Voetbaldames SKNWK zitten met nieuwe meisjes in een groeifase Genomineerd Voetbalbestuur Zierikzee in verlegenheid gebracht Springgroepen Delta Sport eerste prijs Bergen op Zoom Verkiezing- sporters Zierikzee De motivatie ivordt steeds groter Wisselbeker voor meisjesploeg Rachid ben Meziane en Nell Oostdam RBC nodigt zeven B-junioren uit r DONDERDAG 30 MAART 1995 NR 25748 ZIERIKZEE - Op zater dag 1 april wordt tijdens een Sportgala-avond in sporthal Onderdak in Zierikzee de sportman/ vrouw en sportploeg van Zierikzee gekozen. De Zierikzeese sport raadsleden mogen hun keuze maken tijdens een openbare verkiezing uit zes individuele sporters en vijf sportploegen die zijn genomineerd voor hun prestaties in 1994. Naast de verkiezing is er tijdens de avond een uit gebreid programma waarin de sport van Zie rikzee centraal staat. In onze sportkolommen besteden wij aandacht aan de genomineerden. Genomineerden sport man/vrouw: Gerrit van Splunder (volleybal), Jannie Schot (atletiek), Rachid ben Meziane (at letiek), Carola van der Have (badminton), Kees Kort (zeiler), Nel Oost- dam (bowling). Genomi neerde sportploegen: he ren volleybal WEA/ME- VO'80, A-junioren korf bal All-Ready en B-ju- nioren hockyclub Schou- wen-Duiveland. Nell Oostdam acteert met haar bowlingteam Holland-Zeeland op landelijk niveau. (Foto: Joop van Houdt). Rachid ben Meziane zorgde in 1994 voor heel wat overwinningen. (Foto: Marijke Folkertsma). Vooral op Zeeuwse bodem toonde hij zich oppermachtig door de lopen in Domburg, Haamstede en Westkapelle te winnen. Een knappe prestatie zette hij neer op de klassieke Mosselloop. Een tweede plaats en de derde ooit gerealiseerde tijd was zijn aandeel. Vijf stra- tenlopen in Zuid-Holland, Utrecht, Brabant en België schreef hij op zijn naam. Tij dens internationale lopen klas seerde hij zich regelmatig in de top tien. ,,Ik zoek vooral wedstrijden op waar sterke deelnemers lopen. In Zeeland is er niet veel tegen stand. Ik bereid mij nu voor op de baanwedstrijden. Mijn voorkeur gaat dan uit naar de 5000 meter. Ik probeer ook voor mijn land Marokko kwalifica tie af te dwingen om op de Olympische Spelen in Atlanta (1996) de marathon te lopen. Ik weet dat het haalbaar is", al dus Ben Meziane. De atleet, die door Delta Sport-trainer Jan Kloet wordt begeleid, studeert momenteel informatica in Dor drecht. ,,Ik vind het een hele eer om genomineerd te zijn voor de Zierikzeese sport- prijs", benadrukt de atleet van Delta Sport. Nell Oostdam is samen met Hilda de Bruijn en Jacolien de Bruijn het enige drietal dat uit Zeeland op landelijk niveau meedoet aan de bowlingcompe titie. Nell Oostdam uit Zierik zee wordt gezien als één van de beste vrouwelijke bowlers van Schou wen-Dui veland Ze komt met het bowlingteam Holland-Zeeland zowel uit op landelijk niveau als in de com petitie van bowlinghuis Renes- se. Met regelmaat gooi ze over de 200 pins en lcomt twee keer per week in actie om te trai nen. „In Zierikzee kan je niet bowlen, daarom moeten wij naar Renesse. Daar is het uit stekend. Veel mensen onder schatten bowlen, maar het is een zeer intensieve sport", ver telt Oostdam voor de camera van Ad Koiifoenberg. De filmer uit Zierikzee legt Oostdam vast om op zaterdag 1 april het publiek in sporthal Onderdak te laten zien waartoe Nell Oost dam in staat is. Het bowlingteam Holland-Zee land, met Nell Oostdam als captain, promoveerde van de 2e klase naar de le klasse natio naal. Het debuut in die le klas se landelijk is uitstekend ver lopen. Momenteel staan ze hal verwege het klassement. De wedstrijden worden in Zee land, Zuid-Holland, Brabant en Utrecht gespeeld. De meisjesploeg 16 jaar behaalde op alle vier onderdelen een eerste plaats. Boven v.l.n.r.: Astrid Verbeek en Andrea de Looff. Staande v.l.n.r.: Amanda van der Velde. Vivian Bommeljé, Jeanine Heeres, Veronique den Broeder en Annette Kooman. Op de voorgrond staat Jomanda Scheele. (Fo to: Antoinette Timmerman). ZIERIKZEE - Voetbalclub RBC uit Roosendaal heeft verschillende bestuursle den van voetbalvereniging Zierikzee in verlegenheid gebracht. „Dit rijst de pan uit. Alle normen zijn verlegd", was de reactie van Zierikzee-bestuurslid Nico Timmerman. RBC-jeugdopleiding heeft zeven B-junioren van voetbalvereni ging Zierikzee uitgenodigd voor een proeftraining. ,,Op deze manier halen ze het hart uit onze vereniging. Be grijp mij goed, ik heb er geen probleem mee dat ze een na tuurtalent weghalen bij Zierik zee. Maar zeven spelers tegelijk is te gek. Wij zijn absoluut geen kweekvijver voor RBC. We hebben maandag een bestuursvergadering waar dit agendapunt aan de orde zal ko men. We weten nog niet wat we er aan moeten doen. We zullen in ieder geval de KNVB afde ling Zeeland benaderen", aldus Timmerman. Riny Verwest De zeven B-junioren van Zie rikzee: Ruben van der Have, Martin Kristalijn, Youri Vogel zang, René Vrijdag, Jeroen Vol ken, Paul Mulder en Martin van der Schee hebben ieder een persoonlijke brief van RBC ontvangen. Riny Verwest, de succesvolle trainer van het B- juniorenteam Zierikzee, be grijpt niet waarom er zoveel te gelijk zijn uitgenodigd. „Voor die jongens is het leuk. Het is een teken dat zij goed bezig zijn. Alleen is er geen duide lijkheid over de jeugdoplei ding bij RBC. Zoveel jongens uitnodigen van één vereniging is te veel van het goede. Ik heb tegen de jongens gezegd dat ze wel moeten gaan. Een leuke er varing om bij een betaalde voetbalorganisatie te mogen trainen. Laat ze de sfeer maar eens proeven. Alleen, of RBC er goed aan doet om zoveel spelers tegelijk bij één vereniging weg te ha len, daar heb ik natuurlijk ook mijn twijfels bij. Dit gaat ten koste van de jeugdopleiding bij Zierikzee. Bovendien zitten er nu spelers bij die straks in het eerste seniorenteam van Zierikzee kunnen voetballen", aldus Riny Verwest. die vol gend seizoen trainer wordt van de A-junioren. Hans van Wolven, hoofd jeugd opleiding van RBC, benadrukt dat Zierikzee zich geen zorgen hoeft te maken. „We hebben die jongens op verzoek van RBC- scouts uitgenodigd. Niet alleen een scout van Schouwen-Dui- veland (Peter Goedegebure), maar ook scouts uit Roosen daal hebben de jongens beke ken. We bieden ze een proef training aan. Het is niet gezegd dat wij ze daarna houden. De technische staf gaat bekijken wat een talent is", aldus Van Wolven. Maar door de uitnodi ging hebben jullie toch al de stempel extra talent gegeven? „Dat klopt. Wij willen ze ook een kans geven. De eerste lich ting kwam uit Brabant en nu hebben we verschillende spe lers uit Zeeland uitgenodigd. Ik denk dat ze ook blij moeten zijn om een kans te krijgen om bij een betaalde voetbalorgani satie te mogen trainen. We wil len de talenten al in zo'n vroeg mogelijk stadium vastleggen." Door zeven jongens uit één ver eniging uit te nodigen is het toch begrijpelijk dat het be stuur van Zierikzee in verle genheid is gebracht? „Wij heb ben nog niets gehoord van Zie rikzee. Als er problemen zijn moeten ze contact met ons op nemen. Het enige contact dat wij hebben gehad is met Peter Goedegebure. Ik weet dat hij daar ook in de technische com missie zit. Als dat misschien problemen oplevert dan mogen ze weieens nadenken over het beleid bij voetbalvereniging Zierikzee", aldus Van Wolven. Brenda de Bruine-Don (midden) wordt de bal ontnomen. Liesbeth de Jager (rechts) kijkt lachend toe. (Foto: Joop van Houdt). NIEXJWERKERK - „Het was vooral de wind. En dat we voorstonden na de eer ste helft. Dan denken we misschien toch dat we de overwinning al in onze broek zak hebben", speculeert voetbalster Suzanne Beukers. Na een hoopvolle eerste helft zagen de voetbaldames van SKNWK de winst toch nog aan hun neus voor bijgaan. Tegenstander Oostkapelle 2 verliet het veld in Nieuwerkerk met een 1-2 overwinning. „We werken hard, maar we ko men te kort. Het lijkt inder daad wel of de tegenstander veel meer conditie heeft. Maar ze tikken gewoon beter. Wij werken veel individueler. En dan heb je veel meer kracht no dig"» typeert Suzanne Beukers het verschil tussen de twee ploegen. SKNWK zit ook volop in een groeifase. „We hebben wat nieuwe meisjes. Die wer ken keihard. Maar buitenspel ofzo, dat snappen ze soms nog niet. Dat is even wennen." Naast deze groeistuipjes had SKNWK ook te kampen met een aantal blessures. „We heb ben vier geblesseerden. Zo mis sen we bijvoorbeeld de laatste vrouw. Dan moet je een goede ..terughalen van voren. En dan je eigenlijk al weer twee amesJlicht trainer Adrie Matthijsse de omstandigheden van zijn team na afloop toe. Verwachtingen Speelster Suzanne Beukers was bij het betreden van het veld nog voorzichtig in het for muleren van haar verwachtin gen over de te spelen wedstrijd. „Ja, zij zijn wel goed. Ze staan eerste. Terwijl wij in een heel andere opstelling spelen dan normaal. Dan ben ik namelijk rechtsbuiten. En nu laatste man of eigenlijk laatste vrouw. Dus het is wel spannend." De eerste helft zal haar niet zijn tegengevallen. Oostkapelle liet een bedaard spel zien. En op het winderige veld begon SKNWK de wedstrijd met de wind mee. Kansen deden zich aan beide kanten van de mid denlijn voor. Maar de ploeg uit Nieuwerkerk was overheer send aan de bal. Tbch zagen de dames van SKNWK geen kans hun acties af te maken. Pas na 35 minuten spel sleepte de thuisploeg er een doelpunt uit. Sook de Jon ge verraste de keepster van Oostkapelle met een langzaam balletjp op de linker doelpaal. Terwijl in de dug-out de kreten van teleurstelling al klonken, rolde de bal alsnog in het net. Een tegenaanval van Oostka pelle leverde niets op. Zodat Nieuwerkerk de rust in kon met een 1-0 voorsprong. „We hadden overwicht. Maar dat werd niet uitgedrukt in doelpunten", is het commen taar van Adrie Matthijsse op de gang van zaken in de eerste veertig minuten. Toch blijft de trainer kritisch over het spel van zijn team. „Maar we waren ook niet scherp genoeg. Het bleef toch wat rommelig. We hebben kansen laten liggen." Suzanne Beukers kan dit bea men. „In de eerste helft hebben we zat kansen gehad. Maar we hebben er niet van geprofi teerd. Zeker van die wind niet. Dan moet je gewoon trappen. Dat zie je aan de .tegenstander. Die tikken hem er gewoon in." In de tweede helft kreeg SKNWK het een stuk moeilij ker. Er moest gevochten wor den tegen de wind in. En de te genstander bleek opeens een stuk alerter te zijn. Kansen de den zich voor beide partijen voor. Maar het was de tegen stander die hier profijt uit wist te halen. Al na zeven minuten spel in de tweede helft werd de stand gelijk getrokken tot 1-1. De Oostkapelse Evelien Bebe- laar schoot hoog en hard in. In de 65e minuut ging SKNWK de fout in door onoplettendheid. Een val van Katja Stouten voor eigen doel trok de aandacht van het spel weg. De tegenstan der wist hiervan te profiteren. Zonder verzet van de kant van de Nieuwerkerkse keepster Di ana van de Werf viel er een tweede doelpunt. Motivatie „Qua vechtlust en kansen was ook de tweede helft goed. We hebben zeker drie kansen ge mist. De ploegen waren wel aan elkaar gewaagd. Maar ook de factor geluk speelt mee", geeft Adrie Matthijsse na af loop te kennen. Suzanne Beu kers: „We hebben vandaag hard geknokt. De tegenstander was in de eerste helft veel minder. Maar ze kwamen terug in de tweede helft. Tbch gaat het met ons steeds beter. Vorige week hebben we bijvoorbeeld met 2- 1 gewonnen. Dat was echt prachtig. En dan komt de moti vatie ook steeds meer. Dat merk je dan wel." SKNWK - Oostkapelle 2: 1-2 (1- 0). 35. Sook de Jonge 1-0. 47. Evelien Bebelaar 1-1. 65. Eve lien Bebelaar 1-2. Scheidsrech ter: L. J. H. Jongen, Tbeschou- wers: 15. BERGEN OP ZOOM - De springgroep van gymnastiekvereniging Delta Sport kwam tijdens een springtoernooi in sporthal Tuinwijk te Bergen op Zoom suc cesvol in actie. De meisjesploeg 16 jaar behaalde op alle vier de onderdelen een eerste plaats. De wisselbeker ging naar de Delta Sport meisjesploeg niveau 1. Het springtoernooi van de re gio Zeeland en de regio Bra bant werd door de gymnastiek vereniging UDI uit Bergen op Zoom georganiseerd. Negentig ploegen namen deel aan de wedstrijd. Gymnastiekvereni ging Delta Sport uit Zierikzee nam met twee ploegen deel. Bij de meisjes 16 jaar kwamen An nette Kooman, Vivian Bom meljé, Veronique den Broeder, Astrid Verbeek, Jomanda Scheele, Andrea de Looff en Ja- nine Heeres uit. Bij de dames waren dat Amanda van der Vel de, Carolien Nederlof, Linda Nederlof, Annemarie Weeze- naar en Antoinette Timmer man. Wisselbekers Op vier onderdelen (lange mat, kastspringen, paard/mini- tramp en minitrampoline) en op drie niveaus werd om de prijzen gestreden. De meis jesploeg 16 jaar behaalde op al le vier de onderdelen een eer ste plaats. De dames-ploeg nam deel aan drie onderdelen (lange mat, paard/minitramp en minitramp) en behaalde op het onderdeel minitrampoline een eerste plaats: Ook waren er twee wisselbe kers ter beschikking gesteld voor het hoogste gescoorde aantal punten van de dag voor de niveaus twee en drie en voor niveau één. Voor niveau twee en drie waren twee ploegen met het hoogst aantal punten: WIK uit Sint Annaland met 17.20 punten en Olympia Ka- pelle, eveneens met 17.20 pun ten. De wisselbeker voor ni veau 1 ging naar de meis jesploeg van Delta Sport met 16.20 punten op het onderdeel minitrampoline. Uitslagen: (alleen de ereprij zen zijn vermeld) onderdeel lange mat: Meisjes 12 jaar nivo 3: 1. WIK, Sint Annaland, 15.70. 2. Spido, Oud Vossemeer, 15.00. 3. Trafo 3, Steenbergen, 14.60. Dames nivo 3: 1. Olym pia, Kapelle, 15.50. 2. Tbr Hey- den, 14.80. 3. WIK, Sint Anna land, 14.60. Meisjes 16 jaar ni vo 3: 1. WIK Sint Annaland, 15.90. 2. Trafo, Steenbergen, 15.00. Meisjes 16 jaar nivo 1: 1. Delta Sport, Zierikzee, 13.40. Jongens/meisjes 16 jaar nivo 3: 1. Astrow, Oost Souburg, 14.30. Dames/heren: 1. WIK, Sint An naland, 15.00. Onderdeel kast: Meisjes 12 jaar nivo 3: 1. WIK, Sint Anna land, 16.20. Meisjes 16 jaar ni vo 3: 1. Delta Sport, Zierikzee, 15.80. Jongens/meisjes 12 jaar nivo 3:1. WIK, Sint Annaland, 14.50. Onderdeel minitramp/ paard: Dames nivo 3: 1. WIK, Sint Annaland, 15.50. Meisjes 12 jaar nivo 3: 1. Trafo, Steen bergen, 15.80. Dames/heren ni vo 3: 1. WIK Sint Annaland, 17.20. Meisjes 16 jaar nivo 1: 1. WIK Sint Annaland, 17.10. Meisjes 16 jaar nivo 1: 1. Delta Sport, Zierikzee, 14.30. ZIERIKZEE - Rachid ben Meziane (27) wordt als de ambassadeur van atletiek vereniging' Delta Sport gezien in het wereldje van lopers. Met zijn successen op nationale en internationale lopen draagt hij ook de naam Zierikzee mee. „Ik ben er trots op om lid van Delta Sport te mogen zijn. Bovendien woon ik met veel plezier in Zierikzee", vertelt Rachid ben Meziane aan de vooravond van de verkiezing sportman/vrouw van Zierikzee. Twee en een half jaar geleden streek Rachid ben Meziane via Parijs neer in Zierikzee. De Marokkaanse atleet kreeg een verblijfsvergunning en leerde de Nederlandse taal snel. Werd lid van atletiekvereniging Del ta Sport en al snel maakte hij naam op stratenlopen. In 1994 deelde hij links en rechts wat speldeprikken uit. Onderdeel minitramp: Jon gens 12 jaar nivo 3:1. Exelsior, Poortvliet, 12.70. Meisjes 16 jaar nivo 3: 1. WIK Sint Anna land, 17.10. 2. Trafo, Steenber gen, 16.90. 3. Turn'87, Oost burg, 16.10. Jongens/meisjes 12 jaar nivo 3:1. WIK Sint Anna land, 16.70. Meisjes 12 jaar ni vo 3:1. WIK, Sint Annaland, 16.20. 2. Trafo 3, Steenbergen, 16.10. 3. Trafo 2, Steenbergen, 15.70. Meisjes 12 jaar nivo 2: 1. WIK Sint Annaland, 16.20. Jongens 16 jaar nivo 3: 1. Olympia, Tholen, 14.00. Da mes/heren nivo 3: 1. WIK Sint Annaland, 16.70. Jongens/ meisjes 16 jaar nivo 3: 1. Olym pia, Kapelle, 16.00. 2. Olympia, Tholen, 15.20. Dames nivo 3: 1. Olympia, Kapelle, 17.20. Da mes nivo 2: 1. Delta Sport, Zie rikzee, 12.80. Meisjes 16 jaar ni vo 1: 1. Delta Sport, Zierikzee, 16.20. Heren nivo 1: 1. UDI, Bergen op Zoom 12.90.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9