n cl a Outdoor Centre recreatiepark Aquadelta officieel geopend Start oefencampagne van The Islanders Eö™™i 4 Schilderijen-expositie van Nel van Engen Moordende hoofdpijn m BAD TO THE B0NE VAN DIK HOUT A Met klimwand, survivalbaan en paintball WOENSDAG 12 APRIL 1995 NIEUWSBODE EXTRA Gratis rubriek voor eenmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. OUDE-TONGE - De honkbalvereniging The Islan ders ontwaakt langzaam maar zeker uit haar win terslaap. Sinds kort is een start gemaakt met de nieuwe oefenperiode. Verschillende teams hebben de eerste wedstrijden inmiddels achter de rug. De honkbalcompetitie begint dit jaar in het weekend van 22 april. De Oude-Tongse vereniging heeft voor het komend seizoen elf teams ingeschreven. Tot en met vrijdag 14 april Middelharnis Architectuurtentoonstelling Twee druppels van Ashok Bha- lotra. Gemeentehuis. Maandag tot en met vrijdag 09.00 tot 16.30 uur. Tot en met woensdag 26 april Brouwershaven Tentoonstelling schilderijen van Eddy Quite uit Vlissingen. Van maandag tot en met vrij dag van 09.00-12.00 uur en 13.30-16.00 uur. Gehele maand april Ouddorp Moderne architectuur. Oud- dorps Raad- en Polderhuis. Za terdag van 14.00 tot 17.00 uur. Ook 13. 14. 20 en 21 april. Middelharnis Schilderijen van Nel van Engen-Kuyps. Gemeenschaps bibliotheek. Dinsdag 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Woensdag en donderdag 10.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 14.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 10.00 tot 12.00 uur. Tot en met zaterdag 22 april Burgh-Haamstede Expositie textielkunst Janne- ke Wessels. Bewaerschole. Tot 29 april Zierikzee Voorjaarstentoonstelling bij Kunsthandel Sterkenburg. Da gelijks geopend van 13.30 tot 17.30 uur en tijdens de koop avonden. Zaterdags van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 30 april Herkingen Paasexpositie. Theetuin De Bongerd. Dagelijks behalve donderdag van 10.00 tot 23.30 uur. T/m 6 mei Middelburg Tentoonstelling Dorpen op Schouwen-Duiveland. Zeeuws Documentatiecentrum. Zeeuw se Bibliotheek. Tijdens ope ningsuren van bibliotheek. In het Outdoor Centre is oncler meer een twaalf meter hoge Van woensdag 19 april tot en met 12 mei Burgh-Haamstede Poppen Carla Lagendijk. Atelier-galerie Josefine. Woensdag, donderdag en vrij dag van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag 15 april tot en met zaterdag 13 mei Burgh-Haamstede Paasshow: Expositie Andries Minderhout. Galerie Bors- boom. Geopend: 2e paasdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Tot en met 17 mei Goedereede Expositie Marlou Pluymakers, Corry van Beuningen en H. J. Westphal/Sylt. Het Röder- haus. Openingstijden: woens dag en zaterdag 13.00-17.00 uur, donderdag 10.00-12.00 uur. Van donderdag 13 april tot en met donderdag 18 mei Burgh-Haamstede Etsen Jan Groenewegen. Gale rie 't Zuuddek. Donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met woensdag 31 mei Zierikzee Expositie van mevrouw M. Groenenberg-van As uit Vlis singen met collages in 't Lange Uus, Havenpark 28. Tb zien tij dens openingsuren winkel. Donderdag 27 april tot en met donderdag 8 juni Brouwershaven Installatie Dies de Jonge over mei 1945-1995. Stadhuishal. Maandag tot en met vrijdag van 09.00-12.00 en 13.30-16.00 uur. Woensdag 12 april Middelharnis Commissie sociale zaken en verkeer. Gemeentehuis. 19.30 uur. Commissie onderwijs, welzijn, sociale zaken. Gemeentehuis. 19.30 uur. Ooltgensplaat Koffie-ochtend 55-plussers. 't Centrum. 10.00 uur. Donderdag 13 april Middelharnis Paascursus bloemsierkunst. Diekhuus. 19.30-22.15 uur. Ooltgensplaat Raadsvergadering. Raadszaal. 19.00 uur. Vrijdag 14 april Sommelsdijk Afscheidsconcert Wheels of Fire. Jongerencentrum Jail- house. 22.00 uur. Achthuizen Bingo-avond. Het Buurthuis. 20.00 uur. Zaterdag 15 april Middelharnis Vogelbeurs. Dienstencentrum. 13.30-16.30 uur. Back to the Sixties. De Staver. 20.00-01.00 uur. Maandag 17 april Goedereede Boot- en caravanmarkt en rom- melbeurs. Oostdam. Van 09.00 tot 18.00 uur. Herkingen Paaseieren zoeken voor kinde ren. Theetuin De Bongerd. Van 14.00 tot 16.00 uur. Dinsdag 18 april Ouddorp Kleding inleveren voor beurs. Peuterspeelzaal de Gornet. 19.30-21.00 uur. Ooltgensplaat Eerste les cursus Weerbaarheid voor 50+ vrouwen, 't Centrum. 14.00-16.00 uur. Woensdag 19 april Ooltgensplaat Bingo, 't Centrum. 13.30 uur. Donderdag 20 april Ouddorp Kleding inleveren voor beurs. Peuterspeelzaal de Gornet. 19.30-21.00 uur. Vrijdag 21 april Middelharnis Tbneelstuk Etty Hillesum. Diekhuus. 20.00 uur. Estrella's Quartet. Diekhuus. 21.30 uur. Zaterdag 22 april Ouddorp Kinderkledingbeurs. Peuter speelzaal de Gornet. 10.00-13.00 uur. Melissant Jeugdsolistenconcours. Melis hof. 10.00 uur. Middelharnis Rode Kruis Wandeldag. Start bij De Staver. 08.00 en 10.00 uur. Woensdag 26 april Ouddorp Kranslegging monument Dorpsweg-Hazersweg. 11.25 uur. Donderdag 27 april Achthuizen Bingo-avond Senioren. Het zaaltje. 19.30 uur. Vrijdag 28 april Achthuizen Oranje bingo. Buurthuis. 20.00 uur. Zaterdag 29 april Sommelsdijk Geranium-Oranjemarkt. Voor straat en Marktveld. 09.00- 16.00 uur. Middelharnis Omloop van Menheerse. Start bij de Staver. 10.45 uur. Oranjeparty door Happy Mu sic. De Staver. Woensdag 3 mei Middelharnis Voetbalvaardigheidsdag. Sporthal De Staver. 09.00 uur. Vrijdag 5 mei Dirksland Jeugdtriathlon. Sportcomplex de Gooye. 11.00 uur. Bevrijdingsmarkt. Kern. Zaterdag 6 mei Dirksland Bevrijdingsmarkt. Kern. Vrijdag 12 mei Achthuizen Bingo-avond. Het Buurthuis. 20.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 12 april Zierikzee Klaverjassen in UVV-gebouw, Kerkhof 3. 13.30 uur. Bijeenkomst voor ouderen van NCVB. Hervormd Kerkcen trum. 14.30 uur. Paasmiddag voor leden van Speel-o-theek Leentjebuur. Van 14.30 tot 16.00 uur. Informatie-avond La Leche Leage bij Lydia de Raad, Mast gatstraat 90. 20.00 uur. Brouwershaven Eierenactie Smaltown Singers. Huis-aan-huis. Van 14.00 tot 21.00 uur. Nieuwerkerk Commissie financiën Duive- land. Gemeentehuis. 16.30 uur. Commissie bestuurszaken Dui- veland. Gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 13 april Ellemeet Bonte avond obs 't Mêêtje. 19.00 uur. Brouwershaven Vergadering commissie finan ciën. Stadhuis. 19.30 uur. Dreischor Officiële opening kleder drachtexpositie. Plaetsenuus. 16.00 uur. Oosterland Tbneelavond NBvP in Ooster hof met blijspel De Stagiaire van PJZ. 19.30 uur. Sirjansland Lezing evangelist J. W. N. Dooyeweert. Nederlandse Her vormde kerk. 19.30 uur. Van 14 tot en met 17 april Bruinisse Blue Water Boat Show. Jacht haven. Alle dagen geopend van 10.00-19.00 uur. Zaterdag 15 april Zierikzee Rommelmarkt. Onder de Beu- ze. Vanaf 09.00 uur. Bad to the Bone in Brogum. Voorprogramma: Sequoyah. 22.00 uur. Burgh-Haamstede Voorjaarstentoonstelling met levende have. Peuterspeelzaal De Duinkonijntjes, Weststraat 34B. Van 10.00 tot 12.00 uur. Renesse Dansavond/paasbal. Dorps huis. 20.00 uur. Brouwershaven Concert Project I Big Band Jazz-avond. Tonnenmagazijn. 20.00 uur. Ouwerkerk Wandeltocht SV Ouwerkerk. Vertrek sportveld 't Eultje. 19.00 uur. Bruinisse Drive-in-show georganiseerd door De Pul. 19.00 uur. Zondag 16 april Zierikzee Praise-avond van de Christen gemeente Zierikzee in mfc. 20.00 uur. Maandag 17 april Zierikzee Run-Bike-Run. Sportpark Bannink. Dinsdag 18 april Kerkwerve Koersbal. Dorpshuis 't Zuud- ènde. 14.00 uur. Woensdag 19 april Zierikzee Feestelijke opening nieuwe ruimte werkvoorzieningsschap De Zuidhoek. 09.40 uur. hoogte waarna men al absei- lend weer af kan dalen. De moeilijkheidsgraad wordt be paald door de onderlinge af stand van de grepen waarop de klimmers handen en voeten kunnen zetten. Om het extra moeilijk te maken is ook een overhang gemaakt zodat men niet alleen verticaal, maar ook horizontaal kan klimmen. Een anders uitdaging voor de stoere sportieveling is de survi- valbaan. Nadat de deelnemers via een trap een houten toren zijn opgeklommen is het de be doeling dat zij vanaf die toren zich via een liaan gelijk Thrzan naar een 25 meter lang nylon net slingeren. Vervolgens moet men via dat net weer omhoog klimmen naar een houten stel lage en vandaar kan men weer al abseilend naar beneden. Een andere mogelijkheid tot afdaling is de zogenaamde tok- kelbaan: een strakgespannen touw over het water dat naar een eilandje voert. Vanaf dat eilandje kan men dan via een staalkabel waarop een touw- brug bevestigd is of via een vlot weer terug nar de vaste wal. Voor zowel de klimwand als de survivalbaan geldt dat beide attracties aan alle veilig heidseisen voldoen en dat er constante begeleiding is door instructeurs. Een andere zeer populaire at tractie van het Outdoor Centre is Paintball, een spel waarbij een groep mensen 'indiaantje spelen' met pistolen voorzien van verfpatronen. Bedoeling van het spel is dat verschillen de teams elkaar te lijf gaan op basis van opdrachten van in structeurs. De opdracht kan bijvoorbeeld zijn om de vlag op de tegenpartij te veroveren of de tegenpartij uit te schake len. Wie door een verfpatroon geraakt wordt is 'af' en moet zijn verfpistool inleveren. Tbnslotte kan men in het Out door Centre ook terecht voor boogschieten. Daarbij gaat het om het afschieten van een pijl op een schietschijf met behulp van een 'ouderwetse' handboog ofwel een handboog zonder richtmiddelen. Er wordt ge schoten vanaf ongeveer vijf tien meter. Ook bij dit spel is Haamstede Hobbydag in de Nederlandse Hervormde kerk (achterin gang). Van 10.00 tot 16.00 uur. Donderdag 20 april Scharendijke vergadering gemeenteraad Middenhschouwen in het ge meentehuis. 19.30 uur. Zaterdag 22 april Zierikzee Rommelmarkt. Sportcentrum Onderdak. 09.00-16.00 uur. Jaarvergadering Zevibel in Het Huis van Nassau. 10.00 uur. Renesse Ophalen tweedehands spullen voor Renessedag. Huis-aan- huis. Vanaf 09.00 uur. Korenavond in de Jacobuskerk m.m.v. het Hervormd Kerk koor Renesse en het Noordbe- velands Mannenkoor. 20.00 uur. Brouwershaven Rode Kruis wandeltocht. Van af cafetaria 't Seepaerdje. 13.30 uur. Maandag 24 april Zierikzee Algemene ledenvergadering Ondernemerskring Schouwen- Duiveland in Mondragon. 20.00 .uur. Dinsdag 25 april Kerkwerve Bejaardensoos. Spelmiddag. Dorpshuis 't Zuudènde. 14.00 uur.. Burgh-Haamstede Wijnmiddag NVvH. De Schut- se. 14.00 uur. Woensdag 26 april Zierikzee Bijeenkomst voor ouderen van NCVB. Hervormd Kerkcen trum. 14.30 uur. Ledenvergadering Diabetes Vereniging Nederland. UVV- gebouw. 19.30 uur. Donderdag 27 april Burgh-Haamstede Ledenvergadering afdeling Westerschouwen CDA. Gere formeerde kerk. 19.30 uur. Zaterdag 29 april Zierikzee Ars Musica-concert in Lutherse kerk door The Dutch Tuba Quartet. 20.00 uur. Dinsdag 2 mei Kerkwerve Laatste koersbalmiddag. Dorpshuis 't Zuudènde. 14.00 uur. Dinsdag 9 mei Kerkwerve Bejaardensoos. Laatste soos- middag. Dorpshuis 't Zuudèn de. 14.00 uur. Vrijdag 12 mei Zierikzee Dag van de Verpleging in de zorginstellingen. er begeleiding van instruc teurs. Kinderfeestje Het Outdoor Centre werd ge realiseerd op de grote zonne weide naast het zwembad van Aquadelta en wordt geëxploi teerd door De Bruin Outdoor. Het Outdoor Centre is dage lijks geopend van 10.00 tot 21.00 uur en er zijn constant twee a drie instructeurs aanwe zig om mensen die van de voor zieningen gebruik willen ma ken te begeleiden. Het Outdoor Centre is vooral bedoeld voor jongeren en volwassenen. Kin deren kunnen met een paintball-pistool - net als in een schiettent op de kermis - poppetjes omver schieten. Het Outdoor Centre is voor ieder een toegankelijk en het is ook mogelijk om er een origineel kinderfeestje te organiseren. Met het Outdoor Centre mikt Aquadelta niet alleen op de va kantieganger, maar ook op de zakelijke markt en wel onder de vlag van conferentie- en trainingscentrum Grevelingen Garden. Volgens Aquadelta- directeur A. H. Verharen past de ingebruikname van het Out door Centre perfect in de op waardering van het Bruse va kantiepark en wordt ermee voldaan aan de toenemende vraag naar een meer actieve va kantie. In het kader van op waardering zijn al twintig nieuwe hotelkamers gereali seerd. Advertentie julianastraat 46 - zierikzee tel. 01110-15500 za 15 april 2a 22 april Momenteel wordt met man en macht het honkbalveld aan de Melkweg in Oude-Tonge com- petitiegereed gemaakt. Onder komens worden opgeknapt, het gravel krijgt een grote on derhoudsbeurt en faciliteiten voor publiek worden aange legd. Tussendoor hebben de di verse teams ook reeds hun eer ste balletje geslagen. Afgelo pen weekend kwamen diverse negentallen in actie. Nederlaag Het eerste honkbalteam trof op eigen veld jongstleden zondag tegenstander Spijkenisse. De roodwitten kwamen niet ver der dan een 1-7 nederlaag. Vooral in aanvallend opzicht bleek dat The Islanders nog het nodige te doen staat. Nagenoeg geen enkele speler schreef een slaggemiddelde op zijn naam. Defensief evenwel werd wel goed gepresteerd. Zo lukte al meteen in de eerste inning een fraai dubbelspel. De samenstelling van de honk bal seniorenteams ondergaat het komend seizoen overigens een rigoureuze metamorfose Zowel in het eerste als tweede negental wordt de komende maanden zoveel mogelijk jeugd ingepast. Tijdens de jongste wedstrijd tegen Spijke nisse bestond de Oude-Tongse hoofdmacht voor meer dan de helft uit junioren. Het eerste softbalteam ontving het voorbije weekend Blue Stars uit Numansdorp. Dit was tevens de eerste wedstrijd voor Nog steeds schildert Van Enge len het liefst in gouache, maar zij combineert het met Oostin- dische inkt, potlood of olie pastel. Landschappen schilde ren heeft haar voorkeur, al pro beert ze af en toe wat meer abstract te werken. Er komen vaak huizen en andere gebou wen in haar werk voor. Zij vertoeft nogal eens op de slikken bij Melissant om er te schilderen of te tekenen. In de toekomst wil ze boerderijen schilderen. Het gesloten karak ter van de boerderijen, schuren en arbeiderswoningen in het uitgestrekte land met zijn dij ken spreekt de kunstenares aan. Geboren en getogen in de pol- Clusterhoofdpijn is wel onbe kend, maar toch vrij eenvoudig vast te stellen als men de symptomen kent: ,,U wordt op min of meer 'vaste' tijden 's nachts wakker met een on draaglijke pijn aan de linker- of rechterzijde van uw hoofd. Een enorme 'borende' pijn ach ter het oog komt in zeer snel tempo opzetten. Het oog wordt rood en gaat tranen. De pijn straalt meestal uit naar kaak en slapen. U hebt het gevoel dat er 'iets' in uw hoofd vrese lijk verkeerd gaat. Slapen lukt niet meer, daarvoor is de pijn te hevig en de angst te groot. U beweegt erg onrustig, stillig gen gaat absoluut niet. Wat u ook doet, niets helpt. Na ver loop van een half- tot ander half uur verdwijnt de enorme pijn. Wat overblijft is een dof gevoel aan de kant waar de pijn zich concentreerde". De volgende nacht herhaalt dit alles zich. Vaak overkomt het de patiënt meerdere keren per nacht of zelfs overdag. De pe rioden van aanvallen variëren in tijd echter van enkele dagen tot enkele weken. NVMP Om Clusterhoofdpijn vast te stellen, is het noodzakelijk een arts te raadplegen over het ver- de nieuwe Amerikaanse aan winst Shannon Finsh. Zij komt het komend seizoen uit voor dit eerste team en zal tevens al le softballers gaan trainen. Ook coach Aad de Groot debu teerde tegen Blue Stars. Dubbelspel The Islanders won het oefendu el tegen de één klasse hoger spelende Numansdorpers met 18-5. In de eerste inning lieten de Flakkeese dames al meteen een fraai dubbelspel zien. Na- tasja Huysmans, Yvonne Ver biest en Annie Groenendijk waren aan slag goed bezig en noteerden alle drie een slagge middelde van 1.000. Nieuwko mer Shannon Finsh liet 0.667 aantekenen. Monique Knops en Marie Louise Quispel reali seerden een gemiddelde van 0.500. De honkbal junioren boekten op eigen veld een overwinning op het bezoekende Blue Hit tere: 9-2. De drie pitchers Rob Emeis, Jamie Eilere en Erik Boekhoff waren prima op dreef. Ook het veldspel van de junioren oogde goed. Zo plukte Paul Zwerus een keihard gesla gen bal fraai uit de lucht. Aan slag was het Dennis Sewell die een tweehonkslag sloeg, ter wijl Rob Emeis en Jamie Eilere goed waren voor een drie- honkslag. Ook kwamen het afgelopen weekend nog de honkbal op gooi en honkbal 2 in actie. Bei de teams verloren hun wed strijd tegen respectievelijk Blue Hittere en Hawks (10-7). der van de gemeente Duive- land is het vlakke land haar niet vreemd. Vroeger als kind haatte ze de wind iedere keer als ze op de fiets naar school moest, niet beseffende dat zij later nog eens bijna dagelijks op de fiets zou stappen om het buurland Goeree-Overflakkee te verkennen en dat zij daar zo van zou genieten. De schilderijen kan men tij dens de openingstijden van de bibliotheek bekijken. De ope ningstijden zijn: dinsdag 14.00- 17.00 en 19.00-21.00 uur; woens dag 10.00-17.00 uur; donderdag 10.00-17.00 uur; vrijdag 14.00- 21.00 uur en zaterdag 10.00- 12.00 uur. moeden van Clusterhoofdpijn. Uitgesloten dient dan te wor den dat het om een andersoor tige hoofdpijn gaat (bijvoor beeld migraine, aange- zichtspijn). Meestal is dit vrij eenvoudig vast te stellen via een beschrijving van de klach ten en verder onderzoek. Echter, ook niet iedere huisarts kent de aandoening Cluster hoofdpijn (of syndroom van Horton); verwijzing naar een neuroloog kan dan uitkomst bieden. Is de diagnose eenmaal gesteld dan kan de patiënt wat geruster zijn: het is geen le vensbedreigende aandoening. Een bijna niet uit te houden vorm van hoofdpijn is het wel. Binnen de Nederlandse Vereni ging van Migrainepatiënten (NVMP) bestaat de werkgroep 'Clusterhoofdpijn'. Deze werk groep heeft onlangs een bro chure over Clusterhoofdpijn uitgegeven. Hierin staat uitge breide informatie over de kwaal, over de mogelijke be handelingsmethoden en over de activiteiten van de werk groep. Wie meer weten kan con tact opnemen met het secretari aat van de NVMP waar men ook de brochure kan verkrij gen. Het adres is NVMP, werk groep Clusterhoofdpijn, Post bus 50, 7037 ZG Beek, tele foon/fax 08363-2013. BRUINISSE - Vorige week werd op recreatiepark Aquadelta in Bruinisse een nieuwe attractie in gebruik genomen; het Outdoor Centre. Het Outdoor Centre betekent een recreatieve uitbreiding van het Bruse va kantiepark en is bedoeld voor zowel Aquadelta-gasten als belangstellenden van elders. De officiële opening werd verricht door wethouder W. W. Jumelet van Bruinisse. Hij omschreef het nieuwe Outdoor Centre als een verrijking van het Bruse vakantiepark. ,,Als je al vereniging eens een avondje uitgaat kun je hier weer helemaal fit worden", aldus Jumelet. klimwand te vinden. Op de zen uit vijf verschillende moei- klommen worden tot hoogtes steile klimwand kan men kie- liijkheidsgraden. Er kan ge- van drie, zes of twaalf meter Wethouder Jumelet - gewapend met schaar voor het doorknippen van het lint - bezig met de afdaling. (Foto: Marijke Folkertsma). MIDDELHARNIS - In de Gemeensehapsbibliotheek in Middelharnis is de hele maand april een expositie van schilderijen van Nel van Engen-Kuyps. In 1990 begon zij een cursus aquerelleren. In 1991 startte zij met een cursus tekenen en schilderen onder leiding van Harold Jassey in het Diekhuus. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - In Nederland lo pen naar schatting zesduizend mensen rond met 'moordende' hoofdpijn. Het gaat om een vorm van hoofdpijn die vrij onbekend is, door medici cluster hoofdpijn genoemd. De hoofdpijn is tijdens een aan val zo erg, dat mensen, die niet weten dat ze aan clusterhoofdpijn lijden, vrezen voor hun leven. Heb ik een tumor? Ga ik nu dood omdat dit het begin is van een hersenbloeding?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6