KNMI begint met speciaal weerbericht voor toeristen Eerste CD uit van het Bruinisser Visserskoor top ph ne Aanstaand bruidspaar wint droomreis naar Curagao chumm Seizoenwinkel Tuincentrum Janse aan het Kraanplein Expositie portretten in de Bewaerschole Bij jubileumactie van Van Geesbergen flakkee verhuizingen b.v. Excursie Zeepeduinen Activiteiten in Speeltuin De Dreef Ouderavond met jeugdkoor Actuele informatie op het vakantie-adres Als de zuidwester loeit' communicatie Een telcfoomoeMcl, bcantwoonlcr. (ax en kopiccrxysiccm in ciiii bcifouwbaar apparaat van Panasonic co> zakenpartner Dc bote kcxip volgens de conMimenlengids tan upril 1995. I:n wic is de l>cstc leverancier volgens uTop Phone loch'.' Wani «laar bciaufl u cr -ex hiw- slecliis V99.00 voor li p s 1199.00)! Rotterdam 010 2621919 Dlrksland 018771333 Woensdag 26 april 1995 nieuwsbode extra Advertentie -f Middclhamis Schoenmakers sinds 1917 Westdijk 29 Advertentie A WKKENDE Middelhamis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VB<HmZH<S Tel. 01870-82188 Tel. 01883-20016 Tel 01110-13163 Tel 01860-13624 Dat was er maar één op Sehouwen-Duiveland: Jacob Knuist uit Dreischor. Hij had reeds vier koren en muziekge zelschappen onder z'n hoede. Maar na een week bedenktijd stemde hij toe. Het koor groei de tot 50 leden waarna het sta biliseerde. Momenteel groeit het weer door, ook met jonge ren. Het zijn niet alleen vissers die lid zijn van het Visserskoor. Maar de meeste leden hebben wel een directe binding met het water. Bijvoorbeeld als haven meester, tonnenlegger, kapi tein bij Smit, sluismeester, ka pitein van eeri rondvaartboot en bemanning van binnen- vaarttankers. Een hechte groep, die in een goede sfeer oefent en uitvoerin gen verzorgt. Er wordt gezon gen met een discipline die je van vrijgevochten vissers niet zou verwachten. Maar ook op het water gelden regels om aanvaringen te voorkomen. Het veelal Nederlandstalige repertoire, aangevuld met En gelstalig en Schotse ballades, sloeg direct goed aan bij het publiek, vooral ouderen. On danks de jonge staat van dienst heeft het koor reeds een vol waardige plaats op de evene mentenkalenders. Visserijda- gen en Bruniversails in Bru. Daarnaast krijgt het koor uit nodigingen uit heel Zuidwest Nederland. Het is dan ook het enige Visserskoor in de regio. Een jaar na de oprichting werd een muziekbandje opgenomen met het toenmalige repertoire. Daar was veel belangstelling voor na een optreden. Weer een jaar later zong het koor veel meer twee-stemmig en was het repertoire flink uitgebreid. Toen stond men voor de keus: of wéér een bandje of gelijk de stap naar een CD. Volgens diri gent Jaap Knuist was het koor gereed voor die CD. Vrijdag 19 mei is de presentatie in de Concertzaal in Zierikzee. Het evenement wordt begeleid door Oosterlands Fanfare en de Klederdrachtgroep Schou- wen-Duiveland. De zes burge meesters van Sehouwen- Duiveland hebben zich bereid getoond de eerste CD's in ont vangst te nemen. Nostalgisch Naast sfeervolle Toscaanse ter racotta, riet en draadmandjes verkoopt Maria artikelen voor 'het betere buitenleven': nostalgische benodigdheden voor het werken in de tuin zo als rubberlaarzen, tuinklom pen en wat gereedschap. Op de oude planken zijn verder apar te loden en gietijzeren bloem bakken te vinden en in de vi trine staan exclusieve cadeau artikelen. Bil RGH-HAAMSTEDE - Zon dag 30 april om 13.30 uur ne men de beheerders van de Zee peduinen van de Vereniging Natuurmonumenten liefheb bers mee de Zeepeduinen in. Ze vertrekken bij het toe gangshek van Slot Haamstede aan de Noordstraat. Van te vo ren een kaartje kopen bij de VVV in Haamstede. De VVV is zondags gesloten. Het is alweer volop lente. Alle tinten groen kleuren het Slot bos en de duinen. Fris wit en donkerrood worden rond het excursieweekend aan het palet toegevoegd, als de meidoorn en lijsterbes in bloei komen. In al die lentekleuren lopen de zwarte Shetlandpony's, die Na tuurmonumenten helpen met het openhouden van de duinen. De veulens die de laatste twee weken geboren zijn geven een extra dimensie aan het lentege- voel! In juli-en augustus geven men sen van de Vogelwacht Schou wen iedere week een excursie door de Zeepeduinen. Vooral veel toeristen genieten dan van het gebied. De medewerkers van Natuurmonumenten hou den zelf nog een aantal excur sies buiten de drukke zomer maanden, in de maanden waar in de natuur van de Zeepedui nen ook bijzonder mooi is. De excursies zijn voor iedereen, le den en niet-leden, toerist of omwonende. Omdat er maar twee medewerkers zijn en om dat voor een leuke excursie de grootte van de groep beperkt moet blijven is aanmelden bij de WV Burgh-Haamstede ook voor deze excursies noodzake lijk: 01115-1513. RENESSE - Speeltuin De Dreef in Renesse zal in de mei vakantie elke dag geopend zijn. Er zullen dan diverse acti viteiten en wedstrijden plaats vinden waaraan alle kinderen kunnen meedoen. De kinderen kunnen meedoen aan wedstrijden met skelters, autootjes en tractors. Verder zijn er trampolinebehendig heidsspelen en verkleedpartij en. De meivakantie begint in speeltuin De Dreef op zondag 30 april en is dan geopend van 14.00 tot 20.00 uur. De week van 1 mei tot en met vrijdag 5 mei is de speeltuin geopend van 10.00 tot 20.00 uur. ZIERIKZEE - Donderdag 27 en vrijdag 28 april worden op de protestants christelijke basis school Jan Wouter van den Doel de jaarlijkse feest- en ouderavonden gehouden. Op beide avonden wordt het zelfde programma gebracht. Schoolkoor Jom Jom zorgt voor zang en muziek. De mede zeggenschapsraad zorgt voor een vrolijk optreden en de leer lingen van groep zeven voeren de jeugdmusical Karei wordt ontdekt op. Ben Ramondt schreef de teksten en Mar van der Veer zorgde voor de lied teksten en de muziek. Beide feest- en ouderavonden begin nen om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Erwin Flikweert en Deborah Schot zijn de gelukkige prijswin naars van de droomreis naar Curapao bij de jubileumactie bij Van Geesbergen mode. Vorige week vond de trekking plaats door notaris mr. D. van Eek uit Zie rikzee. Er wordt gezongen met een discipline die je van vrijgevochten vissers niet zou verwachten. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - 'Als de zuidwester loeit' is de titel van de eerste CD van het Brui nisser Visserskoor. De CD komt uit, twee jaar na de oprichting van het succes volle koor. Ze omvat liedjes als Bruinisser vissersvrouw, Ketelbinkie, Een vis sersliedje uit Bru en Hoor je het ruisen der golven. Het muziekschijfje wordt vrijdag 19 mei officieel gepresenteerd in de Concertzaal in Zierikzee. Alle zes burgemeesters krijgen dan een exemplaar. In de zomer van 1991 voer Jaap Huizer uit Bruinisse de haven van Oude Schild binnen met z'n platbodem. Op de achter grond klonken vrolijke zeemans- en vissersliedjes. Het "bleek het Visserskoor van Ou de Schild te zijn. ,,Wat zou dat mooi zijn als Bruinisse als spe cifieke vissersplaats ook zo'n koor zou hebben", dacht Hui zer. Terug in Bru polste hij Luuk Ottens en Gerard La Grand die meteen enthousiast reageerden. Met z'n drieën na men ze het initiatief. Ze recru- teerden de leden onder vrien den en kennissen, of soms met het telefoonboek op de knieën. Met 27 aspirantleden werd het koor opgericht. Leo IJzelen- berg en Ton Gebraad waren be reid muzikale begeleiding te geven. Een dirigent die de veel al ongeschoolde stemmen eni ge richting kon geven, die het speciale Bruse sfeertje aan voelde en die serieus was naast een gevoel voor humor was gauw gevonden. ZIERIKZEE - „Het is al gebeurd dat ze om zoutzuur of een knop voor de vlag- gestok kwamen vragen,"vertelt Maria Janse. Niet zo gek als men bedenkt dat het pand aan het Kraanplein, toen het eigendom was van Johannes Korsten, ja renlang een begrip geweest is voor ondernemend Zierikzee. Sinds twee weken echter hebben apparaatstekkers en ontsmettingsmiddelen plaats gemaakt voor de planten, bloemen en tuinartikelen van Maria Janse. De 150 jaar oude bakkerij- ria Janse, van het tuincentrum en cadeauartikelen op die loca- inrichting van het uit 1600 da- aan de Touwbaan, een sfeervol- tie te gaan verkopen. „Het is terende pand inspireerde Ma- le collectie planten, terracotta een experiment. Ik weet niet hoe lang ik er in kan blijven want de huidige eigenaar is aan het verbouwen. Hij is hier naast begonnen en misschien kan ik er wel tot volgend jaar blijven. Het kan ook zijn dat het maar voor één seizoen is. Ik vind het gewoon leuk' om eens te doen. Het is een schitterend plekje, zo met het uitzicht op de Museumhaven. Er zouden hier wat meer winkels moeten komen, zodat je iets meer loop hebt." De zeventien-jarige dochter, van Maria, Marit, heeft er het komende seizoen een leuke vakantiebaan aan, want zij zal haar moeder een handje gaan helpen. In de twee weken dat Maria be zig is heeft ze al veel leuke reacties gehad. Maria: ,,De meeste reacties zijn enthou siast, maar er zijn ook mensen die zich afvragen wat ik in die oude troep zie. Ze vragen of ik die muren nog ga opknappen, maar dat is nou juist de charme van het pand. Een ideale ach tergrond voor de spullen die ik wil verkopen." Het 150 jaar oude bakkerij-interieur vormt een ideale achtergrond voor de planten,, bloemen en tuinartikelen. Op de foto Marit Janse, die.haar moeder een handje gaat helpen in de Seizoènzaak aan het Kraanplein. (Foto: Joop van Houdt). Maria: ,,De cadeau-artikelen verkopen we aan de Tbuwbaan ook, maar daar liep het niet zo. Ik ben erg benieuwd hoe het zal gaan hier." De winkel is geopend op don derdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur. Advertentie BURGH-HAAMSTEDE - Portretten en andere wa terverfschilderijen van Addie Nieuwenkamp-Mida- vaine vormen een expositie, die van 29 april tot en met 13 mei is te zien in De Bewaerschole in Burgh- Haamstede. Addie Nieuwenkamp werd ge- boren in Middelburg en tekent en schildert reeds vanaf haar jeugd. Zij volgde een opleiding aan de kunstacademie in Den Haag en gaf les aan kinderen en volwassenen. Daarnaast ex poseerde zij haar werk regel matig, onder meer in Brou wershaven, Burgh-Haamstede, Middelburg en Ouddorp. Sinds kort woont de kunstenares weer in Zeeland en wel in Vee- re. Addie Nieuwenkamp wordt geïnspireerd door het water, de natuur, het theater en haar di recte omgeving. Afhankelijk van het onderwerp gebruikt zij voor haar schilderijen potlood, aquarelverf, olieverf, textiel of andere materialen. Haar por tretten bestaan veelal uit een voorgrondfiguur, bijvoorbeeld een clown, danseres of pierrot met daarachter een geschilderd verhaal. Kleur is in haar werk heel belangrijk. De kunstenares is in staat in korte tijd een goed gelijkend portret te maken. Tijdens de expositie is zij op de zaterda gen 29 april, 6 en 13 mei in De Bewaerschole aanwezig om portretten te maken van men sen die daarvoor belangstel ling hebben. De expositie is van maandag tot en met zater dag te bekijken van 13.30 tot 16.30 uur. ZIERIKZEE - Het KNMI verzorgt vanaf 15 juni een speciaal vakantieweerbericht voor toeristen. Hierdoor worden campinghouders op de hoogte gësteld van de plaatselijke weersverwachting in hun gebied. Zij kun nen de fax met het weerbericht op het prikbord hangen. Reden voor de actie was het vijftienjarige bestaan van de modezaak aan de Appelmarkt in Zierikzee. Vincent Stens: ,,Wij dachten aan iets origi neels waar niet alleen onze vas te klanten, maar iedereen aan kon deelnemen. Omdat mijn schoonouders twee jaar gele den een dames- en herenmode zaak openden op Curagao, leek het ons een leuk idee om als hoofdprijs een vijftiendaagse vliegreis naar dit zonnige ei land te verloten. Veel van onze klanten kennen meneer en me vrouw Kok en zijn nieuwsgie rig hoe het er daar allemaal uitziet. Bij besteding van iede re 25 gulden ontving de klant een lot waarmee men kans maakte op de reis of een mode cheque ter waarde van 100 gul den." De winkel zelf was tij dens de actje geheel in Antilli aanse sfeer. Stens: ,,Dit bracht veel leuke reacties teweeg en bracht mensen er toe eens een kijkje te komen nemen in onze zaak." Voor Erwin Flikweert en De borah Schot kwam de reis wel heel erg van pas. In augustus Als een van de voordelen van het lokale weerbericht noemt het KNMI het feit dat de va kantiegangers al vóór negen uur 's morgens op de hoogte worden gesteld van de laatste weerberichten. Zij kunnen hier dan hun dagbesteding op af stemmen. Weerberichten die tot nog toe werden uitgegeven op televisie, radio, NOS-teletekst en de spe ciale 06-weerlijnen bleken vaak niet geschikt voor vakan tiegangers omdat de middelen om ze te ontvangen, zoals een zaktelefoon of een TV met tele tekst, vaak ontbreken. Ook zijn veel berichten van la ge waarde voor toeristen, om dat zij het weer heel algemeen weergeven. Het weer in een be paald gebied hangt af van plaatselijke factoren die in die berichten niet worden ge noemd. Vanaf 15 juni faxt het KNMI de speciale weerberichten naar campings, hotels en pensions, alwaar de weersverwachting op een speciaal weerverwach- tingsbord wordt aangebracht. Op het weerbord wordt de weersverwachting zowel in symbolentaal als in de vorm van tekst weergegeven. Aan de hand van ruim twintig ver schillende symbolen wordt het weertype van de dag bekend gemaakt. Als er gevaarlijk weer op komst is, wordt dit doormiddel van een extra tekstregel opgenomen in het bericht. De toelichting is weer gegeven in het Nederlands, En gels, Duits en Frans. Het vakantieweerbericht is na tuurlijk in eerste instantie be gaan zij trouwen en kochten bij Van Geesbergen een trouwpak voor Erwin. Momenteel zijn ze bezig hun toekomstige huis te verbouwen en aangezien dit nogal wat geld opslokte zat een huwelijksreis er niet in. Toen Vincent en Miranda Stens het aanstaande echtpaar opzoch ten, terwijl ze druk bezig wa ren met de verbouwing, drong het goede nieuws dan ook niet direct door. Pas toen de kurk van de champagnefles door hun huis vloog realiseerden ze zich dat er een tropische huwe lijksreis in het verschiet lag. Deborah Schot en Erwin Flikweert (links op de foto) wonnen de droomreis naar Curacao bij van Geesbergen mode. Rechts Vincent en Miranda Stens. (Foto: Marijke Folkertsma). Soms zit het mee. Soms zit het tegen. Maar een verrassing hoeft het weer op de vakantiebestem ming niet meer te zijn. (Foto: Joop van Houdt). doeld voor de recreant op cam ping, in hotel, pension of bun galowpark. Maar ook zakenlie den op reis kunnen gebruik maken van deze weerservice. Het KNMI verleent deze ser vice niet gratis. Voor recreatie ondernemers die hiervan ge bruik willen maken brengt het KNMI 575 gulden per seizoen in rekening. Daarvoor wordt elke dag een fax verstuurd en ontvangt de ondernemer het speciaal ontworpen weerbord. Van nut Volgens het weerinstituut is een dagelijks, regionaal weer bericht van nut voor de vakan tieganger. Tenslotte duurt een vakantie maar kort en dient de tijd dus zo goed mogelijk be nut te worden. Het succes van de meeste vakantie-activitei ten valt of staat met het weer. En dan is het natuurlijk heel gemakkelijk als men van tevo ren weet of het droog blijft of pijpestelen zal regenen. In de meeste vakantieoorden zijn voldoende activiteiten ge organiseerd om de vakantie ganger op een regenachtige dag bezig te houden. Maar ook voor wandelingen, fietstochten en paardrijden is het handig om te weten wat voor weer de goden in petto hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3