50 JAAR BEVRIJDING Duikcentrum in Scharendijke start nieuw seizoen met forse uitbreiding DEURLOO UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Back to the Sixties festival trekt ruim 2000 muziekliefhebbers ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Duikcentrum De Grevelingen en duikschool Dolphins NEEM NU EEN ABONNEMENT dé krant van schouwen - duiveland! Shoarmavlees incl. broodjes, i Je kijkt je ogen uit! INTEFWWEUBEL Win nu één van de 150 Frftfttime-teiiieii dé bant van schouwen - duiveland! 'NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 19APRIL 1995 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND DEZE EDITIE BESTAAT UIT 12 PAGINA'S SCHARENDIJKE - Met de recente uitbreiding van een nieuw instructielokaal voor de duikschool en een verdubbeling van de bestaande winkel en showroom zijn duikcentrum De Grevelingen en duikschool Dol phins weer helemaal klaar voor duikend Nederland. Nadat nauwelijks een jaar de gehele accommodatie met een uniek herstel- en aanpassingsatelier voor duikpakken was uitgebreid, spelen de familie Hanson van het duikcentrum en duikinstructeur Remco Stroet voortdurend in op de toenemende behoefte van een steeds groter wordende groep duikers in Nederland. Duikinstructeur Remco Stroet (links) en eigenaar H. Hanson in de winkel van Duikcentrum de Grevelingen. (Foto: Joop van Houdt). Volgens Remco Stroet van de duikschool is het niet zo vreemd, dat steeds meer dui kers de weg naar de Elkerzee- seweg 34 in Scharendijke we ten te vinden. In de eerste plaats staat het Grevelingen- meer, het grootste zoutwater- meer van Nederland, op zich zelf al bekend als een van de mooiste duikplekken in Neder land. Het water is goed helder en het onderwaterleven is zeer veelzijdig. Ook het Noord zeestrand ligt op korte afstand van het duikcentrum, dat al ruim tien jaar toonaangevend is voor Nederland en tegelij kertijd ook het grootste duik centrum van Nederland is. En dat blijkt niet alleen uit het feit dat het duikcentrum zeven dagen per week en 24 uur per dag geopend is. De gehele accommodatie is een unieke combinatie van duik centrum de Grevelingen, duik school Dolphins en Grevelin gen Camping Schouwen. Door de samenwerking met badho tel Renesse en nabijheid van prachtig gelegen duikplekken, worden duikers aangetrokken tot ver buiten de provincie. Daarbij komt dat men er met zijn allen voortdurend naar streeft om de duikers een wer kelijk volledig assortiment van artikelen en mogelijkhe den te bieden, die met de duik sport te maken hebben. Helder „Ondanks het feit, dat er afge zien van in en rond de Zeeuwse wateren, voor de sportduiker in Nederland vrij weinig te zien is, is er de laatste jaren toch sprake van een groei van 30 procent in de duiksport," legt Remco Stroet uit, die zelf met name voor de duikschool verantwoordelijk is. Hij heeft een groot aantal foto's, die to nen wat er onder water alle maal te zien is. Kleurige en hel dere foto's met tal van kleine visjes, slakken, anemonen, garnalen en kreeftjes, maar ook verhalende foto's over het spannende wrakduiken. Als Remco het woord 'duikcen trum' gebruikt, blijkt dat hij zelf meerdere keren doelt op de gehele voornoemde combinatie van duikschool, duikcentrum en camping. „Eigenlijk streven we ernaar, om de duiker een werkelijk zo compleet moge lijk assortiment te bieden. Daarbij moet dan niet alleen worden gedacht aan het leve ren en verhuren van tal van duiksportuitrustingen of het leveren van perslucht, maar ook aan het verstrekken van allerhande informatie, de rea lisatie van voorzieningen in sa menwerking met (vakorgani saties en het organiseren van excursies en duikarrangemen- ten. Zo hadden wij rond de paasdagen ook een onderwa- ter-eierzoekwedstrijd waarbij leuke prijzen te winnen waren. Hoewel wij beslist geen club of vereniging zijn, is dit gevoel bij veel van onze klanten echter wel aanwezig," aldus Remco. Taken verdeeld De taken in het duikcentrum zijn gelijkelijk verdeeld onder de medewerkers. De duik school zelf wordt door Remco gerund, die tevens erkend duikinstructeur is van de Pro fessional Association of Di ving Instructors (PADI). De PADI is een wereldwijd erken de organisatie die op dit mo ment ongeveer vijftig procent van alle sportdujkers en in structeurs brevetteert. Een PADI-brevet is wereldwijd er kend. Het eigenlijke duikcentrum bestaat onder meer uit de pas uitgebreide winkel met show room, een groot persluchtsta tion en een uniek naaiatelier, waar met behulp van speciale naaimachines door een oud Lzeilmaker duikuitrustingen op maat kunnen worden versteld of gerepareerd kunnen wor den. Het geheel staat onder lei ding van Henk Hanson. De vrouw van Henk, Ann, daaren tegen voert de scepter over de camping, die voorzien is van de nodige faciliteiten als stacara vans, sanitaire voorzieningen en een kinderspeelplaats. Spe ciaal voor bezoekende duikers is een speciaal rek aanwezig waar met behulp van een wa terslang de duikuitrusting ge makkelijk kan worden gerei nigd. Filosofie In de winkel annex showroom kan de duiker terecht voor in formatie, voorlichting, hiyar van een complete duikuitrus ting of bepaalde attributen, onderwaterkaarten, determi- natiekaarten, vakliteratuur of de aanschaf van meer specifie ke onderdelen als duikmessen en bepaalde meetinstrumen ten. „Is er eventueel iets niet direct leverbaar, of zoekt een klant naar bepaalde onderde len, dan doen wij ons best om deze onderdelen toch te kun nen leveren. Dat past nu een maal in onze filosofie van hon derd procent inzet voor de duiksport," aldus Remco. Henk Hanson wijst op het feit dat op maat laten maken van een duikuitrusting in het ate lier in de meeste gevallen goed koper is dan het rechtstreeks op maat van een duikpak be stellen bij de leverancier. Afge zien van de lange wachttijd. „Het is ook wel leuk om te we ten, dat sommige klanten uit de randstad niet alleen ver baasd staan van ons uitgebrei de assortiment, maar ook van onze prijzen. Maar omdat we hier in Scharendijke nu een maal op lagere vaste lasten zit ten in vergelijking met steden als Rotterdam en Amsterdam laat dit verschil zich eenvoudig verklaren," aldus Remco. „Ver der is het ook grappig om te weten, dat de lucht afkomstig uit ons persluchtsysteem in fei te gezonder is dan de lucht die je normaal gesproken inademt. Dat komt, omdat dit systeem de lucht eerst nog filtert op on- der meer eventueel aanwezig stof, terwijl ook de luchtvoch tigheid nog in de gaten wordt gehouden. Door middel van een automaat is het overigens mogelijk om 24 uur per dag verse perslucht te kopen." Duikbrevet Over de duikopleidingen zelf wil Remco nog even kwijt, dat het basis PADI-duikbrevet in slechts één week gehaald kan worden. Bij het behalen van het duikbrevet wordt uiteraard de nodige zorgvuldigheid be tracht; de minimumleeftijd is 12 jaar, men moet kunnen zwemmen en men moet duik- medisch goedgekeurd zijn. Ge durende de cursus wordt de theorie en de praktijk stap voor stap bijgebracht, onder meer door gebruik te maken van een zwembad en de nodige audio-visuele hulpmiddelen. De huur van een duikuitrus ting is overigens bij de prijs van de cursus inbegrepen, zo dat de cursisten geen eigen duikuitrusting hoeven te heb ben. Om de cursisten de nodige aan dacht te kunnen geven zijn de lessen eigenlijk bijna privé, want Remco geeft niet aan meer dan twee mensen tegelijk instructie. Al in de eerste les wordt geleerd om met perslucht-apparatuur om te gaan, terwijl men na het beha len van het zogenaamde Open Water Diver brevet al direct, samen met een andere gebre vetteerde duiker, zelfstandig tot op een diepte van achttien meter mag duiken. Na het be halen van het basisdiploma biedt de duikschool overigens de mogelijkheid om nog tal van aanvullende diploma's te behalen. De duikcursussen van duikschool Dolphins bieden dan ook een uitstekende en vooral betaalbare mogelijk heid om Zeeland onder water te leren ontdekken. MIDDELHARNIS - Zelfs de meest verstokte tegen stander zal het moeten toegeven: de muziek uit de ja ren zestig is nog springlevend. Het Back to the Sixties-festival in sportcomplex De Staver trok af gelopen zaterdag ruim 2000 bezoekers, waarvan de meesten pas na de allerlaatste noten van het num mer Painted Black onwillig en swingend huiswaarts gingen. „Zet de wekker op zaterdag 6 januari maar op vijf uur," aldus organisator Sam van der Welle. „Want dan start de kaartverkoop voor Back to the Sixties 1996!" „Ik vind het heerlijk, echt te gek. Ik zou best de echte sixties meegemaakt willen hebben," aldus de zestienjarige Priscilla Looy. „Maar ja, we zijn niet eerder geboren." Samen met haar 18-jarige zus Colinda en vriendin Marianne de Boed zit ten ze even met gekruiste be nen op de grond in de hal. Ge kleed in hot-pants togen ze vol verwachting naar het festival, op aanraden van vrienden die vorig jaar ook geweest zijn. Het is nog geen negen uur, maar de Haagse formatie The U leest alles hierover in de speciale bijlage van de Zierikzeesche Nieuwsbode van vrijdag 28 april U kunt de bon rechts op deze pagina invullen en kennis maken met de Clarks, heeft het voorste ge deelte van de zaal al aan het dansen. De ene hit na de ande re davert over het publiek. De Rolling Stones, Joe Cocker, The Golden Earring. Bij een fantastische uitvoering van het nummer With a little help from my friends van Cocker worden de aanstekers tevoorschijn ge haald. The Clarks zijn alle vier de ke ren naar het festival gekomen en ook nu zorgden ze voor een fors aandeel van het echte sixties-gevoel. Ook een groepje bezoekers die de echte jaren zestig als tiener meemaakten hebben moest toegeven dat de band niet onder deed voor echt; „Die drumsolo bij Radar Love, dat was echt heel goed. Ik vind hem net zo goed als de echte drummer van de Golden Ear ring." De solo ging gepaard met een prachtige laserlicht show, een nieuw element in het festival dit jaar. Jerney Kaagman Nog een Nederlandse formatie betrad het podium in de Sta ver: Earth and Fire. Deze band beleefde gouden tijden in de periode 1969 tot 1979. De meest bekende hits uit die tijd zoals ondermeer Seasons, Memories en Storm and Thunder waren weer te horen. Volgens een paar 'kenners' echter niet wat het geweest was: „Maar dat geeft niet, je kunt niet alles leuk vinden, ik vond ze vroe ger trouwens ook niet zo goed en je moet af en toe toch even naar de wc, toch?" Die natuurlijke behoefte, het waterige bier vloeide rijkelijk, noodzaakte inderdaad menige festivalganger een optreden naar keuze te verzaken, want de rijen voor de toiletten waren lang. Zangeres Jerney Kaagman was de tand des tijds overigens niet aan te zien. De knappe, nog steeds zeer actieve, zangeres verscheen zonder een spoor van vermoeidheid in de VIP-room. De groep treedt nog zo'n vijf tien keer per jaar op en teert daarbij op succeshits van toen. Het festival bood een greep uit diverse poprichtingen en snoerde met deze keuze de mopperaars de mond. Je hield in die tijd immers van soul of van rock and roll? De soulbroe- ken kwamen beslist aan hun trekken met het spetterende optreden van de Motown Head Soul Revue. In een paar minu ten stond iedereen te dansen op I'm a soul man, Sex Machine en te 'slijpen' op 'When a man lo ves a woman.' Fats Domino Indrukwekkend was letterlijk en figuurlijk de verschijning van Big John Russel. Tot de laatste minuut hield hij het pu bliek in beweging, zonder daarbij zelf in beweging te ko men, met soulklassiekers, Advertentie Caljouw Rademaker VERHUIZINGEN Sw&m&HK C1180-26649 Bedrijf en kantoor Advertentie v a, -,J 1 kilo 10,98 Fijne Ardenner boterhamworst, 150 gram 1,99 Üleesmeestet Versman Uil Rock and Roll en vertolkingen van Jimi Hendrix en Fats Do mino. Organisator Sam van der Welle is dik tevreden over het ver loop. Sam: „Alles is perfect ge gaan, er is geen onvertogen woord gevallen. Er is één din getje misgegaan. Tijdens het optreden van Big John sloegen de stoppen door, alles was don ker. Het was zo weer verholpen en ik denk dat de meeste men sen dachten dat het erbij hoor de. Wat ik verbazingwekkend vond is dat om kwart ^over één de zaal tot achteraan' toe nog afgestreken vol stond. De men sen klapten nog steeds mee en niemand maakte aanstalten om weg te gaan. Je zag mensen van zestig, veertig en twintig, echt van alles was er. Heel leuk vond ik een paar meiden die spontaan naar me toe kwamen en zeiden: meneer, organiseer alsjeblieft volgend jaar weer zoiets, we hebben een te gekke avond gehad." Big John Russel was te zien op het Back to the Sixties-festival. (Foto: Joop van Houdt). Advertentie op onze meubelshow. Met gratis wooncheques Haringvlietplein 4, Zierikzee, tel.: 01110-12946 Advertentie GOED NIEUWS VAN BIOTEX EN ASP Geldig ti'm zaterdag 22 april Schelphoekstraat 1-3, Zierikzee, tel. 01110-16570 Speciaal voor kamperend Nederland. Een extra fijne - èn voordelige - vakantie vier je met A&P en Biotex. Maak nu kans op één van de 150 GRATIS Freetime tenten t.w.v. 159,- bij Biotex. Kijk in de wedstrijdfofder hoe u deze prachtige tent kunt winnen. Met Biotex en A&P wordt kamperen pas echt goed nieuws! Biotex vlekkendepper flacon 200 ml. van 479 vlekkenspray flacon 375 ml. van 479 compact groen of blauw, pak 450 gram va" 499 A&P Services B V. tel. 02154-83333 ELKE DAG GOED NIEUWS Aanbiedingen geldig t/m 22 april a s. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afscbr. a. 48.50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maarwacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: ■y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee N

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1