Brouwse horeca wil klanten tot na 02.00 uur gastvrijheid geven UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Sportkampioenen van Zierikzee Ouwerkerk kampioen in de derde klas ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 1 4 Monorail Renesse aprilgrap dé krant van schouwen - duiveland! AUTOBEDRIJF SLAGER CV Gemeentebestuur wil sluitingsuur instellen RENESSE - Het verhaal vrijdag in deze krant dat volgend jaar in Renesse een monorail wordt aan gelegd, was een april grap. ,,Het had best gekund. Er gebeuren hier wel meer van die dingen." Zo reageerde zaterdagmid dag een man uit Haam stede Gestoken in blau we blazer en stropdas met provinciewapen was hij om 16.00 uur bij boer derij De Dreef komen kijken naar minister Jorritsma die de eerste piketpaal voor de mono rail zou komen zetten. De minister was er dus niet en voor het overige bleef het ook vrij stil aan De Dreef. Eén auto mobilist stuurde zijn BMW een rondje over de parkeerplaats en verder passeerden enkele auto's stapvoets de 'plek des onheils'. Proefballon De man met de blazer kreeg een speciale edi tie en een proefballon van de Zierikzeesche Nieuwsbode mee, En wat de monorail be treft. Wie weet. Over een jaar of wat Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Bruse Boys wankelt ZIERIKZEE - Het voetbalelftal van Ouwerkerk is de eerste ploeg dit seizoen die de kampioenstitel binnenhaalt. Een terechte titel in de zondag derde klas afdeling. Zij versloegen met 2-0 de nummer twee, Cortgene. Waar zijn er binnt^iórt 'op Schouwen-Duiveland nog meer kampioensfeestjes te vieren? Heeft Bruse Boys recht op de titel? Ze staan nog wel boven aan in de zaterdag derde klasse KNVB.- Slechts één punt voor sprong op naaste concurrenten AZVV (Axel) en Rillandia (Rilland-Bath). De voetbalprestaties van Bruse Boys zijn de laatste weken niet om over naar huis te schrijven. In totaal 341 minuten werd er aan Bruse zijde niet gescoord. Geluk bij een ongeluk dat de concurrentie ook punten laat liggen. Bruse Boys krijgt zater dag 8 april de kans om tegen Rillandia te laten zien of ze echt recht hebben op de kampi oenstitel. Als er één recht heeft op een kampioenstitel is het wel Zie- rikzee in de zondag vierde klas KNVB. Afgelopen zondag lie ten de manschappen van trai ner Jan Meulmeester zien hoe je een voetbalwedstrijd aan trekkelijk kan maken voor het publiek. Driehonderd toe schouwers, te weinig voor zo'n aantrekkelijke wedstrijd, za gen vijf doelpunten uit het boekje. Meulmeester bewees dat zijn kennis van zaken over het voetbalspelletje, resultaat opleverde. Zondag 9 april moe ten de toeschouwers het sport park Den Hogen Blok bevol ken. Want dan kan Zierikzee tegen de grootste concurrent, Walcheren, de begeerde titel en promotie binnenhalen. Zijn er nog meer kampioenen in het verschiet? Jawel. Bruse Boys 2, Bruse Boys 3, DFS 3, SKNWK 2, DFS 4 en Renesse 4. Zij maken allemaal een kans in hun afdelingsklasse. Zit het voetballen in de lift op Schouwen-Duiveland? Mis schien, maar er zijn ook elftal len die het moeilijk hebben. Renesse vecht niet alleen tegen degradatie, maar moet alle zei len bijzetten om de sfeer opti maal te houden binnen het eer ste elftal. Duiveland, DFS en Brouwershaven zijn nog steeds niet veilig in de zaterdag eerste klas afdeling. Ook Zonnemaire staat nog in de degradatiezone. De komende weken zal het lot van die ploegen wordt bepaald. Sport op pagina 6, 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dh r./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, rr, Antwoordnummer12,4300VB Zierikzee MAANDAG 3 APRIL 1995 151e JAARGANG NR 25750 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 NIEUWSBODE Uw partner voor betere service Poortdijkstraat 61 -63 - Brouwershaven 01119-1344-1561 Leer te slinken tot de afmetingen van het gezelschap, waarin gij u bevindt. Chesterfield HET WEER Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Overdag ook hier en daar zon. Minimumtemp. ±7 graden, middagtemp. 9 graden. Westenwind, kracht 6. In de loop van de dag draaiend naar noord west en afnemend. De lange-afstandloper Rachid ben Meziane (midden op de foto) is zaterdagavond in de Zierikzeese sporthal Onderdak uitgeroepen tot sportman van het jaar. Op de tweede plaats eindigde kogelstootster Jannie Schot (rechts op de foto), gevolgd door volleyballer Gerrit van SplundCr. Op pagina 9 vandaag een uitgebreid verslag van de sportprijzen Zierikzee 1994. (Foto: Marijke Folkertsma). 3 VERLICHTING Het Brouwse college wil vandalisme voorkomen door haar monumenten vaker te verlichten. 5 APPROACH-GOLFBAAN O President-directeur Schiphol, Smits opende de ap- proach-golfbaan De Molenberg in Burgh-Haamstede. 8 GEEN DOELPUNTEN Het voetbalteam Bruse Boys scoorde weer niet, maar houdt toch kans op de titel. 9 SPORTMAN De atleet Rachid ben Meziane werd uitgeroepen tot sportman van het jaar. Laat Lambregts meer te maken heb ben met de manier waarop men met elkaar omgaat dan met sluitingstijden. Maar Labruyère was toch van mening dat het instellen van een vast sluitingsuur een van de mogelijkheden is om rusti ge en meer lawaaiige horeca goed met elkaar om te laten gaan. Mevrouw Van der Weijde van het gelijknamige hotel restaurant-café in Noordgouwe bracht naar voren dat dit be drijf het economisch moet heb ben van openstelling tot 05.00 uur, met name in de zomerperi ode. „Ons hotel heeft geen aparte ingang. We zijn dus ver plicht op te blijven voor hotel gasten die laat thuis komen. Daarom kunnen we tegelijker tijd heel goed het café-gedeelte van de zaak open houden. Er komen mensen binnen tot een uur of drie." Uit reacties van de andere horeca-ondernemers bleek dat dit bij de andere ca fés maar af en toe het geval is. Labruyère liet blijken dat hij voor het eerst hoorde dat hore cabedrijven in de gemeente soms tot zo laat zijn geopend. Lambregts stelde als alterna tief voor om na een bepaald tijdstip geen mensen meer bin nen te laten, om vervolgens de zaak wel open te houden tot de genen die rëeds binnen zaten naar huis gaan. De burgemees ter trok daarop de conclusie dat de meeste horeca-onderne mers voorstander ziipwan.slui- ting om twee uur, waarbij de aanwezige bezoekers nog mo gen blijven zitten. „Ik consta teer daarbij dat dit voor me vrouw Van der Weijde net één uur te vroeg is." Volgens La bruyère zou dit als proef voor een periode van twee jaar kun nen worden ingevoerd, waarbij de gemeente jaarlijks na af loop van het seizoen met de horeca-ondernemers kan be spreken hoe de maatregel in de praktijk uitpakt. Het overleg tussen de horeca ondernemers en de burgemees ter wordt donderdag 6 april be sproken in het Brouwse stad huis. Tijdens een openbare ver gadering van de gemeentelijke adviescommissie algemene za ken wordt advies uitgebracht over een sluitingsuur. De ver gadering kan door iedere be langstellende worden gevolgd en het publiek kan desgewenst zijn zegje doen over het onder werp. Aanvang 19.30 uur. BROUWERSHAVEN - „In principe is geen van ons tegen een sluitingstijd van 02.00 uur, met daaraan ge koppeld een ontheffingsmogelijkheid om tot 04.00 uur open te kunnen blijven." Dat brachten ongeveer vijf tien horeca-ondernemers uit de gemeente Brouwershaven naar voren tijdens een overleg met burgemeester L. N. Labruyère over het voornemen van het gemeentebestuur een sluitingsuur in te stellen. Tot nu toe be hoort Brouwershaven, samen met Bruinisse en Duiveland, tot de gemeenten op Schouwen-Duiveland waar geen sluitingsuur voor de horeca van toepassing is. Dat houdt in dat hotels, cafés en restaurants zelf bepa len hoe laat zij de zaak sluiten. Tijdens het overleg bleek, tot verrassing van Labruyère, dat dit in de prak tijk inhoudt dat een horecabedrijf regelmatig tot 05.00 uur is geopend om laat thuiskomende hotelgasten binnen te laten. Volgens Labruyère wil het Brouwse gemeentebestuur een sluitingsuur voor de horeca in stellen omdat ze bang is dat de Brouwse horecabedrijven een aanzuigende werking krijgen op hét uitgaande publiek in Zierikzee en de Westhoek, waar wel een sluitingsuur geldt. Het gemeentebestuur wil zich aan die gemeenten conformeren in verband met de vorming van één gemeente Schouwen-Duiveland in 1997. Verder waren klachten over ge luidsoverlast bij enkele hore cabedrijven in de gemeente Brouwershaven aanleiding voor het initiatief een slui tingsuur in te stellen. Labruyère opperde tegenover de horeca-ondernemers het in stellen van een verplichte slui ting om 02.00 uur. Met de moge lijkheid ontheffing te verlenen tot 04.00 uur. En de mogelijk heid sluiting om 24.00 uur op te leggen bij klachten over ge luidsoverlast. Maar die voel den, met name voor deze laat ste mogelijkheid, weinig. „Stel dat je lastige buren hebt die drie of vier keer klagen. Dan gaat je zaak midden in het sei zoen dicht. Dat is wel eens voorgekomen in gemeenten el ders in Nederland. Dat is geen ideaal uitgangspunt voor een nieuwe regeling", bracht verte genwoordiger van Horeca Ne derland Douma, naar voren. De horeca-ondernemers zetten vraagtekens bij het hele plan van het gemeentebestuur. „Het is momenteel zeker geen trend om vrije sluitingstijden af te schaffen. De laatste jaren is het aantal gemeenten zondek slui tingstijden stabiel gebleven op zestig a zeventig procent", al dus een tweede vertegenwoor diger van Horeca Nederland, Lambregts. Als voorbeelden in de regio noemde hij Bruinisse en Duiveland. De burgemees ter bracht naar voren dat dat ook geen toeristische gemeen ten zijn. „Met name in de kust gebieden is nogal eens sprake van spanning tussen rustige horeca en andere "vormen van horeca. En daar kunnen nog wel eens conflicten uit voortko men." Conflicten die volgens De Brouwse gemeenteraad is bang dat de Brouwse horecabedrijven zonder sluitingsuur een aanzuigende werking hebben op het pu bliek dat uitgaat in Zierikzee en de Westhoek. (Foto: Marijke Folkertsma). 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1