Optochten, kampvuur en Oranjebal Renesse Scharendijke Serooskerke Sirjansland Zierikzee Zonnemaire Koninginnedagprogramma 's Schouwen-Duiveland Burgh- Haamstede Brouwershaven Bruinisse Ellemeet Dreischor Kerkwerve Nieuwerkerk Noordgouwe Noordwelle Oosterland Ouwerkerk DONDERDAG 27 APRIL 1995 NR 25763 5 de Ring en de wedstrijd ge kostumeerd volleybal. Alle ko ninginnedagevenementen in Ouwerkerk spelen zich af op of vanaf de Ring midden in het dorp of in het dorpshuis, dat eveneens aan de Ring ligt. 10.00 Optocht op thema Mid deleeuwen begeleid door muziekvereniging Nieuw Leven. 11.00 Knutselen in dorpshuis voor kinderen tot en met twaalf jaar. 13.00 Spelen voor kinderen tot en met twaalf jaar. 14.30 Spelactiviteiten, waaron der skelterrace voor oudere jeugd en volwas senen. 16.00 Gekostumeerd volleybal. 19.00 Puzzeltocht. 21.00 Prijsuitreiking. 22.00 Lampionoptocht. Op de Ring in Renesse wordt dit jaar ter gelegenheid van Koninginnedag een kampioen schap touwtrekken en een kus sengevecht gehouden. Aan de krachtsinspanning doen groe pen mee bestaande uit vijf per sonen. Het feest wordt volgens traditie geopend door herau ten die te paard door het dorp rijden, waarna leden van het fanfarekorps Luctor et Emer- go vanaf de kerktoren koraal- muziek ten gehore brengen. Op het schoolplein van obs 't Staepel'of worden 's morgens kinderspelen gehouden. Alle andere evenementen spelen zich af in of vanaf centrumge bied rondom de kerk. 08.00 Rondgang herauten te paard. 08.30 Koraalmuziek vanaf de kerktoren. 09.30 Spelen voor kinderen tot twaalf jaar. 13.00 Fietspuzzeltocht. 13.30 Muzikale rondgang böe- renkapel De Notenklu- vers. 15.00 Kampioenschap touw trekken en kussenge vecht. 16.30 Prijsuitreiking. 22.00 Lampionoptocht. Snoep is het thema van de kin deroptocht die ter gelegenheid van de verjaardag van de ko ningin 's morgens door Scha rendijke trekt. De kinderen rijden op versierde fietsen of andere voertuigen en zien er uit 'om in te happen'. Het pro gramma omvat verder kin derspelen, een puzzeltocht door het dorp voor kinderen van acht jaar en ouder, een zes kamp en een oriëntatie-rit voor auto's. De evenementen worden gehouden op diverse locaties in het dorp. 10.15 Kinderoptocht op het the ma snoep, begeleid door muziekgezelschap Nut en Uitspanning. 11.00 Tbespraak burgemeester W. den Boer en zingen Wilhelmus voor gemeen tehuis. 12.30 Spelen voor kinderen van drie tot en met zeven jaar in de Dorpsstraat. Puz zeltocht door het dorp voor kinderen -vanaf acht jaar. 14.15 Zeskamp op Bethlehem- plein. 17.00 Prijsuitreiking zeskamp in Putmeet. 19.00 Oriëntatie-rit voor auto's vanaf De Putmeet. In Serooskerke wordt Koning innedag dit jaar gevierd met kinderspelen op het plein bij de school. Het gaat daarbij om een gevarieerd aanbod zonder vast thema. Koninginnedag wordt ook in Serooskerke ge opend op traditionele wijze met vlaghijsen en het zingen van het Wilhelmus en aantal andere liederen. Ook dit eve nement is bij het gebouw van obs De Schelphoek. Op het dorpsplein wordt 's middags een ganzenbordspel en een barbecue gehouden. 09.00 Vlaghijsen. Zingen van Wilhelmus en andere liedjes. 09.30 Spelen voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. 14.00 Ganzenbord op het Dorpsplein met opdrach ten door het hele dorp. 17.00 Afsluiting door middel van de traditionele bar becue. In Sirjansland zijn feestelijk heden gepland op vrijdag 5 mei. Een survival zeskamp. Een tent waarin een drive-in show wordt gepresenteerd en de ar tiesten Penny Lane en Hans van Rijswijk optreden en de terugkeer van de avond- Oranjemarkt op het Haven plein. Dat zijn enkele elemen ten uit het koninginnedagpro gramma in Zierikzee. Voor de jongste kinderen worden spe len gehouden op de pleinen van de Theo Thijssenschool, obs Het Kofschip en cbs Johan Louis de Jonge. De oudere kin deren kunnen deelnemen aan een vossenjacht, die start bij De Driehoek. Ook op 5 mei zijn in Zierikzee diverse evene menten. 09.00 Muzikale rondgang door de straten door de Ko ninklijke harmonie Kunst en Eer en het draaiorgel Alanti. 09.30 Optreden accordeonge zelschap Zeeland Trio in verzorgingshuis Borren- damme. 10.00 Tbespraak burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs. Vlaghijsen scouting groep Mr Bakker. Zingen Wilhelmus. 10.20 Show majorettenpeloton Ministars. 10.30 Vossenjacht voor kinde ren van acht tot en met twaalf jaar vanaf De Driehoek. 10.30 Schaken onder de Beuze. 11.00 Spelen voor kinderen van vier tot en met zeven jaar op plein van buiten de stadswal gelegen basis scholen. 14.00 Optreden accordeonge zelschap Zeeland Trio in verzorgingshuis De Wie ken. 14.00 Optreden ensemble Zeeuwse Muziekschool in verpleeghuis Cornelia- stichting. 14.00 Survival zeskamp op Ha venplein. 16.00 Drive-in show in tent op het Havenplein. 19.00 Oranjemarkt op Haven plein. 20.00 Concert met Penny Lane en Hans van Rijswijk. Evenals in de andere kernen in de gemeente Brouwershaven wordt Koninginnedag in Zon nemaire dit jaar gevierd op 5 mei. SCHOUWEN-DUIVELAND - Dit jaar wordt Koninginnedag gevierd op zaterdag 29 april of op vrijdag 5 mei, de dag waar op Nederland vijftig jaar is be vrijd. In enkele kernen op Schouwen-Duiveland zijn bei de dagen feestelijke activitei ten. Vrijwilligers van zeven tien Oranjeverenigingen zijn al weer enkele maanden in de weer met het uitkienen en voorbereiden van nieuwe en originele, oude en traditionele evenementen die publiek op de been brengen en de echte Oran jesfeer met zich meebrengen. Hieronder een overzicht van de activiteiten op zaterdag 29 april. In de bevrijdingsbij lage bij de krant van 28 april staan evenementen die 5 mei op Schouwen-Duiveland worden gehouden. Dan is het feest in Brouwershaven. In Burgh-Haamstede staat Ko ninginnedag helemaal in het teken van muziek. Het thema loopt als een rode draad door het programma. Dat omvat on der meer een aubade door de koren uit de gemeente en de schooljeugd, karaoke, levende muziek en een Oranjebal. De kinderen maken een eigen mu ziekinstrument en zelfs bij het spellencircuit staat muziek centraal. Het programma speelt zich grotendeels af op de Beatrixweide. Op de Slotlaan bij Slot Haamstede worden de traditionele wedstrijden ring steken gehouden. 08.45 Optocht met schoolkin deren en muziekgezel schap Witte van Haem- stede vanaf Burgh. 09.15 Officiële opening en au bade koren en schoolkin deren op Beatrixweide. 09.30 Vlaghijsen do'or scou tinggroep. 10.00 Kinderprogramma en be gin Oranjemarkt. 11.00 Ringsteken in de Slot laan. 11.15 Optreden clown. 13,30 Karaoke. 15.00 Levende muziek Leutige krabben. 20.30 Oranjebal in De Schutse. 21.00 Lampionoptocht vanaf De Schutse, gevolgd door een kampvuur op de wei de naast de basisscholen. In Brouwershaven wordt Ko ninginnedag op 5 mei gevierd. Paleizen en kastelen. Die knut selen de middengroepen van - de Bruse basisscholen op 29 april in elkaar in sportcen trum De Vanger. Ondertussen worden de jongste leerlingen in het dorpshuis vermaakt door kindertheater Du Bois en leven de hoogste groepen zich uit met het beschilderen van sloopauto's. De koninginne dagviering in Bru wordt dit jaar niet gevierd met de Bru- lympics, maar met een zes kamp, mits daar voldoende deelnemers voor zijn. Tijdens de pauze van het Oranjebal 's avonds in het dorpshuis wordt de sportman, sportvrouw en sportploeg gekozen en de pen ning van verdienste uitge reikt. Ook op 5 mei is in Brui nisse een feestprogramma. 09.45 Voor gemeentehuis: Au bade. Toespraak burge meester A. Vogelaar. Vlaghijsen door scou ting. Ballonnen oplaten en muzikale rondgang met Nu met Hope/Oefe ning en Uitspanning. 10.30 Kindertheater Du Bois in Durpsuus. Paleizen en kastelen maken in De Vanger. Sloopauto's be schilderen naast Durps uus. 13.30 Zeskamp en spelmiddag in De Vanger, Kinder rommelmarkt bij Durps uus. 14.00 Oranjebingo in verzor gingshuis In 't Opper. 16.00 Demonstratie Bruse jeugdbrandweer in cen trum van het dorp. 18.30 Denkronde sportbollebo- zen in Durpsuus. 20.00 Oranjebal met Window. 21.30 Verkiezing sportman, sportvrouw en sport ploeg van het jaar en uit reiking penning van ver dienste. Het dorpsduo De Stamgasten speelt een belangrijke rol bij de koninginnedagviering in Ellemeet. Het muzikale duo zorgt voor de omlijsting van het gezellig samenzijn in 't Durpsuus dat vanaf 11.00 uur wordt gehouden en tijdens de dansavond die daar om 20.30 uur begint. De Koninginnedag wordt verder gevierd met een play-backshow en een fiets puzzeltocht. Ook deze evene menten worden gehouden in óf vanaf 't Durpsuus. 11.00 Gezellig samenzijn niet muzikale duo De Stam gasten 14.00 Play-backshow «voor groot en klein. 16.00 .Fietspuzzeltocht. 20.30 Dansavond met De Stam gasten. In Dreischor wordt het Oranje feest dit jaar op 5 mei gevierd. Sprookjes is het thema van de koninginnedagviering in Kerkwerve. De kinderspelen, die bij mooi weer 's morgens worden gehouden hebben een sprookjesachtige sfeer en ook de optocht die vanaf 13.30 uur door het dorp trekt zit vol sprookjesfiguren. Een zes kamp voor de jeugd van twaalf tot zestien jaar én een zeskamp voor volwassenen vormen be langrijke onderdelen van het feestprogramma. Tijdens het Oranjebal dat vanaf 21.00 uur wordt gehouden in dorpshuis Zuudènde wordt de zeskamp- wisselbeker uitgereikt en de winnaars bekend gemaakt van de jeugd-zeskamp en autopuz- zelrit. Alle andere evenemen ten worden gehouden op of vanaf de Ring midden in het dorp. 09.00 Toespraak burgemeester W. den Boer en gezamen lijk zingen Wilhelmus. 10.00 Kinderspelen met thema sprookjes en zeskamp voor de jeugd van twaalf tot zestien jaar. 13.30 Optocht met thema sprookjes. Met muziekge zelschap Con Amore en majorettenkorps Apollo- nia. 14.30 Zeskamp. 17.30 Autopuzzelrit vanaf dorpshuis 't Zuudènde. 21.00 Oranjebal met muziek van Ad Hagesteijn en prijsuitreiking. Vanwege het succes van de zes kamp die vorig jaar op de Ring werd gehouden heeft de Oran jevereniging dit evenement ook nu weer georganiseerd. Er hebben zich reeds acht teams opgegeven voor het spektakel, het maximale aantal. De Ko ninginnedagviering omvat ook een mini-zeskamp voor kinderen van tien tot en met 15 jaar en een optocht met verkle de kinderen en versierde fiet sen. De kinderen kunnen zich verder uitleven tijdens de kin derspelen de 's morgens wor den gehouden, de vrijmarkt waar ze tweedehands spullen kunnen verkopen en de kin derdisco. Alle evenementen worden gehouden op De Ring midden in het dorp. De optoch ten vertrekken vanaf Ons Dorpshuis, waar ook de kin derdisco wordt gehouden. 08.30 Lawa'aioptQÖht met pot ten, pannen, deksels en toeters. 09.00 Aubade voor gemeente huis door schoolkinderen uit Sirjansland en Nieu werkerk. 09.30 Spelen voor kinderen tot en met negen jaar. Mini- zeskamp voor kinderen van tien tot vijftien jaar. 12.45 Optocht met verklede kinderen, versierde fiet sen en karren. 14.00 Zeskamp. Vrijmarkt, voor kinderen. 16.30 Prijsuitreiking deelne mers optocht. 19.00 Kinderdisco. In Noordgouwe wordt dit jaar feest gevierd op vrijdag 5 mei. De bevrijding is het thema van de koninginnedagviering in Noordwelle. Een thema dat tot uiting komt in de kleding die de kinderen dragen en de aard van twee spellencircuits die worden gehouden. Een voor de schooljeugd 's morgens op het schoolplein en een voor jong én oud 's middags bij het dorps huis. Alle dorpsbewoners kun nen deelnemen aan een geza menlijke broodmaaltijd, 's Avonds wordt een gekostu meerde korfbalwedstrijd ge houden. Alle evenementen worden in of nabij het dorps huis gehouden. 09.30 Vlaghijsen en gezamen lijk Wilhelmus zingen. 10.00 Spelcircuit met thema be vrijding voor school jeugd. 11.00 Play-backshow. 14.30 Spellencircuit voor jong en oud. 18.00 Gezamenlijke brood maaltijd. 19.00 Gekostumeerde korfbal- wedstrijd. Het Oranjefeest in Oosterland is dit jaar óp vrijdag 5 mei. De Middeleeuwen keren op 29 april terug in Ouwerkerk. De sfeer van vroeger eeuwen is het thema van de optocht die 's morgens door het dorp trekt, onderdeel van de kinderspelen en activiteiten voor volwasse nen die worden gehouden op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5