Nelli Cooman, Irma Heeren en Dennis Voshart zijn genomineerd voor de Zeeuwse Sportprijs Genomineerd Haamstede verliest opnieuw een punt Wessel de Wilde vangt meeste vis Zeeuws Sportgala op vrijdag 12 mei in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen Kees Kort en Carola van der Have Verkiezing sporters Zierikzee Bowling Renesse Welpen Delta Sport winnnen Koplopers spelen gelijk DINSDAG 28 MAART 1995 NR 25747 11 Nelli Cooman uit Nieuwerkerk dingt op vrijdag 12 mei in Sport- en Recreatiecentrum Westerschou wen mee naar de Zeeuwse Sportprijs. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen zal op vrijdag 12 mei het toneel zijn waar de nieuwe opzet van het Zeeuws Sportgala in uitvoering wordt gebracht. Naast de al bestaande aanmoedigingsprijs wordt dit jaar voor het eerst de Sporter en Sportploeg van het jaar gekozen. Ook wordt er een Zeeuwse sportvrijwilliger in het zonnetje gezet. Een commissie bestaande uit vertegenwoordigers van de re gionale sportmedia (PZC, De Stem, Omroep Zeeland en de Zierikzeesche Nieuwsbode) en Zeeuwse Sportraad nomineer den drie sporters en drie kandi daten voor de aanmoedigings prijs. De commissie kon slechts één sportploeg voordragen. Een aantal teams dat werd aan gemeld voldeed niet aan de geëiste criteria. Vooral het ni veau van de Zeeuwse sport ploegen geeft aan hoe groot de sportarmoede binnen de Zeeuwse teamsport is. Dat geldt niet voor de drie ge nomineerde sporters van Zee land. Drie ijzersterke kandida ten zullen in Westerschouwen centraal staan. Atleet Nelli Cooman, triathlonspecialist Ir ma Heeren en korfballer Den nis Voshart. Ook de drie geno mineerde sporters die in aan merking komen voor de aan moedigingsprijs zijn van een zeer goed niveau. De Zeeuwse sportbonden mogen in samen werking met de commissie de nummer één kiezen uit atleet Erwin Simpelaar, zwemster Sandra Temmerman en judoka Elisabeth Willeboordse. De drie kandidaten voor de prijs Sporter van Zeeland heb ben een uitstekend sportjaar achter de rug. Nelli Cooman uit Nieuwerkerk werd in 1994 Europees kampioene op de 60 meter indoor in Parijs. Dat be tekende haar zesde Europese titel. Op de Europese kam pioenschappen outdoor in Hel sinki werd ze vijfde op de 100 meter en onlangs behaalde ze de zesde plaats op de Wereld kampioenschappen 60 meter indoor in Madrid. Irma Heeren uit Middelburg werd wereldkampioene run bi ke run en werd op dit specifie ke onderdeel tweede bij de Eu ropese kampioenschappen. Ze werd Nederlands kampioen triathlon, kwart-triathlon en half-triathlon. Ook werd ze ne- derlands kampioen op de halve marathon in Wolphaartsdijk. Dennis Voshart uit Burgh- Haamstede, maar sinds een jaar woonachtig in Goes, is aan zijn derde jaar bezig bij korf baldivisionist DKOD in Heel- sum. DKOD verloor onlangs de finale om de Nederlandse titel zaalkorfbal. Voshart dwong met zijn spel een plaats af in het nationale team. Twee we ken geleden werd Voshart uit geroepen tot de beste korfbal ler van Nederland in het sei zoen 1994/1995. Bij de Zeeuwse Sportraad wa ren veel kandidaten aange meld die in aanmerking wil den komen voor de aanmoedi gingsprijs. Na twee stemron den bleven uiteindelijk Erwin Simpelaar, Sandra Temmer man en Elisbeth Willeboordse over als kandidaten. Erwin Simpelaar (17), lid van atle tiekvereniging AV'56 in Goes, heeft al bewezen tot de natio nale top kogelstoten en discus werpen te behoren. Hij haalde Nederlands titels bij de junio ren binnen en bleef slechts en kele centimeters verwijderd van het Nederlandse record van Erik de Bruin. Namens de Nederlandse atletiekunie (KNAU) nam hij succesvol deel aan internationale wedstrij den. Sandra Temmerman (15) uit Hoofdplaat wordt gezien als één van de nationale zwemta- lenten. Zij werd Nederlands kampioen op de 100 meter rugslag in haar leeftijdscatego rie. Intussen heeft zij ook aan sluiting gevonden bij de senio- rentop. Elisabeth Willeboordse (17) uit Middelburg is een opko mend judoka-talent. In 1992 werd ze nationaal kampioene in de klasse -56 kilogram. In 1994 behaalde ze de kam pioenstitel van Zuid- Nederland en begin 1995 werd ze vierde op de Nederlandse kampioenschappen bij de seni oren klasse tot 61 kilogram. Daarnaast werd ze tweede op de NK onder de 19 jaar. ZIERIKZEE - Kees Kort uit Zierikzee deed jarenlang zeiïervaring op bij Keste- loo. Toch, de wens van de Zierikzeeënaar om ooit een eigen boot te hebben ging vijf jaar geleden in vervulling. Jaren bouwde hij met vrienden de Tarka. Een boot die er mocht zijn. Alleen zijn eerste zeilevenement, vijf jaar geleden, liep haast fataal af. ,,Het was voor de eerste keer dat ik met een eigen boot deel nam aan de Deltaweek. Op de Oosterschelde werden we over varen door een andere deelne mer. Nee, wij hadden geen en kele schuld, maar de Thrka was wel beschadigd en we konden de strijd opgeven", aldus Kort. Het ongeluk ligt nog steeds in Kort zijn gedachten vast. Maar de inmiddels zeer bedreven zei ler heeft de laatste vier jaar zijn wraak genomen. Vier ach tereenvolgende jaren won hij de Scheldebelprijs in de Delta- week. Het zeilevenement op de Oos terschelde mag tot één van grootste zeilevenementen wor den gerekend in Nederland. Er komen 160 zeilboten in actie die toch zo'n slordige 800 zei lers bemannen. ZIERIKZEE - Op zater dag 1 april wordt tijdens een Sportgala-avond in sporthal Onderdak in Zierikzee de sportman/ vrouw en sportploeg van Zierikzee gekozen. De Zierikzeese sport raadsleden mogen hun keuze maken tijdens een openbare verkiezing uit zes individuele sporters en vijf sportploegen die zijn genomineerd voor hun prestaties in 1994. Naast de verkiezing is er tijdens de avond een uit gebreid programma waarin de sport van Zie rikzee centraal staat. In onze sportkolommen besteden wij éandacht aan de genomineerden. Genomineerden sport man/vrouw: Gerrit van Splunder (volleybal), Jannie Schot (atletiek), Rachid ben Meziane (at letiek), Carola van der Have (badminton), Kees Kort (zeiler), Nel Oost- dam (bowling). Genomi neerde sportploegen: he ren volleybal WEA/ME- VO'80, A-junioren korf bal All-Ready en B-ju nioren hockyclub Schou- wen-Duiveland. Carola van der Have traint bij de districts selectie Zeeland. (Foto: Joop van Houdt). Voor Kees Kort is de Delta- week een hoogtepunt. ,,Ik kan soms weken van tevoren niet slapen. En als ik slaap ben ik bezig met de start. Een goede start is zo belangrijk in de Del taweek. Misschien is dat wel het spannendste moment van de wedstrijd", aldus Kees Kort. De toeschouwers in sporthal Onderdak zullen Kees Kort op zaterdag 1 april bezig zien op de videofilm die door Ad Kou- wenberg op voortreffelijke wijze is samengesteld. Momen teel ligt de Thrka op het droge. „We geven het schip een goede onderhoudsbeurt. Wij kijken nu al weer uit naar de 25e Del taweek." Carola van der Have Carola van der Have wordt om schreven als een talentvolle badmintonster van Schouwen- Duiveland. De Zierikzeese, die lid is van badmintonvereni ging Zierikzee, traint niet al leen onder toezicht van Willi am van der Maas uit Ouwer- kerk. Zij reikt verder. „Ik ben opgenomen in de districtselec tie. In Kapelle trainen we daar onder toezicht van de districts- bondscoach. Ik leer daar erg veel. Misschien kan ik daar de basis leggen om in de toekomst met een Zierikzees team te gaan spelen in de landelijke di visie. Met Jolanda van Gronin gen, Mark den Boer, Erik Tim mer en William van der Maas moet dat mogelijk zijn", aldus Carola van der Have. De actieve sportvrouw behaal de in 1994 twee opmerkelijke kampioenstitels in het district Zeeland. Zij werd kampioen in het dubbelspel bij de jeugd. Maar ze won ook de titel in het senioren dubbelspel. Voor Ca rola van der Have ligt er nog 'een mooie badmintontoekomst klaar. Kees Kort won vier achtereenvolgende keren de Scheldebelprijs in de Deltaweek. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - In de bowlingcom petitie bedrijvenleague op woensdag blijven Belladonna en Jan Piet Staal de kopposi tie aanvoeren. Belladonna won gemakkelijk met 0-3 van Zeelust dankzij het hoogst gemiddelde van Wim Tuk met 209 pins. Zeelust moet door deze nederlaag de beide koplopers laten gaan. Het bow lingteam Jan Piet Staal won dankzij Tiny Staal die het hoogst gemiddelde van 187 pins gooide. Haar team won met 3-0 van De Wig. Uitslag: De Wig - Staal 0-3. Zeelust - Belladonna 0-3. Alprokon 2 - The Pub 2-1. Welleman - Zee lust 1-2. ING - Welleman 0-3. Alprokon 2 - Terpstra 0-3. ZIERIKZEE - De welpen van handbalvereniging ZHV/Delta Sport hebben in sporthal On derdak, in toernooivorm, de laatste competitiewedstrijden van het seizoen gespeeld. De Delta Sport-welpen wisten alle vier wedstrijden te win nen. Tfegen EMM uit Middel burg werd met 10-4 gewonnen. De tweede wedstrijd tegen Olympus uit Vlissingen werd met 11-2 gewonnen. In de derde wedstrijd kwam er een span nend duel op de vloer tegen AJomium. De wedstrijd ging gelijk op, maar in de slotfase viel de 11-8 uitslag in het voor deel uit van Delta Sport. Dc laatste wedstrijd tegen Vires et Celeritas uit Rotterdam werd voor Delta Sport met 11-2 een eenvoudige prooi. Doelpunten makers Delta Sport: Jordy Niemans (20), Martin Droog (8), Sander Eekhof (6), Niecky Ree dijk (2), Jerom Sluijs (5) en Kim Soeteman (2). RENESSE - In de bowlingcom petitie van de bedrijvenleague op donderdag in bowlinghuis Renese speelden de beide kop lopers gelijk. The Country Club en Holland- Zeeland kwamen na een avond spelen uit op 2-2. Riny Hen- drikse gooide voor The Coun try Club het hoogst gemiddel de met 189 pins en Jacolien de Bruijn was voor Holland- Zeeland met 175 pins de beste bowler. Beide ploegen hebben nu 45 punten verzameld. Uit slag: Alprokon 1 - Schouwen 3- 1. De Keizer - La Piazza 3-1. Holland-Zeeland - The Country Club 2-2. Plandsoen - De Bab bel 1-3. BURGH-HAAMSTEDE Zaalvoetbalteam Haam stede heeft opnieuw^eëri punt verspeeld in de zaal- voetbalcompetitie van Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen. De riante voorsprong die Haam stede in het begin van de competitie opbouwde is nu teruggebracht tot drie punten op Trinity en een wed strijd meer gespeeld. Het 5-5 gelijkspel is een ver dienste van Vanity uit Zierik zee. In de eerste klas won de nummer twee,, Trinity, wel haar wedstrijd. Het team van het sportcentrum, SHZ/SRW, verloor met 5-6. De asielzoe kers kregen een flink pak slaag van Schults Schilders uit Zie rikzee met 1-11. In de tweede klas heeft Fennet Boys aansluiting gekregen met koploper In de Warre. Fennet Boys won met 2-4 van Velocitas dat nu afzakt naar de vierde plaats. Programma dinsdag 28 maart: 19.40 uur Delta W. - Fennet Boys. 20.20 uurZSC - In de War re. 21.00 uur De Stulp - Neffen d'Eule. 21.40 uur Velocitas - Graanbeurs. Donderdag 30 maart: 20.20 uur AZC 1 - Trini ty. 21.00 uur Vanity - AZC 2. 21.40 uur SHZ/SRW - Haamste de. Zaalvoetbal Westerschouwen 1 Vanity-Haamstede 5-5 SHZ/SRW-Triniry 5-6 AZC 1-Schults 1-11 Haamstede 11 8 2 1 18 64 26 Trinity 10 7 1 2 15 49 - 36 Schults 11 7 0 4 14 60 35 Vanity 10 4 2 4 10 42 32 SHZ/SRW 10 4 1 5 9 36 41 AZC 1 10 2 1 7 5 22 - 49 AZC 2 10 0 1 9 1 16- 70 Zaalvoetbal Westerschouwen 2 Neffen d'Eule-ln de Warre 4-2 Velocitas-Fcnnet Boys 2-4 ZSC-De Stulp 5-6 In de Warre 11 7 1 3 15 43 30 Fennet Boys 11 6 2 3 14 33 22 ZSC 11 5 3 3 13 43 30 Velocitas 11 5 3 3 13 46 36 Neffen d'Eule 11 4 4 3 12 42 26 Graanbeurs II 5 0 6 10 36 48 De Stulp 11 2 3 6 7 26 46 Delta W. 11 1 2 8 4 22 53 Hengelsportvereniging Dreischor SCHARENDIJKE - Wessel de Wilde won de eerste viswedstrijd die meetelt voor het clubkampioen schap van hengelsportvereniging Dreischor. De Wil de wist drie grote botten te vangen. Bij de junioren ging de hoogste eer naar Johan van de Velde. Het parcours was uitgezet langs de Brouwersdam tussen het strand van Scharendijke en de doorlaatsluis. Ondanks de aanwezigheid van veel vrije vissers konden er nog 20 plaat sen uitgezet worden aan de laagwaterlijn. In de voorgaan de dagen waren op deze locatie al aardig wat grote botten ge vangen, maar nu echter gaf de vis in het begin van de wed strijd geen enkele blijk van aanwezigheid. Alleen door de vrije vissers die vlak bij de doorlaatsluis stonden werden wat botten gevangen. Grote botten Aan het einde van de eerste helft kon alleen Wessel de Wil de in de laatste trek twee grote botten op het droge brengen. Na het wisselen ging het wat beter, vooral op de lage num mers van het parcours werd re gelmatig gevangen. Het water begon nu pas goed op te komen en dat was te merken aan de vangst. Ko Vermaas ving nu drie botten achter elkaar en ook Johan Rombouts, Ko Ro- mijn en Leen den Engelsman vingen elk twee botten. Ook juniorlid Johan van de Velde kon twee botten op de meetlat leggen. Wessel de Wilde schreef ook de grootste vis van deze dag op zijn naam, hij kon nog een bot van 46 centimeter op de meetlat leggen. In totaal werden er 17 botten gevangen met een totale lengte van ruim zes meter. Van al de gevangen botten was er slechts één die kleiner was dan 30 cen timeter, de gemiddelde lengte was dan ook maar liefst 37 cen timeter. Na deze eerste wed strijd is de stand als volgt: 1. Wessel de Wilde, 116 cm. 2. Ko Vermaas, 111 cm. 3. Johan Rombouts, 73 cm. 4. Leen den Engelsman, 72 cm. 5. Ko Ro- mijn, 68 cm. 6. Johan van de Velde, 67 cm (jeugdlid).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 11