Greet Koeman: 'Ze hebben het weer goed opgepikt tegen Goes' Brouwershaven sluit competitie af met nederlaag tegen VCK Vis Brouwersdam wil niet bijten Fifty-fit roeicursus voor 50-plussers Renesse nog steeds in degradatiezorgen Veel sportmateriaal voor Guiné-Bissau Tennisteam van Duiveland verliest van 't Halve Maantje Winst heren door betere afwerking Jantien Staal wint bowling Bowling 4 DINSDAG 25 APRIL 1995 NR 25762 Dubbel gestaakt door blessure NIEUWERKERK - Het eerste team van tennisver eniging Duiveland, dat uitkomt in de hoofdklasse van Zeeland, liep tegen de eerste nederlaag aan. Er werd in Nieuwerkerk verloren van 't Halve Maantje uit Goes met 4-2. Piet Vreeke mocht het spits af bijten door de eerste single te spelen tegen de Goese tennisle- raar Chris Versteeg. Vreeke speelde een goede wedstrijd, moest de eerste set wel afstaan aan Versteeg met 6-3, maar kwam de tweede en derde set steeds beter in z'n spel en won deze met 6-1 en 6-3. Erwin Verbraak speelde de tweede single tegen Marlon Wisse. Verbraak kon het twee de winstpunt niet binnenhalen voor Duiveland, hij verloor met 6-3/6-3. De derde single werd gespeeld door Winfred van der Pol. De Duivelander moest het opne men tegen Max de Rave. Van der Pol was niet opgewassen te gen het vaste spel van De Rave en verloor de wedstrijd met 6-0/6-3. Jacco Folmer kwam als vierde binnen de lijnen van de Nieu- werkerkse tennisbaan. Hij mocht het opnemen tegen Frans Schouw. Folmer kon in de eerste set Schouw nog aar dig de baas, hij won met 6-2. Schouw veranderde echter z'n spel waardoor Folmer de wed strijd niet meer onder controle had en hij verloor de tweede en derde set met 6-3/6-2. Na de vier enkelspelen keek Duive land tegen een 3-1 achterstand aan. Vervolgens stond de eerste dubbel op het programma, het Duivelandse duo werd ge vormd door Piet Vreeke/Erwin Verbraak. Zij speelden tegen Chris Versteeg/Marlon Wisse. Vreeke/Verbraak kwamen de eerste set nog niet echt in hun ritme en verloren de eerste set met 6-2. In de tweede en derde set kwa men zij goed op dreef en kon den zij de Goesenaren hun speelwijze opleggen. Vree ke/Verbraak speelden een goe de wedstrijd en wonnen de tweede en derde set met 6-3/6- 4. Het Duivelandse koppel be stond uit Jacco Folmer en Win fred van der Pol. Zij moesten het opnemen tegen Max de Ra ve en Frans Schouw. De eerste set hadden de Gruttepikkers weinig in te brengen tegen De Rave/Schouw en verloren deze met 6-2. De tweede set pakten Folmer/Van der Pol de wed strijd goed op, maar zij moes ten bij een stand van 5-4, 40-30 opgeven door een blessure van Winfred van der Pol aan z'n schouder. Roeivereniging de Honte en Scaldis MIDDELBURG - De Zeeuwse roeiverenigingen de Honte uit Middelburg en Scaldis uit Goes organise ren in samenwerking met de Zeeuwse Sportraad en de Zuidelijke Roeibond een kennismakingscursus Fifty-fit Roeien. De activiteit is bedoeld voor de groep 50-plussers op Walcheren en Beveland, die nog nooit de roeisport hebben beoefend. Met de kennismakingscurusus, die op vrijdag 28 april om 09.00 uur start, wordt geprobeerd de deelnemers .enthousiast te ma ken voor de roeisport. De lei ding is in handen van een pro fessionele instructeur van de roeibond. De totale duur van de cursus zal zo'n 5 6 maanden in beslag nemen, waarbij het doel van de cursus is het aanleren van de beginselen van de roeisport. Naast het roeien wordt ook aandacht besteed aan het stu ren, materiaalonderhoud, af stelling van boten, theorie van het roeien et cetera. Omdat ook het gezelschapselément een be langrijke rol speelt worden er ook enkele toertochten in Zee land georganiseerd. De cursus wordt alleen gehou den bij de accommodatie van de Honte, aan de Havendijk te Middelburg. Daar zowel Scal dis als de Honte het project or ganiseren is een mogelijke doorstroming naar één van de twee verenigingen zonder pro blemen te realiseren. Roeien is een goede tak van sport voor de oudere recreant. Het is goed voor de conditie, niet blessuregevoelig, het vindt in de natuur plaats en het kan tot op hoge leeftijd be oefend worden. De informatie-avond Fifty-fit is op woensdag 26 april. Vanaf 19.30 uur in de accommodatie van de Honte, Havendijk 2 te Middelburg. Gelijkspel tegen Hontenisse HONTENISSE - Met de 0-0 in en tegen Hontenisse is Renesse nog steeds niet uit de degradatiezone. Zeker nu Ria W en Lewedorpse Boys hun wedstrijden wist te winnen. ,,Het is voor ons een winst punt. Hontenisse staat niet voor niks op de vierde plaats en bovendien hebben we er thuis met 3-5 van verloren", al dus Renesse-trainer Ed van Lent. Vlak voor het eindsignaal zou Renesse haast nog de winst pakken toen Gregoire Nzeke- ma Monongo zijn kopbal door een Hontenisse-speler van de lijn gewerkt zag worden. ,,Ach, dit gelijkspel is gezien de wed strijd de juiste uitslag. Volgen de week moeten we thuis tegen Domburg. Dat wordt een cruci aal duel. We moeten dan win nen om in de eerste klas te blij ven." ZIERIKZEE - Addie Bom, voormalig inwoner van Burgh-Haamstede, heeft in Guiné-Bissau de eerste tien dozen met sporttenues en sportmaterialen ont vangen. hockeysticks, tennis- en bad- mintonnetten, schoenen inge scheept heeft via een container met automaterialen voor Bom naar Guiné-Bissau. In september 1994 deed Addie Bom, die succesvol zakenman is in het Afrikaanse land, een oproep via de Zierikzeesche Nieuwsbode om de sportver enigingen in zijn land te onder steunen. Er heerst geen honger, maar wel armoe in het land. Bom ondersteunt vanuit zijn transportbedrijf in Bissau al vele sportverenigingen. Jos Geluk Jos Geluk uit Noordwelle is het contactpunt voor Bom op Schouwen-Duiveland. Geluk meldde dat hij inmiddels tien dozen met sportmaterialen zo als complete tenues, ballen, De spullen kwamen binnen via de drie verzamelpunten op Schouwen-Duiveland: Sport hal Onderdak in Zierikzee, clubgebouw DFS in Burgh- Haamstede en sporthal De Vanger in Bruinisse. Geluk: „Het is de bedoeling dat we ge woon door gaan. De actie is een groot succes. Zo was er een compleet sporttenue bij van voetbalvereniging WIK uit Kerkwerve, hockeysticks van HSD, sportpakken van Rinus Roon en Sporthuis Zierikzee." Gonneke Arkenbout (midden) komt haar clubgenoot Annemarie Verschoore (rechts) te hulp. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De dames van hockeyclub Schouwen-Duiveland hebben ondanks het 0-0 gelijkspel tegen rode lantaarndrager Goes de hockey trein weer wat beter op de rails. Na de smadelijke nederlaag een week gele den in en tegen Teteringen lieten de Zierikzese dames meer lijn in het spel zien en werd er beter samenge werkt. Alleen de conditie verdient nog wat extra aandacht. „Ze hebben het weer goed op gepikt tegen Goes", conludeer- de coach Greet Koeman na af loop. „Vorige week bij Teterin gen liep iedereen voor zich te spelen met de 11-1 nederlaag als resultaat. Vandaag was het meer een team en hebben we ondanks de 0-0 een leuke wed strijd gezien. Bovendien heb ben we toch de beste kansen ge had." Een juiste constatering. Het spel tussen HSD en de rode lantaarndrager Goes ging vol ledig gelijk op. De aanvallen stokten meestal nog voor de cirkel, maar de schamele kans jes die er ontstonden waren voor HSD. In de tweede helft wist HSD zelfs nog te scoren, maar door het opkomen van de Goese keepster geraakte Anne marie Verschoore buitenspel waarna scheidsrechter Paul Heyman het doelpunt afkeur de. „Een terechte beslissing. Ik stond gewoon buitenspel", rea geerde Versctyppre na afloop. Martine Verschoore kreeg eveneens een mogelijkheicP om HSD de winst te brengen. Haar inzet trof evenmin doel. Ondanks de lage positie van de bezoekers kon HSD de tegen stander niet haar wil opleggen. Volgens Vivian Bij de Vaate komt dat vooral door het ge brek aan conditie. „We komen vaak een stapje tekort. Dat komt omdat niet iedereen in staat is om elke vrijdagavond te trainen.". Volgens Bij de Vaa te,. zelf studente medicijnen in Nijmegen, wordt het gebrek aan conditie gecompenseerd door de teamgeest. „We probe ren de ploeg ook bij elkaar te houden. We hebben er veel ple zier in en als groep is het ge woon heel leuk." Op het zanderige kunstgras veld van HSD ontspon zich een leuke wedstrijd waarbij de ploegen zich uitstekend in evenwicht hielden. HSD- doelvrouw Wilma Kooman had een zeer rustige middag en kreeg zegge en schrijve gedu rende de gehele wedstrijd twee ballen te verwerken. Veel drukker had Lisette Vermaat het. Normaliter uitkomende voor de meisjes A en dames 2, viel Vermaat nu in bij de da meshoofdmacht. Vermaat speelde een goede wedstrijd en verzette veel werk in de achter hoede van HSD. De prestatie was daarom zo opmerkelijk omdat Vermaat een half uur eerder al de kleuren verdedig de van HSD 2 waarin zij vier doelpunten van de 10-0 over winning voor haar rekening nam. „Het ging lekker", lachte Vermaat na afloop. „Het is wel een verschil om te spelen bij de dames 1. Het gaat wat sneller en je hebt minder tijd om de bal aan te nemen, maar het ging goed." Aanvoerster Gon neke Arkenbout relativeerde het gelijke spel positief. „Vori ge keer bleef het ook de gehele wedstrijd 0-0 maar scoorde Goes net voor het einde nog 0-1. Dat was balen. Ik ben blij dat dit nu niet gebeurde." Heren HSD - Vlissingen De wedstrijd van de heren van hockeyclub Schouwen- Duiveland maakte het gebrek aan doelpunten bij de dames ruimschoots goed. Vlissingen werd met 4-2 verslagen. „Het verschil tussen HSD en Vlissingen zat hem in de afwer king." verklaarde Frank Huis- son na afloop. „Onze aanval liep gewoon goed en de voor hoede kon steeds goed de punt jes op de i zetten. De voorhoede van Vlissingen verzuimde steeds om het af te maken." Huisson scoorde zelf de ope ningstreffer. Met een prachtige push in de kruising gaf hij de Vlissingen-keeper het nakij ken gaf. De 2-0, tevens de rust stand, kwam op naam van Je roen Kroezeman met een mooie tip-in goal. Na rust was het Wouter Bakx die de bal „snoeihard in het Vlissingse doel jaagde, 3-0. Nadat Vlissin gen goed terugkwam tot 3-2 be paalde Paul Heyman met een leep balletje de eindstand op 4-2. RENESSE - Jantien Staal heeft de bowlingcompetitie van de Plattelandsvrouwen ge wonnen. Zij verzamelde over de 25 wedstrijden 4031 pins wat een gemiddelde betekende van 161 pins. Op de tweede plaats is Sjaan Lütgenau geëindigd met 3498 pins over 24 wedstrijden en een gemiddelde van 146 pins. Bep Kriens werd derde met 3442 pins over 24 wedstrijden en een gemiddelde van 143 pins. Eind uitslag: 1. Jantien Staal. 2. Sjaan Lütgenau. 3. Bep Kriens. 4. Ad van Boven. 5. Coby Bak ker. 6. Lineke Quist. 7. Janny Verseput. 8. Wil de Kam. 9. An nie van de Hoek. 10. Thea Berkhout. BURGH-HAAMSTEDE - In de bowlingcompetitie op donder dagavond in Sport- en Recrea tiecentrum Westerschouwen heeft bowlingteam Schutters hof na de 2-1 overwinning op Boot 1 nog steeds de leiding. Boot staat met 24 punten uit twaalf gespeelde wedstrijden nu zeven punten achter op de koploper Schuttershof. Uitsla gen: Gem. Brouwcrsh. - Gem. Midden-Sch. 3-0. Schuttershof - Boot 1 2-1. Sport- en Recr. - Gem. Westersch. 1-2. Boot 2 - WVF 0-3. Stand: 1. Schutters hof, 31 pnt. 2. Boot 1, 24 pnt. 3. WVF, 23 pnt. 4. Gem. Brou- wersh., 21 pnt. 5. Sportcen trum, 18 pnt. 6. Gem. Midden- Sch., 14V2 pnt. 7. Boot 2, IVi pnt. 8. Gem. Westersch., 5 pnt. Remy Lievense onderbreekt koppend een aanval van VCK. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSDAM - De deelnemers aan de vis wedstrijd die door hengelsportvereniging De Krab be werd georganiseerd vingen tesamen slechts vijf tien vissen. Jaap van Leenen nam er daarvan drie voor zijn rekening, met een totaalgewicht van 1805 gram. Hij werd ruimschoots eerste voor Jan Hart die 1205 gram bij elkaar viste. Viswedstrijd Brouwersdam: 1. Jaap van Leenen 1805 gram, 2. Jan Hart 1205, 3. Kees van Zwietering 875, 4. Joop de Regt 720, 5. Marco de Braai 510, 6. Levien de Braai 450, 7. Annet van der Bijl 395, 8. Hanneke Kerstens 385, 9. Cor Hart (jr) 380 en 10. Ben Nelisse 355. gelhoven, zette een mooie aan val op met Martin Quist. Laatstgenoemde legde de bal goed terug op de inkomende Remy Lievense die gemakke lijk 2-4 scoorde. Vijf minuten later bracht Remy Lievense de spanning terug in de wedstrijd. Uit een pass van Arjan Kraay- enbrink, kon spits Remy Lie vense scoren en schoot de bal knap via de binnenkant van de paal het doel in: 3-4. Met nog vijf minuten te spelen was er opeens nog van alles mogelijk. VCK trok echter aan het langste eind. Aanvoerder Paul Eversdijk had geen geluk met zijn vrije trap die in de muur belandde, maar in de rebound velde hij alsnog het vonnis over Brou wershaven door met een lage schuiver 3-5 binnen te schieten. Johnny van Mourik: „Vanmid dag stond er niks meer op het spel en dan zie je dat we te ge makkelijk voetballen. Ik hoop dat ik volgend seizoen het taxi rijden en Voetballen ook nog kan combineren, want we heb ben een gezellige ploeg en ik zou het jammer vinden als ik moest stoppen." Brouwershaven - VCK 3-5 (1-1) 20. Paul Eversdijk (eigen doel) 1-0. 30. Eric Giesbertz 1-1, 65. Matthijs Lodder 1-2. 68. Eric Giesbertz 1-3. 70. Eric Gies bertz 1-4. 80. Remy Lievense 2- 4. 85. Remy Lievense 3-4. 88. Paul Eversdijk 3-5. Scheids rechter: Van de Wal uit Den Haag. Tbeschouwers: 60 BROUWERSHAVEN - „We hebben terecht verloren vanmiddag. VCK was van daag de betere ploeg", aldus het commentaar van Brouwershaven-trainer Leen van de Velde. Zijn ploeg verloor de laatste competitiewedstrijd met 3-5 tegen VCK uit Koudekerke. „Afgelopen week hebben we een leerzame wedstrijd gehad tegen Zierikzee. Vandaag wil ik winnen, al is het maar om het gemiddelde van een punt per wedstrijd te halen. Het is jammer dat we dit seizoen zijn blijven steken in de midden moot. We hebben veel wedstrij den onnodig gelijk gespeeld of verloren, terwijl er meer in had gezeten. We missen een spits in deze ploeg en dat breekt ons soms op", aldus Van de Velde. Ook voorstopper Eric Hartog onderstreepte de woorden van zijn trainer. „We hebben een leuke groep met een goede sfeer. Als er in de wedstrijd ie mand iets fout doet, lossen we dat met elkaar op. Het is jam mer dat we dit seizoen af en toe problemen hebben met scoren, zeker nu spits Peter van Mou rik al een tijdje geblesseerd is." Omdat er in de competitie voor beide ploegen niks meer op het spel stond, werd er ontspannen en gemakkelijk gevoetbald. Veel balverlies en een laag tem po waren dan ook kenmerkend op de verdediging van Brou wershaven werd steeds groter en in de vijfenzestigste minuut resulteerde dat in een nieuwe voorsprong. Uit een corner van Jacco Janssen, kopte Sjoerd Remery de bal goed door en Matthijs Lodder scoorde met het hoofd 1-2. Brouwershaven kwam nauwelijks uit de verde diging en drie minuten later was het opnieuw raak voor VCK. Een foute terugkopbal van André Goudzwaard werd direct afgestraft door VCK- spits Eric Giesbertz: 1-3. Brou wershaven wankelde en twee minuten later leek de wed strijd gespeeld toen opnieuw spits Eric Giesbertz scoorde uit de rebound van de vrije trap van afinvoerder Paul Evers dijk: 1-4. Binnen vijf minuten keek Brouwershaven tegen een achterstand aan van 1-4. Tbch heeft de ploeg van trainer Leen van de Velde wel degelijk veerkracht en inspiraties, want het herstelde zich goed en kwam terug in de wedstrijd. Edwin van Oeveren, die was in gevallen voor Camiel van Tig- voor deze wedstrijd. Hoewel VCK in de beginfase een klein overwicht had, was het toch Brouwershaven dat aan de lei ding kwam in de twintigste mi nuut. Leo Nouwen werkte de bal weg uit een aanval van VCK over de middellijn. Verde diger Paul Eversdijk van VCK kon de bal niet snel genoeg on der controle krijgen, met de goed storende Remy Lievense in de buurt. Hij speelde de bal hard terug op zijn keeper Al- bert Boven. Deze blunderde gi gantisch door de bal onder zijn voet door te laten glijden zo het doel in (1-0). Tien minuten na de openings treffer kon VCK-spits Eric Giesbertz op randje buitenspel doorgaan na een pass van Mat thijs Lodder. Keeper-Johnny van Mourik kwam uit zijn doel om de bal weg te werken, maar spits Eric Giesbertz blokte goed en kon vervolgens voor een leeg doel de 1-1 binnen schieten. Ook in de tweede helft had VCK het betere spel. De druk A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9