e unst WEEKEND RECEPT mno NIEUWSBODE EXTRA dier in het vizier EXPO FLORA Traditionele Paasshow Garage Knöps valt samen met opening nieuwe showroom Kunstrubriek Op deze plaats zal voortaan elke eerste woensdag van de maand de rubriek 'Uit de Kunst' van kunsthande laar Dick Sterkenburg verschijnen. Sterkenburg is gespe cialiseerd in figuratieve kunst uit de periode 1870 tot 1950 en weet hier op bevlogen en informatieve wijze over te schrijven en te vertellen. Dick Sterkenburg woont sinds 1990 aan de Oude Haven in Zierikzee, waar hij zijn, welis waar kleine, maar sfeervolle kunstgalerie heeft. Voorjaar bij Kunsthandel Sterkenburg Stichting verder onder andere naam Reuen in asiel in de war gebracht door leuk teefje Ruim 150 auto's te zien tijdens Paasshow 13 t/m 17 APRIL HUISHOUDBEURS met BLOEMEN en PLANTEN TENTOONSTELLING THEMA: ZEELAND OP Z N PAASBEST ZEELANDHALLEN-GOES Marokkaanse couscous Onderzoek oogklachten van veertig-plussers Wedstrijd brandweer WOENSDAG 12 APRIL 1995 NIEUWSBODE EXTRA DICK STERKENBURG In grote lijnen zal de rubriek er als volgt uit gaan zien: In het eerste artikel zal begonnen worden met het bespreken van een schilderij, aquarel, pastel of tekening waarbij het streven zal zijn om een eilandelijk onderwerp te kiezen. De bespreking van een schilderij bevat min of meer drie vaste thema's: het onderwerp, dus de voorstelling op zich. Daarnaast de tijd en het tijdsbeeld waarin het werd ge maakt en tenslotte een korte biografie van de kunstenaar die het maakte. Dit over de eerste aflevering. De tweede aflevering zal van een geheel andere opzet zijn. Sterkenburg: „Omdat deze rubriek aan plaats en ruimte gebonden is, is het mis schien zinvol om iets meer te vertellen over één aspect uit het eerste artikel dat zal verschijnen. Dit aspect zal altijd worden gelicht uit één van de drie thema's uit het voor gaande artikel. Daardoor is het hopelijk direct herken baar en kan zo één geheel vormen, of een verlengstuk zijn van het voorgaande artikel. Ik hoop dat het voor de lezers net zo leuk zal zijn om mijn artikelen te lezen als het voor mij is om ze te schrijven! Daarbij hoop ik dat de geschiedenis van de beeldende kunst de lezer net zo zal gaan boeien als het mij doet. Een verleden waarvan wij, denk ik, nog steeds deel uit maken, zij het voor de één wat meer dan de ander. Als deze rubriek er toe zou kunnen leiden over dat verle den enigszins een beeld te vormen, waarin een beetje 'her kenning' is, dan ben ik in mijn opzet geslaagd. Want naast het verstrekken van concrete informatie is dat uiteinde lijk het doel van deze nieuwe rubriek!" ZIERIKZEE - Kunsthandel Sterkenburg in Zierikzee heeft voor de Voorjaarstentoonstel ling een fraaie collectie kun nen samenstellen. Deze ten toonstelling duurt tot 29 april en is dagelijks geopend van 13.30 uur tot 17.30 uur en tij dens de koopavonden. Op za terdag van 10.00 tot 17.00 uur. Van de hand van de Larense School is er werk van David Schulman. Hij maakte een stemmig zicht op de Zuidha venpoort toen het oude café Rotterdam nog bestond. Verder is er een zicht op het havèntje van Viane van A. J. Argelo. Beiden zijn afkomstig uit par ticuliere collecties. Ook uit particuliere collectie is een stemmig schilderij van E. R. D. Schaaf: 'Lente in Kortenhoef'. Dit schilderij trok landelijk de aandacht in het tijdschrift Kunst. Verder zijn te zien een ingetogen bloemstilleven met drie rozen, een haventje van H. van Leeuwen, en een kasteel met brug van A. Knikker. Ook heel mooi is een stilleven met een meloen en voorraad- bussen van A. M. Luyt. Voeg hierbij portret, figuur, dier en landschapschilderijen en er is een compleet scala van schil- dersonderwerpen vertegen woordigd. Aangezien Kunst handel Sterkenburg uitslui tend figuratieve kunst aan biedt, zijn de schilderijen voor iedereen herkenbaar. GOUDA De Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland heet per 1 april Landschapsbeheer Zuid-Hol land. Reden van de naamsverande ring is de steeds nauwere sa menwerking tusseq alle pro vinciale stichtingen voor natuur- en landschapsbeheer, gecoördineerd in het samen werkingsverband Landschaps beheer Nederland (voorheen stichting Landelijk Overleg Natuur- en Landschapsbeheer (LONL). De samenwerking komt nu ook naar buiten toe tot uitdrukking: (bijna) alle stichtingen opereren onder de gezamenlijke naam Land schapsbeheer. De doelstelling en werkwijze van Landschapsbeheer Zuid-. Holland blijven onveranderd. Evenals het stimuleren van een duurzaam behoud van natuur en landschap in Zuid-Holland door middel van beheer, res tauratie, vernieuwing en aan leg van natuur- en landschaps elementen. Landschapsbeheer zet zich hierbij vooral in voor particuliere eigenaren en vrij willigers. Activiteiten zijn onder meer het geven van voorlichting en advies over aanleg en onder houd van natuur- en land schapselementen, het met el kaar in contact brengen van landeigenaren en vrijwilligers. De mannetjeshonden in het Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierikzee zijn dol op haar. Het bastaard teefje Ollie brengt het hoofd van menig reu op hol. Ze is een aantrekkelijke 'dame' en lijkt qua uiterlijk op een kooikerhondje. Ollie is dertien jaar oud [en bruin/zujart van kleur. Ze is nog nooit ziek geweest en ver- 1 keert derhalve in een prima conditie. Ollie is een hartstikke leuk i beestje dat dol is op het leven. Ze is rustig van aard en een tik- 1 keltje ondeugend. Ollie heeft haar leventje veelal op het erf van een boerderij doorgebracht. Ze zou het dan ook bijzonder prettig vinden als haar toekomstig baasje haar de nodige ruimte en be weging biedt. Met soortgenoten kan Ollie goed overweg en ook 'katten vindt ze aardig. Wie belangstelling heeft om deze lieve hond een goed onderkomen te geven, kan bellen met het asiel aan \de Zandweg, telefoon 01110-17013. Er zitten vijf honden en 35 kat- ten. De Duits/Hollandse herder Barry is geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). De nieuwe loods van Garagebedrijf Knöps aan de Langeweg in Middelharnis. (Foto: Joop van Houdt). MIDDELHARNIS - ,,Dit is het begin van een feest dat niet meer ophoudt," aldus Opel-dealer Herman Blok. Zijn garagebedrijf aan de Langeweg in Mid delharnis heeft vanaf heden de beschikking over een gloednieuwe showroom die met twee verdiepingen plaats biedt aan zo'n honderd auto's. De feestelijke opening hiervan vindt plaats op vrijdag 14 april. Te vens begint op deze datum de inmiddels traditioneel geworden Paasshow. Met het gereedkomen van de showroom is het bedrijf van Knöps ongeveer drie-en-een- half maal zo groot geworden en ook het parkeerterrein is met 2500 vierkante meter uitge breid. Voor Herman Blok is met de realisatie van de extra ruimte een ideaal verwezen lijkt. Blok: „Nu hebben we al le activiteiten onder één dak. Onze klanten kunnen nu op hun gemak naar alle auto's kij ken die we in huis hebben, zon der daarvoor naar verschillen de locaties te hoeven. De beno digde service kan direct gege ven worden en als men even moet wachten is er onze koffie hoek waar altjjd een vers bakje koffie geserveerd wordt. We hebben dit gedeelte nu ook in de showroom geïntegreerd." In totaal zijn permanent drie verkoopadviseurs bij de Opel- dealer aanwezig. Blok: „Voor de verkoop van gebruikte wa gens hebben we nu een speciale man aangesteld, El win van Groningen. Verder blijft de werkwijze grotendeels gehand haafd." In totaal werken er bij het bedrijf 43 mensen. Milieu De nieuwe showroom voldoet aan laatste eisen op het gebied van milieu en is gebouwd door Aannemersbedrijf Boeter. De wanden zijn van lichtdoorla- tend materiaal dat tevens zeer isolerend werkt. Hierdoor wordt bespaard op verlich- tings- en verwarmingskosten. Bovendien is op het dak een elektrisch te openen lichtstraat aangebracht. In de werkplaats zijn vloeistofdichte vloeren aangebracht. ,,Wij zijn bewust met het mi lieu bezig," aldus Blok. „Ons bedrijf heeft een milieubox en we maken alleen gebruik van milieuvriendelijke lakken. Zo veel mogelijk verdunningen worden teruggewonnen en her gebruikt en de plaat- en spuit- werkerij zijn aangepast aan de nieuwe strenge milieuwetge ving. Bovendien zijn Opeis voor 90 procent recycle-baar." Vorig jaar november werd de Mobil Benzinepomp geheel uit gebreid. De pomp voldoet nu ook aan alle milieu- en veilig heidseisen en heeft achttien vulpunten. Bovendien is er een voor vrachtwagens een hoges- nelheidspomp voor dieselolie met een capaciteit van 100 liter per minuut. Blok: „In het na jaar hopen we een wasstraat klaar te hebben en dan zijn we helemaal compleet. Binnen kort starten we ook met het al lernieuwste op het gebied van autoschade: het Restyle- programma. Een revolutionai re manier van uitdeuken zon der spuiten." Voordat Herman Blok eige naar werd van het Opel-bedrijf werkte hij er al zeventien jaar als verkoper. In 1992 nam hij het bedrijf van de vorige eige naar, de heer van Breen over. Blok: „Van Breen is nog steeds als adviseur aan het bedrijf verbonden. Volgend jaar be staan we alweer 75 jaar en ik moét zeggen dat er veel veran derd is in de loop der jaren. Toen ik pas begon ging je heel anders te werk. Je kwam bij de mensen thuis en als er iemand in het bedrijf naar een auto kwam kijken, probeerde je heel actief te verkopen. Ik kan nog steeds niet wennen aan de methode van de nieuwe genera- Advertentie ca. 100 deelnemers temidden van een bloemenzee modeshows senioreninfodagen kunstexpositie faunapresentatie Openingstijden: Do. en vr. 14.00 - 22.00 uur Zat., zo. en ma. 10.00 - 18.00 uur Toegang: 10,- p.p,; 85+ f 7,50; kind. tot 12 jaar f 3,50 Info: 01100-21020 Tel. 01100-21020 tie verkopers. Die laten de klanten eerst eens op hun ge makje rondkijken. Dan denk ik wel eens: pas nou op, straks lqpen ze weer weg! Maar dat is nu eenmaal de nieuwe manier van werken." Paasshow Sinds 1966 organiseert Garage Knöps een Paasshow. Blok: „Deze show mag zich verheu gen in een groeiende populari teit, je merkt dat het een soort reünie aan het worden is." Tij dens de Paasshow zijn er diver se aantrekkelijke aanbiedin gen op het gebied van inruilwa- gen en bij aankoop van een nieuwe of gebruikte auto krijgt de klant een handige 'vijftiendelige voorjaarsver- rassing'. Niet alleen auto's zijn te be wonderen tijdens de Paasshow: wie liever met de fiets gaat kan het neusje van de zalm op dit gebied bekijken bij de stand van het Tweewielercentrum Middelharnis. Eigenaar Mar tin Jelier is present met 50 fiet sen uit de fonkelnieuwe collec tie 1995. Vooral het merk Bata- vus is goed vertegenwoordigd. Er zijn diverse zogenaamde Hybridefietsen, de sportfiets met aluminium frame en race fietsen van carbon. Daarnaast de zeer functionele boodschap- penfiets. Deze fiets is uitgerust met een speciaal stuurslot waardoor de fiets met volle boodschappenmand niet meer om kan vallen. Ook zijn er fiet sen van het Engelse zusje van Batavus, Daws-te zien tijdens de Paasshow. De tuinmeubelen van het Dumppaleis uit Middelharnis zijn ook niet meer weg te den ken op de Paasshow evenals de showtuinen van Hoveniersbe drijf Voogd uit Ouddorp. Zij geven graag advies aan de be zoeker en antwoord op allerlei vragen op tuingebied. Dat de zon niet alleen maar leuk is weet Zonwering Piet de Korte. Tijdens de Paasshow laat dit bedrijf de nieuwste snufjes op dit gebied zien. Wie op zoek is naar een huis op Goeree-Overflakkee kan een kijkje nemen bij Jongerius Ma kelaardij BV. Zij hebben het complete woningaanbod in kleur uitgestald en bovendien ligt het gratis woningmagazine klaar. Tenslotte kan de bezoe ker advies krijgen van de heer Van Wanrooij over het leasen van een auto bij de Leasemaat schappij Knöps BV. Maar ook aan de kinderen is gedacht. Zij kunnen in traps- kelters van het Opel Skelter Raceteam spelenderwijs hun verkeerservaring vergroten tij dens de Paasshow. Voor hen is de Opel Skelter Verkeerstuin opgezet. Hier kunnen ze onder toezicht met elkaar wedijveren terwijl pa en ma naar de echte Opeis kijken. Na afloop krij gen de kinderen een 'echt' rij bewijs. Als tastbaar bewijs dat de lente werkelijk is begonnen, zijn dwerggeitjes van enkele weken oud te bewonderen en aan te halen. De openingstijden van de show zijn: vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur, en maandag (tweede paasdag) van 10.00 tot 17.00 uur. U heeft nodig voor 6 personen: 750 gram magere kalfslappen 140 gram kikkererwten 2 kleine gesnipperde uien 1 winterwortel, in blokjes van 2cm 1 courgette, in blokjes van 2 cm 2 koolrabi's, in blokjes van 2 cm 8 fijngesneden bosuitjes 2 doosjes kerstomaten 1 groene Spaanse peper 1 deciliter olijfolie 2 teentjes knoflook, fijnge sneden 50 gram blanke rozijnen 2 theelepels saffraandraad jes 11 h vleesbouillontablet 500 gram couscous tarwe- gries) 2 eetlepels olijfolie 75 gram koude boter zout peper stoompan of een pan en grote zeef Spoel in een zeef de kikker erwten onder koud water af. Laat de erwten in een kom met ruim koud water 12 uur weken. Snijd het kalfsvlees in blokjes van ca. 2 cm. Be strooi het vlees rondom met zout en peper. Was de tomaat jes en verwijder de kroon tjes. Was de Spaanse peper. Halveer deze en verwijder de pitjes. Hak de peper met een scherp mes fijn. Verhit in het onderste deel van de stoom pan de olie. Voeg het kalfs vlees toe en bak dit al om- scheppend in tien minuten rondom bruin. Voeg de ui, de knoflook en het pepertje toe en laat dit nog drie minuten meebakken. Voeg de kikker erwten, rozijnen, 1 liter water, de helft van de saf fraandraadjes en de bouil lontabletten toe. Breng alles aan de kook en laat het vijftig minuten zachtjes koken. Doe intussen couscous, de andere helft van de saffraandraad jes, twee eetlepels olijfolie en 1 dl water in een kom. Meng het met een houten lepel door elkaar. Laat het wellen vol gens gebruiksaanwijzing. Voeg na dertig minuten de wortel en koolrabi aan het vleesmengsel toe. Schep in het bovenste deel van couscouspan (of zeef) de couscous. Stoom boven de bouillon met vlees de cous cous in nog twintig minuten gaar. Voeg na tien minuten courgette, bosuitjes en to maatjes aan vleesmengsel toe. Snijd de boter in kleine stukjes en voeg deze toe. Doe de gare couscous in een kom en roer met een vork de boter erdoor tot korrels los zijn. Breng het vlees-groente mengsel op smaak met zout en peper. Doe de couscous op een schaal. Schep het vlees groentemengsel er omheen. Geef de bouillon er apart bij. Voedingswaarde per portie: Energie: d3340 kJ (800 kcal) Eiwit: 43 gram Vet: 34 gram Koolhydraten: 81 gram ZIERIKZEE - Veel mensen boven de veertig krijgen te maken met brandende ogen, wazig zien of hoofd pijn. Dit is feitelijk een normaal leeftijdsverschijn sel. De scherpstelling van het oog neemt naarmate men ouder wordt langzaam af. Dit betekent dat men vooral van dichtbij minder goed kan zien. maar wat nu als men tevens veraf slechter ziet? Tbt voor kort kon dit probleem slechts verholpen worden met Varilux-brilleglazen of even tueel een bril voor veraf aange vuld met leesbril, danwel een combinatie van contactlenzen plus leesbril. Onderzoek onder een groot aantal Nederlanders, heeft uitgewezen dat de Varia tions 70, uitermate geschikt is voor de klachten van het min der zien van zowel dichtbij als ook veraf. Maar liefst 88 pro cent van de proefpersonen be oordeelde de gezichtsscherpte van zowel nabij als veraf als goed. Slechts 22 procent had wat moeite met veraf zien bij matige verlichting. Allen bestempelden het draagcom- fort van de lens bovendien als uitstekend. De nieuwe zachte contactlens heeft een waterge halte van 70 procent wat bete kent dat hij het natuurlijke vochtgehalte van het oog heel dicht benadert. Bovendien is de zuurstofdoorlaatbaarheid van de lens zéér hoog en er zijn ook geen vervelende nevenef fecten, zoals dubbel-beelden of schitteringen, geconstateerd. Sinds kort is deze speciaal voor veertig-plussers ontwikkelde zachte contactlens bij Coen Ho nig Optiek verkrijgbaar. BROUWERSHAVEN - Negen Schouwen-Duivelandse brand weerploegen doen zaterdag 22 april mee aan provinciale brandweerwedstrijden in Brouwershaven. De wedstrijd gaat om 08.00 uur van start. Het gaat om provinciale brand weerwedstrijden lage druk klasse I. Op een locatie in de gemeente Brouwershaven gaan elf brandweerteams de strijd met elkaar aan. Schouwen- Duiveland wordt vertegen woordigd door: Dreischor, Mid- d'enschouwen I en II, Duive- land, Westerschouwen I en II, Zierikzee en Bruinisse. Ook de bedrijfsbrandweer van Ko ninklijke Zeelandia H. J. Doe- leman BV doet mee. Advertentie De 'ingrediënten' waaruit een ALNO keuken is opgebouwd bepalen samen de (betaalbare) kwaliteit. Materialen, verwerking en afwerking. De deugdelijkheid zorgt ervoor dat u heel lang plezier hebt van uw ALNO keuken. Iedere ALNO kan 100% ergonomisch verantwoord worden gepland en ingericht. Praat er eens over met de ALNO Select Dealer. Melissant: KEUKENCENTRUM TIELEMAN Binnenweg 7a. Tel. 01877-2555. Wereldklasse in woonkeukens Oplage 29.860 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overf lakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1. 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 01870-82554 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 225. Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 01110-16065. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 169.585.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 8