Trinity van start met nieuwe glazen voorpui JT i Motorreparatiebedrijf Tamerus van start aan de Vissersdijk Dag van het Winkelwerk voor personeelsleden van de Hema VAN DER HEIJDEN Tevens inbouw van alarmsystemen Run-bike-run Dansavond Concert Project I Big Band in Tonnenmagazijn Paasshow Galerie Borsboom Diabetes vereniging Gastouders voor Franse kinderen flakkee verhuizingen b.v. Poppenexpositie Josefine Jongste aanwinst Suzuki in de schijnwerpers bij Ista 1 '\J O WOENSDAG 12 APRIL 1995 NIEUWSBODE EXTRA Wim Tamerus aan het werk in zijn pas geopende motorservicebedrijf. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Motorrijders uit Zierikzee en omge ving hoeven voortaan niet meer ver weg voor repara ties aan hun tweewieler. Bij Tamerus Motorservice aan de Vissersdijk 42 in Zierikzee kan men terecht voor reparaties aan alle soorten motoren en een groot assortiment onderdelen. Vorige week zaterdag ging het nieuwe bedrijf officieel van start. Het bedrijf van Wim en Nelle- ke Thmerus is eigenlijk een uit de hand gelopen hobby vertelt Wim: ,,Ik wilde ooit nog wel eens een eigen zaak hebben, maar had tot voor kort nog niet echt concrete plannen. Ik werk te bij de Wegenwacht en dat is een leuke job. Je hebt veel vrije tijd en een goed salaris. Maar regelmatig ging er toch iets kriebelen. Tben dit pand te huur kwam dachten we: nu of nooit." Die kriebels werden mede ver oorzaakt door het feit dat Wim allerlei diploma's als monteur op zak heeft, onder meer dat van auto-elektricien. Onlangs voegde hij daar nog een certifi caat voor het inbouwen van alarmsystemen. Wim: ,,Daar zal in de toekomst ongetwij feld steeds meer vraag naar ko men. Voor motoren is het nog niet verplicht om een alar minstallatie te hebben, maar ik denk dat verzekeringen dat op een gegeven moment toch verplicht gaan stellen." Druk Tamerus heeft een flinke voor raad van dc zogenaamde slijta- geonderdelen in huis. Dat zijn onderdelen die aan grote slijta ge onderhevig zijn en dus regel matig vervangen moeten wor den, zoals remblokken, oliefil ters, kettingen en tandwielen. Wim: ,,De onderdelen die ik niet op voorraad heb kunnen altijd bestelt worden en in de regel heb ik ze dan de volgende dag in huis." Nog voor dat het pand hele maal klaar was kwamen de op drachten al -binney. Wim: ,,Ik heb het daar zo druk mee dat ik er voorlopig niet aan toe kom om alles af te werken. Za terdag zijn we gewoon maar ge start. Het was de hele dag druk en gezellig en we kregen veel bloemen en planten. We kregen veel positieve reacties." Koffiehoek je Vanwege het feit dat de gemid delde motorrijder van gezellig heid houdt hebben Wim en Nel- leke een koffiehoekje binnen de garage gecreëerd. Ook zijn er klanten die op een kleine re paratie graag even wachten. Het echtpaar Tamerus heeft twee kinderen, van zeven en twaalf jaar oud. Nelleke ver zorgd de boekhouding en werkt daarbij nog drie ochten den in de week op de peuter school in' Scharendijke. De werkplaats is dagelijks ge opend van 8.30 uur tot 18.00 uur en het telefoonnummer is 01110-21664. Wim: „We hebben bewust gekozen om tot 18.00 uur open te zijn, omdat veel klanten pas na hun werk even langs kunnen komen." ZIERIKZEE - In het kader van de Dag van het Winkelwerk kregen de perso neelsleden van de Hema in Zierikzee een lunch aangeboden. De negentien mede werkers die op de woensdag werken, konden de broodtrommeltjes thuis laten. Een dieetkok serveerde een gezond koud buffet, bestaande uit drie salades en veel vers fruit. De werknemers van de Hema in Zierikzee krijgen een lunch aangeboden. (Foto: Joop van Houdt). Volgens de bedrijfsleider van de Hema, A. Deurloo, viel het initiatief letterlijk en figuur lijk goed in de smaak bij de medewerkers. De Dag van het Winkelwerk is onderdeel Van de Week van de Winkel die vo rige week gehouden werd, en is bedoeld om het imago van het werken in de detailhandel te verbeteren. Deurloo: „Het werd heel leuk gevonden. Wij hebben rond de 65 personeelsleden en die moe ten best pittig werken. Vooral de z'aterdag is natuurlijk erg druk. Dit was gewoon een goe de kans om eens waardering te laten blijken." Mensen Het is voor het derde achter eenvolgende jaar dat de Week van de Winkel, in het leven ge roepen door het Hoofdbedrijf schap Detailhandel, gehouden werd. Dit jaar werd gekozen voor een nieuwe slogan: Win kelwerk is Mensenwerk. Dit om te benadrukken dat het werken in de detailhandel werk met, voör en door mensen is. De activiteiten rondom dit thema konden door de detail handel zelf ingevuld worden en zijn bedoeld om het winkelen de publiek erop te attenderen dat de detailhandel een belang rijke bedrijfstak is waar zo'n 600.000 mensen in werkzaam zijn. Overigens werd verder op Schouwen-Duiveland, voor zo ver bekend, niet veel aan de Week van de Winkel gedaan. De nieuwe glazen pui aan de voorzijde van discotheek Trinity geeft de uitgaansgelegenheid ex tra cachet. De pui bestaat uit drie lagen dik glas, een dikte die nodig is om aan de eisen van geluids hinder te voldoen. Nu is het mogelijk om vanaf de straat de discotheek in te kijken. In de zomer kan de pui opengeschoven worden en vormt dan met het gezellige terras één geheel. Het ligt in de bedoeling om al 's middags open te gaan en de deuren tot in de avond opengeschoven te houden. De discotheek voldoet na de verbouwing aan de modernste eisen met een nieuw ventilatiesysteem en een systeem waarbij met een druk op de knop vanachter de bar alle nooddeuren in één keer kun nen v>orden geopend. Verder heeft Trinity een aantal, uit Rotterdam afkomstige, discjockeys en an der personeel aangenomen. Afgelopen zaterdag ging Trinity weer van start na de rigoureuze ver bouwing. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De Stichting Tri athlon Zierikzee houdt op 17 april voor de derde keer een run-bike-run wedstrijd in Zie rikzee. Dit in populariteit stijgende sport-evenement hoopt ook dit jaar op een groot aantal deelne mers. Gezien de voor aanmeldingen wordt het aan tal van 1994 (±80) ruim over schreden. Het spektakel speelt zich af op en om sportpark Bannink (bij de accommodatie van AV Delta Sport) waar het startschot om 10.30 uur wordt gegeven. In 1994 was Niels Koole uit Middelburg overtuigend win naar terwijl favoriet Ron Ver- maat uit Nieuw-Vossemeer zich in het fietsparcours vergiste en een rondje te veel reed. Peter Vader uit Kerkwerve was de beste atleet van Schouwen- Duiveland. Er kan ingeschreven worden voor twee afstanden: 7 kilome ter lopen, 30 kilometer fietsen, 3,5 kilometer lopen of 3,5 kilo meter lopen, 15 kilometer fiet sen en 1,5 kilometer lopen. OOST-SOUBURG - In de Ka- rolingeburcht in Oost-Souburg wordt zaterdag 15 april een dansavond gehouden voor al leenstaanden vanaf 25 jaar. De muziekstijlen variëren daarbij van stijldansen tot rock 'n roll. In de pauze wordt een verloting gehouden. De avond begint om 20.00 uur. BROUWERSHAVEN - De liefhebbers van een Big Band-concert weten dat dit fenomeen met uitsterven bedreigd is. Niettemin treedt op zaterdag 15 april in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven de Project I Big Band op. Aanvang is 20.00 uur. De band zal een concert geven van twee sets met een pauze er tussen waarin koffie complet geserveerd wordt. Na afloop is er gelegenheid om met een drankje erbij wat na te praten. „Een bijzondere gelegenheid is dit optreden," aldus Harry van der Wekken. Hij is één van de organisatoren. „Het fenomeen Big Band wordt met uitsterven bedreigd omdat het organisato risch en financieel bijna onmo gelijk is een dergelijk orkest in stand te houden. Toch zijn er altijd weer mensen die deze muziekvorm een warm hart toedragen en de traditie van de Big Band voort weten te zet ten." De initiatiefnemers van deze gelegenheidsformatie zijn twee trompettisten uit Goes: Karei Haaze en Arthur van der Paal. De dirigent, een belang rijke spil in het geheel, is de heer Jo Flipse. Harry: „Jo Flipse weet het orkest op bui tengewone wijze te sturen. Mu siceren vergt veel van een mu zikant, zowel individueel als .collectief. Vandaar ook dat dit orkest bestaat uit de 'betere Zeeuwse muzikanten." Onder deze muzikanten bevinden zich onder anderen: Hans Goemans en Franklin Schieman (beiden alto sax). De Project I Big Band is in sep tember vorig jaar met de repe tities begonnen, en is er in ge slaagd in een half jaar tijd een repertoire van een behoorlijk niveau in te studeren. In Zee land zijn nog nauwelijks oplei dingsmogelijkheden voor men sen die zich met jazzmuziek willen bezig houden. Harry: „Mede hierdoor ontstond de wens een band op te richten die een basis zou kunnen vormen voor mensen die jazz ambiëren. Alleen in een Big Band kun je leren hoe je in een jazz'ensem- ble' moet spelen." De bezetting van de band is als volgt: vijf trompetten, vier trombones, vijf saxofoons en voor de ritmische onderbou wing, drums, contrabas, piano en percussie. De organisatie van deze avond is in handen van drie enthousiaste jazz liefhebbers: Harry van der Wekken, A. van Hese en J. Goe mans. Het verdient aanbeve ling kaarten te reserveren aan de zaal of op telefoonnummer 01119-1816. Ook zijn er kaarten verkrijgbaar bij de VVV in Zie rikzee. Het fenomeen Big Band wordt met uitsterven bedreigd omdat het organisatorisch en financieel bijna onmogelijk is een derge lijk orkest in stand te houden. BURGH Tijdens de Paasshow in Galerie Borsboom is een expositie van schilderijen van Oude Meesters in de grote Galerie. Andries Minderhout exposeert in de kleine Galerie van 15 april tot en met zaterdag 13 mei. Andries Minderhout werd ge boren in 1920 in Souburg. Van 1947 tot 1950 volgde hij de op leiding schilderen en grafiek aan de Vrije Academie te Den Haag. Na zijn huwelijk vertrok hij in 1951, tesamen met zijn echtgenote, naar Frankrijk en woonde en werkte achtereen volgens in Lyon, Genève, St. Remy en Carqueiranne. Hij ex poseerde verschillende koren in St. Remy en Cavaillon. (Mu- sée Provencale). In 1956 keerde hij terug naar zijn geboortestreek en vestigde zich in Middelburg. Andries Minderhout is lid van de Haag se Kunstkring en mede-oprich ter van de Zeeuwse' Kunst kring. Hij vervaardigde vele monumentale werken in op dracht, onder meer wandschil deringen, mozaïek in glaskera- miek en glas in lood. Ook in zijn vrije werk gebruikt hij verschillende technieken, zo wel olieverf, gouache en acryl als grafische en gemengde technieken. De schijnbaar moeiteloze be heersing van deze diverse ma terialen en zijn enorme pro- duktiviteit resulteren in een zeer omvangrijk en gevarieerd oeuvre, dat in de afgelopen 40 jaren vele keren in een groot aantal solo- en groepsexposi- ties te bewonderen was. Deze kunstenaar zoekt zijn ex pressie in kleur, lijn en vorm. In de huidige expositie toont hij abstractie schilderijen en monotypes, die opvallen door inventiviteit en fijnheid van kleur en een geheimzinnige, in tieme sfeer ademen. Bij Andries Minderhout ziet men de vervloeiing van drie elementen: vakmanschap, pro- duktiviteit en artisticiteit. Ei genschappen die hem onder de Zeeuwse kunstenaars een bij zondere plaats hebben be zorgd. Galerie Borsboom is te vinden aan de Achterweg 7 te Burgh. 2e Paasdag geopend, vervol gens op donderdag, vrijdag en zaterdag van 11.00-17.00 uur. ZIERIKZEE - In het UVV- gebouw aan het Kerkhof Zuid zijde in Zierikzee houdt de af deling Schouwen-Duiveland van de Diabetes Vereniging Nederland woensdag 26 april haar jaarlijkse ledenvergade ring. De agenda meldt een huishou delijk gedeelte en een informa tief gedeelte waarbij een werk groep van diabetici het medi cijn insuline toelicht. Dat ge beurt onder meer aan de hand van de diaserie 'Insuline nader bekeken'. De aanwezigen wordt ook verteld hoé ze kunnen om gaan met zelfcontrole, zelfregu latie en verschillende insuline- soorten en er kunnen vragen worden gesteld. De ledenverga dering begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - De stichting Eu ropa Kinderhulp is op zoek naar mensen die deze zomer enkele weken een Frans kind in hun gezin willen opnemen. Een groot aantal gezinnen heeft zich reeds bereid ver klaard een kind uit een ander land te ontvangen. Maar er blijken relatief weinig gastou ders te zijn die een beetje Frans spreken. Daardoor dreigt de vakantie naar Nederland voor een aantal kansarme Franse kinderen niet door te kunnen gaan. Het gaat om kinderen van zes tot twaalf jaar die via de Stichting Europa Kinder hulp gedurende drie weken in een Nederlands gezin geplaatst worden. Advertentie VERHUIZERS Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. Middelharnis Hellevoetsluls Zierikzee Oud-Beijerland Tel. 01870-82188 Tel. 01883-20016 Tel. 01110-13163 Tel. 01860-13624 In atelier-galerie Josefine in Burgh-Haamstede is van woens dag 19 april tot en met vrijdag 12 mei een expositie van poppen die werden gemaakt door Carla Lagendijk uit Hazerswoude. De poppenontwerpster begon tien jaar geleden met het ontwerpen en maken van poppen met vleugels naar voorbeeld van vlinders. Later verwerkte zij veel mineralen in haar ontwerpen. De pop pen zijn dertig tot 55 centimeter hoog. Op een draadfiguur wor den hoofd en ledematen gemaakt van gemengde houtpoeder ter wijl bij kleinere poppen fimoklei wordt toegepast. De poppen- maakster brengt haar ontwerpen tot leven door ze te beschilde ren met olieverf. De expositie in galerie Josefine is op woensdag, donderdag en vrijdag geopend van 13.30 tot 16.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. OOSTERLAND - Het nieuwste model van Suzuki, de Baleno is vanaf donderdag 13 april te zien bij Au tobedrijf Ista in Oosterland. Onder het genot van een hapje en drankje kunnen geïnteresseerden déze auto bekijken of er een proefrit in maken. De ope ningstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag en tweede Paasdag van 10.00 tot 16.00 uur. Baleno is het Italiaanse woord voor bliksem of flits. Volgens de fabrikant een goed gekozen naam, omdat dit model van Su zuki zeer sterkvoor de dag komt. De auto is standaard uit gerust met 'full-size' airbags voor zowel de bestuurder als de bijrijder. Suzuki levert de Ba leno als driedeurs hatchback en als vierdeurs sedan. Beide modellen zijn leverbaar met een 1.3 liter (62,5 kW/85 pk) of een 1.6 liter (72,5 kW/98,6 pk) motor. Beiden beschikken over vier kleppen per cilinder en multi-point brandstofinjectie. De hatchback is er in de uit rustingsniveaus 1.3 GL, 1.6 GL, 1.6 GS en 1.6 GS Dynamic. De sedan is er als 1.3 GL, 1.6 GLX en 1.6 GLX Dynamic. De GS en GLX uitvoering heb ben bovendien, naast de stan daard uitrusting, veel luxe zo als centrale portiervergrende ling, elektrisch te bedienen ra men en buitenspiegels en -stuurbekrachtiging. Deze laat ste voorziening is ook aan boord van de Baleno 1.6 hatch back en bij de 1.3 GL sedan met automatische transmissie. De Dynamic versies beschik ken standaard over ABS en het Suzuki Suspension Control System (SSCS), een uniek sy steem dat een belangrijke bij drage levert aan de veiligheid. De veerkarakteristiek wordt bij het nemen van bochten, remmen, accelereren en het rij den op een oneffen wegdek aangepast. Een centrale regel computer krijgt van zes senso ren informatie en bepaalt aan de hand daarvan de juiste af stelling van de schokdemping. Ook aan het milieu is gedacht: alle kunststof onderdelen van meer dan 100 gram zijn ge merkt om recycling later te vergemakkelijken. >hmr«n r - De Baleno Sedan is het nieuwste model van Suzuki en staat van af 13 april centraal bij Autobedrijf Ista in Oosterland. Advertentie Alle bekende merken demonstratie gereed! Gezond bruinen: veiliger dan de zon goed voor spier- en rugklachten bevordert de bloedsomloop heerlijk ontspannend Zierikzee, Havenpark 5, telefoon 01110-15202 Dirksland, Schelpenpad 26, telefoon 01877-1236

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3