Sluiting dreigt voor zwembad van Buitenplaats Schouwen 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 3 Groot tekort aan dure vrijstaande woningen op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE te6 jgjjSSSïïg?, Atf/0net a\ TROUWPLANNEN? Onbekende aandeelhouder sporthal Onderdak gezocht 3 O 5 7 9 Inwoner Zonnemaire komt om bij eenzijdig ongeval Inbraken bungalows vakantiepark Staking afgelopen dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 4 APRIL 1995 EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 151e JAARGANG NR 25751 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Richtlijn toezicht van toepassing volgens provincie De jaarlijkse schoonmaakbeurt van het zwembad vóór aanvang van het seizoen kan dit jaar wellicht achterwege blijven. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - De Coöperatieve Vereniging Buitenplaats Schouwen krijgt geen ontheffing van de provincie met betrekking tot de eis van voldoende mate van toezicht bij het zwembad van het bungalow park aan de Haaymanweg in Burgh-Haamstede. Volgens wettelijke regelingen is toezicht verplicht. Volgens het bestuur van de vereniging is de richtlijn van toezicht niet van toepassing, omdat het zwembad geen semi-openbaar bad is. Daarnaast was in verband met de kosten om ontheffing gevraagd, indien de provin cie van mening zou blijven dat er sprake is van een semi-openbaar bad. Er is in het zwembad van het bungalowpark geen toezicht zoals bedoeld in de richtlijn van de provincie. Volgens deze richtlijn moet er in een zwem inrichting voldoende toezicht uitgeoefend worden gedurende de openstelling. Daar is sprake van bij één badmeester per bassin en per inrichting een reserve-badmeester. Op Bui tenplaats Schouwen wordt toe zicht uitgeoefend door ouders Nvan kinderen die gebruik ma ken van het bad. Volgens een brief van november 1994, waar in het bestuur om ontheffing van de richtlijn vraagt aan de provincie, moet deze vorm van toezicht niet onderschat wor den. „Gedurende de afgelopen twintig jaar zijn er nooit onge lukken gebeurd." Aangepast Op de Buitenplaats Schouwen staan 140 bungalows, waarvan evenzoveel leden het gebruiks recht hebben. Het zwembad is enkele jaren geleden aange past aan de eisen van de pro vincie met betrekking tot vei ligheid en hygiëne. Er is een bad van tien bij twintig meter dat verloopt in diepte van 65 centimeter tot 2,10 meter en een ondiep bad voor de klein tjes. De provinciale richtlijn is van toepassing op openbare en semi-openbare zweminrichtin gen. Ze is een uitwerking van het Besluit Hygiëne en Veilig heid Zwembaden (WHVZ). Dit besluit op zijn beurt is geba seerd op de Wet Hygiëne en Vei ligheid Zwembaden (BHVZ). Omdat het bad op het bunga lowpark alleen toegankelijk is voor leden van de vereniging en hun gasten is er volgens het bestuur geen sprake van een openbare- of semi-openbare in richting. Volgens de provincie is het bad op grond van de wet telijke regelingen echter een semi-openbare inrichting. De richtlijn van toezicht is daarom van toepassing. Er wordt slechts uitzondering gemaakt op de richtlijn, wan neer een semi-openbaar bad niet dieper is dan 1,40 meter. Buitenplaats Schouwen kan geen gebruik maken van de uitzonderingsmogelijkheid. Het bad is namelijk voor vijf tig procent dieper dan 1,40 me ter. Te kostbaar Volgens het bestuur kan de ver eniging niet aan de richtlijn voldoen. Het aanstellen van een badmeester gedurende de openstelling van het bad 1 mei tot 15 september) kost on geveer honderdduizend gul den. Zonder subsidie van de provincie kan de vereniging dit niet betalen, zo valt te lezen in de brief. Een alternatief is het bad tot een maximale diepte van 1,40 meter verbouwen. Ook dit is echter te kostbaar. En leidt volgens het bestuur bo vendien tot onveiliger situa ties. De provincie verleent slechts in bijzondere gevallen een tij delijke ontheffing. In verband met het scheppen van een po tentieel onveilige situatie wijst zij het verzoek om ontheffing af. Ook de aangevoerde finan ciële motieven zijn voor de pro vincie geen reden van het ge voerde beleid af te wijken. Ook al is het bestuur van me ning dat sluiting van het bad het slechtste-alternatief-is; er trekken zich toch donkere wol- ken samen boven het zwembad op het bungalowpark. Of het tot sluiting komt is op dit mo ment niet duidelijk. Het ver antwoordelijke bestuurslid, de heer M. Hildebrand, was giste ren niet bereikbaar om com mentaar te leveren. Zijn mede bestuurslid A. K. Blauw was nog niet op de hoogte van het besluit van de provincie. Hij beperkte zijn commentaar met de mededeling dat het een rare zaak is wanneer pas na vijf maanden op het verzoek een antwoord gegeven wordt. „We hebben nu geen tijd om maat regelen te nemen", aldus Blauw. Baby moet nu 25 jaar zijn De baby op deze foto was op 23 juni 1970 zeven maanden oud. Het onbekende kind is een van de eerste aandeelhoudersvan Sportcentrum Onderdak in Zierikzee. Zijn vader schreef voor 50 gulden in op de burgerzinlening. Het was de start voor de grote actie: De Sport Onderdak. Deze actie trok zelfs internationaal de aandacht. Een Duitser schreef in voor 1000 gulden en een Deen had zelfs 5000 gulden over voor de totstandkoming van het sport centrum. Donderdag 13 april is het 25 jaar geleden dat de Stich ting Sportcentrum Onderdak werd opgericht. Het bestuur van de Bouw- en Exploitatiestichting nodigt deze inmiddels 25-jarige onbekende uit om zaterdag 8 april om 14.00 uur te verschijnen in het restaurant van het sportcentrum. Heeft deze baby destijds le ren zwemmen in Onderdak? Sport deze jongeman nog altijd in ons sportcentrum? Zo vraagt het stichtingsbestuur zich af. Wel licht,zo belooft de stichting. ,,is er zaterdag een nieuwe verras sing voor de betreffende persoonTer controle van de>identiteit wordt de bedoelde persoon gevraagd de originele foto of anders een paspoort of rijbewijs mee te nemen. ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duiveland bestaat vol gens een rapport van de Nationale Woningraad (NWR) een verhoudingsgewijs groot tekort aan dure vrijstaande woningen en een geringer overschot aan goedkope eengezinshuurwoningen. De grootste wo ningtekorten doen zich voor in de gemeenten die al leen voor de eigen behoefte mogen bouwen, waaron der Brouwershaven, Westerschouwen en Bruinisse. De NWR adviseert ae nieuwbouw te concentreren op ouderenwoningen met drie kamers in de huursector. Het rapport 'De woningmarkt van de Oosterschelderegio. Een onderzoek naar woningbehoef te en woonbeleving' is vorig jaar samengesteld door de NWR in opdracht van de wo ningcorporaties en gemeenten in de Oosterschelderegio. Het rapport komt ter sprake in de vergadering van de Zierikzeese commissie voor ruimtelijke ontwikkeling. Directeur ing. Ph. H. van Doorne van Woning bouwvereniging Beter Wonen zal een toelichting geven op het rapport. Volgens de NWR dreigen op de woningmarkt in de Ooster schelderegio met name tekor ten binnen de dure koopsector van vrijstaande woningen en de twee-onder-éénkapwonin- gen in de prijsklasse van 140.000 tot 200.000 gulden. Daarnaast bestaat er een rede lijk tekort aan goedkope koop woningen, waaronder flats en appartementen en in meerdere mate eengezinswoningen. In de huursector worden vooral veel vaker ouderenwoningen gevraagd dan aangeboden. De grootste tekorten bestaan in het duurdere segment van dit soort woningen. In de rest van de huursector dreigen over schotten, omdat doorstromers verhoudingsgewijs veel eenge zinswoningen in de midden- en dure huurklasse vrijmaken. Dit vertaalt zich echter niet di rect in langdurige leegstand van deze woningen. Daarvoor bestaan er binnen de Ooster schelderegio te weinig alterna tieven in de koopsector. In Brouwershaven bestaat een groot tekort aan koopwonin gen. Er is vooral grote vraag naar vrijstaande woningen met een koopprijs boven de twee ton. Deze vraag wordt voor een deel verklaard door de grote belangstelling van huishoudens buiten de regio om in Brouwershaven te ko men wonen. In deze gemeente is nauwelijks sprake van een tekort aan ouderenwoningen. In Westerschouwen is het te kort aan woningen in verhou ding tot de woningvoorraad zeer groot. Dit tekort is voor het grootste deel te wijten aan mensen vanuit de regio die in deze gemeente willen komen wonen. Het tekort doet zich over de hele linie van de wo ningmarkt voor. Het overschot aan eengezinshuurwoningen met een prijs boven de 500 gul den is relatief laag in Wester schouwen. Wel dreigt een over schot aan vrijstaande wonin gen in de middenklasse. In Bruinisse bestaat een opval lend groot tekort aan dur? vrijstaande woningen. Daarte genover staat een groot over schot aan goedkope eengezins woningen in zowel de huur- als koopsector. De woningmarkt in Duiveland is, behalve enke le onevenwichtigheden, rede lijk in balans. In Middenschouwen is een be hoorlijk overschot aan wonin gen met een lage huur. Het overschot aan de duurste huur woningen is relatief laag. Het tekort aan goedkope senioren woningen is hoger dan elders. Dit is ook het geval met de duurste vrijstaande woningen. In Zierikzee bestaat een groot tekort op de woningmarkt. Dit tekort manifesteert zich vooral in de huursector. Er bestaat een groot tekort aan de duurdere ouderenwoningen. Bij de een gezinswoningen dreigt een fors tekort in de huursector met een prijs vanaf 500 gulden. In Zie rikzee bestaat een potentieel overschot aan goedkope vrijstaande woningen. Duur dere vrijstaande woningen worden meer gevraagd. De totale uitbreidingsbehoefte van de Oosterschelderegio wordt door de NWR bepaald op 2.510 woningen. Volgens de raad moet de nieuwbouw ge concentreerd worden op oude renwoningen met drie kamers in de huursector en dan vooral voor die ouderen die een schaarse koopwoning vrijma ken. Voor ouderen die in een eengezinshuurwoning wonen adviseert de NWR de woning aan te passen, zodat deze men sen er kunnen blijven wonen. De NWR adviseert woningcor poraties ook duurdere huurwo ningen deels te koop aan te bie den aan de huidige bewoners. Daarnaast dienen de corpora ties soepel te zijn ten aanzien van zelf-aangebrachte verbete ringen. dat komt vanzelf. Hofman von Hofmans Waldau ZOMER Op de stranden langs de Schouwse kust worden de strandpaviljoens weer opgebouwd. MOEKE De 75-jarige Bruse caféhoudster 'Moeke' van 't Hooff vjert haar zilveren horecajubileum. ONDERHOUD STRAND Op het strand bij Renesse wordt 700.000 kuub zand opgespoten. VOETBAL De voetbalploeg WIK (dames) uit Kerkwerve verloor met 1-3 van Rijsoord uit Ridderkerk. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Politie op zoek naar getuigen ZONNEMAIRE - De 34-jarige E. H. J. M. van den Nieuwenhof uit Zonnemaire is gisteren overleden tengevolge van een ongeval. Op de Blooisedijk in zijn woonplaats reed hij met zijn personenauto door nog onbekende oorzaak tegen een boom. Hetongeluk gebeurde om streeks 17.30 uur. Hec'siachtof- fer kwam uit de richting van Brouwershaven. Tfen gevolge van de aanrijding kwam hij klem te zitten in zijn voertuig. De brandweerkorpsen van Dreischor en Brouwershaven moesten hem bevrijden. De man overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. Zijn voer tuig raakte totaal vernield. De politie heeft de zaak in on derzoek. Ze is op zoek naar ge tuigen van het ongeval. Deze kunnen contact opnemen met het politiebureau in Zierikzee. Tijdens of direct na het ongeval is ter plaatse een personenauto gezien met een Belgisch kente ken. De politie probeert in con tact te komen met de bestuur der van deze auto. BURGH - Op een bungalow park in Burgh is in de nacht van zondag 2 op maandag 3 april ingebroken in twee va kantiehuisjes. Uit beide woningen werd beeldapparatuur weggenomen. De eigenaar was niet aanwezig. Een 28-jarige man uit Wester schouwen deed namens hem aangifte van de inbraken. CHICAGO (RTR) - De langste staking in de Amerikaanse sporthistorie is ten einde. Na 232 dagen gaan de prof honkballers op 26 april aan het werk. Op basis van de oude cao. De eigenaren van de 28 profclubs gaven zondag in Chi cago schoorvoetend hun fiat. De competitie wordt ingekort. De clubs spelen achttien wed strijden minder in het regulie re seizoen, van 162 naar 144. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met deZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 □jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: -~y Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar p, Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1