00 Nieuw plan voor herinrichting haven Kloosternol Scharendijke O i 1 cc Commissie eensgezind voor meer besloten Markt in Brouwershaven Hoge pyloon naar brug in aanbouw UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Totaal installatiebed^f0 Parkeerterrein in dijktalud uit plan geschrapt Parkeren hoofdzakelijk aan de randen 3 5 6 9 Politie vindt wapens en soft drugs Inbrekers gestoord Diefstal uit vakantiehuis dé krant van schouwen - duiveland! A ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 11 APRIL 1995 151e JAARGANG NR 25755 22 _i LU I WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 - Verwarming - Gas en Water installaties - Elektrische installaties - Sanitair - Totale badkamers - Loodgieterswerk - Goten - Zwembad tech. - Zonnecollectoren - Sauna Showroom Ma.-Vr. ÉLBVi*6 Tel. 01117-1760 Za. geopend 9.00-12.00 13.00-16.00 9.00-13.00 Het college vindt met name de parkeersituatie bij de haven Kloostemol te rommelig en onduidelijk. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - Goed nieuws voor de bewoners van de Grevelingenlaan in Scharendijke. Het plan voor het creëren van 40 parkeerplaatsen in het dijktalud ten zuiden van de haven Kloosternol is geschrapt uit het herinrichtingsplan voor het gebied. Het nieuwe plan komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsverga dering van donderdag 20 april. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis in Schareviijke en be gint om 19.30 uur. Uitvoering van het plan vergt een investering van 888.535,-. Nu wordt op het havenplateau aan beide zijden geparkeerd. Op die manier kan men heel wat auto's kwijt. Volgens het college wordt de aanwezige parkeergelegenheid echter on voldoende benut en is er spra ke van een rommelige situatie. Waar het volgens het college op dit moment aan ontbreekt is structuur. Het gebied heeft ver schillende functies - zoals par keren, fietsen, flaneren en au torijden - maar die lopen nu door het ontbreken van struc tuur door elkaar heen. Door het gebied opnieuw in te rich ten wil het college daar verbe tering in brengen. In oktober vorig jaar besloot de gemeenteraad een krediet beschikbaar te stellen voor het laten opstellen van een herin richtingsvisie voor de haven Kloostemol en omgeving. Ste debouwkundig adviesbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft kwam vervolgens met een eer ste plan. Eerst was het de be doeling dat meteen ook naar de verdere verkeersstructuur van de kern Scharendijke gekeken zou worden, maar later is men daar om praktische redenen op teruggekomen. In dat eerste plan waren aan de rand van het havenplateau 56 parkeerplaatsen gepland en nog eens veertig in het dijkta lud ten zuiden van het haven terrein. Daartegen kwamen echter een fors aantal bewoners van de Grevelingenlaan in het geweer. Zij noemden dat onder deel van de herinrichtingsplan nen 'duur en overbodig'. Ook een aantal bewoners van 't Ba ken sprak zich in een brief aan het gemeentebestuur uit tegen de 40 parkeerplaatsen in het dijktalud. De bezwaarmakers kunnen wat dit onderdeel betreft tevre den zijn. De veertig parkeer plaatsen langs het zuidelijke dijktalud zijn in het nieuwe herinrichtingsplan niet meer terug te vinden. In het nieuwe plan staan aan de havenrand nu 74 parkeerplaatsen gepro jecteerd en nog eens zestien in de onmiddellijke nabijheid van het duikcentrum. In totaal worden in het nieuwe plan ten opzichte van het oude plan twaalf parkeerplaatsen ingele verd. „Wij zijn ons ervan bewust dat wegens gebrek aan voldoende parkeerruimte nabij het haven plateau geen ideale situatie kan worden bereikt, doch me nen dat door het duidelijk aan geven van de parkeervakken het parkeren in ieder geval in goede banen geleid kan wor den", aldus het college in zijn toelichting op het nieuwe plan. Tijdens een vergadering van de commissie algemeen béstuur- lij ke zaken (abz) deed CDA- woordvoerder C. W. Boot de suggestie om te kijken of het mogelijk is de haven Klooster nol en het parkeerterrein aan de Boutlaan met elkaar te ver binden. Dit om te voorkomen dat mensen die in de buurt van de haven willen parkeren rond gaan rijden op zoek naar een plekje. Het college heeft zich samen met de technische dienst van de gemeente over dat plan gebogen en is tot de conclusie gekomen dat de sug gestie van Boot geen navolging verdient. Sluipverkeer Volgens het college zou door een dergelijke verbinding sluipverkeer ontstaan. „Thr- wijl het uitgangspunt moet zijn het doorgaand verkeer zo veel mogelijk te weren", aldus het college. Ook vreest het col lege door aanleg van de verbin dingsweg geluidsoverlast voor de bewoners van de Grevelin- gen. Daarbij komt dat aan aan leg van een dergelijke verbin dingsweg een fors prijskaartje hangt. Al met al reden vol doende voor het college om aan de raad voor te stellen om af te zien van de aanleg van een ver bindingsweg als bedoeld door Boot. In het plan is verder sprake van realisering van twee ter rassen op verschillende ni veaus bij duikcentrum De Rab belaar en is het de bedoeling dat er niet alleen de nodige groenvoorzieningen komen, maar dat toe- en uitgang van het gebied gemarkeerd worden met drempels. De frietkraam kan gewoon blijven staan, maar krijgfnu bok ruimte voor een terrasje. Er komt ook een openbare toiletvoorziening op het havenplateau. Langs het water komt een wandel- cq fla- neerroute. Ander onderdeel van het plan is een fietsroute aan de buiten zijde van de dijk tot vlakbij de haven Kloostemol. Daar zou dan een doorbraak in het Mu- raltmuurtje op de dijk moeten komen waarna de fietsroute wordt voortgezet over de kruin van de dijk. In eerste instantie wilde men de fietsroute over het havenplateau laten lopen maar dat bleek bij nader inzien toch niet zo'n goed idee. Tbr hoogte van de aanlegplaats van de rondvaartboot komt een verhoogd plateau waar dan een bescheiden overdekte wacht ruimte gerealiseerd wordt. BROUWERSHAVEN - Enkele jaren geleden was het onderwerp goed voor ver hitte gemoederen en een oplopende bloeddruk. Gisteren, maandag, tijdens de vergadering .van de commissie ruimtelijk beheer van de gemeente Brouwersha ven was daar geen sprake van. Eensgezind sprak de commissie zich in overgrote meerderheid uit voor een nieuw plan voor herinrichting van het Brouwse cen trumgebied. Een plan waarin zowel het standbeeld van Jacob Cats als de mu ziektent gehandhaafd blijven. Aan de commissieleden wer den twee varianten van het nieuwe plan voorgelegd. In va riant I werd uitgegaan van een open karakter van de Markt waarbij het grootste gedeelte van het middengebied ge bruikt zou worden voor parke ren. Variant twee van het door de Centrale dienst Gemeente werken gemaakte plan is ge richt op een meer beslpten ka- Variant II: Een plein omsloten door bomen met terrassen en een verdiept zitgedeelte. (Tekening: Gemeente Brouwershaven). rakter van de Markt. Parkeren kan slechts op een klein stukje van het middenterrein en langs de randen van het plein. Verder is plaats ingeruimd voor een aantal terrassen in het midden gebied. Bomenrij Het plein wordt in variant II omsloten door een bomenrij en krijgt een verblijfsfunctie die nog verder versterkt wordt door sierbestrating en niveau verschillen. Ook is voorzien in de aanleg van bredere trottoirs en een verdiept, beschut, zitge deelte aan de kop van de Oude Haven. Vanuit het publiek kwam bij monde van de heer Dijkshoorn de suggestie om 'aan de voeten van Jacob Cats' een sprekershoek in te richten. ,,Ik denk dat we daar leuk mee kunnen scoren", aldus Dijks hoorn. CDA-commissielid R. J. van der Wekken sprak zijn voor keur uit voor variant II van het plan. De brede trottoirs kregen zijn instemming, maar minder enthousiast bleek hij over het verdiepte zitgedeelte. „Dat lijkt mij een redelijk dure aan gelegenheid", aldus Van der Wekken. Als het aan hem ligt wordt op de Markt na de herin richting ook éénrichtingsver keer ingesteld. Wat Van der Wekken betreft hoeven er niet al te veel bomen om het plein. „Ik denk dat we daar terug houdend in moeten zijn". PvdA'er A. de Vlieger zei zich te kunnen vinden in de grote lijnen van variant II. Wel zei hij zijn twijfels te hebben over de in het plan opgenomen op knapbeurt voor de muziektent. „Daar moeten we nog maar eens heel goed over nadenken", aldus De Vlieger. VVD-woord- voerder M. C. J. Mol hield het kort. „Ik ben blij met dit nieu we plan", aldus Mol. Ook hij sprak zich uit voor variant II. Dat deed ook Ch. Weezepoel (D66) zij het met enige kriti sche kanttekeningen. Hij zei zich af te vragen of in het herinrichtingsplan vol doende rekening was gehouden met de rolstoelvriendelijkheid en had net als De Vlieger twij fels over nut en noodzaak van het opknappen van de muziek tent. „Behoud van de muziek tent. Maar tot welke prijs?", zo vroeg Weezepoel zich hardop af. SGP/RPF-woord voerder P. van der Meide sprak als enige geen voorkeur uit voor variant I of II, Wel liet hij weten achter het plan op zich te staan. Ook hij toonde zich kritisch ten op zichte van de muziektent. Wat hem betreft komt de muziek tent alleen voor een opknap beurt in aanmerking als er dan ook functioneel gebruik van wordt gemaakt. Geen details Collegevertegenwoordiger bur gemeester L. N. Labruyèré toonde zich ingenomen met de positieve reacties. Of het Marktplein na de herin richting overal even rolstoel- vriendelijk zal zijn is volgens hem echter moeilijk te zeggen. „Maar dat zijn in feite details waar we ons nog over moeten buigen", aldus Labruyèré. Het idee voor een sprekershoek vervolg pagina 2 Het is niet verkeerd van beleid te veranderen als de omstandighe den veranderd zijn. Seneca Meer zon HET WEER Vannacht wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Min.temp. omstreeks 5 graden. Overdag pe rioden met zon en droog. Middag- temp. ongeveer 13 graden. Wind uit noordwest tot noord, zwak tot matig, rond kracht 3. BEELDANALYSE In de visie van de Vereniging Dorp, Stad en Land moe ten parkeerplaatsen wijken voor woningbouw. SCHOOL OBS 't Kofschip uit Zierikzee staat deze week centraal in Dit de school geklapt. EENAKTERFESTIVAL Humor en variatie zijn de kenmerken van het tiende Eenakterfestival in Zierikzee. VOETBAL De B-junioren van Zierikzee zijn ongeslagen kam pioen in de vierde divisie. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ROTTERDAM (ANP) - De Er- asmusbrug krijgt als nieuwste trots van Rotterdam donder dag duidelijk vorm. Die dag wordt een 139 meter hoge py loon naar de brug in aanbouw gevaren. Een spektakel waar naar verwachting tienduizen den mensen op-af-ko1: en. De oeververbinding tussen de Coolsingel en de Kop van ?uid moet het wij-gevoel in de ha venstad onderstrepen. Rotter dammers hebben zich de laat ste decennia duidelijk met TERNEUZEN - Bij een inval in een als coffeeshop ingericht pand in Terneuzen zijn giste ren één kilo soft drugs en bij behorende attributen en twee verboden wapens in beslag ge nomen. De in beslag genomen drugs bestond uit hashish, marihua na en zogenaamde space-cakes. Bij de inval zijn ook drie man nen uit Terneuzen, van respec tievelijk 24, 28 en 29 jaar aan gehouden en voor verhoor mee genomen. grootschaligheid en innovatie geïdentificeerd. Het silhouet van de nieuwe brug, de derde over de Maas in Rotterdam, is straks een nieuwe parel in de Rotterdamse skyline. OUWERKERK - Bij een in braak in een woning aan de Zwanenburgseweg in Ouwer- kerk afgelopen nacht, gingen de daders er met een onbekend geldbedrag vandoor. De inbrekers werden bij hun activiteiten gestoord door de bewoners van de woning. Hier op gingen zij er in een onbeken de auto vandoor. SCHARENDIJKE - Uit een va kantiewoning aan de Acht hoek in Scharendijke is een te levisie ontvreemd. Bij terugkeer in de woning be merkte een 63-jarige man uit Breda de inbraak. Deze is ver moedelijk gepleegd tussen 31 maart en 10 april. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met deZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 51,00 kwartaalabonnement met autom.afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1