Johan Plaisier wordt de nieuwe voorzitter van zwemclub Onderdak Tafeltennisteam Scaldina mist promotie eerste klas Zeeland Kees Nou wen wint klaverjaswedstrijd Van Vossen verwacht een snelle terugkeer Leden van zivemclub Onderdak nemen afscheid van Bas Braat De Valk naar RBC Tiggelman vijf duels geschorst Bowling Reserves Scaldina vechten tegen degradatie in de tweede klas ROTTERDAM (ANP) - Peter van Vossen hoopt komend weekeinde weer deel uit te maken van de Ajax-selectie. ZIERIKZEE - Het seniorenteam van korfbalvereni ging All-Ready start zaterdag 1 april met de eerste competitiewedstrijd op het veld. Trainer/coach Jan Quist staat voor een laatste opgave bij de Zierikzee- se vereniging. Na het veldseizoen vertrekt de oefen- meester uit Yerseke bij de Zierikzeese vereniging. Badminton In de nacompetitie van bad- mintondistrict Zeeland moet Zierikzee 6 spelen tegen Astroïden 2 (7/4). Basketbal Het herenteam van basketbal vereniging MEVO'80 speelt za terdag 1 april een uitwedstrijd tegen Volharding 3 in Goes. Aanvang 21.30 uur. Biljarten De biljartbond district Schou- wen-Duiveland houdt in sa menwerking met biljartvereni ging Onder Vrienden vrijdag 31 maart, zaterdag 1 en zondag 2 april de le en 2e klasse finale driekamp. De wedstrijden wor den gehouden in café De West hoek in Burgh-Haamstede. Deelnemers: H. Bruinsma (De Poedel), M. den Engelsman (KVL), J. Goudzwaard (Win denburg), A. Koot (Onder Vrienden), C. Steenpoorte (Phoenix), J. Stols (Bommene- de), N. Tuinman (De Wig) en P. Verschure (Onder Vrienden). Golfen Op het 18-holes golfterrein Grevelingenhout in Bruinisse wordt zondag 2 april competi tie voor heren 3 gespeeld. Aan vang 9.30 uur. Hockey Het damesteam van hockey club Schouwen-Duiveland speelt zondag 2 april op sport park Bannink tegen Olympia. Aanvang 12.30 uur. Programma HSD-teams zaterdag 1 april: Jongens A HSD - Pelikaan. Jongens B Warande 3 - HSD. Jongens D Rapide - HSD. Meis jes A Breda 3 - HSD. Meisjes B HSD - Vlissingen 2. Meisjes E HSD - Pelikaan 2. Zondag 2 april: Heren HCGO - HSD. Tfempo 2 - HSD 2. Dames HSD - Olympia. HSD 2 - Tilburg 10. Korfbal Zaterdag 1 april start de korf- balveldcompetitie. All-Ready uit Zierikzee moet op bezoek bij Stormvogels. Aanvang 16.00 uur. Overige programma All- Ready-teams: All-Ready 3-Vol- harding 2 om 16.00 uur. Luctor 4-All-Ready 2 om 16.00 uur. All- Ready A - VIOS A om 10.00 uur. ONDO B - All-Ready B om 10.00 uur. Zuidwesters C - All- Ready C om 10.00 uur. Volhar ding E - All-Ready E om 10.00 uur. Volleybal Het herenteam van volleybal vereniging WEA/MEVO'80 speelt zaterdag 1 april een uit wedstrijd tegen Mikro Electros in Roosendaal. Aanvang 14.30 uur. Het damesteam WEA/ME- VO'80 gaat op bezoek bij VCO. Het herenteam van volleybal vereniging Kwiek speelt zater dag 1 april een competitiewed strijd tegen Vovero in sporthal De Vanger in Bruinisse. Aan vang 20.00 uur. Het damesteam Kwiek speelt in De Vanger om 18.30 uur tegen Wagner. wezig in de selectie van het Nederlands elftal, heeft de training hervat. Hij brak vorige week een pink in een duel met het tweede elftal van Ajax. De koploper van de eredivi sie speelt zondagavond in en tegen Heerenveen vopr de competitie. Van Vossen: ,,Voor volledig herstel staat drie tot vijf weken. Maar met een spe ciaal verband kan ik wel weer spelen." Van Vossen hoopt in elk geval terug te zijn voor het eerste duel met Bayern München, in de hal ve eindstrijd van de Cham pions League. „Met een door de FIFA goedgekeurde bescherming kan ik gewoon spelen." VRIJDAG 31 MAART 1995 NR 25749 een partij te winnen. Voor Henk Goudzwaard en Gerrit van de Bosch waren de tegen standers veel te sterk. In Vlis singen waar Scaldina 4 aan trad tegen Westerzicht 3 had den Goudzwaard, Schenk en Van de Bosch het niet echt moeilijk. Het zou een simpele 2-8 overwinning worden. Scal dina 5 boekte een redelijk suc ces door 5-5 te spelen tegen Ka- pelle 6. Bert de Jong was in goede doen met drie overwi ningen. Rob van den Noord en Jan van de Weele boekten een overwinning. ZIERIKZEE - SKNWK-voet- baller Wilco de Valk uit Nieu- werkerk maakt grote kans om in het tweecle team van de be taalde voetbalorganisatie RBC in Roosendaal te gaan spelen. Wilco de Valk volgt al twee maanden iedere donderdag avond de RBC-trainingen in Roosendaal. De Valk heeft RBC laten weten er niet onwil lig tegenover te staan om van SKNWK overschrijving aan te vragen naar RBC. Hans van Wolven, hoofd jeugdopleiding RBC: „Hij heeft interesse ge toond in onze club. Alleen trai ner André Hoekstra wil De Valk in een oefenwedstrijd nog een keer uitproberen met drie spitsen." ZIERIKZEE - Dreischor-speler Jaimy Tiggelman uit Zierikzee is door de tuchtcommissie van de afdeling Zeeland KNVB voor vijf wedstrijden ge schorst. In de voetbalwedstrijd Drei- schor tegen Zonnemaire, een maand geleden, gooide Jaimy Tiggelman bij een ingooi de bal in het gezicht van een Zonne- maire-speler die slechts een halve meter van hem vandaan stond. Op dat incident ont stond een vechtpartij tussen verschillende spelers. De scheidsrechter stuurde daarna Jaimy Tiggelman met de rode kaart het veld uit. Delta Sport behoudt aansluiting ZIERIKZEE - Kees Nouwen van klaverjasclub Delta Sport heeft de eerste prijs gewonnen tijdens de kla- verjascompetitiewedstrijd tussen RWS en Delta Sport. Nouwen scoorde 5378 punten terwijl zijn clubgenoot Leen Legemaate 5337 punten noteerde. Klaverjasclub Delta Sport was oppermachtig tegen RWS. De eerste acht prijzen gingen naar Delta Sport. De poedelprijs kwam terecht bij RWS-lid T. Kat met 3704 punten. Delta Sport blijft met deze overwin ning aansluiting houden bij koploper PZEM. RWS-ZHV/Delta Sport 0-2 (103974-113200 pnt.). 1. Kees Houwen 5378 pnt. (le prijs); 2. Leen Legemaate 5337; 3. Jannie Legemaate 5325; 4. Joop Stout- jesdijk 5279; 5. Jan Maaten 5189; 6. Matty Nouwen 5157; 7. Arie Klink 5126; 8. Jan van Loon 5111; 9. E. Lacunes 5111; 10. Cor Meerdink 5073; 11. J. van Oost 4883; 12. Th. Roskam 4872; 13. Tbnnie verwest 4848; 14. B. Linders 4805; 15. J. Hee- fer4780; 16. Peter Verwest 4736; 17. Ellen Jongschaap 4725; 18. Marry de Graaf 4686; 19. K. den Boer 4669; 20. Jaap Jongschaap 4638; 21. J. Leurs 4532; 22. P. Stoutjesdijk 4475; 23. J. Klink 4443; 24. Riet van Loon 4442; 25. Dirk 't Hart sr. 4440; 26. Rinus Koster 4385; 27. Dim Kamp 4358; 28. J. Lastdrager 4348; 29. L. Verspoor 4311; 30. Peter Kra mer 4306; 31. Viergever 4287; 32. P. v. d. Werf 4286; 33. C. Dijkman 4249; 34. Boy Sim mers 4230; 35. H. v. d. Werf 4226; 36. C. Wesdorp 4214; 37. Dirk 't Hart jr. 4136; 38. Paul du Buf 4130; 39. G. Stoutjesdijk 4128; 40. Karla Feleus 4112; 41. H. Padmos 4098; 42. Hans Hil- gers 4053; 43. P. Vijverberg 4048; 44. T. van Beveren 3944; 45. Ch. Kort 3917; 46. Heefer 3827; 47. S. v. d. Werve 3817; 48. T. Kat 3704 (Poedelprijs). PZEM 9 14 ZHV/Delta Sport 9 12 Werkplaats 9 8 Zierikzee 9 8 RWS 9 6 Verkaart 9 6 RENESSE - Op de laatste speeldag van de Nederlandse Jeugd TVioleaque is het jeugd- team van bowlingvereniging Renesse op een eerste plaats geëindigd. Cindy Quist, Katja van der Klooster en Wendy van der Klooster mogen nu uitko men in de halve finale die op 22 april wordt gespeeld. Van Vossen hoopt volgende week tegen Bayern Mün chen te spelen. (Foto: Joop van Houdt). De aanvaller, woensdag af in Zeeland en doe mee aan de nevenactiviteiten. Zwemvereniging Onderdak is een gezonde vereniging. We hebben momenteel 137 leden. Ieder jaar is er een verloop van 30 leden", vertelt Johan Plai sier. De nieuwbakken voorzit ter, tenminste als hij vanavond wordt gekozen maar tegenkan didaten zijn er niet, heeft een paar wensen. „We hebben een goed bestuur. Zoveel is er niet te veranderen. Alleen zou ik graag zien dat we op wedstrijd niveau meer aan de weg tim meren. We hebben momenteel zeer talentvolle zwemmers bin nen de vereniging. Die moeten in de toekomst een paar Zeeuwse titels kunnen verove ren. Echt, ik hoop dat mee te maken. Daarnaast willen we nog meer nevenactiviteiten op starten. Zo doen we massaal mee aan de Zierikzeese Avond vierdaagse, een jeugdzwemma- rathon en we gaan inschrijven voor een nachtmarathon in Stellendam." Technische commissie Als Bas Braat vanavond de voorzittershamer overhandigt aan Plaisier zal hij zich terug trekken uit de zwemvereni ging. „Misschien mis ik de zwemvereniging. Ze weten mijn telefoonnummer. Ik ben altijd bereid om nog hand- en spandiensten te verrichten. Toch het bestuur met de nieu we voorzitter moeten de ver eniging leiden. In Johan heb ben ze een goeie. Hij heeft zich bewezen in de technische com missie. Jammer is dat de tech nische commissie nu een goede voorzitter kwijt raakt. Maar ik denk dat ze die vacature ook wel weer invullen", aldus Braat. Tijdens de bestuursvergade ring zijn Cora Schraver, Chris Leydekker en Han Stoel aftre dend en herkiesbaar. Naast de bestuursverkiezing staat er op de agenda de aanpassing van de statuten en het huishoude lijk reglement. Omdat de zwemvereniging er financieel goed bijzit wordt er geen voor stel gedaan voor contributie verhoging. De vergadering be gint om 20.00 uur in het ge bouw De Driehoek in Zierik zee. Bas Braat (links) neemt na 22 jaar afscheid van zwemclub Onderdak. Johan Plaisier wordt de nieuwe voorzitter. (Foto: Marijke Fol- kertsma). ZIERIKZEE - Bas Braat (36) liep al een tijdje met het idee rond om zijn activiteiten bij de zwemvereniging Onderdak op een laag pitje te zetten. Zes jaar geleden werd hij uit nood voorzitter. ,,Het bestuur stapte op. Nee, het was geen echte crisis, maar als er geen nieuw bestuur was gekomen dan was de vereniging opgehou den met bestaan", vertelt Braat aan de vooravond van de ledenvergadering. Vanavond, vrijdag, zal hij de voorzittershamer overdragen aan Johan Plaisier uit Zierikzee. o In oktober 1973 werd Bas Braat lid van zwemvereniging Onder dak. Hij ontpopte zich al snel als een talentvolle zwemmer. Behaalde Zeeuwse titels en zwom het ene record na het an dere. „Dat was een leuke tijd. Er was toen een aantal talent volle zwemmers bij Onderdak. Toen zes jaar geleden die situa tie ontstond was er een groep vrienden bereid om een be stuur te vormen. Ik denk dat het de redding van zwemver eniging Onderdak is geweest. De laatste drie jaar zijn daar een aantal nieuwe mensen bij gekomen. Ik moet zeggen dat die hoofdzakelijk de kar heb ben getrokken. De laatste twee jaar voel ik mij minder betrok ken bij de vereniging. Ik kan te weinig bij de wedstrijden zijn. Als voorzitter heb ik te weinig tijd door mijn werk". Populair „Dat verdient een enthousiaste groep mensen binnen de ver eniging niét. Daarom ben ik blij dat we een geschikte nieu we voorzitter hebben gevon den. Ik denk dat Johan Plai sier een goede opvolger is. An dere kandidaten werden weg gestemd door de overige be stuursleden. Bovendien is hij populair bij de leden. Toen on ze leden hoorde dat Johan de nieuwe voorzitter zou worden zijn ze spontaan gaan zingen", aldus Bas Braat. „Ik heb er zin in", liet Johan Plaisier weten. Plaisier (41) kwam drie jaar geleden in aan raking met de zwemvereni ging. Hij had al snel zijn draai gevonden. Hij volgde een ROAK-cursus die door KNZB werd verzorgd. Werd door trainster Marion Koper bijge schoold en al snel stond hij een groep zwemmers te trainen. „Ik heb een trainingslicentie gehaald en ben in de technische commissie terecht gekomen. Het laatste jaar ben ik ook be stuurslid geworden van zwem vereniging Onderdak. Ze heb ben gevraagd om het.voorzit terschap te aanvaarden. Ik heb daar natuurlijk goed over na gedacht. Ik sta dicht bij de le den, geef training en ben ploeg leider bij de zwemwedstrijden, bezoek de kringvergaderingen zal het nog zwaar krijgen om zich te handhaven in de tweede klas. De,.eerste wedstrtijd in de degradatie-poule moest men aantreden tegen Arnemuiden 4. Cor Smalheer was die avond de beste' man aan Scaldina- zijde door drie duidelijke over winningen. Jan Kik was ook goed op dreef met twee overwi ningen. Erik Stoel kon tegen de spelers uit Arnemuiden niet echt overtuigen, en was niet op gewassen tegen het soms lasti ge verdedigende spel, zodat hij zijn drie partijen verloor en dat was niet echt nodig. Ook in de uitwedstrijd tegen Slagvast 1 kon Scaldina 2 niet overtuigen. Ook nu weer wist Stoel geen van zijn enkelpartij en te winnen. Gezien de tegen standers had hij normaliter ze ker twee winstpartijen moeten boeken. Maar met Cor Smal heer was hij wel succesvol in het dubbelspel. Cor Smalheer bleef in Kamperland goed overeind door twee overwin ningen. Voor Jan Kik was er die avond ook weinig eer te be halen, hij won een enkelpartij, zodat met 6-4 werd verloren en Scaldina 2 nog niet zeker is van handhaving in de tweede klas. Het derde team van Scaldina doet nog mee voor het kam pioenschap in de derde klas. Tbch zij leden een gevoelige thuisnederlaag tegen Big Smash 3 met 4-6. Die nederlaag kwam hoofdzakelijk tot stand door de afwezigheid van Alex von Berswordt. Arthur Schenk viel verdienstelijk in voor Von Berswordt door twee overwin ningen te boeken. Ad de Graaf èn Sjaak Hanse hadden een mindere avond, en wonnen slechts één partij. Met Alex von Berswordt in de gelederen werd het 't Zand 9 met grote cij fers verslagen (2-8). Alleen Sjaak Hanse moest een partij aan de Middelburgers laten en ook het dubbel De Graaf/Von Berswordt werd verloren. Het vierde seniorenteam van Scaldina leed een zware 1-9 ne derlaag tegen Middelburg Zuid 8. Alleen Arthur Schenk wist ZIERIKZEE - Voor het eerste seniorenteam van tafeltennisverenigin Scaldina is de kans verkeken op een eerste plaats in de promotiepoule 2e klas Zeeland. Deze zou recht geven op promotie naar de eerste klas. Het 't Batje 1 is duidelijk te sterk voor Scaldina. Scaldina verloor met maar liefst met 2-8. Alleen Hans Volkeri en Arjan Bom wisten een partij te win nen tegen 't Batje uit Wol- phaartsdijk. 't Batje is niet meer in te halen en promoveert naar de eerste klas. Voor Scal dina is nu alleen nog de tweede plaats het hoogst haalbare. In Biggekerke waar Scaldina 1 aantrad tegen Big Smash be gonnen Michel Holm, Hans Volkeri en Arjan Bom slecht. Scaldina kwam met 5-1 achter, alleen Holm wist zijn partij te gen Klaas de Buck vrij simpel te winnen. Ook Arjan Bom zat in zijn wedstrijd tegen Ria Fili- us dicht tegen de winst aan, maar hij moest twee keer bui gen met 23-21. Wegéns ziekte kon Hans Volke ri niet optimaal spelen, en dat resulteerde in slechts één over winning. Ook Arjan Bom wist slechts een partij te winnen. Michel Holm speelde zijn par tijen agressief en zocht steeds de aanval op. Doordat Holm zo speelde, kwamen zijn tegen standers niet in hun spel en ze gevierde Holm drie keer, zodat toch nog een 5-5 gelijkspel uit het vuur kon worden gesleept. In de returnwedstrijd in Zie rikzee tegen Big Smash ontlie pen de twee teams elkaar weer niet veel. Ook nu weer kwam er een 5-5 uitslag uit waar Scal dina niet echt tevreden mee kan zijn. Hans Volkeri speelde beter dan de eerste wedstrijd maar hij kon nog niet echt in zijn spel komen, waardoor hij een partij wist te winnen. Ook voor Arjan Bom zat er niet meer in dan een winstpartij, alhoewel hij zijn eerste partij nipt met 21-23 in de derde game verloor van Ria Filius. Met al een overwinning op zak moest Holm in zijn laatste par tij er voor zorgen dat alsnog een 5-5 uit het vuur werd gesleept. Holm verloor de eer ste game van Felius met 16-21. De tweede game was in het voordeel van Holm, die in beslissende derde game gestaag door ging met zijn goe de fore-hand openingen, waar door Filius naar achteren werd gespeeld. Felius kwam er niet meer aan te pas, zodat Holm won met 21-14. Reserves Scaldina Het tweede team van Scaldina Michel Holm wist tegen 't Batje in Zierikzee geen partij te winnen. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9