Klem in de binnenstad 9 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Wel slagboom, maar geen Zeeland-card op betaald parkeerterrein De Rotonde GROENLEER GOES ZIERIKZEESCHE H NIEUWSBODE» 3 IMPULS J 5 VRIJWILLIGER 0 1 7 SCHOOLVOETBAL Botsing bij achteruit rijden Inbraken in auto's Vernieling- dakgoot Dagvaarding voor rijden onder invloed dé krant van schouwen - duiveland! Wielklem blijkt splijtzwam in Westerschouwen Aanpassing centrum Renesse Prins Groep terug in Yerseke Vrachtwagen ontzet gevel Volkeri Kantorij ZIERIKZEESCHE ^fjNIEUWSBODE DONDERDAG 20 APRIL 1995 151e JAARGANG NR 25759 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Motormaaiers vanaf f 550,- Zitmaaiers vanaf f 2495,- Albert Plesmanweg 5 - 4462 GC Goes Ind.terreln Oe Poel I - 3e bedrijf rechts Tel. Oil00-12820 Zaterdag open tot 15.00 uur De grootste fout van alles is zich van geen enkele bewust te zijn. Zakenwereld-epigrammen 'Meelkot' geeft nieuwe impuls aan verpakkings afdeling Zuidhoek. Kruis van Verdienste voor Rode Kruis-vrijwilliger Van Liere. 6 WINDMOLENS Nauwelijks steun voor plan plaatsing windmolens bij RWZf-Haamstede. Drie schoolvoetbalteams door naar provinciale eind strijd. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's NIEUW-HAAMSTEDE - Op de kruising Korenbloemlaan/Po- pulierenlaan in Nieuw- Haamstede ontstond dinsdag een aanrijding door achteruit rijden. Het ongeluk gebeurde toen een 56-jarige man uit Bilthoven met zijn auto stopte dp de krui sing en vervolgens een eindje terug wilde rijden. Hij merkte daarbij de achter hem staande auto van een 47-jarige man uit Etten-Leur -niet op en reed te gen diens voertuig. Beide voer tuigen werden licht bescha- digd. j RENESSE - Op een camping aan de Hogezoom in Renesse werden twee personenauto's opengebroken. De auto van een 46-jarige man uit het Duitse Krolingen werd op grove wijze beschadigd bij een poging het voertuig open te krijgen. Hoewel dat niet lukte en uit de auto niets werd weg genomen was de schade aan zienlijk. Ook de auto van een 53-jarige man uit het Duitse Moers werd beschadigd bij een poging het voertuig open te breken. HALFWEG (ANP) - Joe Cocker is één van de publiekstrekkers tijdens het jaarlijkse Halfway popfestival op het recreatieter rein Spaarnwoude in Halfweg. OOSTERLAND - Een 32-jarige man uit Oosterland merkte dinsdag dat de dakgoot van zijn bedrijfspand aan de Lange Achterweg in Oosterland was vernield. Vermoedelijk werd de dakgoot geraakt door een passerende vrachtwagen. De omvang van de schade is niet bekend. De Oosterlander deed dinsdag aangifte bij de politie. ZÏERIKZEE - Een 62-jarige man uit Ouwerkerk en een 39- jarige man uit Zierikzee zijn gisteravond en vannacht aan gehouden wegens het rijden onder invloed. Beiden kregen een dagvaarding uitgereikt. De man uit Ouwerkerk werd woensdagavond omstreeks 21.30 uur aangehouden op de Zuiddijk in zijn woonplaats. De uitslag van de ademanalyse was 515 ug/1. De Zierikzeeë- naar werd vannacht omstreeks 0.45 uur in het Jannewekken in Zierikzee Aangehouden. Hij blies 440 ug/1. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnementmetautom.afschr. af 48,50 jaarabonnement k 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a ƒ182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcbde:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: -y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, M Antwoordnummer 12,4300VB Zierikzee t BURGH-HAAMSTEDE - Het besteksgereedmaken van het reorganisatieplan voor het centrum van Renesse komt aan de orde tijdens de openbare vergadering van de Wester- schouwse adviescommissie fi nanciën. De commissie komt op woens dag 26 april bijeen in het ge meentehuis in Haamstede. De agenda omvat achttien punten, waaronder de voorbereiding van het toeristisch project Na- mestovo, woningbouw in Se- rooskerke en Renesse en de be groting van de Stichting Jeugd. De vergadering begint om 19.30 uur en kan door iede re -belangstellende worden bij gewoond. YERSEKE - Na vijf jaar on derdeel te zijn geweest van het Franse voedingsmiddelencon cern Euronature is de Prins Groep weer terug in handen van de gebroeders Johan en Ko Prins. De Prins Groep, geves tigd te Yerseke, bestaat uit een vijftal schelpdierverwerkende bedrijven, welke op de Europe se markt een leidinggevende positie innemen. De volgende bedrijven maken deel uit van de Prins Groep: Prins Dingemanse BV, Jan Prins Zeeuwsche Banier BV, Schelpdier BV, Oceancrest Foods Ltd (Engeland) en An- dreasen ApS (Denemarken). De jaarlijkse omzet bedraagt 85 miljoen. De groep heeft 120 werknemers in dienst. Met de overname beogen de ge broeders Prins een verdere groei van de groep te be werkstelligen op de Europese markt. Tbr realisering van deze groei zijn bij de bedrijven Prins Dingemanse BV en Jan Prins Zeeuwsche Banier BV in vesteringsprojecten opgestart ten bedrage van 5 miljoen. Het betreft onder meer nieuwbouw van de produktie-faciliteiten. Duitse toerist in bescherming nemenj maar juist de Neder landse toerist". Collegawet houder Van der Salm viel Veer- hoek bij, maar tekende daar wel bij aan dat er geen sprake mag zijn van een heksenjacht. Na nog wat verbale schermut selingen werd door WD- gemeenteraadslid A. M. Verse- put een mondeling amende ment op het collegevoorstel in gediend dat inhield dat men wel een proef met de Zeeland kaart wil nemen, maar geen gebruik zal maken van wiel klemmen. Voordat dat aan de orde kwam werd gestemd over het collegevoorstel. Uit de stemming bleek verdeeldheid, ook binnen de raadsfracties. Voor stemden: Verton, Hen- drikse en Van der Salm (PvdA), Veerhoek en Hoorweg (WD). Tegen waren het CDA, de SGP/RPF/GPV, Fonteijne (PvdA), Van Holthe en Verse- put (WD). Na een korte schorsing op ver zoek van PvdA-voorman Hen- drikse werd het Verseput- amendement in stemming ge bracht, maar niet nadat Hen- drikse in een stemverklaring de fracties had opgeroepen het amendement niet te steunen omdat daarmee in zijn visie de angel uit de controle op het be taald parkeren zou worden ge haald. Het amendement werd uiteindelijk met de stemmen van Verton, Hendrikse en Fon teijne (PvdA), Hoorweg en Veerhoek (VVD) Padmos en Hack (CDA) tegen en de stem men van Verseput en Van Hol- then (VVD), Van den Berge (SGP/RPF/GPV) en Van der Salm voor verworpen. Wethouder Veerhoek noemde het besluit van de gemeente raad desgevraagd 'niet ver standig'. „We missen nu de kans om een systeem te probe ren dat er volgens mij uiteinde lijk toch wel zal komen", aldus de wethouder. Een 29-jarige man uit Tilburg kwam dinsdagmorgen met een truck met oplegger muurvast te zitten in de Zierikzeese binnen stad. Bij een poging om tegen de verkeersrichting in) vanaf de Schuithaven linksaf de Mol op te rijden drukte de zijkant van de combinatie zo hard tegen het pand van Volkeri Kantorij dat de hele zijgevel ontzet werd. Ook sneuvelde een ruit. Volgens de po litie is de schade aanzienlijk. De Tilburger reed de Zierikzeese binnenstad om ongeveer 08.00 uur via het Jannewekken binnen, met de bedoeling de supermarkt Albert Heijn te vinden om daar te lossen. Toen hij aan het eind van het Jannewekken aan de lin kerzijde in de Lange Nobelstraat Albert Heijnvlaggen zag wap peren reed de man, ondanks het verbodsbord, deze straat in tegen het eenrichtingsverkeer. Daar ontdekte hij dat aan de voorzijde van de supermarkt niet gelost kon worden. Daarom reed hij door om linksaf de Hoge Molenstraat in te rijden. Toen duidelijk werd dat de combinatie deze smalle bocht niet kon nemen, reed de chauffeur door naar de volgende afslag: de kruising Schuitha ven /Dam/Mol/Melkmarkt. Bij een poging daar linksaf te slaan kwam de combinatie volledig klem te zitten tegen de ontzette ge vel van Volkeri. Pas nadat medewerkers van de Zierikzeese dienst gemeentewer ken een bloembak, een verkeersbord en een betonpaal hadden weggehaald kon de combinatie achteruit terug de Schuithaven worden opgereden. Daar stak de Tilburger achteruit, zodat hij met de combinatie alsnog de Hoge Molenstraat kon inrijden (foto) en vervolgens het parkeerterrein van Albert Heijn. (Foto: Joop van Houdt). HET WEER Opklaringen en op de meeste plaatsen droog. Minimumtemp. 3 graden. Perioden met zon. In de middag toenemende bewolking, later gevolgd door regen. Middag- temp. 12 graden. Matige noord oostenwind, rond kracht 4. BURGH-HAAMSTEDE - In ieder geval dit jaar blijft alles bij het oude op het betaald parkeerterrein De Rotonde in Westenschouwen. De slagboom blijft en betalen met een Zeeland-kaart blijft voorlopig nog even toekomstmuziek. Dat was de uitkomst van de discussie gisteravond, woensdag, tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Westerschouwen. De vraag of men al dan niet gebruik zou moeten maken van een wielklem bleek een splijtzwam in Westerschouwen. de Zeeland-kaart voor <je ge meente financieel gunstiger is dan handhaving van het be staande systeem. ,,En wij wil len graag zien hoe zo'n systeem hier in Westerschouwen werkt. We hebben er niet zo veel aan om te weten hoe het in een stad werkt", aldus Veerhoek. Veerhoek poneerde de stelling dat inmiddels gebleken zou zijn dat aan parkeerterreinen met slagbomen niets te verdie nen valt. Vervolgens spitste de discussie zich toe op de vraag of men al dan niet gebruik zou moeten maken van de in de ogen van een aantal raadsleden toerist-onvriendelijke wiel klemmen. Veerhoek stelde dat er rechtsongelijkheid ontstaat als - bij gebruik van een be taald parkeerterrein zonder slagboom - geen gebruik wordt gemaakt van wielklemmen. „Als ik betaal voor het parke ren en ik, zie een auto met een wit/zwart nummerbord waar van de eigenaar niet betaalt omdat hij weet dat betaling niet afgedwongen kan worden dan voel ik me gepakt", aldus Veerhoek. „We moeten niet de gestraft op een plaatsje zet waar dat niet mag. CDA-gemeenteraadslid A. J. Padmos noemde het financieel niet verantwoord om mee te werken aan de door de provin cie gewenste proef met de Zeeland-kaart. Hij zei er de voorkeur aan te geven nog een jaar met het oude systeem te blijven werken. „Als dat sy steem uitgeprobeerd moet wor den kan dat toch ergens anders. Dan weten we het volgend jaar ook", F. H. Fonteijne bleek een heel andere mening toegedaan dan fractiegenoot Hendrikse. wat hem betreft kan een dikke streep gezet worden onder het betaald parkeren in de ge meente Westerschouwen. Nieuwe slogan Volgens Fonteijne is in Wester schouwen niemand iets wijzer geworden van het betaald par keren. „De eigen inwoners niet en de recreanten en toeristen ook niet", aldus Fonteijne Hij opperde het lanceren van een nieuwe slogan: Kom naar ons, want hier is het vrij parkeren. Afschaffing van het betaald parkeren zou volgens Fonteijne de concurrentiepositie van re creatief Westerschouwen alleen maar ten goede komen. SGP/RPF/GPV-woordvoerder J. van den Berge liet weten dat zijn fractie wel in kan stemmen met de invoering van de Zeeland-kaart, maar niet met het gebruik van de wielklem. Wethouder ir. C. W. Veerhoek reageerde op het commentaar vanuit de raad met de oprper- king dat betaald parkeren met Wethouder ir. C. W. Veerhoek: ,,Geen verstandig besluit". VVD-raadslid Van Holthe tot Echten-Boomsma: Volgend jaar of overal of nergens be taald parkeren". Vier jaar geleden moest voor het eerst betaald worden voor het parkeren op het grote par keerterrein bij De Rotonde in Westenschouwen. Het terrein werd afgesloten met slagbo men en alleen door te betalen - naar rato van de parkeertijd - kon men het terrein verlaten. Het systeem bleek in de prak tijk behoorlijk storingsgevoe- lig en het feit dat er betaalde toezichthouders ingeschakeld moesten worden drukte op de exploitatie. Zeeland-kaart Toen de provincie Zeeland de gemeente Westerschouwen ver zocht om mee te werken aan een proef met een Zeeland kaart - een chipkaart voor het betalen van lokale heffingen als bijvoorbeeld de heffing van parkeergeld - zag het college daar een kans in om over te stappen om een ander systeem van betaald parkeren in Wes terschouwen. De slagboom zou kunnen ver dwijnen, er zou een centrale betaalautomaat komen en no toire wanbetalers zouden met een wielklem tot betere ge dachten gebracht kunnen wor den. De gemeenteraad haalde gisteren echter een streep door de plannen van het college. WD-woordvoerder mevrouw A. M. J. van Holthe tot Echten- Boomsma liet in een eerste reactie op het collegevoorstel weten dat haar fractie het op zich een goede zaak vindt om over te stappen op.een ander systeem van betaald parkeren. Mevrouw Van Holthe koppelde daar wel meteen de opmerking aan vast dat wat haar fractie betreft volgend jaar de tijd van experimenteren definitief vol tooid verleden tijd dient te zijn. „Of overal, of nergens be taald parkeren", aldus me vrouw Van Holthe. Zij sprak zich uit tegen het gebruik van wielklemmen. „Laten we eerst maar eens kijken wie er alle maal niet betalen voor we dat gaan doen". •v Een heel ander geluid kwam van PvdA-voorman J. C. ïfen- drikse. Hij sprak zich zonder reserves uit voor invoering van het nieuwe systeem. Wel maak te hij de kanttekening dat ook in de omgeving van het betaald parkeerterrein er streng op toegezien moet worden dat men de heilige koe niet on- i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1