Marcella Padmos speelt hoofdrol in nieuwe film Pim de la Parra 1 Bruse Boys kampioen 3e klasse ;^;'ield UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Zierikzee stelt de toeschouwers teleur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE TROUWPLANNEN? Illegaal kamperen Verdovende middelen 3 Q 5 5 O 7 8 dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ k drukkerij lakenman ochtman bv LjO Jannewekken 11 4301 HH Zienkzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 10 APRIL 1995 151e JAARGANG NR 25754 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Geboren Dreisterse is voor niets en niemand bang Marcella Padmos: ,,Ik heb er alle vertrouwen in en ga er gewoon voor." (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De in Dreischor geboren Marcella Padmos (29) speelt de hoofdrol in de nieuwe en tevens laat ste speelfilm van Pim de la Parra. De film, met als titel The dream of a Shadow wordt op video opgenomen, maar het is niet uitgesloten dat er ooit nog een echte speelfilm van komt. De opnamen voor de film worden deze maand gemaakt. De film gaat in première tijdens het Nederlands Filmfestival dat van 20 tot 29 sep tember gehouden wordt. De eerste schreden op het po dium zette Marcella Padmos bij de Amateur Comedie Zie rikzee. Na de middelbare school in Zierikzee, deed zij in 1986 auditie voor de Toneel school in Maastricht. Zij werd echter afgewezen, maar dat was voor haar geen reden bij de pakken neer te gaan zitten. Ze verhuisde naar Amsterdam om haar kansen te vergroten. ,,In Amsterdam gebeurt het alle maal. Daarnaast dacht ik dat het gewoon leuk zou zijn om daar te wonen." Ze volgde cursussen en work shops en meldde zich aan bij de TRAP, een professionele part time acteeropleiding. Ander half jaar volgde ze deze oplei ding en toen is ze direct het to neel opgegaan. Ze speelde on der meer Harold Pinter, deed wat werk voor de Rietveld Aca demie en maakte een bedrijfs film. Telefoonboek Behalve voor de bedrijfsfilm was Marcella hierbij niet af hankelijk van een bureau of agent. Zij zorgde er iedere keer zelf voor dat ze aan het werk bleef. Op deze manier kwam ze begin dit jaar ook met Pim de la Parra in contact. ,,In het tele foonboek kwam drie keer de naam De la Parra voor. Het derde nummer bleek van de dochter van Pim te zijn. Via haar kwam ik in contact met Pim." De afspraak die gemaakt werd leidde tot een zes uur durend gesprek, met als resultaat een hoofdrol voor Marcella. ,,Hij houdt nooit audities voor zijn films. Tijdens het gesprek heeft hij gemerkt dat ik de rol kan spelen. Het zal wel zo moe ten gaan", aldus Marcella. De rol die Marcella in The dream of a Shadow speelt is die van Laura Fellema; de oudere jonge vrouw van Max, die de supervisie heeft op de administratie-afdeling van een multinational. De titel slaat op een uitvinding van Max waar mee hij de schaduw van een schaduw kan vangen. In ver band met echtelijke ruzies en andere verwikkelingen trekt Max zich terug in een medita tieve toestand. Max' moeder schakelt een psycho-analitica in die als een detective het pro bleem probeert te ontraadse len. Zij is uiteindelijk de grote verliezer. Zowel Laura, Max als diens moeder komen tot in keer. Improvisatie Tijdens de opnames voor de film komt het met name op im provisatie aan. In het scenario is geen tekst opgenomen. ,,Ik heb zelf een aantal dialogen ge maakt die ik in mijn achter hoofd houd. Maar de beelden moeten het verhaal vertellen", aldus Marcella. In de sfeer van de film, die verhaalt van angst en passie, zijn deze beelden veelal close-ups. Bijna claustrofobisch, volgens Mar cella. Ze denkt er geen moeite mee te hebben om het personage van Laura met zo weinig mogelijk dialoog neer te zetten. ,,Ik ben nergens bang voor. Ik heb er al le vertrouwen in en ga er ge woon voor." De samenwerking tot nu toe met de andere mede werkers sterkt haar in haar ge loof dat het allemaal goed komt. „Het zijn allemaal pret tige mensen om mee samen te werken. Iedereen heeft al eer der iets op dit gebied gedaan. Het is een homogene groep, waarin iedereen aan de andere kant zijn eigen plaats in neemt." Ook haar ervaringen met de re gisseur Pim de la Parra zijn po sitief. „Hij staat bekend als ei genzinnig en is dat ook. Maar met zijn 55 jaar is hij zeer vi taal. Hij heeft de energie van een kind. Ik kan het goed met hem vinden." De film is de eerste produktie van de Rotterdamse Akademie voor Cinematografie (RAC). Een initiatief waarvan Pim de la Parra naast een aantal ande re personen uit de filmwereld de stuurgroep vbfmt. Net zoals de vorige produkties van Pim de la Parra is The dream of a Shadow een zogenaamde Mini mal Movie. Geld is er eigenlijk niet. De locaties waar gefilmd wordt zijn veelal de huizen van de medewerkers en wanneer er een keer op locatie gefilmd moet worden, bijvoorbeeld in een restaurant, dan gebeurt dit met als tegenprestatie vermel ding bij de aftiteling. De reden voor Marcella's be zoek aan haar ouderlijke huis in Zierikzee is wat dit betreft tekenend. Ze komt haar ruiter- kleding halen. In de film rijdt ze namelijk paard, maar geld om de gepaste kleding te kopen ontbreekt eenvoudigweg. Bruse Boys behaalde in Rilland-Bath onverwacht de kampi oenstitel in de zaterdag 3e klasse KNVB. Dankzij twee doelpun ten van Peter Willemse en ongelooflijk vele reddingen van Bruse Boys-keeper Jacob Muller won de ploeg uit Bruinisse met 1-2 van Rillandia. De naaste concurrent AZVV uit Axel verloor verrassend met 1-0 bij Yerseke. Een onverwacht feestje zonder bloemen, maar waar bij wel keeper Jacob' Muller uitbundig werd gefeliciteerd Hel was ook een felicitatie voor trainer Theo Moerland De oefen meester uit Sint Annaland begon afgelopen seizoen onbevangen aan zijn karwei bij Bruse Boys. Zonder het schaamrood op zijn wangen zette hij de spelers van Bruse Boys op ondenkbare posities. Moest de klaagliederen in het begin veelvuldig aanhoren. Moerland hield vast aan zijn voetbalinzicht. Met nieuwe spelers als Jakkoo Brouwer, Willem. Webers en Eric Bleiji, de aanstormende jeugd en de oude garde smeedde hij er een team van. In totaal gebruikte hij 22 spelers. Bleef overeind in het modderi ge trainingsveld in Bruinisse. Verhuisde voor de trainingen naar het sportveld in Dreischor en zijn spelers wisten de laatste wed strijden niet meer te scoren. Verloor vorige week met 0-1 van Ooslkapelle. Zette de tegenstanders op het verkeerde been en ging als verwachte verliezer naar Rillandia. Bru zal Bru niet zijn. Moerland past in dat recept en bewees een trainer bij uit stek te zijn Op pagina .9 vandaag een uitgebreid verslag. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Een 55-jarige in woner van Zierikzee heeft vrij dag aangifte gedaan van ver nieling van zijn personenauto. De man ontdekte vrijdagmor gen dat er op de zijkant van zijn auto, die in de Haringvliet- straat stond geparkeerd, een diepe kras in de lak was aange bracht. De schade bedraagt 1200 gulden. RENESSE - Afgelopen week einde heeft de politie twee keer proces-verbaal opge maakt tegen illegale kampeer ders. Het ging in beide gevallen om Duitse recreanten. Eén stond met een kamper geparkeerd aan de Rampweg in Renesse. Een andere recreant moest op last van de politie zijn tent ver wijderen die hij had opgezet op de parkeerplaats de Rotonde in Westenschouwen. De Duitsers kregen een boete van 150 gulden. BRUINISSE - Een 25-jarige in woner van Noordgouwe is vrij dagnacht in Bruinisse aange houden vanwege gevaarlijk rijgedrag. De man maakte met zijn auto gebruik van de volle breedte van de rijbaan. Na onderzoek bleek dat de bestuurder moge lijk onder invloed was van ver dovende middelen. Zijn rijbe wijs werd ingevorderd. Eng is de werkelijkheid, de mooglijkheid oneindig. Lamartine Wolkenvelden HET WEER Vannacht een enkele opklaring en plaatselijk mist. Min. temp. om streeks 5 graden. Overdag wolken velden, maar ook nu en dan zon. Droog. Middagtemp. ongeveer 11 graden. Wind overwegend uit noord, zwak tot matig, kracht 3. RACISME Racisme ontstaat bij mensen die hun eigen cultuur niet waarderen. CULTUURPRIJS Ad Leijdekkers, beter bekend als Arjoan, kreeg van serviceclub de Kiwanis een cultuurprijs. NEDERLAAG Duiveland lijdt opnieuw nederlaag tegen ASV Brou wershaven. VOETBAL Renesse via 2-2 gelijkspel tegen Corn Boys nog steeds niet veilig in eerste klasse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Vier ploegen al kampioen ZIERIKZEE - Zierikzee-trainer Jan Meulmeester riep al weken dat je beter een gelijkspel kan behalen dan verliezen tegen Walcheren. „Ik heb dikwijls ge lijk", liet hij opgetogen weten na de 1-1 tegen de grootste concurrent Walcheren. „We stellen het kampioenschap gewoon even uit. Over twee we ken proberen we het bij Luc- tor'88 in Heinkenszand. Als het daar niet lukt dan doen we het over drie weken tegen Zee- landia hier op het sportpark in Zierikzee", bleef de voetbal trainer nuchter. Maar het had toch leuk geweest als je van daag voor zeshonderd toe schouwers de kampioenstitel binnen had gehaald? „Natuur lijk. Maar ik vind dat je jezelf niet voorbij moet hollen." Het bestuur van Zierikzee had uit het verleden lering getrok ken. Twee jaar geleden stond de muziek al opgesteld in de kantine toen Zierikzee toren hoog favoriet was in de nacom- petitie. Het feest ging echter niet door. Nu was de band wel gearriveerd op het sportpark, maar had wijs de spullen in de auto gelaten. Ook de bloemen bleven ingepakt uit het zicht van iedereen en de voorzitter van Walcheren liet zijn bloe men in de auto liggen. Iedereen begrijpt dat het feest gedruis voor voetbalvereni ging Zierikzee echter uitstel is. Jan Meulmeester speelt op ze ker. Oe gedreven trainer uit Se- rooskerke heeft afgelopen sei zoen al voldoende tegenslagen verwerkt met een dozijn ge blesseerde spelers. Misschien is Meulmeester wel zo slim dat hij de kampioenstitel bij Luc- tor'88 ook nog even uitstelt. Mag het dan over drie weken een groot feest zijn op sport park Den Hogen Blok? Kampioen De voetbalcompetitie is op een haar na gevild. Inmiddels heb ben we vier kampioensploegen op Schouwen-Duiveland. Ou- werkerk werd kampioen in de zondag derde klas afdeling. Bruse Boys verbaasde vriend en vijand met de titel in de za terdag derde klasse KNVB. De B-junioren van Zierikzee won nen simpel de titel in de vierde divisie en het tweede team van DFS uit Burgh-Haamstede ze gevierde in de zaterdag 3e klas afdeling. Sport op pagina 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CQ Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1