tweede verlies om de titel Bruse Boys ondanks nog" volop in de race Zierikzee nog slechts een week verwijderd van de kampioenstitel Adrie Koster wordt trainer TOP Oss MEVO pakt een punt in slechte wedstrijd Theo Moerland: ''Als we deze instelling houden redden we het Resterend programma Belladonna dicht bij titel Gewonden bij rel Zierikzee gretig naar een 5-0 overwinning op Axel 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Eric Bleiji (links) in duel met Oostkapelle-speler Dennis But. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - Bruse Boys heeft gescoord. Ha ha, grapje, 1 april, zou zaterdagmiddag geklonken kunnen hebben. Driehonderdeenenveertig minuten heeft Bruse Boys in competitie-verband geen doelpunt meer kunnen maken. En toch heeft de ploeg van Theo Moerland nog één punt voorsprong op de concurrentie. Ty perend voor het niveau van de 3e klas A? In het treffen met Oostkapelle leed Bruse Boys, en weer op eigen bodem, met 0-1 de tweede nederlaag van het seizoen. Roel Latuheru, Oostkapelles beste speler, verhief zich zelf veertien minuten in de tweede helft tot matchwinnaar. En dat betekende tevens de eerste overwinning van Oostkapelle in 1995. Adrie Koster (rechts) gaat binnenkort de details bespreken bij TOP Oss. (Foto: John Claessens). OSS - Adrie Koster wordt met ingang van vol gend seizoen trainer van TOP Oss. De 40-jarige Zierikzeeënaar volgt bij de eerste-divisieclub Hans Dorjee op, die bondscoach wordt van het Olympisch team. Na deze competitieronde is al les nog mogelijk. Eén ding staat in ieder geval al vast. De aanstaande kampioen zal het een stapje hogerop heel erg moeilijk krijgen. Maar wie wordt de (on)gelukkige? Bruse Boy's, Rillandia of AZVV. „Volgende week moeten we te gen Rillandia. Uit tegen hen is het altijd moeilijk. Maar ik ge loof er in dat we daar goed gaan voetballen. Al komen we op het moment te kort om doel punten te maken. Ik schat de kans fifty-fifty", antwoordde een van de twee beste Bruse Boys', Leo Burgers, na afloop op de vraag hoe hoog de kan sen op een kampioenschap zijn. De andere sterke Bruse boy was Wilko Hanzen die Har- ro Hazelaar goed aan banden legde. Tegenstrijdig Juist doelpunten maken is op het moment een probleem bij de Bruenaren. En dat is in het verleden wel eens anders ge weest. Is het toeval dat met het slechter worden van het trai ningsveld ook de doeltreffend heid afneemt of sterker nog, bijna helemaal verdwijnt? „Ik weet het niet. Het is volgens mij psychisch. Als je niet goed in je vel zit dan ga je tegenstrij dige dingen doen. Dat zie je bij Peter Willemse in de eerste helft. In plaats van de bal aan te nemen schiet hij ineens. Van daag hebben we vier of vijf grote kansen gehad. Daar moet toch een doelpunt uit komen. Maar ik blijf er bij, als we deze instelling houden redden we het", antwoordde Theo Moer land. Spelers die niet goed in hun vel zitten dus. In ieder geval kon den zaterdagmiddag Jakkoo Brouwer en Willem Webers zich aanmelden voor die cate gorie. Maar er waren er voor Bruse Boys helaas nog meer. En dat is mede de oorzaak van de mindere periode die Bruse Boys doormaakt. Na een kwartier schoot Eric Bleiji uit een moeilijke positie over. Daarvoor had Oostkapel le-speler Harro Hazelaar al een reuze kans gehad. Jacob Mul ler voorkwam een vroege te- gengoal. Rond het half uur kre gen beide ploegen een leuke kans. Eerst haalde Jakkoo Brouwer een inzet van Martin Koppejan van de doellijn. Ver volgens ontbrak het Jacob van den Berge aan geluk toen hij zijn poging ternauwernood tot corner getrapt zag worden. Bruse Boys speelde te weinig verrassend. Verrassend was wel de beslissing van de conse quent fluitende heer Speetj ens te noemen. Voor iedereen zicht baar tikte Peter Willemse in het strafschopgebied Wilfred Schipper aan.Een zuivere strafschop die niet gegeven werd. De laatste periode voor rust had Bruse Boys moeten scoren. Willem Webers, Eric Bleiji en zeker Jacob van den Berge za gen een vrije kopkans overge tikt worden door Mohammed El-Bekkaoui. Peter Willemse had op slag van rust zelf de rust moeten bewaren. Zijn te haastig genomen bal verdween naast de goal. Veertien minuten na rust, toen Jacob Muller inmiddels twee keer gered had op schoten van Dennis But en Martin Koppe jan, was het raak. Een onacht zaamheid in de sterk spelende Bruse Boys-verdediging, al was het middenvelder Johan Benard die Roel Latuheru te veel ruimte gaf. Een hopeloos schot viel pardoes voor Latuhe- rus voeten die knap wegdraai de en Muller kansloos liet. Daarna eenrichtingsverkeer richting Oostkapelle-goal. Po gingen van John van Dijke, bal op paal, Peter Willemse, schot gered en Jakkoo Brouwer die na een goed opgezette aanval net naast schoot brachten niet de gewenste goal. Ook vijf mi nuten voor tijd lukte het John van Dijke niet om te scoren. De laatste minuten kwam Oostka pelle niet meer in de proble men en forceerde de ploeg zelfs nog een aantal corners. De frustratie bij Bruse Boys speler Tonnie van den Berge le verde hem een hele dure prent op. Hij kreeg slechts geel waar rood wegens natrappen ook op zijn plaats was geweest. Dom van Van den Berge die een schorsing tegemoet kan zien. Oostkapelle-trainer Stoffel Schipper bleek een goede be denker van een 1 april grap. Theo Moerland kreeg 'ik denk dat het verdiend is' mee toen hij de Oostkapëlle-trainer feli citeerde. „Voor rust hadden we al met 3-0 voor moeten staan. Bruse Boys heeft geen kans ge had", verklaarde Stoffel Schip per die uitspraak. Een trainer die zelf zo hoog gevoetbald heeft zou eigenlijk beter moe ten weten. In deze wedstrijd was slechts een gelijkspel op zijn plaats. Bruse Boys - Oostkapelle 0-1 (0-0). 59. Roel Latuheru 0-1. 91. Gele kaart voor Tonnie van den Berge van Bruse Boys. Scheidsrechter: R. Speetjens uit Tilburg. Toeschouwers: 150. BRUINISSE - Alfred Hitchcock zou geen spannender slot van de competitie in de, 3e klas A KNVB bedacht kun nen hebben. Volgende week speelt Bruse Boys uit in Rilland-B ath tegen Ril landia. De derde titel kandidaat, AZVV uit Axel, gaat op bezoek bij Yerseke. Beide wedstrij den eindigden eerder de ze competitie in een ge lijkspel. Op de slotdag, 22 april, speelt Bruse Boys thuis tegen het al gedegradeerde Middel burg. AZVV ontvangt thuis Oostkapelle en Ril landia speelt uit bij Ka- pelle, dat in vroeger tij den Bruse Boys wel eens vaker een helpende hand toestak. Mocht het kampioen schap aan de Bruse neu zen voorbij gaan, is de ploeg van Theo Moer land nog kanshebber op deelname aan de nacom- petitie. Dan is het wel te hopen dat Rillandia en de derde periode en de ti tel binnenhaalt. Arne- m ui den en AZVV, mits zij geen kampioen wor den, zijn inmiddels ver zekerd van deelname aan de 'strijd via de ach terdeur naar de 2e klas'. Koster is op dit moment voor het tweede seizoen in dienst van Helmond Sport. Door een conflict met de voorzitter van Helmond Sport heeft Adrie Koster zelf zijn ontslag aan het ein de van het seizoen genomen. ,,Ik ben de trainer van Hel mond Sport en heb de eind verantwoording over de spe lersgroep; Een voorzitter moet niet aan de poten van mijn stoel zagen. Daar heb ik mijn conclusie uitgetrok ken om te vertrekken." MEVO kreeg na vijf minuten spel al een goede kans. Wilco Verwijs verzuimde alleen voor de VCK-keeper het karwei af te maken. Daarna vielen er over en weer wat kleine kansjes te noteren, maar gescoord werd er de eerste helft niet. „Zo tussen de veertiende en twintigste minuut werd het even leuk. Toen scoorden we en hadden we het kunnen afma ken", sprak Van der Velde. Eerst miste Ruud Dekker al leen voor de keeper, maar daar na bood Eric Wijsman in de zestiende minuut na rust Friso TOP nam woensdag 22 maart contact op met Kos ter. Maandag 27 maart gin gen de beide partijen rond de tafel zitten en afgelopen vrijdag is de zaak rond ge maakt. TOP staat momen teel vijfde in de eerste divi sie. Adrie Koster voetbalde eerst bij Zierikzee en daar na bij Roda JC en PSV. Als trainer was hij werkzaam bij Eindhoven, Willem II, Roda JC en Helmond Sport. Koster tekende een contract voor een jaar bij TOP. de Jonge de gelegenheid te sco ren. Daarna kreeg MEVO kansen op meer, maar tot overmaat van ramp zag MEVO VCK'er Jacco Jansen na een fout in de MEVO, defensie 1-1 scoren. On houdbaar voor Jan van der Linde die in de goal de griepe rige Sander Kloos verving. Daarna kreeg MEVO nog aar dig wat kansjes die verprutst werden. „Al onze aanvallers hebben een goede kans gemist. Dus kunnen ze niet mopperen op elkaar", besloot de elftallei der. ZIERIKZEE - MEVO behaalde thuis tegen VCK het zesde gelijkspel van het seizoen. Beide ploegen scoorden één keer en daarmee is de 1-1 eindstand verklaard. „We hadden moeten winnen. Dat had makkelijk gekund", verklaarde elftalleider Ton van der Velde. RENESSE - De bowling bedrij- venleague in Renesse nadert haar einde. De beste papieren voor de kampioenstitel liggen bij Belladonna. Koploper Belladonna won met 2-1 van de nummer twee, J. P. Staal. De koploper blijft nu 3'/2 punt voorsprong behouden op de nummer twee in de woens dagleague. Uitslagen: Zeelust - Alprokon 2 3-0. De Wig - Welle- ipan 1-2. Alprokon 2 - Bella donna 2-1. ING - The Pub 3-0. The Pub - Tbrpstra 3-0. Bella donna - J. P. Staal 2-1. Stand: 1. Belladonna, 54 pnt. 2. Staal, 51'^ pnt. 3. Zeelust, 47 pnt. 4. Welleman, 44 pnt. 5. The Pub, 42 pnt. 6. Tbrpstra, 33V2 pnt. 7. ING, 31 pnt. 8. De Wig, 29 pnt. 9. Alprokon 2, 27 pnt. LISSABON (RTR) - Bij ongere geldheden voor aanvang van de Portugese voetbalwedstrijd Vitoria Guimaraes - FC Por to zijn zondagavond twintig men sen gewond geraakt. De ongeregeldheden zorgden ervoor dat het duel een kwar tier te laat begon. Een woord voerder van het ziekenhuis in Guimaraes waarheen de slachtoffers waren gebracht, vertelde dat er dertien gewon den waren opgenomen. Hij wil de geen details geven. De rel begon toen rivaliserende supportersgroepen een afschei- dingsnet kapot trokken en el kaar te lijf gingen. Ook in de tweede helft bleef Zierikzee de betere ploeg. Soms viel de speciale mandek king op Axel-spelers weg en werden de aanVallen van Axel niet vlug genoeg gestoord op de middellijn. Axel probeerde wel, maar kwam zelden over de middellijn. „Ze moeten ge woon veel storen, je moet zo'n ploeg niet laten voetballen", meende Meulmeester. Hij had gelijk. Axel, dat zes basisspe lers miste, wist zich geen raad met het tactische spelletje van Zierikzee. In de 10e minuut van de tweede helft scoorde Frans Kommer 4-0. Hij kreeg een pass op maat van Robert Rog geband en Kommer lobte vak kundig de bal langs de Axelse keeper. Marco van Oeveren scoorde in de 65e minuut de 5-0 nadat hij alleen op de keeper af ging. Hij omspeelde hem en wist tijdig zijn voet tegen de bal te zetten (5-0). Nadat Frans Kommer en Wim Overweel plaats hadden gemaakte voor de twee jeugdi ge spelers Mark Evertse en Le on Feytel bloedde de wedstrijd wat dood. Mark Evertse kreeg nog twee riante mogelijkhe den, maar was te gretig in het afmaken en viel beide keren over de bal. Massop heeft ver trouwen in een goede afloop. „De sfeer is voortreffelijk bin nen de spelersgroep. Wat trai ner Kees Hagesteijn vorig sei zoen tegen zat, dat heeft Jan Meulmeester nu mee" „Ik heb er nu alle vertrouwen in. Maar of we volgende week al kampioen worden, dat durf ik nog niet te zeggen. Als we nu niet de kampioenstitel pak ken, dan hebben we in die der de klasse ook niks te zoeken", aldus Meulmeester. Zierikzee - Axel 5-0 (3-0). 8. Ser ge Berrevoets 1-0. 13. Marco van Oeveren 2-0. 35. Wim Over weel (strafschop) 3-0. 55. Frans Kommer 4-0. 65. Marco van Oe veren 5-0. Scheidsrechter: G. Tslleman uit Westkapelle. Tbe- schouwers: 350. schorst zodat de jeugd een kans kreeg. Jarno Vermeulen in de basis en Mark Evertse en Leon Feytel- mochten in de tweede helft invallen. „Het pakte vanmiddag goed uit niet die jonge voetballers. Ook Serge Berrevoets is een jonge speler en hij scoorde knap 1-0", aldus Raymond Massop die de aanvoerders band van Marco van Oeveren heeft overgenomen. „Dat zijn persoonlijk redenen voor Mar co dat ik de aanvoerdersband draag." Marco van Oeveren was nadrukkelijk aanwezig als schaduwspits. Binnen dertien minuten was Axel al verslagen. Eerst scoorde Serge Berrevoets een knap doelpunt, nadat hij buitenspel ontliep, met een mooie lob over keeper Danny Oppeneer en in de 13e minuut was het Marco van Oeveren die in de rebound op een schot van Berrevoets makkelijk de 2-0 aantekende. „De jongens waren gretig. Dan is het ook een mazzel dat je zo snel op 2-0 voorsprong komt", vertelt Meulmeester. „Het moet mee zitten. En dat was vanmiddag zo", aldus Massop. De driehonderd toeschouwers werden op nog veel meer doel punten getrakteerd. In de 35e minuut maakte Fonny Verstra ten een overtreding op Jarno Vermeulen in het zestienmeter gebied. De goed leidende scheidsrechter Tblleman uit Westkapelle wees onmiddellijk naar de elfmeterstip. Wim Overweel maakte uit die straf schop 3-0. ZIERIKZEE - Het is een kwestie van dagen. Zierikzee mag en kan de kampioenstitel in de zondag vierde klasse KNVB niet meer ontgaan. De 5-0 overwinning op Axel, gisteren, op sportpark Den Hogen Blok was misschien een voorproefje op het cruciaal duel volgende week tegen Walcheren. Als er dan een overwinning wordt behaald zullen de bossen bloemen worden uitgedeeld en het gele vocht rijkelijk vloeien. ,,Toch ben ik er nog niet gerust op. Het zou natuurlijk wel leuk zijn. Over de gehele competitie vind ik dat Zierikzee het meeste recht heeft op de titel", aldus Zierikzee-trainer Jan Meulmeester. Vertrouwen Aanvoerder Raymond Massop en een aantal spelers uit het eerste elftal van Zierikzee zijn vorige week wezen kijken naar Walcheren. Daar moeten ze ge zien hebben dat er mogelijkhe den zijn om Walcheren te ver slaan. „Er is altijd een gezegde in de voetbalwereld: eén punt is beter dag geen punt. We moe ten tegen Walcheren niet ver liezen. Oké dan stellen we de kampioenstitel nog even uit, maar dat zou mij een zorg zijn. Als ik Raymond Massop moet geloven, onze verhoudingen zijn zeer goed en Raymond heeft voldoende voetbalin zicht, moeten we er nog niet he lemaal gerust op zijn", aldus Meulmeester. Marco van Oeveren (links) maakt een schijnbeweging tegenover Menno van Grembergen. (Foto: Marijke Folkertsma). Meulmeester wil misschien de schijn ophouden, maar hij coachte nadrukkelijk Zierik zee in het begin van de wed strijd in de juiste positie. Zie rikzee straalde ook alle ver trouwen uit. Nota bene zat Jan- Leen Boot op de wisselbank met een blessure en Sjaak van de Weele stond geblesseerd aan de zijlijn. Patrick Roggeband en Peter van Beveren waren ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 8