gemeente ZQrikzee DRUKWERK VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Maya kan naar de pomp lopen! GEMEENTE DUIVELAND HUtUiAC Aangevraagde bouwvergunningen Besluiten ]SIMAVI Westerschouwen DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN ZIERIKZEE Vlooien/Brocante markt neem er de tijd voor WOENSDAG 12 APRIL 1995 NIEUWSBODE EXTRA Aanbrengen zonwering/rolluiken De laatste tijd is ej het plaatsen van den in de binnenst gunning is aangevr Voor het aanbreng aan de buitenzijde een toename geconstateerd van mwering en rolluiken aan pan- id. zonder dat hiervoor een ver- i. ;d dan wel verleend. •:i van zonwering en rolluiken n panden, welke gelegen zijn binnen het be d stadsgezicht, is echter een vergunning vereist. Burgemeester en wethouders hebben be i m nu t ingang van heden daadkrach tig te zullen gaan optreden tegen clandestiene aan de buitenzijde aangebrachte zonweringen en rollui ken. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met dé afdeling gemeentewerken, bouw-en woningtoe zicht, tel. 13151, toestel 533. Voor hetaanbrengen van zonweringen moet een vergunning worden aangevraagd. Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Per jaar wordt in Nederland bij ongeveer 1200 vrouwen baarmoederhalskanker vastgesteld. Deze vorm van kanker kan zowel op jonge als op oudere leeftijd voorkomen. Baarmoederhalskanker kan met een uitstrijkje al heel vroeg worden ontdekt, zelfs nog voor er klachten zijn. Als dezr vorm van kanker vroeg wordt opgespoord en word' behandcdd is de kans op genezing vrijwel 100%. Sociaal Cultureel Noodfonds Inwoners van Zierikzee die een besteedbaar inko men op minimum niveau of iets meer hebben en een zelfstandige huishouding voeren kunnen in aanmerking komen voor een bijdrage uit het so ciaal cultureel noodfonds. Deze regeling heeft de bedoeling om inwoners met een krappe beurs financieel te ondersteuner* voor uitgaven als: cursusgelden van algemeen erkende instellingen voor onderwijs en vorming; abonnementen op bibliotheek, schouwburg, mu seumjaarkaart, zwembad e.d.; kosten van schoolreisjes; uitstapjes en activiteiten van ouderenorganisa- ties; contributies voor sportverenigingen e.d. De regeling vergoedt de hiervoor gemaakte kosten voor 75%, geldt voor alle gezinsleden zonder eigen inkomsten en bedraagt maximaal 100, per ge zinslid per jaar. Twee voorbeelden over hoe deze regeling werkt: A. Een alleenstaande moeder met twee kinderen die jaarlijks ca. 450, uitgeeft aan bovenge noemde abonnementen, contributies e.d., ont vangt van de gemeente 75van 450,= (maar max. 100,= p.p. per jaar), dus 300,= terug. B. Een vader, moeder en twee kinderen met een uitgave van ca. 600, per jaar ontvangen samen 75% van 600, (maar max. 4 x .100, is 400, terug. Bij een inkomen boven bijstandniveau wordt een eigen draagkracht aanwezig geacht. Folders en aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar in het stadhuis (het folderrek in de hal) en bij de In tergemeentelijke Sociale Dienst, Oude Haven 54 in Zierikzee. Partiële herziening 1994 bestemmingsplan „Buitengebied" De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 27 maart jl. de partiële herziening 1994 van het be stemmingsplan "Buitengebied" vastgesteld. Ingevolge artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ligt deze herziening met ingang, van 13 april gedurende 4 weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. Degenen die tijdig hun zienswijze kenbaar hebben gemaakt bij de gemeenteraad over deze ontwerp partiële herziening, alsmede belanghebbenden die aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn ge weest tijdig hun zienswijze kenbaar te maken bij de gemeenteraad, kunnen gedurende bovengenoem de termijn van 4 weken tegen de vastgestelde par tiële herziening van het bestemmingsplan schrifte lijk bedenkingen inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg. Vrouwen tussen de 35 en 53 jaar oud worden eens in de drie jaar uitgenodigd voor een onderzoek. Dit onderzoek bestaat uit het laten maken van een uit strijkje door uw huisarts. Vrouwen die in 1995 35, 38, 41. 44, 47. 50 en 53 jaar worden, ontvangen een dezer dagen een oproep van het gemeentebestuur om voor dit onderzoek een afspraak te maken met uw huisarts. U dient er rekening mee te houden dat er geen uitstrijkje gemaakt kan worden tijdens de menstruatieperiode. De kosten van het onderzoek zijn voor ziekenfonds verzekerden voor rekening van het ziekenfonds en voor particulier verzekerden -voor eigen rekening. Afhankelijk van de polis kunnen deze kosten 51.50) gedeclareerd worden bij de ziektekosten verzekeraar. Geèf in uw eigen belang gevolg aan de uitnodiging om aan dit onderzoek naar baarmoederhalskanker deel- te nemen. Door tijdige opsporing kan wellicht veel leed worden voorkomen. Heeft u nog speciale vragen, dan kunt u op dinsdag tussen 9.00 en 10.00 uur contact opnemen met me vrouw P. van den Hoek van de GGD, telefoon 01100-49416 Bouwplannen Aangevraagde bouwvergunningen (art. 41 Woningwet) bouw serre aan de Wandeling 2 door L. Over hand; bouw garage-berging aan de Mulockstraat door J. van Dongen; verbouw woning aan de Kinderstraat 13 door F. Robben; plaatsen dakkapel aan de Vlakestraat 35 door mevr. J. Dieleman-Pardoen. Gemeente Zierikzee NIEUWS •is de wekelijkse informatierubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee Tel. 01110-13151 ug MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE _-l rjl 43 GEMEENTE Molenstraat 65 (431 I EB) Telefoon 01113-1251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur B.J. Boot - bouw keuken, bijkeuken en berging, Noordstraat 30 C.Z. Hoogerheide - bouw serre, Dorpsweg 43a j.P.D. van der Werf - bouw garage/berging, Stenenpad 5 P.C. Oranje - bouw garage, Dorpsweg 29 F. Houkamp - bouw schuur en schutting, Noord- dijk I. 12 april 1995, Burgemeester en wethouders van Bruinisse Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering van 4 april 1995 o.m. de volgende besluiten genomen. Bouwvergunning verleend aan: - B.J. de Jonge - aanbouw garage, Padjes 12, onder verlening van vrijstelling van de bepalingen van het bestemmingsplan - Aquadelta Beheer BV II - verbouw zomerhuis, Hoogerwerfsweg De Elf Boompjes 7 (onder voorwaarden) - Gemeente Bruinisse - bouw filterhuis t.b.v. kleuterbadje aan de Deltastraat (onder voorwaar den) - J.W. Hanzen - bouw bedrijfswoning, Nijverheids- weg. Muziekvergunning verleend aan: - Jeugdsoos De Pul voor 15 april 1995 van 18.00 tot 24.00 uur. Tot nu toe heeft Simavi al miljoenen mensen aan schoon drinkwater geholpen. Velen wachten echter nog. giro Steun daarom Stmavi s Wereld Waterfonds WATERFONDS Spruitenbosstraat 6, 2012 I.K Haarlem. Tel. (023) 31 80 55 RECREATIEGEMEENTE GEMEENTEHUIS EN GEMEENTEWERKEN GESLOTEN OP GOEDE VRIJDAG WEELDEWEG AFGESLOTEN In verband met de reconstructie van de Weelde- weg te Burgh zal deze weg geheel of gedeeltelijk worden afgesloten voor alle rijverkeer gedurende de periode 18 april tot 3 juni 1995. Aanliggende woningen en bedijven zullen zoveel mogelijk bereik baar blijven. De afsluiting zal zoveel korter of langer duren als mogelijk, dan wel noodzakelijk zal blijken. BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) - R. Saman, bouw tuinhuisje Appeimeet 53 te Burgh-Haamstede; - W. Dijkshoorn, bouw woning Jasmijnlaan 12 te Burgh-Haamstede; - W. de Vrieze, vergroten woning Oude Stoofweg 9 te Noordwelle; -J. Priemis-Verhulst, bouw paardestal Hogezoom 97 te Renesse; - K. Beije, bouw dakkapel Hoefijzer 30 te Noordwel le; - F. Witte, bouw kasje 't Lage Burgh 28 te Burgh- Haamstede; - J. Hage, bouw tuinhuisje Appeimeet 59 te Burgh- Haamstede; WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Westerschouwen maken, gelet op artikel 8.41 van de Wet milieube heer bekend dat zij de volgende meldingen ingevol ge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: - M. Romer, Korte Reke 9 te Renesse voor het in werking hebben van een horecabedrijf; - Werkhondenvereniging Schouwen-Duiveland, Omloopsweg 19 te Burgh-Haamstede voor het hebben van opslag propaan; De bovenstaande meldingen liggen van 13 april 1995 gedurende vier weken van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur ter inzage in het ge meentehuis, afdeling Milieu. ARTIKEL 17 W.R.O. De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend: dat burgemeester en wethouders van deze gemeente voornemens zijn om met toepassing van: artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (tijdelijke vrijstelling geldend bestemmingsplan) vergunning te verlenen aan: J. Jonker-Schmeltz te Burgh-Haamstede voor het exploiteren van een werkatelier op het per ceel sectie F nr. 660, Hogezoom 20 te Burgh- Haamstede; Bovengenoemd plan ligt met ingang van donder dag 13 april 1995 gedurende 14 dagen ter gemeen- tesecrétarie, afdeling VROR ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren in dienen bij genoemd college van burgemeester en wethouders, tegen hun vermeld voornemen. VERGADERING GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Westerschouwen op woensdag 19 april 1995 in het gemeentehuis te Haamstede, aanvang 19.30 uur. Agenda 1Opening. Spreekrecht voor het publiek. 2. Bepaling volgorde stemming. 3. Notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel verkoop perceel grond aan de Zoom te Renesse aan dhr. C. Hoogerhuis. 6. Voorstel verkoop perceel grond aan de Appel- meet te Haamstede aan tam. H. Stoel. 7. Voorstel m.b.t. afsluiten en stand van zaken grondexploitatieplannen. 8. Voorstel tot vaststelling van de verordening pre- cariobelasting. 9. Voorstel tot vaststelling van de verordening par keerbelastingen. 10. Voorstel voteren van een krediet t.b.v. vervan ging van 6 afvalwaterpompen op het strand. 11Voorstel voteren van een krediet t.b.v. treffen van voorzieningen op parkeerterrein „De Ro tonde" i.v.m. deelname aan proef „Zeeland be taalkaart". 12. Voorstel verlenen van een garantiesubsidie van 1500,- t.b.v. vluchtelingenwerk. 13. Voorstel m.b.t. juiste schrijfwijze straatnaamge- ving W. G. Bootlaan, J. M. Beijelaan en Kraaij- ensteinweg. 14. Voorstel tot vaststelling van de „Regeling orga nieke functiewaardering 1995". 15. Voorstel tot vaststelling van het meerjarenpro gramma restauraties rijksmonumenten. 16. Voorstel m.b.t. de mogelijkheid tot het trouwen op zaterdag en het aanwijzen van Slot Moer- mond als trouwlokatie. 17. Voorstel in te stemmen met uitbreiding van het kabelnet met zes kanalen en tariefsverhoging van het abonnementsgeld. 18. Voorstel vaststellen en intrekken verordening i.v.m. aanpassing aan de Algemene Wet Be stuursrecht en nieuwe Gemeentewet. 19. Voorstel m.b.t. start van de opbouw van de or ganisatie van een nieuwe gemeente i.v.m. de gemeentelijke herindeling. 20. Voorstel nemen voorbereidingsbesluit. 21. Voorstel verkoop perceel grond aan de Con- stantijnweg te Renesse aan tam. Van Dijk. 22. Begrotingswijzigingen. 23. Verder voorkomende zaken. 24. Rondvraag. 25. Sluiting. Na opening van de vergadering kan het publiek het woord voeren over al dan niet op de agenda ver melde onderwerpen. Daarvan zijn uitgezonderd agendapunten die betrekking hebben op het doen van keuzen, voordrachten of aanbevelingen van personen. Degenen die van het spreekrecht gebruik willen maken melden dit voor aanvang van de vergadering bij de secretaris. Zij die zich als spreker hebben anagemeld verkrij gen van de voorzitter gedurende maximaal 5 minu ten het woord. ART. 19 W.R.O./ ART. 50 WONINGWET De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend: dat burgemeester en wethouders van deze gemeente voornemens zijn om met toepassing van: artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Orde ning/artikel 50, lid 5 van de Woningwet (vrijstel ling geldend bestemmingsplan en vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan) vergunning/ vrijstelling te verlenen aan: dhr. Mooijaart voor het bouwen van een woning met garage op het perceel sectie C nr. 758, Hoge- weg 23 te Burgh-Haamstede. Bovengenoemd plan ligt met ingang van donder dag 13 april 1995 gedurende 14 dagen ter gemeen tesecretarie, afdeling RORM ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen indienen bij genoemd college van burgemeester en wethouders, tegen hun vermeld voornemen. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Westerschou wen, gelet op artikel 31 van de Wet algemene be palingen milieuhygiëne, maken bekend dat zij voor nemens zijn positief te beschikken op de aanvraag van Stichting Mariene Cultures Oosterschelde te Goes voor het oprichten en in werking hebben van een proefstation voor het kweken van schorgroen ten gelegen aan de Stolpwég te Burgh-Haamstede onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. De beschikking, alsmede andere terzakezijnde stukken liggen vanaf 13 april 1995 gedurende zes weken van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur tijdens werkdagen ter inzage in het ge meentehuis, afdeling Milieu. Na telefonische af spraak kunnen de stukken ook buiten kantooruren worden ingezien. Beroep tegen deze beschikking kan worden inge steld door: - de aanvrager; - de betrokken adviseurs; - degenen die tegen de aanvraag om vergunning tij dig bezwaren hebben ingediend; - enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij gedurende die termijn, beroep is ingesteld en tevens op grond van artikel 8.81van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gezon den aan de Raad van State, Afdeling Bestuurs rechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenha- ge. Het verzoek om een voorlopige voorziening moet gericht zijn- aan de voorzitter van de afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State. VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING Datum en tijdstip aanvang: 18 april 1995,19.30 uur. Agenda: 1. Opening; 2. Vaststelling verslag vergadering d.d. 21 maart 1995; 3. Ingekomen stukken/mededelingen: a. mededeling over voortgang Regiovisie; b. mededeling over voortgang bestemmings plannen; 4. Verzoek wijziging bouwvergunning bouwplan 2 winkels en 2 woningen aan de Zoom te Renes se; 5. Verzoek medewerking aan plaatsing 2 windmo lens bij rioolwaterzuivering aan de Koudekerk- seweg 6 te Burgh-Haamstede; 6. Toepassing art. 19 WRO t.b.v. aanleg fiets- en voetgangerstunnel onder Rijksweg 59 nabij res taurant De Schelphoek te Serooskerke; 7. Bouwplan J. Boot voor de oprichting van een loods en eventuele bedrijfswoning op zijn per ceel aan de Lagezoom sectie F, no. 1200; 8. Verder voorkomende zaken; 9. Rondvraag; 10. Sluiting. De voorzitter der commissie. De vergadering is openbaar en wordt in het ge meentehuis gehouden. Voor het publiek bestaat gelegenheid het woord te voeren t.a.v. de genoemde agendapunten, behou dens agendapunt 9. De op de vergadering betrekking hebbende stuk ken liggen een half uur voor de aanvang van de ver- OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Duiveland maken bekend, dat de secretarie op VRIJDAG 14 APRIL A.S. voor het publiek gesloten zal zijn. Voor dringende zaken betreffende de burgerlijke stand kan contact worden opgenomen met de heer P. J. van de Panne, telefonisch bereikbaar onder nummer 01114-2788. WONINGWET Burgemeester en wethouders van Duiveland maken bekend dat bij hun zijn ingediend: A. Bouwaanvragen (art. 41 Woningwet): A. Timmermans, voor het oprichten mestopslagsi- lo Polderwegje te Oosterland. B. Meldingen (art. 42 Woningwet): H. Kik, voor het plaatsen kippenhok Meeuwen laan 31 te Nieuwerkerk; S. K. Berrevoets, plaatsen blokhut Grevelingen- straat 24 te Sirjansland. Burgemeester en wethouders van Duiveland maken ingevolge artikel 3:40 van de Algemene wet bestuurs recht eveneens het volgende bekend; A. Verleende bouwvergunningen (art. 46 Woningwet): C. A. Stouten, voor het plaatsen landbouwschuur Oostersteijnweg 6 te Oosterland; W. Th. v. d. Zande, voor het dichtmaken van een wand van de kapschuur Stoofweg 1 te Nieuwer kerk; L. J. de Keijzer, voor het vergroten garage/berging Burg. van Eetenstraat 11 te Nieuwerkerk. B. Geaccepteerde meldingen (art. 42, lid 1 onder b. Woningwet): C. P. Brekelmans, voor het plaatsen tuinhuisje Es doornstraat 4 te Nieuwerkerk; J. van Mourik, voor het plaatsen tuinhuisje El zenstraat 19 te Nieuwerkerk; M. Kleemans, voor het oprichten stal Loensweg 29 te Nieuwerkerk. C. Verleende sloopvergunningen (art. 8, lid 2 onder H Woningwet): C. A. Stouten, voor het slopen van een landbouw schuur Oostersteijnweg 6 te Oosterland. Tegen de verleende bouwvergunningen c.q. geaccep teerde meldingen kan een ieder binnen zes weken na deze bekendmaking bezwaar indienen bij ons college. Tegelijkertijd kan de president van de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. BESTEMMINGSPLAN „BUITENGEBIED" Burgemeester en wethouders van Duiveland maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 11 lid 9 en 28 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. In hun vergadering van 11 april 1995 hebben zij onder overname van de voorwaarden zoals die zijn geadvi seerd door de landschapsdeskundige besloten tot wij ziging van de kaart van het bestemmingsplan „Bui tengebied" ten behoeve van het grondgebonden agrarische bedrijf van de heer P. van Westen, Molen weg 1 te Oosterland. De wijziging houdt in het op ver zoek van de heer P. van Westen creëren van een nieuw bebouwingsvlak voor zijn agrarisch bedrijf, aan het Laurensweegje te Oosterland, kadastraal bekend ge meente Duiveland, sectie G., nr. 55.4. Burgemeester en wethouders hebben van hun voorne men tot medewerking kennis gegeven middels een pu blicatie de dato 21 maart 1995. Tegen dit voornemen konden vanaf 23 maart 1995 gedurende 14 dagen schriftelijk bedenkingen worden ingediend. Van deze mogelijkheid is geen gebruik gemaakt. Het wijzigingsbesluit ligt, met bijbehorende stukken, vanaf 13 april 1995 gedurende 6 weken tijdens de ope ningstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bestuurszaken, gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA te 's-Gravenhage. Het besluit treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn tenzij binnen de beroepstermijn een verzoek tot voorlopige voorziening wordt ingediend bij de voorzitter van genoemde Afdeling. In dat geval treedt het besluit niet in werking voordat op het ver zoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd. De wnd. burgemeester, G. HOKKEN De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 11 april 1995 Groots opgezette te Zierikzee centraal gelegen in het toeristische deel van Zee land, waar zo'n 80.000 tot 100.000 toeristen hun va kantie doorbrengen. Woensdag 19 juli van 14.00 tot 21.00 uur Woensdag 16 augustus van 14.00 tot 21.00 uur Deze 2 markten uitsluitend toegankelijk voor parti culieren als standhouder. Prijs per kraam van 4 meter met bovenzeil f 40,- Grandplaats voor f 5,- per strekkende meter. Braderieën: 17 juni Nieuwerkerk 5 augustus Ouwerkerk 26 augustus Oosterland Deze 3 markten van 10.00 tot 16.00 uur. Voor inlichtingen, standhuur e.d. 06-53236555, of tussen 18.00 en '19.00 uur 01114-2752 of 1562. Stichting LEZEN. Keizersgracht 391. 1016 EJ Amsterdam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6