College Brouw wil monumenten vaker en langer gaan verlichten Weer Statenbijbel uit kerk gestolen Forse schade bij aanrijding 1?' Housemuziek en spelletjes n Man reeds week vermist Caravan brandt uit Aanrijding Te veel alcohol Ruit vernield Snorfietser kijkt te diep in glaasje Aanrijding Verkeerd inhalen Goud voor Arkenbout A&P start de week nut iH^sqnkngurs. Y 4 MAANDAG 3 APRIL 1995 NR 25750 E N D AN NU GOED NIEUWS VERZORGD DOOR A S P WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht west 4 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht noordw. 4 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 13 graden Windkracht noordw. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 4 apr. Zon op 07.09, onder 20.16 Maan op 09.09, onder 00.07 Eerste Kwartier: 8 apr. (07.36) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vannacht zijn er wolken velden, maar het blijft droog. De temperatuur 2akt tot ongeveer 7 graden. Morgen overdag schijnt af en toe de zon, maar de bewolking overheerst. In het noorden kan er wat lichte regen of motregen vallen. In de rest van het land blijft het over wegend droog. De middagtempera- tuur ligt iets lager dan de afgelopen dagen. Morgenmiddag wordt het zo'n 12 tot 15 graden. Woensdag trekt er een storing over het land die waarschijnlijk op meer plaatsen re gen oplevert. Toch vallen er ook dan geen grote hoeveelheden. Het rusti ge en vrij droge weer hebben we te danken aan een hogedrukgebied boven Frankrijk. De komende da gen verandert het hogedrukgebied nauwelijks van plaats. Hierdoor blijft het weer bij ons voorlopig vrij rustig. GOES - De Politie Oosterschel- debekken is op zoek naar de 47-jarige Guiseppe Egiziano uit Wolphaartsdijk. De man wordt sinds maandagavond 27 maart vermist. Egiziano lijdt aan de slaap ziekte narcolepsie. Hij is maandagavond in zijn perso nenauto, een Alfa Romeo met het kenteken YN-93-BF, ver trokken uit zijn woning aan de Westerlandpolderweg, zonder zijn medicijnen mee te nemen. De medicijnen heeft hij nodig om slaap aanvallen te voorko men. Hij heeft niemand ver teld dat hij weg zou gaan en heeft geen geld, cheques of be- taalpas meegenomen. Egiziano voldoet aan .het' vol gende signalement: lichtbruin getinte huidskleur, ongeveer 1,72 meter lang, lang grijzend golvend haar tot op de schou ders, bruine ogen, slank postuur. Op het rechterschou derblad heeft hij een litteken. Hij spreekt Nederlands met een duidelijk buitenlands ac cent. Bij zijn vertrek was hij gekleed in een lichtbeige col trui, donkerblauwe spijker broek, lichtbruine schoenen. Verder heeft hij een driekwart blauw jack en een lange beige jas die tot de knieën van knopsluitingcn is voorzien. ZltRIKZEESCHEÜ NIEUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouwel&nd Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uiir nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar 1 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lópende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. Om vandalisme en baldadigheid tegen te gaan NIEUWERKERK/ZONNEMAIRE - Uit de Johan- neskerk in Nieuwerkerk is in de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 april een statenbijbel gestolen. In de Nederlandse Hervormde kerk in Zonnemaire ging men er met de inhoud van de collectebussen van door. Sinds november vorig jaar zijn kerken in de regio doelwit van inbraken. De daders hebben hèt voorzien op statenbijbels. Deze vertegenwoordigen een aanzienlijke waarde. In ver band met de inbraken werden een maand geleden twee Mid delburgers van 26 en 35 jaar aangehouden. De politie denkt ook nu weer in de richting van de 35-jarige Middelburger. „Ze ker is dit echter niet", aldus een woordvoerder van de poli tie. De politie heeft inmiddels de kerkbesturen dringend geadvi seerd geen waardevolle spullen achter te laten in de kerk. „En zeker geen statenbijbels. Die zijn immers onvervangbaar. Maar het blijft een zaak van de kerkbesturen zelf", aldus de woordvoerder. Daarnaast heeft de politie de kerkbesturen op geroepen iets aan de inbraak preventie te doen. Ook in de Nederlandse Her vormde kerk in Zonnemaire werd in dezelfde nacht ingebro ken. Uit deze kerk werd een ge ring geldbedrag uit de collecte bussen weggenomen. Daar naast was behoorlijke braak- schade aangebracht. RENESSE - Twee auto's raak ten zwaar beschadigd bij een aanrijding vrijdagmorgen op de Hogezoom in Renesse. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde toen een 27-jarige inwoonster van Brou wershaven ter hoogte van het pand Hogezoom 107 vanaf een uitrit de Hogezoom op wilde rijden. Daarbij zou zij volgens de politie de van links komen de auto bestuurd door een 58- jarige inwoner van Noordwelle over het hoofd hebben gezien. Door de botsing die volgde ont stond aanzienlijke schade. BAR*LE*DUC koolzuurhoudend mineraalwater^^ literfles fffH' van^r ***500 Aanbiedingen geldig van ma. 3 april t/m wo. 5 april 1995. ZIERIKZEE - Aan het Eerste Weegje in Zierikzee brandde zaterdag een stacaravan geheel uit. De schade ligt tussen de 10.000 en 15.000 gulden. De eigenaar van de caravan, een 64-jarige man uit Amers foort, was tijdens de brand sa men met zijn vrouw een wan deling aan het maken. De brandweer van Zierikzee had het vuur na tien minuten be dwongen. Ze kon echter niet voorkomen dat de caravan ge heel uitbrandde. Volgens de brandweer was kortsluiting de oorzaak van de brand. ZIERIKZEE - Bij een aanrij ding op de kruising van de Ra- vestraat en de Schutters hofstraat in Zierikzee, zater dagmiddag, raakten twee auto's beschadigd. Ook een re genpijp van een woning in de Ravestraat moest het ontgel den. Een 34-jarige man uit Zierik zee reed in de Schutters hofstraat in de richting van de Wevershoek. Hij bemerkte te laat de. auto van een 36-jarige( vrouw' uit Koningsbosch die uit de Ravestraat kwam. Een aanrijding was het gevolg. Hierbij botste de auto van de Zierikzeeënaar tegen de regen pijp van een woning aan de Ra vestraat. Beide auto's werden beschadigd. BURGH-HAAMSTEDE - In de nacht van vrijdag op zaterdag betrapte de politie een 36- jarige inwoonster van Burgh- Haamstede op rijden onder in vloed. De vrouw blies op het bureau 425 microgram per liter terwijl 220 microgram per liter is toe gestaan. De vrouw kreeg een rijverbod opgelegd en zal zich te zijner tijd voor de rechter voor haar gedrag moeten ver antwoorden. RENESSE - Een 55-jarige in woner van Renesse deed bij de politie aangifte van vernieling van een ruit. De ruit van een woning aan de Zeeasterweg in Renesse werd in de nacht van vrijdag op za terdag ingegooid. De omvang van de schade is bij de politie niet bekend. Een 14-jarige in woner van Zierikzee deed bij de politie aangifte van diefstal van haar fiets. De fiets werd gestolen uit een fietsenstalling aan het Hatfieldpark in de Zie- rikzeese wijk Poortambacht. HAAMSTEDE - Een 19-jarige man uit Haamstede werd in de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 april in zijn woonplaats be keurd wegens het onder in vloed van alcohol besturen van een snorfiets. De man werd aangehouden in de Christinastraat. Bij de ademanalyse op het politiebu reau blies de man 290 ug/1. Hij kreeg een boete van 160 gulden. SEROOSKERKE - Bij een kop/staartbotsing op de krui sing van de Stoofweg en de Se- rooskerkseweg in Serooskerke raakten twee auto's bescha digd. Er vielen geen gewon den. Een 60-jarige inwoner van Rot terdam had te laat in de gaten dat de voor hem rijdende 26- jarige man uit Heeswijk-Din- ther op de Stoofweg remde voor het rode licht op de krui sing. Een aanrijding, met al leen materiële schade was het gevolg. OUWERKERK - Vijf automo bilisten werden vrijdag door de politie bekeurd wegens on geoorloofd inhalen. Tijdens een controle op de na leving van de gedragsregels voor automobilisten op de kruising Vissersweg-N59 ter hoogte van Ouwerkerk. De au tomobilisten in kwestie wer den allemaal bekeurd wegens inhalen over de voorsorteeer- vakken. SCHUDDEBEURS - Geen ere medaille in zilver, zoals vrij dag in deze krant werd ge meld, maar een eremedaille in goud behorende bij de Orde van Oranje-Nassau werd vrij dag uitgereikt aan het echt paar Arkenbout van Hostelle- rie Schuddebeurs. Het echtpaar werd met de ko ninklijke onderscheiding ver rast tijdens hun afscheidsdiner van de hostellerie. Het konink lijk goud werd hen opgespeld door de burgemeester van Brouwershaven, L. N. La- bruyère. Zij kregen de onder scheiding vanwege hun initia tief om de oude dorpsherberg aan de Donkereweg in Schud debeurs weer in de oorspronke lijke stijl op te bouwen. Op die manier werd het historische karakter van het monument behouden. Het echtpaar. Ar kenbout gaat in Zierikzee wo nen. De hostellerie wordt voortgezet door L. Ezinga uit Zeist. Helaas hebben we maar twintig plankjes, anders konden we er nog veel meer verkopenaldus de speaker die vrijdag het Rad van Avontuur bediende in de Zierikzeese openbare basisschool Bin nen de Veste. Het schoollokaal waar bezoekers, via de aankoop van een houten plankje met een cij fer erop, kans maakten op prijzen was vol en ook in de rest van het schoolgebouw was het gezellig druk. Ouders, familieleden en kennissen van de leerlingen namen een kijkje op de bazar, die Bin nen de Veste om de twee jaar houdt. De schoollokalen waren omgetoverd in open ruimten waar spelletjes als clowntje prik, blik gooien, touwtje trek, kegelen, sjoelen en darts konden worden ge daan. Hieuw was het raden naar de driecijferige code van het slot van een kluis waarin voor 150 gulden aan waardebonnen lag. En veel hersengymnastiek en wanhopige uitroepen veroorzaakten de jeugdfoto's waarin de leerkrachten moesten worden herkend. ,,Dat is die nieuwe juffrouw. Of deze? Of die? Gut zeg, wat moeilijkNieuw was ook de houseparty die in een van de lokalen werd gehouden. De deur van het lokaal ging slechts elke kwartier even open om nieuwe danslustigen in de donkere ruimte toe te laten, maar de muziek, die door de muren heen drong, sprak boekdelen over de sfeer daarbinnen. De bazar bracht ongeveer drieduizend gulden netto op. Een bedrag dat grotendeels wordt gebruikt voorde aankoop van nieuwe leermiddelen. JEen kleiner deel gaat in de pot van de ouderraad. (Foto: Marijke Folkertsma). wk 14 A&P Services B V. tel. 02154-833:3ELKE DAG GOED NIEUWS Uit oogpunt van vandalisme-preventie zouden zowel de Sint Nicolaaskerk als de siermolen in Brouwershaven-langer verlicht moe ten worden. (Foto: Marijke Folkertsma). BROUWERSHAVEN - Het is aan de gemeenteraad om aan te geven hoe men het precies wil, maar als het aan het college van b en w van Brouwershaven ligt worden de monumenten in de gemeente in ieder geval vaker en langer verlicht. Men hoopt daarmee vandalisme en baldadigheid te kunnen voorkomen danwel verminderen. De kwestie komt ter sprake tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijk beheer op maandag 10 april. De vergadering wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. De vier Nederlandse Hervorm de kerken in de kernen van de gemeente Brouwershaven en het stadhuis en de siermolen in Brouwershaven kunnen door middel van project-schijnwer pers worden verlicht.' Nu ge beurt dat in de periode van 1 juni tot en met 15 september, in de periode van 24 december tot en met 2 januari en ter gelegen heid 'van Speciale gelegenhe den zoals concerten'óf festivi- teiten. Veilig gevoel In de praktijk is de situatie ge groeid dat de schijnwerpers ge regeld langer aan zijn. In de week voor Sinterklaas bijvoor beeld worden de monumenten verlicht. Tot nu toe is er echter volgens de dienst gemeente werken van de gemeente Brou wershaven sprake geweest van verlichting van monumenten terwille van de sfeer en de re creant. Volgens de dienst ge meentewerken wordt het tijd om bij de verlichting van de monumenten andere uitgangs punten te gaan hanteren. „Gezien de veranderende maatschappelijke ontwikke lingen zou voor enkele locaties meer aandacht besteed moeten worden aan zaken als vandalis- 1 me-preventie en sociale onvei- i ligheid", aldus de dienst -ge meentewerken in een notitie over de monumenten verlichting. Dat geldt volgens de dienst met name voor de Ne derlandse Hervormde kerk en de siermolen in Brouwersha ven. In de andere kernen, zo wordt aangevoerd, staan de kerkgebouwen- in het centrum en is de sociale controle aan merkelijk groter dan in Brou wershaven. Volgens de dienst gemeente werken wordt het gevoel van onveiligheid groter en kan schade voorkomen worden als de kerk en de siermolen vaker en langer verlicht zouden wor den. „Deze objecten staan toch wat achteraf en blijken balda- digheidgevoelig. De omgeving - normaal flink donker - wordt door de schijnwerpers in ruime mate verlicht wat voor passan ten een prettige ervaring is en potentiële vernielers af schrikt", aldus de dienst ge- riaëentewerkèn; Dë dienst pleit voor een verrui ming van de periode waarin de kerken in Zonnemaire, Noord- gouwe en Dreischor en het stadhuis in Brouwershaven verlicht worden en wel tijdens de 'donkere zes weken' van de winter: van 1 december tot en met 15 januari. Uit oogpunt van preventie zouden de kerk en de siermolen in Brouwers haven langer verlicht moeten worden. Gepleit wordt voor verlichting parallel aan de avondbranders van het open bare net. Alles bij elkaar zou het langer en vaker verlichten van de monumenten de ge meente Brouwershaven onge veer 45000,- kosten. Het ad vies van de commissie wordt gevraagd. Markt Verder op dë agenda' van de commissievergadering een eva luatie van het functioneren van de hondenpoepzuigmachine met daaraan gekoppeld het voorstel van het 'college om de Algemene Plaatselijke Veror dening aan te passen door een tekst over verontreiniging door honden op te nemen. Tijdens de vergadering ook aandacht voor het groenbeheer, de technische installatie benzi nesteiger jachthaven en een plan voor het opknappen van de binnenmuren van het VVV- kantoor in Brouwershaven. Advertentie A&P start elke week met drastisch laag geprijsde aanbiedingen, Alleen geldig op maandag, dinsdag en woensdag. Ze heten Prijs-Primeurs en volgens ons moet u er snel bij zijn. ZIERIKZEE - Bij snelheids controles op diverse locaties op Schouwen-Duiveland, za terdag 1 april, zijn 72 overtre dingen geconstateerd. Op de Weg naar de Val (N256) in Zierikzee reden 43 voertuigen harder dan de toegestane maximum snelheid van 80 ki lometer per uur. Er werden in totaal 232 voertuigen gecontro leerd. Op de Serooskerkseweg (N59) in Serooskerke consta teerde de politie 29 snelheids overtreders. Hier werden 232 voertuigen gecontroleerd. In beide gevallen bedroeg de hoogst gemeten snelheid 127 kilometer per uur. Ook Molenweg Ook langs de Molenweg in Bruinisse posteerde de politie zich met de radarapparatuur. Geen van de 22 passerende voertuigen reed harder dan de toegestane 80 kilometer per uur. CRACOTTES CRACKERS naturel of volkoren pak 200 gram van 23? KRENTEN ROZIJNEN BOLLEN zak 4 stuks van 25*r 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3