na rust terug te vin den zijn. Het eerste kwartier leek het wel of het elftal stijf stond van de zenuwen. „We wisten dat Ria W. voorstond. Maar we hebben gezegd dat we gewoon moesten blijven aan vallen. Alleen hadden we de pech dat we het niet afmaak ten. Maar dat hebben we het hele seizoen gehad", vertelde i Leön Bakker- na afloop. I Bakker verWefes naar de kan sen die Renesse in de tweede helft kreeg. Arjan Visser, Peter Bouterse en Leon Bakker zelf verzuimden Renesse in veilige haven te brengen. Domburg speelde wel voor de eer, maar kwam aanvallend te kort om de solide verdediging van Re nesse in verlegenheid te bren gen. Vooral Robbert-Jan Can ters speelde een prima partij. „Dit zijn mijn wedstrijdjes.. Andere keren tegen Domburg ging het ook altijd goed", sprak het slot-op-de-deur van Renesse. Toch beleefde iedereen die Re nesse lief had nog even een angstig moment. Een vliegend schot van de gevaarlijkste Domburger, Ko Brand, werd door Jeroen Verboom na 26 mi nuten in de tweede helft op schitterende wijze over getikt. Het zou het enige wapenfeit van Domburg uit de hele wed strijd zijn. Lang, heel lang bleef het dus 1- 0. En was daar altijd de span ning en de dreiging van de 1-1. Zeven minuten in blessuretijd kon er dan toch feest gevierd worden. Uit een pass van Peter Bouterse was het Léon Bakker die in de korte hoek onder de keeper door 2-0 aantekende. „Lekker, hier werk je toch hard voor met zijn allen. Heer lijk als je het zo beslist", ein digde Bakker. Renesse - Domburg 2-0 (1-0). 34. Leon Bakker 1-0. 97. Leon Bak ker 2-0. Geen kaarten. Scheids rechter: P.D. de Bok uit Terneu- zen. Toeschouwers: 175. ZONNEMAIRE - De opluchting was Zonnemaire- trainer Cor van Aken na afloop van het duel tegen het vijfde team van Luctor '88 van het gezicht te le zen. In de slotwedstrijd van het seizoen was de de gradatie door een 3-2 winst afgewend. Tot op de laatste speeldag was de degradatie-regeling ondui delijk. Twee clubs vlogen er ze ker uit, maar misschien was, door een veranderende inde ling, ook een derde club de klos. Om zeker te zijn van het behoud van het derde klasser schap moest Zonnemaire, ge zien de stand, minimaal een punt halen. Dat lukte. „In oktober dacht ik echt dat we het niet zouden halen," al dus Van Aken. Het was het mo ment waarop Zonnemaire met slechts drie punten ergens on deraan de ranglijst bungelde. Van Aken: „Er zijn wedstrij den geweest dat de keeper naar me toe kwam en vertelde hoe blij hij was, dat we het onder de tien hadden gehouden. Maar na de winterstop begon nen we opeens punten te halen. Dat zijn de magische krachten in de sport." Helemaal tovenarij was het na tuurlijk niet. Van Aken bracht lichte wijzigingen in de tactiek en bovendien kon de ploeg weer beschikken over Erik Dogger. Dogger heeft een tijd op non-actief gestaan vanwege een gebroken been, speelde voor de winterstop enkele ke ren mee, maar het duurde even voor hij het ritme weer te pak ken had. Van Aken: „Met Dog ger erbij zijn we beter gaan voetballen. Hij is de speler met Marcel Schouls haalt in het duel met Luctor*88 5, acrobatische toeren uit om de bal binnen het speelveld te houden. (Foto: Marijke Folkertsma). de meeste techniek. Iemand die de lijnen uit kan zetten." De aanvallende middenvelder vervulde in het duel met Luc- tor'88 eveneens een belang rijke rol. Zij het dan alleen in de tweede helft, want in het eerste bedrijf was hij onzicht baar. „Hij drukte zijn snor", al dus Van Aken. „Dat heb ik hem in de rust ook duidelijk gemaakt." De rust werd overigens bereikt met een l-0( voorsprong voor de thuisclub. De treffer, een fraaie bal in het dak van het doel, werd gemaakt door Sebastiaan van Leersum. Via een straf schop, veroorzaakt door aan voerder Piet Stouten en inge schoten door Lou Moison, kwam Luctor'88 op gelijke hoogte, 1-1. De tweede helft was echter duidelijk voor de thuisclub, die binnen korte tijd de voorsprong heroverde. Dat gebeurde in de periode dat Dogger zich nadrukkelijk met het spel ging bemoeien. Zijn eerste wapenfeit na bijna een uur spelen was een hoekschop van waaruit hij de bal recht streeks op de lat deponeerde. Twee minuten later schoot hij raak. Zijn inzet was voor Luctor-doelman Frans Esser onhoudbaar omdat de bal door een verdediger van richting was veranderd, 2-1. Een kwar tiertje later scoorde Dogger zijn tweede doelpunt. Dit keer na een combinatie met Marco Duinhouwer. Dat Luctor in de slotminuten de achterstand nog verkleinde (doelpunt van Jan Bek) was alleen nog van statistisch belang. Zonnemaire - Luctor '88 5 3-2: 28. Sebastiaan van Leersum 1- 0, 55. Lou Moison 1-1 (straf schop), 62. Erik Dogger 2-1. 77. Erik Dogger 3-1, 89. Jan Bek 3- 2. Scheidsrechter: S. Duinhou wer. Toeschouwers: 31. Het toernooi is gisteren, zon dag, gestart met een aantal wedstrijden. Deze week wordt iedere dag van 9.00 uur tot 21.00 uur gespeeld en op zater dag 6 mei is het finaledag op het tennispark in Bruinisse. „We zijn expres vandaag ge start om niemand teleur te stel len", vertelt Adrie de Looff. Adrie de Looff en Ineke van den Houten, beiden van de technische commissie Bru-Tèn, steken een helpende hand uit naar de jeugdcommissie met Marja Maaskant, Lia de Winter en Nelleke Duinhouwer. Op het Krukeltoernooi kunnen de deelnemers punten verdie nen voor de landelijke ran- kinglijst. „Wij zijn ooit als eer ste begonnen met Het Mossel- toernooi en Seniorentoernooi. Die twee evenementen zijn uit gegroeid tot een groot toernooi. We hopen met dit jeugdtoer- nooi ook een basis te leggen voor de toekomst. Het is de be doeling om de komende jaren dit toernooi weer te organise ren. Met dit grote aantal deel nemers is het al een succes", laat Adrie de Looff weten. Van de 136 deelnemers komen er vijftig jeugdtennissers van Schouwen-Duiveland. Daaron der is een aantal kanshebbers voor de eindoverwinning. Zo is Wesley Goud uit Nieuwerkerk als tweede geplaatst bij de jon gens tot en met tien jaar. Peter Dekker uit Bruinisse en Johan van Urk uit Zierikzee moeten hoge ogen gooien bij de jon gens tot en met twaalf jaar. Jeroen Volkeri en Arjan Klom- pe, beiden van tennisvereni ging Zierikzee, zijn kansheb bers voor de overwinning bij de jongens tot en met zestien jaar. „Het leuke is dat jeugd uit de bondstraining van KNLTB district Zeeland nu in hun eigen provincie een toer nooi kunnen spelen. Zij moe ten normaal vijf tot zes lande lijke toernoois aflopen. Als dit K5-toernooi goed verloopt heb je kans om in de toekomst ook een K4-toernooi te mogen orga niseren." Uitslagen zondag 30 april: Meisjes enkel t/m 12 jaar: Mer- lijn Citoon - Fiona Kroon 6-4 6- 0. Jongens t/m 12 jaar: Patrick de Visser - Pim de Morree 6-0 6- 0. Ricardo de Winter - Danny Steijn 6-2 6-1. Tom van der Klooster - Fulco de Vos 6-2 6-0. Christiaan Grootenboer - Wal- ly Yuen 6-0 6-0. Thomas Gidi- onse - Sven Buijs 6-2 6-2. Jon gens t/m 16 jaar: Arjan Klom- pe - Tonny Matthijsse 6-2 6-2. Het landelijk jeugdtennistoernooi Krukel in Bruinisse is giste ren officieel van start gegaan. (Foto: Marijke Folkertsma). SCHIPHOL (ANP) - Ronald Koeman onderhandelt op Schiphol met een delegatie van Feyenoord over een lang durig contract. De libero van Barcelona arri veerde vanochtend vroeg op de luchthaven, waar zijn zaa kwaarnemer Ger Lagendijk en Feyenoord-manager Fred Blan- kemeijer hem opwachtten. Omstreeks het middaguur voegde voorzitter Van de Herik I zich bij het drietal. Koeman hoopt tijdens het bliksembe- zoek de laatste details betref fende zijn overgang naar de Rotterdamse club te regelen. Hij vliegt vanavond terug naar Barcelona. NIEUWERKERK - Tennisver eniging Duiveland houdt don derdag 4 mei een open dag voor de jeugd op het tennispark in Nieuwerkerk. Tussen 13.00 uur en 16.00 uur kan de jeugd kennismaken met de tennissport. Tennisschool All-Round van Theo Gorsse geeft uitleg en een demonstra tie. RENESSE - De opvolger van Ed van Lent is be kend. De uit Burgh-Haamstede afkomstige Ni co Kind wordt met ingang van komend seizoen trainer van het eerste elftal van Renesse. Dronrijp bekend. Renesse had de keuze uit vier kandi daten. Twee vielen er af. „Met de twee andere heb ben we góede gesprekken gehad. De spelers ambieer den Nico Kind. De andere was voor het gevoel van het bestuur ook nog iets te jong", vulde secretaris Cor Bakker aan. Morgen, dinsdag, maakt de selectie van Renesse kennis met de nieuwe trainer. Kind trainde eerder DFS 1, stopte een jaar en solliciteerde daarna tevergeefs bij Brou wershaven. Vervolgens trainde hij afgelopen sei zoen gezien het kampioen schap niet onverdienstelijk DFS 2. Nu dus Renesse. Het gerucht gaat dat met hem Edwin Kriens en nog twee andere spelers van DFS meeverhuizen. De beslissing viel al enige weken geleden. „In princi pe hebben we een mondelin ge één-jarige overeenkomst. Halverwege het seizoen overleggen we gewoon over wat we het nieuwe seizoen gaan doen", maakte wedstrijdsecretaris Hans Ring 10, 4321 AJ Kerkwerve Telefoon 01110-16651 - Fax 01110-12911 Op Bevrijdingsdag vrijdag 5 mei 1995 zullen geen afvalstoffen worden ingezameld. In plaats van vrijdag zal worden ingezameld op: WOENSDAG 3 MEI 1995: wijk 51 en 53 Oosterland, Ouwerkerk, Nieuwerkerk (bebouwde kom) en het buitengebied ten zuiden van de Rijksweg. DONDERDAG 4 MEI 1995: wijk 52 en 56 Dreischor en het buitengebied ten noorden van de Rijksweg, zakkenwijk in het centrum van Zierikzee. In verband met afwijkende inzameltijden wordt u verzocht de rolemmer op de inzameldag tijdig aan de straat/weg te plaatsen. De overslag aan de Hoosjesweg is vrijdag 5 mei 1995 gesloten. DE DIREKTEUR mhbttT'TTMH 1 - MAANDAG 1 MEI 1995 NR 25765 BRUINISSE - Tennisvereniging: Bru-Tèn in Bruinisse heeft het voortouw geno men voor een nieuw tennisjeugdtoernooi op Schouwen-Duiveland. Het K5- toernooi, dat de naam Het Krukeltoernooi heeft gekregen, trekt deelnemers uit het hele land. In totaal zijn er 136 inschrijvingen tot de leeftijd van zestien jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9