Genomineerd Historische stap gezet in de herstructurering van KNVB Kees Verwest volgend seizoen bij Zierikzee Achterberg in loop Volleybal-, korfbal- en hockeyteam Kwiek verspeelt punten Brede basis voor bestuur KNVB district Zuid 1 Programma sportavond VRIJDAG 31 MAART 1995 NR 25749 11 van WEA/MEVO'80 bestaat uit: Onno Bal, Marcel Bal, Hans van Eijk, Leendert van Hattem, Ralph Koper, Bram Mourik, Gerrit van Splunder, Reginald Weeber, René Maas en trainer/coach Ton Baas. WEA/MEVO'80 wint BRUINISSE - Het herenteam van volleybalvereni ging Kwiek heeft met 2-2 gelijk gespeeld tegen Ekspalvo 4 in Dordrecht. De dames van Kwiek ver loren met 3-0 van Vovero in Rozenburg en de dames van WEA/MEVO'80 wonnen met 3-0 van Spivo 3 uit Spijkenisse. Door het puntverlies van de Kwiek-heren is de koploper VCO in de eerste klas district Rotterdam een punt uitgelo pen. Kwiek won in Dordrecht de eerste set met 9-15, maar verloor de tweede set met 16-14 en de derde set met 15-7. In de vierde set kwam Kwiek op een 9-4 achterstand maar door een sterk slotoffensief won men alsnog met 12-15. De Kwiek-dames verloren de eerste set met 15-11 in Rozen burg. Vovero maakte in de tweede set een misstap (5-15), maar de derde (15-13) en vierde set (15-7) waren voor de thuisspelende ploeg. De dames van WEA/MEVO'80 uit Zierik zee zijn nog steeds in de race voor de kampioenstitel in de tweede klas. Zij schakelden in sporthal Onderdak Spivo 3 uit Spijkenisse met 15-6, 15-10 en 15-12 uit. WEA/MEVO'80 staat biet RVC/Libanon uit Rotter dam samen aan de leiding. ZIERIKZEE - De spelerscarrousel komt langzaam op gang op Schouwen-Duiveland. Nadat Ouwerkerk-speler Erwin van der Maas had laten weten naar Bruse Boys te gaan, bevestigde MEVO- speler Kees Verwest dat hij het volgend seizoen uit komt voor Zierikzee. ,,Ik heb een gesprek gehad met de technische commissieleden Peter Goedegebure en Kees Kommer van voetbalvereni ging Zierikzee", aldus de 26- jarige Verwest uit Zierikzee. ,,Ik heb er eerst een paar we ken over nagedacht, maar ik heb inmiddels ja gezegd." Middenveld Kees Verwest speelt de laatste twee jaar voor voetbalvereni ging MEVO. Daarvoor was hij vier jaar actief bij WIK in Kerkwerve. Daar startte hij in de zaterdag derde klas afde ling. Vier jaar voetbalde hij daar succesvol tot WIK uit kwam in de zaterdag vierde klasse KNVB. „Ik heb bij ME VO het idee niet aan mijn trek ken te komen. Ik weet dat ik beter kan voetballen. Zierikzee heeft mij toch altijd aangetrok ken", aldus Verwest die in het verleden ook bij Zierikzee heeft gevoetbald. Verwest wordt bij Zierikzee waarschijnlijk een rol op het middenveld toegewezen. Daar speelt nu de 37-jarige Wim O verweel. „Ik zal mij bij Zie rikzee toch ook moeten bewij zen. Het is niet zo dat je auto matisch in het basiselftal staat." Verwest denkt nog ze ker vier jaar mee te kunnen. Alleen heeft hij nu al zes we ken niet gevoetbald door een vervelende blessure aan het rechtermiddenvoetsbeentje. Zuid 1 is de grootste van de ne gen nieuwe districten van de KNVB, die nu nog uit twintig afdelingen bestaat. Het Be stuur Amateurvoetbal heeft op 27 maart de districtsgrenzen definitief vastgesteld. Enkele verenigingen hebben gekozen voor een ander district: Maas dam en Strijen, behorende tot de afdeling Dordrecht, gaan over naar district West IV (Rot terdam en Gouda); de vereni gingen Achates, Milsbeek en Heijen in de gemeente Gennip stappen over naar district Zuid 2 (Limburg). TEC in Tiel heeft gekozen voor district Oost (de afdelinge Gelderland, Nijme gen, Arnhem, Twenthe en Zwolle, gedeeltelijk). Een nieuw district, een nieuwe competitie. Voor aanvang van het komende seizoen wordt de promotie- en degradatierege ling voor het seizoen 1995/1996 gepubliceerd. In het seizoen 1996/1997 wordt voor de eerste keer in de nieuwe competitie- opzet gespeeld. Komende herfst zullen de afde lingen voor de laatste keer in hun bestaan een algemene na jaarsvergadering houden. In die bijeenkomsten zullen de wijzigingen in de statuten en reglementen worden behan deld, die op 1 juli 1996 van kracht worden. Regio's Najaar 1995 wordt weer een buitengewone districtsverga dering gehouden. Dan worden de regio's ingesteld. Dan is ook de verkiezing van de leden van de financiële commissie, de tuchtcommissie, de commissie van beroep, de regio-afgevaar digden en de afgevaardigden amateurvoetbal In mei 1996 worden in Zuid 1 regiovergaderingen gehouden. Op of omstreeks 25 mei 1996 is de eerste districtsvergadering met de nieuw-gekozen regio afgevaardigden. Als op 1 juli 1996 de nieuwe organisatie een feit geworden is betekent dat tevens het einde van de afdelin gen Noord-Brabant (opgericht in 1899), Dordrecht (1911) en Zeeland (1921): 257 jaar voet balgeschiedenis wordt afgeslo ten. Korfbal Zeer waarschijnlijk zullen de A-junioren van korfbalvereni ging All-Ready en de B-junio ren van hockeyclub Schouwen- Duiveland moeten strijden om de tweede en derde plaats. De A-junioren van All-Ready be haalden voor de vierde achter eenvolgende keer de districts kampioenstitel op het veld. Door die prestatie mocht het team promoveren naar een ho gere klasse. Het team bestond uit: Saskia Stoutjesdijk, Lise- lore van de Velden, Eefhe Feh- res, Leonie van Nieuwenhuijze, Guido Klap, Michiel Brul, Maurice Brul, Jan-Willem van Nieuwenhuijze en trainers Ro nald Snoek en Wouter van Mar ie. ZIERIKZEE - De Zierikzeese Sportraad heeft slechts drie ploegen genomineerd voor de Zierikzeese sportprijs. Het herenteam van volleybalvereniging WEA/MEVO'80, de A-junioren van korfbalvereniging All-Ready en de B- junioren van hockeyclub Schouwen-Duiveland voldeden aan de geëiste criteria die de gemeente Zierikzee stelt om mee te dingen naar de ploegenprijs. Het herenteam WEA/MEVO'80 maakt zaterdag 1 april in sporthal Onderdak de grootste kans om door de leden van de Zierikzeese sportraad te wor den gekozen als sportploeg van het jaar. Onder leiding van trainer/coach Tbn Baas werd de ploeg in 1994 kampioen in de promotieklasse van het district Rotterdam. Nog nooit was er een volleybalploeg op Schou wen-Duiveland die promoveer de naar de landelijke derde di visie. Anton Wijnstekers en Jéróme Bögh (zittend) geven een skate board-demonstratie. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak in Zierik zee wordt op zaterdag 1 april voor de zevende keer de sportverkiezing van de gemeente Zie rikzee gehouden. 19.00 uur: Zaal open 19.30 uur: Opening met Ma- riska de Boer en Ad Ha- gesteijn 19.35 uur: Uitreiking aan- moedigingspri j s 19.40 uur: Gevarieerde sportdemonstraties met Jazzdaxis.Delta Sport, Steps Knuist, Judo en Jiu-jitsu sportschool Geelhoed, Skateboarding en spring- groep Delta Sport. 20.20 uur: Uitreiking sport raadpenning 20.25 uur: Pauze 20.40 uur: Video-voordracht genomineerde sportman/ 20.50 uur: Optreden Ad Ha- gesteijn. 20.55 uur: Video-voordracht genomineerde sportploe gen. 21.05 uur: Stemming sport raadsleden en show jazz- dans Delta Sport -j_ -■ 21.10 uur: Huldiging indivi duele kampioenen 21.20 uur: Uitreiking orga- nisatieprijs 21.25 uur. Huldiging kam- pioensploegen 21.35 uur: Bekendmaking sportploeg en sportman/ aard, resp. voorzitter van de af delingen Noord-Brabant, Dor drecht en Zeeland, heeft, ge zien de omvang van het district Zuid 1 gekozen voor een be stuur van negen leden. Vijf be horende tot de afdeling Noord- Brabant en twee van de afde ling Dordrecht en twee van de afdeling Zeeland. Bij de verde ling van de bestuurszetels is nadrukkelijk de voorkeur ge geven aan herkenbaarheid voor de clubs. Ook bij de vor ming van het dagelijks bestuur is hiermee rekening gehouden. Kandidaten Bij de keuze van de kandidaat bestuurders is veel waarde ge hecht aan de continuering van aanwezige kennis en ervaring binnen de afdelingsbesturen, gelet op de omvang van het dis trict en het werken in een nieu we organisatiestructuur. De afdelingsbesturen hebben elk voor zich uit hun midden kandidaten voorgedragen. Wal- ther van Hirtum te Mierlo, af deling Noord-Brabant, voorzit ter; Henk Bovekerk te Noorde loos, afdeling Dordrecht, vice- voorzitter; Henk Visser te Oostkapelle, afdeling Zeeland, penningmeester; Wil van den Boorn te Eindhoven, afdeling Noord-Brabant, zaalvoetbal; Rinus den Engelsman te Pa- pendrecht, afdeling Dordrecht, scheidsrechterszaken; drs. Ger van Haasteren te Middelbeers, afdeling Noord-Brabant, voet- baltechnische zaken; mr. Loet Haverman te Halsteren, afde ling Noord-Brabant, clubon dersteuning; Henk Hoogerland te Wilhelminadorp, afdeling Zeeland, jeugdvoetbal; Gerard van de Mosselaar te Helmond, afdeling Noord-Brabant, wedstrijdzaken. Het debuut van de Zierikzeese ploeg in die landelijke derde divisie was veelbelovend. Tot ieders verrassing draaien ze mee bij de beste vijf ploegen en was er zelfs uitzicht op promo tiewedstrijden naar de tweede divisie. De afgelopen weken heeft de ploeg het er echter bij laten zitten door twee keer ach ter elkaar te verliezen. Tbch neemt dat niet de uitstekende prestaties van 1994 weg. „Het is een vriendenploeg. Ik weet dat er nog veel meer in dit team zit. Alleen, ik moet in het eerste jaar op dit niveau niet alles uit de kast willen halen", aldus Ton Baas. Het herenteam De B-junioren van HSD zorg den voor dezelfde prestatie als het korfbalteam. Ook zij wer den voor de vierde achtereen volgende keer kampioen van het district Zeeland/Brabant. Het team bestaat uit Lennart Burg, Maarten Doeleman, Bri an van Geer, Wouter van der Graaf, Kjell Kloosterziel, Stephan Kooman, Theo Meeles, Jeroen Oirbans, To ine Rem, Robert Schras en Bert-Jan Zondag. Publiek Het publiek mag zaterdag- Zang, dans en veel sport-demonstraties op de Zierikzeese sportavond in sporthal Onderdak. (Foto: Joop van Houdt). VLISSINGEN - Tijdens de 6e Frapo Boulevard-City-Run over 20 kilometer in Vlissin- gen is Han Achterberg van at letiekvereniging Delta Sport op een 33e plaats geëindigd. Han Achterberg finishte in een tijd van 1.20.56 uur. Mauricio Gonzales van Sporting Walche ren won de loop in 1.03.58 uur. Eddy Smit uit Kerkwerve werd bij de veteranen 1 zesde in 1.13.06 uur. Adrie Noorddij- ke van Delta Sport kwam bij de veteranen 2 als achtste over de streep in 1.27.28 uur. Bij de dames veteranen eindig de Greet je Smit als nummer negen met een tijd van 1.36.06 uur. MIDDELBURG - Op maandag: 24 april wordt in Het Turfschip in Breda het be stuur gekozen voor het nieuwe voetbal KNVB district Zuid 1. De afdelingen Noord-Brabant, Dordrecht en Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond gaan per 1 juli 1996 samen op in één district met ongeveer 205.000 leden verdeeld over 608 veldvoetbalverenigingen en 409 zaal voetbal verenigingen. Daarmee wordt een historische stap gezet in de herstructurering van de Voetbal bond. Dat de vergadering in Breda wordt gehouden is niet toevallig. Deze Bra bantse stad (of een aangrenzende gemeente) wordt de vestigingsplaats voor het nieuwe districtskantoor waar per 1 juli volgend jaar rond de 45 mensen werk zaam zullen zijn. Wim Jagt, nu nog manager van sluit genomen over de exacte De Implementatiecommissie de afdeling Zeeland, krijgt de plaats voor het bondsbureau. van Zuid 1, bestaande uit Wal- leiding van het professionele Er zal in elk geval een gebouw ther van Hirtum (voorzitter), apparaat. Er is nog geen be- worden gehuurd. Henk Bovekerk en Kees Blom- Het nieuwe district telt 205.000 leden verdeeld over 608 veldvoetbalverenigingen en 409 zaalvoet balverenigingen. (Foto: Joop van Houdt). Het herenteam van volleybalvereniging WEA/MEVO'80 maakt de meeste kans om sportploeg van Zierikzee te worden. (Foto: Marijke Folkertsma). avond in sporthal Onderdak een keuze maken uit vier eve nementen in 1994 voor de orga- nisatieprijs. Alleen het pu bliek mag stemmen op de vol gende evenementen. Het Dikke Torentoernooi van tennisver eniging LTC Zierikzee. Een toernooi met ruim 300 deelne mers die uit alle windstreken van Nederland komen het gro te zeilevenement de Deltaweek van watersportvereniging Zie rikzee. (Eén van de grootste zeilwedstrijden in Nederland waar 160 schepen en 800 bema- ningsleden aan meedoen) en Stichting Wielerronde Zierik zee die in 1994 voor de 12e keer het grote wielerevenement in Zierikzee organiseerde met de maximale aantal toegestane renners aan de start. Het eve nement trekt jaarlijks zo'n, 5000 toeschouwers. Stichting Triathlon mag mee dingen naar de organisatie- prijs voor de aantrekkelijke 1/8 triathlon in en rond Zierik zee. Een groeiend evenement die toegankelijk is voor alle sporters op hun eigen niveau. Jazzdans De Zierikzeese sportavond staat bol van sportdemonstra ties. Zes verschillende demon straties zullen de revue passe ren. De jongste kinderen van gymnastiekvereniging Delta Sport bijten het spits af met jazzdans. Daarna volgt een grandioze show van twintig vrouwen van sportschool Knuist. Zij geven op muzikale begeleiding een Steps-demon- stratie Sportschool Geelhoed, onder leiding van Leen Moer land, geeft een demonstratie judo en jiu-jitsu. Op een spe ciale houten vloer geeft het duo Anton Wijnstekers uit Oos- terland en Jéröme Bögh uit Kerkwerve een skateboarding demonstratie. De springgroep van Delta Sport sluit het blok demonstratie af met sprongen op de lange mat en minitram- poline. Optreden van de jazz- groep van Delta Sport lopen als een rode draad door het programma heen. De avond staat bol van activi teiten. Naast de verkiezingen worden 134 kampioenen gehul digd door loco-burgemeester L. J. van Gastel. Van Gastel mag aan het eind van de avond ook de sportman/vrouw en sport ploeg van Zierikzee bekend maken. Tijdens de avond is er een optreden van Ad Ha- gesteijn en wordt de videofilm vertoond die door Ad Kouwen- berg is samengesteld van de ge nomineerde sporters.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 11