UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Regenachtig weer weerhoudt toeristen niet van paasweekendje op Schouwen-Duiveland Nieuw seizoen Breetveltspeeltuin ingeluid met paaseieren zoeken Run-bike-run slaat aan bij deelnemers ZIERIKZEESCHE 851 NIEUWSBODE O TROUWPLANNEN? dé krant van schouwen - duiveland! Lange files door massale uittocht tweede paasdag 'De buurt heeft de speeltuin overeind gehouden' 1 ZIERIKZEESCHE «HEUWSBODE DINSDAG 18 APRIL 1995 151e JAARGANG NR 25758 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ H drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekkeri 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Half tot zwaar bewolkt en mogelijk een bui. In de avond in het oosten van het land regen. Minimumtem peratuur omstreeks 3, middagtem- peratuur ongeveer 9 graden. Wei nig wind, kracht 3 of minder. Boris Borger wint in 1.24.35 uur ZIERIKZEE - Het moet oogstrelend zijn voor de or ganisatoren van de derde editie run-bike-run in Zie rikzee. Met Adri Gerards voorop en gevolgd door zijn vele vrijwilligers blijkt het evenement vaste grond te krijgen op Schouwen-Duiveland. Dezelfde orgEfnA^oran van de Triathlon Zierikzee, die on langs de organisatieprijs van het publiek kregen, hebben gisteren, maandag 2e paasdag, opnieuw een stukje organisa tie neergezet. Ruim honderd deelnemers namen deel aan de run-bike-run. Daarmee steekt het Zierikzeese evenement met kop en schouders uit boven de deelnemersaantallen van Ber gen op Zoom en Kattendijke. Bovendien is het vermeldens waard dat die ruim honderd deelnemers het loop- en fietsparcours afleggen op de Blokweg, Kadeweg en polder wegen rond Zierikzee en Schuddebeurs zonder een en kel incident. De enige tegen standers waren de strakke har de wind en de lage temperatu ren. Als juist een evenement zo goed wordt georganiseerd trekt dat vele atleten uit alle windstreken naar zo'n evene ment. Het was dan ook geen verras sing dat de sterke Rotterdam mer Boris Borger (34) de zeven kilometer lopen, derHg^kilo^ meter fietsen en drie en een halve kilometer lopen win nend aflegde in een tijd van 1.24.35 uur. Miquel van Tbnge- ren (23) uit Arnemuiden werd knap tweede en Erik Peeman (25) uit Middelharnis werd der de. De beste Schouwen- Duivelandse deelnemer was Peter Vader uit Kerkwerve. Hij was tevreden met een 43e plaats. „Deelnemen is net zo belangrijk als winnen", liet Va der na afloop weten. In Sirjansland is sinds afgelo pen jaar hard gewerkt aan een motorraceteam. Wim Goud zwaard en Richard Groot reden hun eerste wedstrijd van het seizoen op het circuit van Zandvoort. Goudzwaard werd verrassend tweede in de B- groep en het debuut van Ri chard Groot eindigde op een 19e plaats in de C-groep. Bij gestaan door allerlei sponsors en de monteurs/helpers Wim Bolle en Marisca Groot lijken de beide coureurs op hun Ka wasaki ZXR400 furore te gaan maken dit seizoen. Sport op pagina 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met deZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: .y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee Jeugd is geen leeftijd. Het is een geestestoestand. Ullman o 3 BIG BAND Eenmalig festijn voor jazzliefhebbers in Brouwse Ton- nenmagazijn. 5 EXPOSITIE In de Vismarkt is een expositie te zien van schilders club Perspectief. 8 VOETBAL DFS is door De Meeuwen uit Zoutelande uit de zater dagbeker gewipt. 9 DEGRADATIE Het dameselftal van. SKNWK verkeert 'na nederlaag opnieuw in degradatiezorgen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's 'sponsors' een bijdrage voor de broodnodige vernieuwing van de speeltuin en kon men aan de slag. Een deel van de vernieu wingen heeft inmiddels zijn beslag gekregen. Nieuw in de speeltuin is de kabelbaan, de skelterbaan, rolfietsen en een nieuwe zandbak. 'Ook beschikt men nu over een aantal skel ters. De speeltuin'heeft door de re novatie een heel ander aanzicht gekregen. De populaire kabel baan heeft een prominente plaats gekregen en de skelter baan loopt als een mini- snelweg dwars door de speel tuin. Een snelweg waar - in ie der geval zaterdag - druk ge bruik van wordt gemaakt. Ook de glijbaan annex klauterrek blijkt zeer populair. Niettemin doet het geheel nog een beetje leeg aan. „Wij zijn er nog niet", erkent Schoonen. „Er komt nog een nieuwe schommel en een zandtafel. We hopen vol gend jaar klaar te zijn met het karwei". f Schoonen is vol lof over de in zet van de buurt voor het be houd van de speeltuin. „De laatste maanden hebben we het zonder een vaste beheerder moeten doen en dat is perfect opgevangen door Dirk Verloo en meneer Van dier Wielen. Die hebben zich echt gigantisch in gezet", aldus Schoonen. De be langstelling voor de speeltuin is volgens hem ondanks het feit dat de speeltuin een jaar dicht is geweest niet'teruggelo- pen. „Meestal is het behoorlijk druk. En de kinderen komen niet alleen uit Malta, maar uit heel Zierikzee", aldus Schoo nen. De laatste jaren is met name in de gemeenten Middenschou- wen en Westerschouwen streng toegezien op het gedrag van de kampeerboeren. O verstanden werden niet getolereerd. Wie te veel kampeermiddelen op zijn terrein toeliet kon rekenen op een strenge straf. Geluk is hiet gelukkig met die strenge re gels, maar kan er wel begrip voor opbrengen. „Ik denk dat een aantal kampeerboeren het er ook wel een beetje naar ge maakt heeft. Het begon op ge geven moment gewoon behoor lijk uit de hand te lopen een paar jaar geleden". Volgens Geluk is de belangstel ling voor het kamperen bij de boer bepaald nog niet terugge lopen. „Misschien dat het bij de grote campings wat terug loopt, maar bij de mini-cam pings niet. Die voorzien nog steeds in een grote behoefte en het is zeker niet zo dat alleen oudere mensen naar mini- campings komen. Vooral in Middenschouwen krijgen we op de mini-campings ook veel surfers. Die hebben niet veel meer nodig dan een slaap plaats je en die zitten vaak niet te wachten op allerlei voorzie ningen". Het regenachtige weer verleid de veel recreanten tot een be zoekje aan Zierikzee, maar ook Middelburg en Delta Expo wa ren geliefd. Volgens een woord voerder van Delta Expo kreeg men ongeveer vijftien procent meer bezoekers binnen dan vo rig jaar, hoewel het weer toen ook niet al te best was. „Zater dag hebben we zo'n dikke 1800 mensen binnen gehad en van daag (tweede paasdag, red.) loopt het ook goed. De grote uittiféRE kwam maan dag aan het begin van de mid dag al op gang en al snel ont stonden de eerste files. Volgens een woordvoerder van de poli tie stond het verkeer gister middag tussen Zierikzee en Hellegatsplein compleet vast. Het aantal ongevallen waar de politie mee te maken kreeg viel - gezien de grote drukte - mee. Zondag botsten op de Zuidweg bij Zonnemaire twee auto's op elkaar. Het ongeluk gebeurde toen een man uit Arnhem, rijdende over, de Zuidweg in de richting van Noordgouwe, naar links rich ting aangaf. Toen de achter hem rijdende auto, bestuurd door een man uit Zonnemaire, de auto van de Arnhemmer rechts wilde passeren sloeg de ze plotseling linksaf en botsten de auto's op elkaar waarbij bei de voertuigen beschadigd raakten. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. vervolg pagina 2 ZIERIKZEE/RENESSE - Schouwen-Duiveland heeft een behoorlijk druk paasweekeinde achter de rug. Ondanks het slechte weer kwamen met name onze oosterburen en masse naar de Kop van Schouwen. De drukte op de wegen zorgde vrijdag en tweede paasdag voor de nodige problemen, maar ernstige ongelukken als gevolg van de drukte bleven uit. De politie spreekt - ondanks een aantal gevallen van inbraak en vernie ling - van een rustig verlopen weekeinde. „Ernstige overlast is er niet geweest", aldus een politiewoordvoer der. Het Piketteam controleerde op illegaal kamperen. Op Schouwen-Duiveland werden acht bekeuringen uitgedeeld. In heel Zeeland kregen 29 recreanten een bon voor illegaal kamperen. De toeristenstroom kwam vrij dag in de loop van de dag goed op gang en de VW's in met na me de Kop van Schouwen kre gen heel wat drukte te verwer ken. De vraag naar een 'ver- warmbaar' onderkomen bleek groot. „Op de campings is het niet zo druk geweest", aldus in- formatrice M. Dalebout van de post Renesse van de WV Schouwse Kust. Zij vertelt dat de meeste belangstelling van de bezoekers uitging naar ho tels, pensions en kamers bij particulieren. t Laatste moment Een deel van de bezoekers van Westerschouwen nam het zeke re voor het onzekere en boekte ruim op tijd logiesruimte. „Ik heb zelf het idee dat veel men sen op het allerlaatste moment besloten hebben om toch maar naar Schouwen-Duiveland te komen", aldus mevrouw Dale bout. Renesse werd vooral door Duitsers en Belgen met een bezoek vereerd. Hoewel het weer nu niet direct daartoe uitnodigde was er veel vraag naar fiets- en wandelroutes. In het VVV-kantoor in Renesse kreeg men veel ^ragen over de zandsuppletie. „Mensen wil den weten of er soms gasleidin gen gelegd werden of dat er een nieuw bungalowpark kwam", aldus mevrouw Dalebout. Col lega T. Deurloo van de post Burgh-Haamstede van VVV De Schouwse kust had eveneens een druk weekeinde. „De ho tels en de kamers bij particu lieren zijn zo goed als vol", al dus mevrouw Deurloo. Net als in Renesse was ook in Haam stede veel vraag naar,fiets- en wandelroutes. „Ik heb zelf het idee dat het dit weekeinde iets drukker is ge weest dan het paasweekeinde vorig jaar. Maar toen was het ook heel slecht weer", aldus mevrouw Deurloo. Ondanks het slechte weer was volgens haar de stemming in een gezel lig druk Haamstede opperbest. „En ik heb gehoord dat ook de tuincentra het druk hebben ge had. Veel mensen zijn blijk baar in het tuintje rond het va kantiehuis of de sta-caravan gaan werken", aldus mevrouw Deurloo. In Brouwershaven was het volgens informatrice M. Bakker 'lekker druk'. Ook hier hetzelfde beeld: drukte in hotels en pensions en matige belangstelling voor de cam pings. De belangstelling voor het kamperen bij de boer was vol gens H. Geluk van de Vereni ging van Kampeeerboeren (Ve- kabo) bijzonder groot tijdens het paasweekeinde. Schouwen- Duiveland telt anno 1995 een kleine honderd mini-campings en voorzover Geluk heeft kun nen achterhalen hadden deze geen van alle te klagen over klandizie. „Helaas mochten we maar ti'en eenheden plaatsen. Als we toestemming hadden gehad voor vijftien eenheden per mini-camping dan hadden ze ook allemaal vol gezeten", aldus Geluk. Ruim voor tienen begon het al steeds drukker te worden voor het hek van de Zierikzeese speeltuin. De Paashaas was echler nog niet in het zicht en dat hield in dat de kinderen nog even geduld moesten oefe nen. De kinderen gebruikten' de wachttijd om alvast een speurend oog door de speelthin te laten gaan, op zoek naar de daar verstopte 250 paaseieren. Om tien uur verscheen de Paas haas en kon het startsein voor de zoektocht gegeven worden. Vernieuwd De speeltuin bestaat inmiddels al een dikke vijfentwintig jaar. Het merendeel van de speel toestellen voldeed niet meer aan de steeds strenger worden de veiligheidseisen. Daarbij kwam dat het speelpatroon van kinderen ook sterk veran derd is. Alles bij elkaar meer dan voldoende reden om de Zierikzeese speeltuin flink on der handen te nemen. „Wan neer we begonnen zijn? Dat is alweer een poosje geleden", al dus verenigings-penningmees- ter Schoonen. Men ging op zoek naar bedrij ven en instanties die financiële bijstand wilden verlenen. Al les bij elkaar kwam van zes Zierikzee was in trek bij de paastoeristen. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Na een sluiting van een jaar werd zaterdag met het paaseieren zoeken het nieuwe seizoen voor de nu gedeeltelijk gerenoveerde Breetveltspeel tuin in de Zierikzeese wijk Malta ingeluid. ,,De buurtbewoners hebben dezé speeltuin overeind gehouden", stelt H. Schoonen, penningmeester van de ver eniging die de enige speeltuin van Zierikzee beheert. Het is de bedoeling dat de renovatie van de speeltuin volgend jaar afgerond wordt. De Paashaas genoot een grote belangstelling in de Breetveltspeeltuin. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1