Zierikzee na vier jaar terug in zondag derde weer klasse Simmers: 'Het wordt aantrekkelijk om weer voor Zierikzee te spelen' Reacties spelers Jan Meulmeester pakt negende kampioenstitel in zijn trainerscarrière Uitslagen Zierikzee Veel supporters reisden mee naar Heinkenszand I MAANDAG 24 APRIL 1995 NR 25761 Jan-Leen Boot mocht in de 65e minuut zijn opwachting maken voor de moegestreden Patrick Roggeband. En het was Jan- Leen Boot die in de 86e minuut Jan-Kees de Jonge, Leon van Zaltboammel en keeper Berry Simons op het verkeerde been zette (1-3). Het vierde doelpunt van Zierikzee, in de 95e mi nuut, was er één uit het boekje. Jan-Leen Boot speelde de bal vrij en, tikte naar de vrijstaan de Wim Overweel. Deze was niet egoïstisch en tikte de bal naar Serge Berrevoets die ver nietigend uithaalde (1-4). „Het streelt altijd als je een kampioenstitel binnen haalt. Ik ben vorige week ook tekeer gegaan tegen de jongens. Er zijn ook een aantal spelers die mentaal moeten veranderen als we in de derde klasse gaan voetballen", aldus Meul meester. Luctor'88 - Zierikzee 1-4 (1-1). 9. Serge Berrevoets 0-1. 30. Erik de Groene (strafschop) 1-1. 60. Wim Overweel (strafschop) 1-2. 86. Jan-Leen Boot 1-3. 95. Serge Berrevoets 1-4. Gele kaart: 1. Johan Beulens (Luctor'88), overtreding.' Scheidsrechter: K. Meulmeester uit Vlissingen. Toeschouwers: 375. Het kampioensteam Zierikzee viert uitgebreid feest in Heinkenszand. HEINKENSZAND - De kampioensfoto in het doel op het sportpark van Luctor'88 in Heinkenszand was een feestje apart. Flessen champagne, bloemen en een vuurbal met veel rook gaven de blijdschap weer van de Zierikzeese voetballers. Twee jaar lang hikte de ploeg tegen de promotie aan naar de derde klasse. Twee keer achter elkaar mislukte het op de valreep onder leiding van Kees Hagesteijn. Nota bene werd Zierikzee nu kampioen met een klinkklare 1-4 overwinning op de ploeg van Hagesteijn. „Ik ben opgelucht. Luctor'88 heeft ons geen millimeter gege ven. Ik had het idee dat de spe lers van Luctor'88 een beetje opgefokt waren. Wat een onge kende motivatie. We hebben ze uiteindelijk op hun vermoeid heid in de slotfase gepakt", al dus Jan Meulmeester. Kees Ha gesteijn keek wat verbitterd na afloop. „Ik gun Zierikzee de kampioenstitel wel. Maar van middag hebben ze die hier echt niet verdiend. Het doet pijn om te verliezen. Ik heb mijn spe lers complimenten gegeven. Het is gewoon knap dat je haast de hele wedstrijd één op één kan voetballen. Wij waren vandaag beter, maar door die vermoeidheid gingen we toch nog de boot in", aldus Ha gesteijn die denkt met de peri- odetitel van Luctor'88 alsnog een prijs te pakken in de na- competitie. Fantastisch „Ik begreep ook het tempo van Luctor'88 in de eerste helft niet", voegde Meulmeester nog aan zijn verhaal toe. Jan Meul meester haalde met Zierikzee zijn eerste kampioenstitel in het zondagvoetbal binnen. De 49-jarige oefenmeester uit Se- rooskerke (W) had daarvoor al acht kampioenstitels in het za terdagvoetbal binnen gesleept. Kloetinge (3), Serooskerke (1), Veere (1) en Oostkapelle (3). Bo vendien werd hij bij Veere weg gestuurd toen dg, j>loeg boven aan stond en met Serooskerke tyon hij de bekerdistrictsfifiö- le. Keeper Wim Lafeber (27) was blij met de kampioenstitel. „Als je onze voorbereiding zag vanmorgen. Jan-Leen Boot, Michel Winkels, Frans Kom mer en ik waren niet helemaal fit. Maar als je ziet hoe we van daag voetballen. Nou dat noem ik klasse. Vooral zo'n Wim Overweel met zijn 38 jaar staat gewoon goed te spelen. Het is toch fantastisch. Met dit team kunnen we zeker in de top van de zondag derde klasse mee draaien. Ik vind dat Meul meester een groot aandeel in deze promotie heeft. Hij heeft een aantal spelers rijper voor dit team gemaakt en de punt jes op de i gezet", was Lafeber van mening. Meulmeester had het de avond voor de wedstrijd ontzettend moeilijk. Na een telefoontje van Jan-Leen Boot en Michel Winkels dat ze waarschijnlijk niet konden spelen wegens hun blessure, heeft hij een hele avond zitten puzzelen. „Ja, wat moet je. Mijn vrouw vroeg wat ik allemaal zat te doen." Het pakte voor Meulmeester .goed uit. Luctor'88 gaf niks ca deau en scheidsrechter K. Meulmeester uit Vlissingen floot warrig. Na negen minu ten spelen was het Serge Berre voets die een knappe actie van Jafno Vermeulen perfect af rondde (0-1). Daarna miste Jar- no Vermeulen voor open doel en zag Serge Berrevoets zijn scherp schot langs gaan. Wim Lafeber moest ook nog een paar keer in actie komen, maar in de 30e minuut maakte hij een klein foutje. Raymond Massop speelde terug, maar Luctor'88-speler Roy Magnus zat er tussen. Lafeber tikte Magnus lichtjes aan en scheids rechter Meulmeester gaf een strafschop. „Ik vroeg om de bal bij Massop. Ik was net iets te laat, maar ik raakte die spe ler niet echt. Voor Eric de Groe ne was het vanaf elfmeter raak (1-1) terwijl de gele kaart voor Lafeber achterwege bleef. Redding Hagesteijn zag het weer zitten. „Je moet je leven er voor ge ven", probeerde hij zijn spelers op te zwepen. De tweede helft begon rustig terwijl Serge Ber revoets tot twee keer een schietkans kreeg van de sterke verdedigers Antoine Uitter- hoeve en Jan-Kees de Jonge. De kopbal van Erik de Groene ging net over en Lafeber moest drie keer achter elkaar redding brengen. In de 60e minuut kreeg Zierikzee een helpende hand toegestoken van de scheidsrechter. Een onschuldig duel in het zestienmetergebied tussen Serge Berrevoets en Sjaak Meulblok was aanlei ding om Zierikzee een straf schop toe te kennen. Good-old Wim Overweel, die dit seizoen nog geen strafschop miste, schoot Zierikzee naar 1-2. ZIERIKZEE - Vijftien overwinningen, drie ge lijke spelen en drie ne derlagen. Met nog één wedstrijd te spelen een overzicht van de wed strijden van de kam pioen. Zierikzee - Hoofdplaat 2-1 Steen - Zierikzee 0-5 Koewacht - Zierikzee 0-0 Zierikzee - Zeeland Sp. 1-0 Philippine - Zierikzee0-2 Zierikzee - Sluiskil 1-0 Walcheren - Zierikzee2-0 Axel - Zierikzee 1-0 Zierikzee - Vogelwaarde 3-0 Zierikzee - Luctor'88 2-0 Hoofdplaat - Zierikzee 1-1 Zierikzee - Steen 5-2 Zeelandia - Zierikzee 1-2 Zierikzee - Koewacht 2-0 Zierikzee - Philippine4-0 Sluiskil - Zierikzee 0-1 Zeeland Sp. - Zierikzee Vogelwaarde - Zierikzee Zierikzee - Axel Zierikzee - Walcherenl-1 Luctor'88 - Zierikzee 1-4 Zierikzee - Zeelandia 30/4 HEINKENSZAND - Het was niet alleen feest voor de voetballers van Zierikzee. Zij mogen niet klagen dat ze ondersteuning kregen in Heinkenszand. Van de driehonderdvijftig toeschouwers waren er zeker tweehonderd afkomstig van Schouwen-Duiveland. Zij vierden ook een feestje langs de lijn van het knusse voetbalveld in Heinkenszand. Het begon al voor aanvang. Een mensgrote kip en beer sierden het veld en beiden wer den ondersteund door witte en rode vuurballen die het veld in een mum van tijd onder de rook zette. Arme pupil van de week, Jurian Hoondert die in het programmaboekje een 1-3 overwinning voor Zierikzee had voorspeld, mocht tussen de rook de aftrap verrichten. De spanning was van de gezich ten te lezen bij de spelers van Zierikzee. Alleen Jan-Leen Boot stond ontspannen naast de dug-out. Een knipoog naar oud-Zierikzee trainer Kees Ha- Marco van Oeveren (links) kijkt naar de actie van zijn teamgenoot Leon Feijtel (rechts). gesteijn en even een babbeltje met enkele toeschouwers. Jan- Leen Boot zou uiteindelijk ook nog de gevierde man worden toen hij Zierikzee in de laatste minuten naar een 1-3 voor sprong schoot. „Het is mis schien wel mijn laatste wed strijd geweest. Ik kamp al ja ren met een blessure aan mijn knie. Iedereen weet hoe mijn knie ervoor staat. Je kan geen medisch boek openslaan of het staat exact omschreven. Klopt allemaal. Toch denk ik dat de gezondheid voorgaat. Mis schien moet ik maar weer trai ner worden", lachte Boot. Ook voor Wim Overweel is de kam pioenstitel een punt achter zijn fantastische carrière. De 38- jarige voetballer hoopt dit jaar vader te worden. De spelers werden na afloop door vele supporters gefelici teerd. Ook door de spelers en trainer van Luctor'88. „Ze ver dienen het om kampioen te worden. Maar vandaag ljeten wij het betere spel zien", aldus Hagesteijn. Feest binnen de lij nen en buiten de lijnen. De fo totoestellen klikten en het vuurwerk sierde de feestvreug de op. In de kleedkamer vloei de het gele gerst rijkelijk. Al leen vice-voorzitter Tbnnie Simmers had haast om thuis te komen. „Nee, ik ontvlucht de feestvreugde niet. Mijn ouders zijn 65 jaar getrouwd, dus daar moet ik ook nog even heen. Maar dit is fantastisch. We heb ben er twee jaar tegen aan ge hikt. Ja, dat de kampioenstitel nou net bij de ploeg van Ha- gestijn binnen wordt gesleept is een leuke bijeenkomst. De spelers blijven tot zes uur in Heinkenszand en dan hebben we in de Egelantier een koud- buffet met een feestje er ach teraan. Volgende week (zondag 30 april) hebben we feest in de kantine op het sportveld Den Hogen Blok. Dan spelen we on ze laatste competitiewedstrijd tegen Zeelandia. We hebben een band besteld. Maar het ech te feest is pas op zaterdag 27 mei. Dan zetten we een grote feesttent op het sportpark, houden een toefnooi en een re ceptie. We hebben een kampi oenscommissie in het leven ge roepen. Zij gaan een scenario maken voor de grote feest avond", aldus Tbnnie Simmers. Aantrekkelijk Nu de kampioenstitel binnen is wordt de technische commis sie van Zierikzee volop aan het werk gezet. Zij moeten er voor zorgen dat Zierikzee verster king krijgt. Inmiddels is Kees Verwest al aangetrokken en de onderhandelingen met John van der Have, die nu voor Veere speelt, zullen binnenkort star ten. „Nu Zierikzee zondag der de klasse gaat spelen is het voor spelers ook weer aantrek kelijk om voer ons uit te ko men." Tekst Kees Verkerke Klaas Verspoor Foto's Joop van Houdt Raymond Massop (9-11-64): „Hier doe je het toch allemaal voor. Ik voetbal al dertien of veer tien jaar, maar een kampioenschap heb ik nog nooit meegemaakt. Met deze groep heb ik nooit getwijfeld of we het halen. De sfeer is goed, dan kan het niet meer misgaan. Volgend seizoen? Ge woon, weer een seizoen." Marco van Oeveren (17-10-64): „Ik ben erg tevreden. We hebben het verdiend. Voor mezelf heb Ik een aardig seizoen gedraaid. Al heb ik op veel verschillende plek ken gespeeld. Dat doe je voor het team. En ik denk dat ik een ech te teamspeler ben. Ik moet de trainer een compliment maken. Na Walcheren is hij echt opgestaan en heeft gezegd dat we maar eens een resultaat moesten halen. De 3e klas is een andere klasse. Meer voetbal. Het is wel leuk, maar je moet reëel blijven. Er moet wat bijkomen. Zeker een spits. Anders krijgen we het gigantisch moeilijk." Wim Overweel (20-4-57): Wat ik na de vierde goal in dat hoekje ging doen? Daar stonden een paar bestuursleden die veel voor Zierikzee doen. Joost (van der Hulle, red.) is overleden en het bestuur heeft een hele moeilij ke periode gehad. Maar zij hebben mij altijd gesteund. Voor het eerste is het nu over. Ik kan het niet meer opbrengen om in juli al volop te gaan trainen. Wat het wordt, het tweede, derde of vierde, ik weet het niet. Maar dit is het mooiste wat je als voetballer kunt meemaken." Wim Lafeber (5-4-68): „Het is verdiend met deze groep. Wij zijn niet laf en zijn voor het kampioenschap gegaan. Vandaag hebben we het afgemaakt. Vol gend jaar sta ik er weer. Met deze groep is de klasse aanwezig. Tac tisch misschien nog geen honderd procent. Maar top 3e klas is met wat mensen erbij mogelijk." Serge Berrevoets (11-7-74): „Geweldig. We hebben toch twee zware wedstrijden gehad. Luctor gaf het niet cadeau. Het is gewoon schitterend. Vandaag heb ik eindelijk weer eens lekker gevoetbald. In alle goals had ik een aandeel. Ik zou eerst back staan, maar Jan-Leen Boot was niet fit. Klasse dat hij*dat aangaf." Michel Winkels (21-5-71): „Of ik weieens een kampioenschap heb meegemaakt? Ja, lang ge leden, in Cl of zo. Vanmorgen was het nog niet zeker dat ik mee zou doen. Tbch maar besloten om te starten. Voor volgend jaar heb ik er wel vertrouwen in. We moeten wel wat versterking in de breedte. Je ziet het aan Vlissingen. Vorig jaar kampioen en nu on deraan." Frans Kommer (9-6-71): Verdiend? Ik dacht het wel. Dit is het hè. We hebben het hele sei zoen bovenaan gestaan. Ik ben kapot. Feesten en morgen een vrije dag. Volgend seizoen? Óp hetzelfde plekje." Jan-Leen Boot (18-12-62): „Mooi hè, ik ben niet meer goed voor hele wedstrijden. En dan nog scoren ook. In feite is voor mij de beslissing al gevallen. Mijn gevoel zegt stoppen. Daarom is het ook zo mooi om in deze wed strijd nog even mee te doen. Vroeger waren we kampioen van de vriendschappelijke wedstrijden. Dat is nu gelukkig over." Robbert Roggeband (27-2-75): „Dit is gewoon kicken. Schitterend om dit met zijn allen mee te maken. Over heel het seizoen gezien is het terecht. Ik heb nu mijn plekje veroverd. Ik ben pas 20 en dan dit al meemaken. Er zijn jongens die 28 zijn en het dan pas voor het eerst meemaken. Lek ker." Marco Sainan (7-3-66): „Wat voor gevoel ik heb? Opgelucht. We hebben het. Alleen is het jammer dat Joost van der Hulle dit niet meer mee kan maken. Hij was toch één van de steunpilaren van de vereniging. Daar heb ik het dit seizoen een beetje voor gedaan." Patrick Roggeband (15-11-72): „Tof, maar de wedstrijd was slecht. Het werd tijd dat we eens kampioen werden. Nee, ik heb er niet meer aan gedacht dat het nog mis kon gaan. Voor mezelf dit seizoen? Ik ben te vaak ge schorst geweest. Vijf gele kaarten. Vorig jaar geen één. Zierikzee is de terechte kampioen. En ik heb de vorige keer in de 3e klas mijn debuut gemaakt." Jarno Vermeulen (17-12-76): „Iets voor de winterstop ben ik mee gaan doen. Van wat ik gezien heb zijn wij de beste ploeg. Dit is het kampioenschap van ieder een. Iedereen heeft zijn steentje bijgedragen. Volgend jaar een ba sisplaats? Ik hoop het. Ik ga er voor." Leon Feijtel (19-8-74): „Dit is hartstikke leuk. Ik heb nu mijn examenjaar gehad. Dit seizoen had ik een paar invalbeurten en één keer zeventig minu ten gespeeld. Maar ik ben er niet minder blij om. Ik zal net zoveel feesten." Mark Evertse (3-12-75): „Ik ben dit seizoen vijf keer ingevallen. Volgend jaar? Ik zit op de zeevaartschool en misschien moet ik in januari wel gaan varen. Maar ik ga gewoon proberen om bij de selectie te komen. Ik heb er alle vertrouwen in." Sjaak van der Weele (14-6-65): „Het doet zeer om niet mee te doen, maar de overwinning maakt heel veel goed. Volgend seizoen ga ik weer gewoon opnieuw pro beren een plekje te veroveren. Wat de rol van Jan Meulmeester is? Hij heeft het laatste zetje gegeven. Net wat we nodig hadden." Peter van der Linde (10-7-68): „Ik was de beste vandaag. Ik heb geen fout gemaakt. Ik heb de laatste vier weken twee keer getraind vanwege een gekneusde rib. De beste elf moeten spelen. We gaan op zoek naar de 2e klas, maar ik zal niet zeggen dat dat direct volgend jaar zal zijn. Met deze jongens moetcr we hoog in de 3e klas mee kunnen." Barry Hage (31-5-73): „Het kampioenschap is het enige wat telt. Maar het liefst doe je natuurlijk zelf mee. Dit is gewoon fantastisch en waanzinnig be langrijk voor Zierikzee. Over volgend seizoen kan ik niks zeggen. Een plaats in het elftal moet je gewoon verdienen." Peter van Bevercn (18-9-71): „Gelukkig hè. Over het seizoen gezien is Zierikzee de terechte kampioen. Maar ik vond ze vandaag niet echt sterker dan Luctor. Ik denk niet dat ik het volgend seizoen red om bij het eerste te ko men. Op karakter misschien wel, maar voetballend niet. We zien wel."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9