mmm Uur van de waarheid voor Zierikzee en Bruse Boys PROGRAMMA Piet Verschure overtuigend kampioen van hoge driekamp Jeugdbowlers behalen een kampioenstitel Stef Nelisse tweede bij Leeuwe-trofee A Dames van ZSC winnen verrassend van Dauwendaele Walcheren moet in Zierikzee winnen om nog kans te maken op de titel Hans Bruinsma kan scoringsdrift van Zierikzeeënaar niet temperen VRIJDAG 7 APRIL 1995 NR 25753 9 Zeven punten uit vier wedstrijden SCHARENDIJKE - Een moeizaam duel was het ze ker. De dames van ZSC ontvingen Dauwendaele op het sportcomplex in Scharendijke. Beide teams speelden een gelijkopgaande strijd, die voorname lijk op het middenveld gestreden werd, maar ZSC won verrassend met 1-0. Janneke de Hooge van ZSC verbleef in eerste instantie op de bank, zij was een week eer der geopereerd. Een plaatje dat wegens een jukbeenbreuk eer der dit seizoen geplaatst was, is verwijderd. De score bleef uit en een licht overwicht van Dauwendaele op handen, en De Hooge moest noodgedwon gen met zes hechtingen in de rechterwenkbrauw na dertig minuten invallen. Op de haar wat onbekende plaats van rechtermiddenvelder zorgde ze voor meer strijd, maar kon niet voorkomen dat de rust doel puntloos werd bereikt. Na de pauze werd de strijd wat grimmiger, over en weer ont stonden wat irritaties en het leek er op dat dit een doelpunt loos duel zou worden. Na een wisseling binnen de lijnen van ZSC brak toch het ijs. De Hoo ge nam haar vertrouwde plaats van rechterspits in, en de druk werd opgevoerd. Dit resulteer de in een snel uitgevoerde counter van ZSC. Simone Schmidt, de uitblinker in werklust van ZSC, plaatste één van haar talloze demarrages op het middenveld en bereikte Mi chelle Brondgeest. Brondgeest aarzelde niet en haalde hard uit. De sterke maar kleine keepster van Dauwendaele zag de inzet boven haar in de krui sing belanden. De laatste tien minuten waren zeer spannend met als hoogte punt twee corners van Dau wendaele. De eerste werd bij de eerste paal onschadelijk ge maakt door de sober spelende Kim Hubregtse, de tweede raakte de tweede paal en werd ver weggewerkt door Carin van Santen. ZSC won dus ver rassend met 1-0. Hiermee be haalden ze zeven punten uit vier duels en staan ze op een keurige tweede plaats in de 5e klas Zeeland. MIDDELBURG - Tijdens de afdelingskampioen schappen jeugdbowlen in Middelburg hebben Katja van der Klooster en Wilmar van de Zande een eerste plaats behaald. Bij de meisjes aspiranten gooi de Wendy van der Klooster 701 pins en in een zeer spannende finale gooide zij 635 pins. Een mooie tweede plaats met 1336 pins was het resultaat tussen de twaalf deelnemers. Bij de jongens aspiranten behaalde Wilmar van de Zande tussen de twaalf deelnemers een eerste plaats met 760 pins in de voor ronde en 683 pins in de finale. Raymon de Jong werd derde met 1305 pins totaal. Dennis van Lunzen, Martin Baks en Pieter van Dongen van De Baanbrekers kwamen niet in £e finale. Acht leden van jeugdbowling De Baanbrekers uit Renesse waren naar Middelburg afge reisd. Zij boekten een goed re sultaat door twee eerste plaat sen, een tweede plaats en twee derde plaatsen te boeken. Kat ja van der Klooster gooide in de voorronde 735 pins in vier games. In de finale kwam ze tot 709 pins in vier games en dat was met een totaal van 1444 pins goed voor de eerste plaats. Cindy Quist had in de voorron de een pinfall van 596 en in de finale gooide ze 620 pins. Met 1216 .pins eiste zij een derde plaats OR. w Jiua .J ZIERIKZEE - Voor vele voetbalteams komen er een paar spannende weken aan. Sommige kunnen kam pioen worden en andere staan op het punt te degra deren. Voor de korfbalselectie van All-Ready is het veldseizoen net begonnen. Zaterdag 8 april spelen ze de eerste thuiswedstrijd op Bannink. Aanvang 16.00 Basketbal Het herenteam van basketbal vereniging MEVO'80 speelt za terdag 8 april een uitwedstrijd tegen Scheldesport 3 in Tterneu- zen. Aanvang 19.30 uur. Biljarten Biljartbond district Schouwen- Duiveland houdt in samenwer king met biljartvereniging Witte van Haemstede op vrij dag 7, zaterdag 8 en zondag 9 april de finale 3e klasse drie banden. De wedstrijd wordt gehouden in Hotel Bom in Burgh-Haamstede. Deelne mers: R. van Dijk (Onder Vrienden), M. de Rijke (Bom- menede). J. Joppe (De Poedel). J. Hatzman (Old Dutch). E. Fluijt (DOS). J. Verboom (De Wig). W. van der Welle (Old Dutch). J. Meganck (Renesse). Golfen Op de 18-holes golfbaan Greve- lingenhout in Bruinisse wordt op zaterdag 8 april de le Maandbeker Strokeplay met handicap 0-28 en le Maandbe ker Par-3 baan hazen gespeeld. Zondag 9 april is er een compe titiewedstrijd voor heren 2. Al le wedstrijden beginnen om 9.30 uur. Handbal Het tweede herenteam van handbalvereniging ZHV/Delta Sport speelt zondag 9 april een degradatieduel in de eerste klas afdeling tegen Olympus uit Vlissingen. De wedstrijd wordt gespeeld in Sportpunt Zeeland in Goes. Aanvang om 13.00 uur. Voetballen De E-pupillen van Zierikzee en Walcheren spelen zondag 9 april een voorwedstrijd op sportpark Den Hogen Blok in I Zierikzee. Aanvang 13.00 uur. Badminton Programma nacompetitie bad- mintondistrict Zeeland: As- troïden 2 - Zierikzee 6 (7/4). Netwerk 2 - Zierikzee 6 (11/4). Hockey Programma hockeyclub Schouwen-Duiveland. Zater dag 8 april: Jongens A HSD - Waranda 3. Jongens B Ouden bosch - HSD. Jongens D Mistral - HSD. Meisjes A Made - HSD. Meisjes B HSD - Push 3. Meisjes E Breda 7 - HSD. Zon dag 9 april: Heren HSD 2 - Push 4. Veteranen HSD - Olym- pia. Dames Tbteringen - HSD. Push 8 - HSD 2. Korfbal Het eerste seniorenteam van korfbalvereniging All-Ready speelt zaterdag 8 april zijn tweede veldcompetitiewed- strijd tegen DSO op sportpark Bannink. Aanvang 16.00 uur. Programma: All-Ready - DSO om 16.00 uur. Animo 5 - All- Ready 3 om 14.00 uur. All- Ready 2 - TOGO 4 om 14.00 uur. Keep Fit A - All-Ready A om 12.00 uur. All-Ready B - Good Luck B2 om 10.30 uur. All- Ready C - Zaamslag C2 om 11.45 uur. All-Ready E - Atlas E om 10.00 uur. Volleybal Het herenteam van volleybal vereniging WEA/MEVO'80 speelt zaterdag 8 april in sport hal Onderdak tegen Rijnmond 4. Aanvang 16.00 uur. Het da mesteam WEA/MEVO'80 komt vrijdag 7 april in sporthal On derdak in Zierikzee in actie te gen Rijnmond 3. Aanvang 21.15 uur. Het herenteam Kwiek uit Bruinisse speelt een uitwed strijd op zaterdag 8 april tegen Spirit. Het damesteam Kwiek speelt zaterdag 8 april in sport hal De Vanger in Bruinisse te gen Volley Voorne 2 om 18.30 uur. Hoe liggen de kansen voor Bru se Boys om zaterdag 8 april de kampioenstitel binnen te ha len? Bruse Boys moet winnen van Rillandia eh AZW moet verliezen van Yerseke. Dan is Bruse Boys kampioen. Speelt Bruse Boys gelijk en AZW wint dan komen beide ploegen met evenveel punten aan de lei ding. Rillandia blijft dan der de op een punt achterstand. Bruse Boys speelt dan thuis nog tegen Middelburg en AZW ontvangt Oostkapelle. Rillandia speelt dan uit tegen Kapelle. Als Bruse Boys ver liest van Rillandia dan lijken de kaarten geschud en mag men hopen op de nacompetitie. Koot voor wie dit toernooi een officieel afscheid van het ca rambolebiljarten was. Zijn hart gaat uit naar het snooker. Koot nam wel afscheid in stijl door Goudzwaard in de strijd om de derde plaats met 6-0 te kloppen. De finalepartij tussen Verschu- re en Bruinsma werd toch leu ker als aanvankelijk verwacht werd. Verschure won vrij een voudig het libre, maar kreeg een fikse draai om de oren bij het bandstoten. De favoriet leek te wankelen met de spel- soort driebanden voor de boeg. In deze spelsoort behoefde men slechts vijftien caramboles te maken zodat een voorspelling over de uitslag lastig was te maken. Tbt aan de zeven ca ramboles ging de strijd gelijk op, maar toen kreeg Verschure plotseling weer het nodige zelf vertrouwen. Met 15-9 besliste hij de partij in zijn voordeel waardoor hij terecht het kam pioenschap binnenhaalde. Hans Berrevoets, wedstrijdlei der en voor deze speciale gele genheid onofficieel bondsafge- vaardigde, huldigde de kam pioen en dankte zijn mede leden van Onder Vrienden voor de uitstekende organisatie. Adrie van der Weel, voorzitter van de organiserende vereni ging, reikte de overige prijzen uit. Einduitslag: (achtereenvolgens moyennes libre, bandstoten en driebanden) Piet Verschure maakte zijn favorietenrol in café De Westhoek toaar. (Foto: Joop van Houdt). 1. P. Verschure, Onder Vrienden6.66 2.29 0.539 2. H. Bruinsma, De Poedel4.22 2.30 0.475 3. A. Koot, Onder Vrienden4.11 1.94 0.430 4. J. Goudzwaard, Windenburg4.40 1.91 0.423 5. M. den Engelsman, KVL3.23 1.63 0.555 6. J. Stols, Bommenede2.19 1.80 0.397 7. N. Tuinman, De Wig3.76 2.15 0.385 8. R. Boerma, Renesse2.24 1.45 0.313 ZIERIKZEE - Ze zijn een beetje vergelijkbaar, Bruse Boys-trainer Theo Moer land en Zierikzee-trainer Jan Meulmeester. Begonnen ze afgelopen seizoen niet allebei aan een onbevangen seizoen? Zij waren beiden aangetrokken om hun elf tal op de rails te zetten. En met een paar wedstrijden te gaan in deze chaotisch verlopen competitie hebben ze uitzicht op de kampioenstitel. Beide trainers te kenden weer voor een seizoen bij. En beide trainers blijven voorzichtig in de voorspelling over de kampioenstitel die ze dit weekend misschien kunnen beha len. Promoveert Bruse Boys naar de zaterdag tweede klasse en Zierikzee naar de zondag derde klasse? Jan Meulmeester staat er met Zierikzee het beste voor in de zon dag vierde klasse KNVB. (Foto: Marijke Folkertsma). De beste kansen liggen onge twijfeld bij Zierikzee. Zondag 9 april komt Walcheren op be zoek. De ploeg uit Vlissingen moet een gat van drie punten dichten op Zierikzee. Onmoge lijk zou je denken. Maar Jan Meulmeester is er niet gerust op. ,,Het wordt moeilijk. Je hinkt op twee gedachten. Als we winnen zijn we kampioen. Als we gelijk spelen dan wor den we ook kampioen, alleen moeten we tegen Luctor'88 en Zeelandia nog een resultaat neerzetten. Ik ben er zondag niet gerust op. Walcheren heeft de laatste veertien wedstrijden constant gespeeld. Dat kunnen wij niet zeggen. Ik weet dat de spitsen Mulder en De Raad ge vaarlijke jongens zijn. Het is nu de vraag of de jongens van Zierikzee de spanning aan kunnen. Er lopen ervaren rot ten in ons team, maar we" heb ben ook een paar jonge spe lers", aldus Meulmeester. Maar Zierikzee mag toch nu de kampioenstitel niet meer ont gaan? ,,Nee, normaal gespro ken niet. Maar ik wil niet de huid verkopen voor de beer is geschoten. Ik heb een gereser veerd vertrouwen." Op de laat ste dinsdagavondtraining was de selectie niet volledig. ,,Er zijn altijd wel jongens die wat anders te doen hebben. Boven dien is de selectie van Zierik zee niet zo groot." Vrijdag wil Meulmeester nog een uurtje fel trainen en dan moet de menta le voorbereiding beginnen voor zondag. Voor de wedstrijd gaan ze gezamenlijk eten in Noord- gouwe en Meulmeester wil met dezelfde opstelling starten als tegen Axel afgelopen zondag. Jan-Leen Boot (geblesseerd) begint samen met Leon Feytel en Mark Evertse op de wissel bank. Patrick Roggeband (twee wedstrijden) en Peter van Beveren (vijf wedstrijden) moeten hun schorsing uitzit ten. Vermoedelijke opstelling Zie rikzee: Willem Lafeber (kee per), Raymond Massop, Marco Saman, Barry Hage, Frans Kommer, Michel Winkels, Mar co Saman, Wim Overweel, Ro bert Roggeband, Serge Berre voets, Jarno Vermeulen. Theo Moerland heeft na de ne derlaag tegen Oostkapelle ge zegd dat zijn ploeg constant speelt, maar hij er niet gerust op is. Waar ligt het probleem? De spelers Willem Webers, Ja cob van den Berge en Eric Blei- ji zijn samen goed voor 83 pro cent van de Bruse doelpunten. Eric Bleiji scoorde zijn laatste doelpunt op 21 januari tegen Kapelle. Hij is nu 617 minuten zonder treffer. Jacob van den Berge scoorde zijn laatste doel punt op 11 februari tegen WHS. De topscorer van Bruse Boys wist al 517 minuten het net niet te vinden. Willem Webers scoorde zijn laatste doelpunt op 4 maart tegen Arnemuiden. Webers scoorde dus al 341 mi nuten niet. Kan Bruse Boys dan tegen Ril landia scoren? ,,We zijn dit sei zoen niet één keer wegge speeld. Dat we geen doelpun- tep maken baart zorgen. Laten we hopen dat er tegen Rillan dia een omwenteling komt." Moerland moet waarschijnlijk Tbnnie van den Berge missen tegen Rillandia. Van den Berge liep tegen Oostkapelle tegen zijn derde gele kaart op waar door hij automatisch voor een wedstrijd is geschorst. Vermoedelijke opstelling Bru se Boys: Jacob Muller (keeper), John van Dijke, Leo Burgers, Wilco Hanzen, Ralph van den Ouden (of Jan Witte), Willem Webers (of Theunis van den Berge), Jakkoo Brouwer, Peter Willemse, Johan Benard, Eric Bleiji en Jacob van den Berge. Topscorers Topscorers KNVB Schouwen- Duiveland: 1. Jacob van den Berge, Bruse Boys, 14. 2. Wilco BURGH-HAAMSTEDE - Biljarter Piet Verschure heeft in café De Westhoek in Burgh-Haamstede hoge driekamp op overtuigende wijze op zijn naamf gebracht. Naaste concurrent Hans Bruinsma bleek in de slotpartijen ook niet bij machte om de scoringsdrift van de Zierikzeeënaar te temperen. Voor aanvang van de driekamp was Verschure al de te kloppen man. In alle biljartdisciplines had de speler van de biljartver eniging Onder Vrienden dit seizoen al diverse promoties behaald. Zijn onlangs behaal de titel in de derde klas bandstoten was daar een spre kend voorbeeld van. Verschure kwam dan ook vrij eenvoudig door zijn poule. Roel Boerma, Nico Tuinman en André Koot werden op simpele wijze ge klopt. In de andere poule bleek Hans Bruinsma veel te sterk voor Jaap Goudzwaard, Rien den Engelsman en Hans Stols. Piet Verschure toonde in de kruisfinales nog eens aan een groot kandidaat voor het kam pioenschap te zijn. Jaap Goud zwaard bood vooral in het bandstoten en driebanden nog wel sterk tegènstand, maar moest toch met een 6-0 neder laag genoegen nemen. Hans Bruinsma legde zich niet zo maar neer bij de suprematie van Verschure en behaalde het zelfde resultaat tegen André Uitgebeld op NK Ermelo 1 ERMELO - Ruiter Stef Nelisse uit Noordgouwe is tijdens de NK in Ermelo met Ranger uitgebeld op de driesprong. In de M-klasse weigerde het paard op de tweede hindernis van een driesprong. ,,De eerste hindernis had Ran ger goed, maar op' de tweede hindernis kwam ze niet uit. Daarna weigerde ze de sprong alsnog uit te voeren", aldus Ne lisse die lid is van De Schouw- se Ruiters. Rob ter Burg uit Bruinisse kwam in Ermelo uit in de Z-klasse. De'"ruiter reed het eerste parcours foutloos, maar in de barrage wipte hij drie balken uit de lepels waar-' door hij niet in de prijzen viel. In Vlissingen is Stef Nelisse op een tweede plaats geëindigd tijdens springwedstrijden om de Leeuwe-trofee. Samen met Piet Huige legde hij het eerste parcours foutloos af. In de barrage wipte Nelisse met Ranger een balk uit de le pels en Huige legde het par cours opnieuw foutloos af. Hierdoor was de Leeuwe-trofee voor Huige. Theo Moerland kan na één seizoen bij Bruse Boys al een kampi oenstitel veroveren: (Foto: Joop van Houdt). de Valk, SKNWK, 12. 3. Joost Rotte, WIK, 11. 4. Robin Vrij, SKNWK, 10. 5. Eric Bleiji, Bru se Boys, 9. 6. Msjxtijn Neele, SKNWK, 8. 7. Erwin Theunis- se, SKNWK, 8. 8T Jan-Leen Boot, Zierikzee, 7. 9. Frans Kommer, Zierikzee, 10. Erik- Jan Kort, WIK, 6. 11. Serge Berrevoets, Zierikzee, 6. 12. Pe ter van der Cingel* SKNWK, 6. 13. Marco van Oeveren, Zierik zee, 6.14. Willem Webers, Bruse Boys, 6. JfTfi. Topscorers afdeling Schouwen-Duiveland: 1. Er- win van der Maas, Ouwerkerk, 39. 2. Joeri Pankow, Ouwer kerk, 25. 3. Serge van den Bos, Dreischor, 15. 4. Peter van Mou- rik, Brouwershaven, 13. 5. Mi- scha van den Hoek, Renesse, 10. 6. Michel Schoenmakers, Ouwerkerk, 10. 7. René van der Werf, Duiveland, 10. 8. Leon Bakker, Renesse, 9. 9. Marco Duinhouwer, Zonnemaire, 9. 10. Niels van de Moezel, ZSC, 9.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9