enda Fietsen langs de Waddenzee Tentoonstellings- en informatiecentrum Expo Haringvliet opnieuw geopend Allergie steeds vaker goed te behandelen Dagboek Anne Frank weer in de belangstelling Door Commissaris der Koningin van Zuid-Holland WOENSDAG 26 APRIL 1995 NIEUWSBODE EXTRA Gratis rubViek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot en met woensdag 26 april Brouwershaven Tentoonstelling schilderijen van Eddy Quite uit Vlissingen. Van maandag tot en met vrij dag van 09.00-12.00 uur en 13.30-16.00 uur. Gehele maand april Ouddorp Moderne architectuur. Oud dorps Raad- en Polderhuis. Za terdag van 14.00 tot 17.00 uur. Ook 13, 14, 20 en 21 april. Middelharnis Schilderijen van Nel van Engen-Kuyps. Gemeenschaps bibliotheek. Dinsdag 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Woensdag en donderdag 10.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 14.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 10.00 tot 12.00 uur. Tot 29 april Zierikzee Voorjaarstentoonstelling bij Kunsthandel Sterkenburg. Da gelijks geopend van 13.30 tot 17.30 uur en tijdens de koop avonden. Zaterdags van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 30 april Herkingen Paasexpositie. Theetuin De Bongerd. Dagelijks behalve donderdag van 10.00 tot 23.30 uur. T/m 6 mei Middelburg Tentoonstelling Dorpen op Schouwen-Duiveland. Zeeuws Documentatiecentrum. Zeeuw se Bibliotheek. Tijdens ope ningsuren van bibliotheek. Tot en met 12 mei Burgh-Haamstede Poppen Carla Lagendijk. Atelier-galerie Josefine. Woensdag, donderdag en vrij dag van 13.30 tot 16.00 uur. Tot en met 13 mei Burgh-Haamstede Paasshow: Expositie Andries Minderhout. Galerie Bors- boom. Geopend: 2e paasdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Tot en met 17 mei Goedereede Expositie Marlou Pluymakers, Corry van Beuningen en H. J. Westphal/Sylt. Het Röder- haus. Openingstijden: woens dag en zaterdag 13.00-17.00 uur, donderdag 10.00-12.00 uur. Tot en met donderdag 18 mei Burgh-Haamstede Etsen Jan Groenewegen. Gale rie 't Zuuddek. Donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met woensdag 31 mei Zierikzee Expositie van mevrouw M. Groenenberg-van As uit Vlis-- singen met collages in 't Lange Uus, Havenpark 28. Te zien tij dens openingsuren winkel. Donderdag 27 april tot en met donderdag 8 juni Bro u wershaven Installatie Dies de Jonge over mei 1945-1995. Stadhuishal. Maandag tot en met vrijdag van 09.00-12.00 en 13.30-16.00 uur. 27 april tot en met 9 juni Middelharnis Tentoonstelling Na vijftig jaar. Gemeentehuis. Maandag tot en met vrijdag 09.00-16.30 uur. Vrijdag 28 april tot en met zaterdag 15 juli Brouwershaven Expositie over bevrijding. Sint Nicolaaskerk. G0EREE-0VERFLAKKEE Woensdag 26 april Ouddorp Kranslegging monument Dorpsweg-Hazersweg. 11.25 uur. Stellendam Opening Expo Haringvliet. In formatiecentrum. 13.30 uur. Donderdag 27 april Ouddorp Strandschoonmaakdag. Strandcafé de Zeester, Sfjrand Noord. 13.30 uur: Goedereede Lezing KMTP-Goeree- Overflakkee over Hollandse Tuinen. Verenigingsgebouw Oostdam. 20.00 uur. Dirksland Raadsvergadering. Gemeente huis. 19.00 uur. Middelharnis Ingebruikneming herden kingssteen door Rabbijn Awra- ham Soetendorp. Diekhuus. 16.3C uur. Achthuizen Bingo-avond Senioren. Het zaaltje. 19.30 uur. Vrijdag 28 april Goedereede Voorrondes Nederlandse kam pioenschappen Karaoke. Par tycentrum Oostdam. 20.30 uur. Middelharnis Uitvoering zangafdeling Mu ziekschool Goeree-Overflak- kee. Diekhuus. 20.30 uur. Achthuizen Oranje bingo. Buurthuis. 20.00 uur. Ooltgensplaat Racket-avond. 19.30 uur. Tennispark. Zaterdag 29 april Sommelsdijk Geranium-Oranjemarkt. Voor straat en Marktveld. 09.00- 16.00 uur. Dirksland jDranjebal. Victoriahal. 20.30 "uur. Sommelsdijk Koninginnedag. Geraniumm- Oranjemarkt. Binnenweg. Middelharnis Omloop van Menheerse. Start bij de Staver. 10.45 uur. Oranjeparty door Happy Mu sic. De Staver. Zondag 30 april Stellendam Jongerendienst. Gereformeer de kerk. 10.00 uur. Maandag 1 mei Dirksland Oranje bingo-avond. Victoria hal. 19.30 uur. Dinsdag 2 mei Ouddorp Presentatie folder CVG door burgemeester C. Sinke. De Vliedberg. 19.30 uur. Woensdag 3 mei Ouddorp Bustocht naar Ouddorp. Van uit Middelharnis en Ouddorp. 08.00-17.00 uur. Middelharnis Voetbalvaardigheidsdag. Sporthal De Staver. 09.00 uur. Donderdag 4 mei Ouddorp Kranslegging voor Dodenher denking. Start bij Dorpstien den. 19.20 uur. Vrijdag 5 mei Dirksland Jeugd triathlon. Sportcomplex de Gooye. 11.00 uur. Bevrijdingsmarkt. Kern. Zaterdag 6 mei Ouddorp Excursie JVN. Punt van Goe- ree. 14.00 uur. Dirksland Bevrijdingsmarkt. Kern. Achthuizen Reünie dansles Cor Vermeer. Buurthuis. 18.00 uur. Vrijdag 12 mei Middelharnis Tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs. Oudeland- sedijk 12. 18.30-21.00 uur. Achthuizen Bingo-avond. Het Buurthuis. 20.00 uur. Zaterdag 13 mei Ouddorp Voorjaarsexcursie JVN. West duinen. 14.00 uur. Middelharnis Tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs. Oudeland- sedijk 12. 10.00-15.00 uur. Nieuwe-Tonge Muziekmarathon Apollo. Ring of in het dorpshuis. Zaterdag 20 mei Ouddorp Excursie JVN. Preekhilpolder. 14.00 uur. MM.Hwii'g.iHi'nTiTyra Woensdag 26 april Zierikzee Collectebus Nederlandse Hart stichting. Havenplein. Van 09.30 tot 12.00 uur. Bijeenkomst voor ouderen van NCVB. Hervormd Kerkcen trum. 14.30 uur. Vergadering algemeen bestuur De Zuidhoek. 15.30 uur. Koekactie voetbalvereniging Zierikzee. Huis-aan-huis. Van af 18.00 uur. Ledenvergadering Diabetes Vereniging Nederland. UW- gebouw. 19.30 uur. Kerkwerve Verkoping ten bate van Adul- lam. Zaal Christelijke Gerefor meerde kerk. Van 19.30 tot 21.00 uur. Burgh-Haamstede Vergadering adviescommissie financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Scharendijke Vergadering commissie be zwaar en beroepschriften ge meente Middenschouwen. Ge meentehuis. 20.00 uur. Nieuwerkerk Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 20.00 uur. Donderdag 27 april Zierikzee ANBO-themamiddag Vrouwen in verzet. Paternosterstraat. 14.00 uur. Vergadering algemeen bestuur Beatrixschool. Schoolgebouw, Grachtweg 8. 16.00 uur. Feest- en ouderavond christe lijke basisschool J. W. van den Doel.- 19.30 uur. Burgh-H aamstede Ledenvergadering afdeling Westerschouwen CDA. Gere formeerde kerk. 19.30 uur. Vrijdag 28 april Zierikzee Feest- en ouderavond christe lijke basisschool J. W. van den Doel. 19.30 uur. Lezing De vrouw in het sprook je. MFC (Multifunctioneel Cen trum). 19.30 uur. Bruinisse Prijsklaverj assen. Strandpa viljoen Meerzicht, 20.00 uur. Zaterdag 29 april Zierikzèé Bijeenkomst Orgelkring Schouwen-Duiveland. RK- kerk, Molenstraat. 14.00 uur. Orgelbespeling Wim Boer, dia serie Schouwse orgels. RK- kerk. 15.00 uur. Ars Musica-concert in Lutherse kerk door The Dutch Tuba Quartet. 20.00 uur. Zondag 30 april Burgh-Haamstede Excursie Zeepeduinen. Slot Haamstede. 13.30 uur. Dinsdag 2 mei Zierikzee Fietstocht voor senioren. Rou te Zonnemaire (26 km). Start sportpark Den Hogen Blok. 13.30 uur. Kerkwerve Laatste koersbalmiddag. Dorpshuis 't Zuudènde. 14.00 uur. Donderdag 4 mei Zierikzee Herdenkingsdienst. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Kledinginzameling KICI. Van af 09.00 uur. Vrijdag 5 mei Brouwershaven Popconcert Crosshead en the Southside Horns. Marktplein. 20.00 uur. Zaterdag 6 mei Zierikzee Geraniummarkt. Mosselboom gaard. 09.00 uur. Lentefeest op Kinderboerderij de Punt. 13.00 uur. Burghsluis Nationale Reddingbootdag. Clubhuis Watersportvereni ging De Oliegeul. Van 10.00 tot 16.00 uur. Westensehouwen Fiest-lente-ontdekkingstocht door Schouwse natuur. Route vanaf 10.00 uur af te halen bij trampolinecentrum Westen- schouwen. Burgh-Haamstedè Bevrijdingszangavond. Neder landse Hervormde kerk. 19.30 •uur. Dreischor Bevrijdingsconcert Dirkslands Mannenkoor. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Dinsdag 9 mei Zierikzee Gespreksgroep Ouders van Druggebruikers. MFC (Multi functioneel Centrum). 19.30 uur. Kerkwerve Bejaardensoos. Laatste soos- middag. Dorpshuis 't Zuudèn de. "14.00 Uur. Woensdag 10 mei Dreischor Algemene ledenvergadering afdeling Brouwershaven Rode Kruis. Dorpshuis. 20.00 uur. STELLENDAM - Met de onthulling van een wandpa- neel opende mevrouw ir. J. M. Leemhuis-Stout, Com missaris van de Koningin Zuid-Holland de ver nieuwde Expo Haringvliet. De openingsplechtig heid, die vandaag plaatsvond, was de feestelijke start van een serie nieuwe ontwikkelingen die de nieuwe eigenaars van het tentoonstellings- en infor matiecentrum, de heer en mevrouw Lepage, voor ogen staan. Toen 25 jaar geleden de bouw van de Haringvlietsluizen vol tooid was, richtte Rijkswater staat een expositie in over de Nederlandse Deltawerken, met als doel een zeer breed, inter nationaal, publiek voor te lich ten over dit onderwerp. Nadat de bouw van de Oosterschelde- dam was gerealiseerd, verhuis de Rijkswaterstaat deze expo sitie naar Neeltje Jans. Toen dit voor Goeree-Overflakkee en de provincie Zuid-Holland belangrijke informatiecen trum verloren dreigde te gaan, sloegen diverse gemeenten, Ka mer van Koophandel, Haring- vlietschap en de provincie de handen ineen en richtte een stichting op, teneinde het cen trum open te houden. In 1987 werd de tentoonstelling op- nieuw ingericht. Steeds is het de bedoeling geweest, dat de Stichting de gehele exploitatie en organisatie van de expositie zou overdragen aan particulie ren. Dat is afgelopen najaar ge beurd, toen het echtpaar Lepa ge de nieuwe eigenaars wer den. De heer en mevrouw Lepage zijn inmiddels druk bezig met de vernieuwingen. Al in het be zit van recreatiebedrijf 'Het Rosarium' in Doorn, waren zij al geruime tijd op zoek naar uitbreidingsmogelijkheden. Toen zij toevalligerwijs een ad vertentie in de krant zagen, waarin de Expo te koop werd aangeboden, zagen zij hierin een nieuwe uitdaging. Er moest wel heel veel gebeuren. Begonnen werd met het op knappen van het gebouw, dat drastisch is gerenoveerd en hierdoor een totaal nieuw aan zien heeft gekregen. Het restaurant werd geheel op nieuw ingericht met vloerbe dekking en gezellige zitjes, en in de keuken is moderne appa ratuur geplaatst, zodat behalve koffie ook snacks en frites kunnen worden geserveerd. Binnenkort wordt het buiten terras ingericht, zodat men daar bij mooi weer kan genie ten van het schitterende uit zicht op het Haringvliet. De tentoonstellingsruimte zelf is nog even gebleven zoals die De tentoonstellingsruimte in het vernieuwde informatiecentrum van de Expo Haringvliet in Stellendam. (Foto: Marijke Fol- kertsma). was. Er zijn onder meer fraaie foto's te zien van onderwerpen als Watersport-recreatie en toe risme, visserij, dorpsgezichten, molens en klederdrachten. Ook de historie van de Delta werken wordt uit de doeken ge daan. Een op schaal gemaakte maquette van de Haring vlietsluizen staat in het mid den van de ruimte. Iedere an derhalf uur worden in de film zalen diverse video's vertoond van de Watersnoodramp in 1953, over de bouw van de slui zen en een film over de water huishouding in Nederland. De rondleidingen zijn in handen van een zeer ervaren gids, me vrouw Henny de Blok uit Stel lendam, die al zestien jaar ge zelschappen de techniek van het sluizencomplex uitlegt. Ter ondersteuning aan dit bezoek is een goede beschrijving ge maakt, die veel informatie geeft over de 'in- en outs' van dit complex. Puzzeltocht Nieuw is de puzzeltocht, die speciaal voor de kinderen is ge maakt en die bij inlevering recht geeft op een heus diplo ma. Mevrouw J. H. Lepage-Kwek- keboom, die voornamelijk de Expo Haringvliet zal gaan run nen, vertelt dat het afgelopen paasweekeinde al heel veel kinderen aan deze puzzeltocht deelnamen en heel trots waren op hun diploma. Het is haar plan om in de toekomst de ex positie wat meer aan te passen aan de eisen van deze tijd. „Het is nu nogal statisch, en wij willen er bijvoorbeeld meer beeld en geluid aan toe voegen zodat het geheel meer aanspreekt," vertelt zij. „Ook willen wij de aandacht wat meer gaan verschuiven van de techniek, naar de aspecten van natuur in milieu. Ik zie het als onze taak om het publiek be wust te maken van de schoon heid en kwetsbaarheid van het leven om ons heen. Daartoe willen wij onder meer de zout wateraquaria gaan uitbrei den." „Ook de sluizen zijn als milieu aspect heel belangrijk. Dit bleek maar weer eens bij het hoge water het afgelopen na jaar. Tben hebben de sluizen hier voortdurend open gestaan om al het water af te voeren. Omgekeerd zijn de sluizen heel belangrijk voor de Loetwater voorziening van dit gebied. Er wordt alleen gespuid bij eb, zo dat er geen zout water kan bin nenkomen. Momenteel is er hierover een discussie gaande: wat zou het effect zijn als net als op de Oosterschelde, de in vloed van eb en vloed zich mag doen gelden? Samen met het ministerie van verkeer en wa terstaat kijken wij nu naar mo gelijkheden, om het publiek over dit soort onderwerpen te informeren. Actueel is bijvoor beeld ook de toekomst van het eiland Tiengemeten. We heb ben al een film klaarliggen, ge maakt door het ministerie van landbouw, over de toekomstige ontwikkelingen aldaar." Verder bestaat de mogelijk heid voor gezelschappen, om een tochtje van een uur te ma ken naar Hellevoetsluis. De fa milie Lepage werkt hiertoe sa men met schipper John Quals uit Stellendam, die met de Jo hanna Cornelia van april tot november langs de sluizen vaart. Op verzoek is het moge lijk om even in Hellevoetsluis aan te leggen om daar wat rond te wandelen. Groei Mevrouw Lepage behartigt eveneens de PR rond de Expo Haringvliet. Zo benaderde zij de afgelopen maanden alle Ne derlandse VW's en het Bel gisch Bureau voor Tberisme. Met de VW's in de regio heeft zij eveneens goede contacten opgebouwd. Tijdens de eerste jaren van de Expo bezochten zo'n 100.000 bezoekers per jaar de expositie. Nadien zakte dit bezoekei-saantal tot om en na bij de 25.000. Met alle reclame en contacten, hoopt het echt paar Lepage dit jaar te mogen gaan rekenen op een bezoe kersaantal van 30.000, met in de komende jaren, als gevolg van alle verbeteringen en mo gelijkheden die hen voor ogen staan, een groei tot wellicht 60.000 bezoekers per jaar. Met hun grote ervaring in de recrea tiesector, en de persoonlijke aandacht die zij aan hun gasten willen schenken, hopen zij dit te kunnen bereiken. „Wat er op dit moment nog ont breekt, is een goede bewegwij zering, vindt mevrouw Lepage, want de ANWB-borden vermel den wel de Haringvlietsluizen maar niet de Expo." De Expo Haringvliet is vanaf 1 april tot 1 november geopend, alle dagen van 10.00 tot 18.00 uur. Voor gezelschappen zijn diverse arrangementen moge lijk. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Als een gezond ie mand van de ene niesbui naar de andere rolt, of dag in dag uit een loopneus heeft, is er meestal sprake van een allergie. Ongeveer vijftien procent van de Nederlander heeft last van hooikoorts of huisstofal- lergie. ten zijn over het algemeen overgevoelig voor bepaalde luchtjes, stoffen en tempera tuurwisselingen," zegt Roy Gerth van Wijk, allergoloog van het Academisch Zieken huis in Rotterdam. „Dat wordt veroorzaakt door een verhoog de kwetsbaarheid van de slijm vliezen." De niesbuien, het gesnuif en de tranende ogen kunnen verant woordelijk zijn voor heel wat ongemak, schoolverzuim of af wezigheid op het werk. Vanaf januari tot en met augustus is de lucht boven ons land gevuld met stuifmeel van bomen en planten. Dit stuifmeel (ook wel pollen genoemd) wordt voor een groot deel door mensen in geademd die er allergisch op kunnen reageren. Behalve door pollen, die vooral buitens huis voorkomen, kan er ook een allergische reactie ont staan door microscopische stof fen die veelal binnenshuis wor den ingeademd. Berucht zijn de uitwerpselen van de huisstofmijten, huidschilfers van huisdieren en schim melsporen. Bestrijding Een allergie kan spontaan ont staan, maar vaak is er ook sprake van erfelijke belasting. Wie eenmaal een allergie ont wikkeld heeft, hoeft zich daar tegenwoordig niet bij neer te leggen. Er bestaan veel medi cijnen, oude en nieuwe, om die te bestrijden. Belangrijker nog is het om de stoffen waar men allergisch voor is te vermijden, zodat een zo normaal mogelijk leven geleid kan worden. „De luchtwegen van allergiepatien- Mensen met een allergisch pro bleem kunnen voor nader on derzoek naar de huisarts gaan om erachter te komen waar voor men precies allergisch is. Misschien spelen meerdere al lergieën een rol. De arts kan een medicijn voorschrijven te gen de allergie in de vorm van pillen, neussprays of oogdrup pels of een kuur voorschrijven. Vooral bij hooikoorts kan een kuur zeer effectief zijn. In het aprilnummer van maandblad Het Beste van Uitgeversmij The Reader's Digest, (onder meer verkrijgbaar in de boek handel) staat een informatief artikel over allergieën. Hierin wordt uitgebreid ingegaan op symptomen, oorzaken en be handelingswijzen van pollen en huisstofallergieën. Aan de hand van een praktische lijst met tips kan men zelf veel doen aan een allergie. Tevens wordt een aantal instanties vermeld waar men terecht kan voor voorlichting en advies. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Vijftig jaar na de bevrijding staat het dagboek van Anne Frank weer volop in de belangstelling. Sinds de oorspronkelijke uitgave is het werk in 55 talen vertaald en zijn er meer dan 20 miljoen exemplaren van verkocht. Op 12 juni 1942 begon Anne Frank in haar dagboek te schrijven. Het was een dun boekje dat ze van haar ouders had gekregen voor haar der- liende—j/erjaardag. De eerste stukjes stonden bol van de schoolroddels, maar binnen een week schreef ze over de on derdrukking van de joden door de Duitse bezetter. Intussen was Anne's vader begonnen voorbereidingen te treffen om met zijn gezin onder te duiken in de ruimtes onder de zolder van zijn bedrijf aan de Prin sengracht 26?: het zogenaamde achterhuis. Nadat ze 761 dagen ondergedo ken hadden gezeten werd de fa milie Frank gearresteerd. An ne en haar zus Margot werden naar het concentratiekamp Bergen-Belsen gebracht. Bei den overleden aan tyfus. Anne stierf in maart 1945, een paar weken voor Britse soldaten het kamp bevrijdden. De vader van Apaue—overleefde Ausch witz. Toen hij van de dood van Anne hoorde besloot hij het dagboek van zijn dochter uit te geven met als titel Het achter huis. Het huis waar Anne Frank onderdook is nu een mu seum (Prinsengracht 263 in Amsterdam). Openingstijden: september tot en met mei: maandag tot en met zaterdag: 9.00 - 17.00 uur, zondag 10.00 - 17.00. Juni tot en met augustus: maandag tot en met zaterdag 9.00 - 19.00 en zondag 10.00 19.00. Het leven van Anne is verfilmd en voor toneel be werkt. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Van 25 mei tot 8 ju ni houdt de Waddenvereniging een fietstocht van Den Helder naar Esbjerg. In de Deense havenstad wordt op 8 en 9 juni de Noordzeeministersconferen- tie gehouden. De Waddènvereniging wil met de fiets tocht de aandacht vestigen op de aantasting van de natuurwaarden van Noord- en Waddenzee en de ge volgen daarvan voor vogels. De fietstocht voert langs bij zondere plekken in het Neder landse waddengebied, over Tfexel en Vlieland, langs Noord- Friesland Buitendijks en de Groninger kwelders. Aan de fietstocht doen fietsers uit Duitsland, Denemarken en Nederland mee. Tijdens de fietstocht voert de Waddenver eniging een speciale Rode Kaarten-actie voor een betere waterkwaliteit van de zee. Rode Kaart De Waddenvereniging wijst er op dat een goede waterkwali teit van de Noordzee en Wad denzee niet alleen van belang is voor de natuur, maar ook voor de economie. Alleen al de economische waarde van het Nederlandse waddengebied wordt geschat op 67 miljard gulden. Door het uitdelen van Rode Kaarten aan de Noordzeemi- histers geeft de Waddenvereni ging uiting aan haar ongenoe gen over het slechte waterkwa- liteitsbeleid. De vereniging zegt genoeg te hebben van vage toezeggingen. In Esbjerg moe ten er concrete afspraken wor den gemaakt, die onder meer leiden tot een veiliger scheep vaart, die de lozing van gif en olie verbieden, die een einde maken aan de roofbouw op vis- voorraden en die zorgen voor een landbouwbeleid met min der mest. De Waddenvereniging roept in dividuen en organisaties op de Rode Kaart mede te onderteke nen. De Rode Kaarten-actie wordt behalve in Nederland ook in Duitsland en Denemar ken gehouden. Op de kaart staat tien eisen op een rijtje. Dat zijn zaken als een schone produktie, afbouw van chemische bestrijdings middelen en een duurzaam energiebeleid. Dit laatste met de nadruk op energiebesparing en goed ingepaste zonne- en windenergie en gebruik van restwarmte. Ook wordt gepleit voor een schone en veilige scheepvaart en geen roofbouw meer op de vis voorraden. Fietstocht De fietstocht start op Hemel vaartsdag in Den Helder. Het Nederlandse traject is verdeeld in vijf etappes: Den Helder- Tbxel, Tfexel-Vlieland-Harlin- gen, Harlingen-Lauwei"soog, Lauwersoog-Delfzijl. Delfzijl- Nieuweschans. Met excursies en lezingen zal de Waddenvere niging tijdens de fietstocht aandacht besteden aan de schoonheid van het gebied en de negatieve gevolgen van de slechte waterkwaliteit voor vo gels. Voor overnachting, bootkaart jes en eten/drinken wordt ge zorgd. Geïnteresseerden kun nen zich nog opgeven bij: Wad denhuis Harlingen, telefoon 05178-15541.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 13