50J BEVRIJDING top ph ne Interieur Paauwe veertig jaar trouw aan service en kwaliteitsfilosofie iÉMSl deurloo intermeubel Ars Musica concert op Koninginnedag UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nu ook dealer van Gelderland zitmeubelen Koken met Zeeuws zeewier NEEM NU EEN ABONNEMENT dé krant van schouwen - duiveland! Vrijwillige thuiszorg Malse rundersucadelapjes, 1 kilo 12,98 De vrouw in het sprookje z Extra waardebonnen alleen bij A&P dé krant van schouwen - duiveland! NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 26 APRIL 1995 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN DUIVELAND DEZE EDITIE BESTAAT UIT 20 PAGINA'S Relax l'auleuil mei intcricurverlog ia de zilling en gemakkelijk le verstellen in meer dere slanden. Netto-prijs 1 595,-. Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond ZONNEMAIRE - Het begon allemaal met de ver koop van een paar keukenstoelen in een kruide nierszaak aan de Blooisedijk. Dit zaakje werd ge dreven door Jo Paauwe en zijn vrouw Jacoba Helena Overbeeke, welke zich daar in 1955 vestigden. Nu, veertig jaar later, is Interieur Paauwe in Zonnemai- re een interieurspecialist die in heel Zeeland en Zuid-West Nederland een goede reputatie opge bouwd heeft en dealer is van een respectabel aantal gerenommeerde meubelnamen. Sinds kort is daar ook het felbegeerde dealerschap van Gelderland meubelen bij, en het zelf montage-programma van Hülsta: Now! „Service en kwaliteit hebben altijd hoog in het vaandel gestaan bij Paauwe," vertelt PR-man Steven Marteijn. „Daarnaast is onze kracht dat we qua collectie altijd probe ren net iets anders te hebben dan anderen. We hebben de naam klassiek te zijn maar wie de moeite neemt om eens te ko men kijken, zal zien dat Paau we in de loop der jaren een col lectie in alle stijlen onder één dak heeft opgebouwd. Boven dien, wat is klassiek? Velen denken daarbij misschien aan de logge eiken meubelen met onverslijtbare stof die opa en oma nieuw kochten, een ander wellicht aan een antieke rookstoel of een dressoir in an tiek eiken. Feit is wel dat er steeds meer een mix van mo dern en klassiek gemaakt wordt." Of men nu van klassiek of strak en modern houdt, op de 10.000 vierkante meter toon zaal van Paauwe is een scala van stijlen en merken te vin den. Daarbij is de bovenste ver dieping ingericht met moderne meubelen en slaapkamers en de begane grond met klassieke meubelen en stoffering; Ste ven: „Heel belangrijk element in onze collectie is de prijsop- bouw. We streven ernaar om voor elke portemonnee iets in de collectie te hebben van een bepaalde stijl. Dit wordt sim pelweg mogelijk gemaakt om dat we daar de ruimte voor hebben." In deze prijsopbouw- filosofie past uitstekend het gloednieuwe zelfmontagepro- gramma van Hülsta: 'Now!'. Design-meubelen om mee te nemen.'Steven: „Paauwe heeft al 20 jaar de grootste Hülsta Studio van Nederland en dit nieuwe programma haakt in op de zelfmontage-trend. Het systeem is opgebouwd rond een paar basiselementen en heeft maar liefst duizend ver schillende mogelijkheden. Al le artikelen als staanders, deu ren en ladenelementen worden los geleverd en eventueel thuis bezorgd. Wij denken dat dit sy steem een gat in de markt is, Hülsta kwaliteit voor een idea le prijs." Ook nieuw bij Paauwe is het dealerschap van Gelderland meubelen, iets dat al een tijdje op het verlanglijstje van de meubelzaak staat. De Gelder land meubelen worden onder meer ontworpen door Jan des Bouvrie. Het bekendste model van deze beroemde ontwerper, de kubusbank, is in een vuur rode uitvoering bij Paauwe te zien. Steven: „We hechten veel waarde aan dit dealerschap. De kubusbank heeft overigens ook een jubileum te vieren, dit ontwerp is al 25 jaar een groot succes! Verder streven wij er naar om van Gelderland altijd zo'n tien a twintig modellen in huis te hebben." In de nieuw ingerichte toonzaal worden de Gelderland meubelen gecom bineerd met de kast-systemen' van Polyform. Rosewood De ruimte voor de nieuwe col lecties, ontstond na de rigou reuze opruiming die in januari plaatsvond. Steven: „Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt, het was werkelijk een kaalslag. Wij hebben haast nooit zo'n grootseheepse oprui ming gedaan. We halen wel eens wat modellen uit de col lectie, maar dit was iets nieuws en het was een hele klus om voor de Pasen die nieuwe stu dio's netjes in orde te krijgen." Dat Paauwe hierin uitstekend, geslaagd is, bewijst een rond gang door de sfeervolle toonza len. Ook voor de succesvolle Leoluxmeubelen heeft de uit verkoop ruimte gecreëerd: alle items die dit merk biedt zijn nu te zien en er zijn vijf nieuwe modellen binnen. Behalve de genoemde modellen verkoopt Interieur Paauwe bekende merken als Hofstede, Bench, Mulleman van Rossum en en kele toonaangevende Italiaan se lijnen. Tevens is er een uit breiding van de schitterende Rosewoodmeubelen. De be langrijkste nieuwe stijl is het sfeertje van Ligne Roset, dat nu sinds een jaar in de collectie opgenomen. Deze meubelen vullen de nieuwe studio's prachtig aan. Computer Wie er in geslaagd is om een keus te maken uit de vele in drukwekkende design-merken komt voor een volgend pro bleem: hoe worden de meube len aangepast aan het bestaan Johan Paauwe in de nieuw ingerichte studio: Het dealerschap van Gelderland zitmeubelen is iets dat we al heel lang wilden heb ben." (Foto: Marijke Folkertsma). de interieur of verdeeld in de beschikbare riiimte? Steven: „Wij hebben daar een heel han dig programma voor op de computer staan. Op het beeld scherm kan moeiteloos gepast en gemeten worden met kast- systemen, meubels en slaapka mers. Door tekeningen, van bo venaf en driedimensionaal, krijgt men een realistisch beeld van de toekomstige in richting, volgens Steven Mar teijn een uniek systeem in Zuid-West Nederland. Aan het veertigjarig bestaan bij Interieur Paauwe zal tot het einde van dit jaar op diverse manieren invulling gegeven worden, waar men beslist nog over zal horen. Steven: „We hechten heel veel waarde aan een hechte klantenbinding. De sfeer moet gezellig en onge dwongen zijn. Als mensen bij voorbeeld uren in de auto geze ten hebben, willen ze eerst even bijkomen met een kopje koffie, ook al is het maar om eerst eens rond te kijken en de nieuwe trends te ontdekken. Uiteraard staat ook voor be langstellenden cjie vlak bij wo nen de koffie of een drankje klaar. Kijk, een bankstel ko pen is zo gedaan, het gaat er om dat de klant ontdekt welke stijl, welke sfeer hem aanstaat en dat moet in alle rust gebeu ren." MIDDELBURG - ,,De fiere Zeeuwen hebben zo'n mooie wapenspreuk: Luctor et Emergo, ik vecht en kom boven. Het aardige is dat ze bij het bovenkomen zoveel lekkere dingen uit de zilte diepten hebben op gedoken: kreeften, oesters, mosselen, ansjovis. En nu is er een nieuwe zeegroente: zeesla." Dat zei culi nair publicist Wina Bom toen haar het eerste exem plaar werd aangeboden van het kookboekje Zeeuw se koks koken met zeewier. Het boek omvat recepten van tien Zeeuwse en een Brusselse chef-kok waarin zeewier is ver werkt. Het werd samengesteld door R. van Reems. Het kook boek is een onderdeel van het project 'valorisatie zeesla uit het Veerse Meer'. Een project waarmee werd onderzocht of het groenwier in het Veerse Meer nuttig kan worden toege past. Bijvoorbeeld in voedings middelen of dierenvoeders. Het project ging in september 1994 van start. Sinds die tijd werd uit het Veerse Meer onge veer 3000 kilo vers zeewier (ook wel zeesla of ulva genoemd) ge oogst. Diverse Zeeuwse bedrij ven werkten mee aan de ont wikkeling van nieuwe produk- ten op basis van zeesla. Men probeerde er paté en kaas van te maken. Een wafeltje, snoep je, snackje, geur- en smaakstof en thee. Men maakte er een borrel van en probeerde het zeewier uit als verse groente. Daarvan bleven de kaas, het wafeltje, het snackje, het snoepje en de borrel over. Zij werden in maart gepresenteerd op een natuurvoedingsbeurs. Op het menu In het restaurant van het Delta College Zeeland in Middelburg werden vorige maand ook de gerechten gepresenteerd die de gftef-koks met zeewier maak ten. Driekwart van de proevers gaf aan gerechten met zeewier te bestellen wanneer die in een restaurant op het menu zouden staan. Enkele dagen geleden werd het kookboek met de re cepten van de chef-koks gepre senteerd. Het is te koop in de boekhandel. Als vervolg op het project valo risatie van zeesla zijn drie plannen ontwikkeld. Voor de verwerking van zeesla in dier voeder wordt een buik-afzet op poten gezet. Er komt een distri butie en vermarkting van zee wieren en zeewierprodukten. Op termijn is het wellicht no dig zeewier te kweken om te' kunnen voldoen aan de vraag naar wieren uit de Zeeuwse wateren. In het komende oogst- seizoen (juni en juli 1995) wordt naar verwachting 100.000 kilo nat zeewier geoogst. Het groot ste deel hiervan wordt ge bruikt voor het maken van ge mengd wintervoer. Voer dat er voor zorgt dat het vlees van het Zeeuwse getij denrund in het natuurgebied Saeftinge présa- lé (licht-zout) van smaak wordt. U leest alles hierover in de speciale bijlage van de Zierikzeesche Nieuwsbode van vrijdag 28 april U kunt de bon rechts op deze pagina invullen en kennis maken met de ZIERIKZEE - Het Meldpunt Vrijwillige Thuishulp Schouwen-Duiveland van de Nederlandse Patiënten Vereni ging (NPV) is op zoek naar mensen die als vrijwilliger willen meewerken aan de thuiszorg die vanuit het Meld punt op Schouwen-Duiveland wordt verleend. Het Meldpunt Thuishulp heeft niet de intentie de professione le zorg te vervangen. Het gaat om activiteiten ter ondersteu ning van de mantelzorg die reeds wordt gegeven aan oude ren en invaliden die zelfstan dig wonen. De interkerkelijke organisatie speelt daarmee in op de zorgzame samenleving die door de overheid wordt gestimuleerd. Vanwege de ver grijzing is steeds meer zorg no dig en daarmee ook meer vrij willigers om de mantelzorg aan te vullen. Mensen die zich als vrijwilli ger aanmelden worden door middel van een cursus voorbe reid op hun werkzaamheden. Bij hun inzet wordt rekening gehouden met de specifieke mogelijkheden waarover ze be schikken. Op dit moment be schikt het Meldpunt over twin tig vrijwilligers. Belangstel lenden die zich bij deze groep willen aansluiten kunnen con tact opnemen met de heer Brouwer via telefoonnummer 01114-1713. ZIERIKZEE - Op de dag waar op Koninginnedag gevierd wordt, 29 april, is in het kader van de Ars Musica-concerten een optreden van The Dutch Tuba Quartet in de Lutherse kerk te Zierikzee. Het concert wordt verzorgd door vier tu- baïsten die hun studie volgden aan het Brabants Conservato rium te Tilburg. Het kwartet werd opgericht in 1992 op initiatief van een fabri kant van bastuba's. Vanaf het moment van oprichting wist men vriend en vijand te verras sen met concertprogramma's die op hoog niveau worden ge bracht. Het repertoire van The Dutch Tuba Quartet is zeer veelzijdig. Naast bekend en ge liefd werk wordt ook het expe rimentele en meer avant-gar- distische repertoire niet ge schuwd. Deze aanpak leidde tot uitno digingen voor deelname aan bekende kamermuziekseries, waarmee de tuba als volwaar dig concertinstrument een plaats vond tussen pianotrio en strijkkwartet. Ook interna tionaal bleef TDTQ niet onop gemerkt. Men kreeg van de welbekende euphonium-vir- tuoos Steven Mead een uitnodi ging om in februari 1995 op te treden op de bekende TUBA- conferentie te Birmingham. Naast het concerteren heeft TDTQ zich ten doel gesteld het algemene spelpeil van ama- teurtubaïsten te verhogen door het geven van workshops en cursussen. Het programma dat in Zierikzee gebracht wordt be vat onder meer werken van John. Ph. Sousa (Washington Post en Semper Fidelis), Scott Joplin (Easy Winners), W. C. Handy (St. Louis Blues) en A. Franckenpohl (Pop Suite). Het concert begint om 20.00 uur, kaarten zijn vanaf 19.30 uur aan de kerk verkrijgbaar. Advertentie Originele boerenachterham, 100 gram 2,49 Jüeesmeastei I li r VERSMAN i i i l L ft® 1 Geldig t/m zaterdag 29 april Schelphoekstraat 1-3, Zierikzee, tel. 01110-16570 ZIERIKZEE - 'Boeiende lezingen' is de titel van een nieuw initiatief van de instelling voor sociaal cultu reel werk De Lichtboei. Het gaat om de organisatie van lezingen en workshops die aansluiten op ont wikkelingen, stromingen en vragen binnen de sa menleving. Op vrijdag 28 april is de eerste lezing met als titel 'De vrouw in het sprookje'. Het onderwerp wordt toege- den via telefoonnummer 01110- licht door A. H. H. Weststrate 12075. uit Goes. „Sprookjes zijn ver- Alle 'boeiende lezingen' wor- halen die reeds eeuwenlang van generatie op generatie worden door verteld. Diep in deze verhalen ligt de wijsheid verborgen in beelden. Hoewel die beelden betekenis hebben voor het leven van alledag wor den ze niet meer direct door ons herkend", zo luidt de inlei ding van de lezing die om 19.30 uur begint. Belangstellenden dienen zich tevoren aan te mel den gehouden-in het nieuwe on derkomen van De Lichtboei in het Multifunctioneel Centrum (MFC) in Zierikzee. De inhoud van de lezingen en workshops kan variëren van luchtige tot zwaardere onderwerpen. Van religie tot kunst, van sprookjes tot computers en van gezond heid tot zingeving. Omdat de organisatoren van de lezingen willen weten hoeveel deelne mers zij kunnen verwachten is het de bedoeling dat belang stellenden zich vooraf aanmel den. Advertentie Advertentie Kuipersweg 23-25 Middelburg De Roterij 9-11 Burgh-Haamslede 01180-26649 Q zorgzame verhuizers O sinds 1886! u UJ O z N D X 0£ Advertentie GOED NIEUWS VAN DASH, DREFT, PAMPERS, ARIEL EN A&P Navulzak 2000 gram Vaatwaspoeder 1000 gram Draagpak van 4^99" 14.99 van X4ST ƒ10.49 Bij aankoop van één van de hierboven afgebeelde produkten ont vangt u, door het insturen van de aktiezegel op de verpakking, maar liefst 10.- korting op een Efteling toegangskaart (onbeperkte deelname). Beantwoord de vragen op het Navulzak 1500 gram Navulzak 1200 gram per pak ƒ19.99 van 4£9T ƒ14.99 van^3T ƒ8.99 75 hoofdprijzen van 100,- 150 eerste prijzen van 50, 375 prijzen van 25,- wedstrijdformulier, maak de slagzin af en u maakt alleen bij A&P ook nog kans op waardebonnen om de Efteling-dag lekker door te komen. Wedstrijdformulieren vindt u in elke A&P-winkel en kunt u uiterlijk t/m 6 mei 1995 inleveren. A&P Service B V Tel 02154-8?33 3 ELKE DAG GOED NIEUWS Aanbiedingen geldig t/m 29 april 1995 mobiele telefoons, faxen, mobilofonie, copiërs, bedrijfs telefooncentrales, pds-bekabeling. nokia. motorola. Panasonic, Siemens, ptt-telecom, martin dawes. bel voor advies en een aanbie ding op maat: 01877 1333 of 010 2621919 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afscbr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnementmetautom.afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee i i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1