Genomineerd Bruse Boys scoort weer een doelpunt Van Vossen niet mee met Oranje Cooman gaat cheque overhandigen aan het Sophia kinderziekenhuis Verkiezing sporters Zierikzee Deurloo vangt drie botten Egelantier wint van Pinky Girls Bijkerk passeert Bergeend MAANDAG 27 MAART 1995 NR 25746 Gerrit van Splunder en Jannie Schot ZIERIKZEE - Gerrit van Splunder weet niet beter. Volleyballen is zijn sport. Hij noemt zich een all-round volleyballer. Terecht mag Van Splunder deze gedachten ventileren. De Zierikzeeënaar is ook de stuwende kracht binnen het herenteam van volleybalvereniging WEA/MEVO '80. Zijn gevaarlijke service en keiharde smash hebben al heel wat problemen bij de tegenstander gegeven. „Ik ben WEA/MEVO'80 altijd trouw gebleven. Ook toen ik in Rotterdam studeerde. Ik kreeg toen wel aanbiedingen van di visie clubs om te komen spe len. Dat heeft mij nooit aange trokken", aldus Van Splunder. Dertien jaar geleden was hij de meeste talentvolle volleyballer op Schouwen-Duiveland. Al snel speelde hij in het eerste herenteam. In 1994 promoveer de zijn team naar de derde di visie landelijk. De kampi oenstitel in de'promotieklasse van het district Rotterdam, dit wordt als sterkste district van Nederland gezien, kwam mede door zijn spelopvatting tot stand. ,,Je doet het niet alleen. Met el kaar behaal je zo'n kampi oenstitel", vertelt een beschei den Gerrit van Splunder. De genomineerde volleyballer heeft twee zwakke knieën en dat is de reden dat hij op de trainingen altijd gas terug moet nemen. Toch, in zijn spel ZIERIKZEE - Op zater dag 1 april wordt tijdens een Sportgala-avond in sporthal Onderdak in Zierikzee de sportman/ vrouw en sportploeg van Zierikzee gekozen. De Zierikzeese sport raadsleden mogen hun keuze maken tijdens een openbare verkiezing uit zes individuele sporters en vijf sportploegen die zijn genomineerd voor hun prestaties in 1994. Naast de verkiezing is er tijdens de avond een uit gebreid programma waarin de sport van Zie rikzee centraal staat. In onze sportkolommen besteden wij aandacht aan de genomineerden. Genomineerden sport man/vrouw: Gerrit van Splunder (volleybal), Jannie Schot (atletiek), Rachid ben Meziane (at letiek), Carola van der Have (badminton), Kees Kort (zeiler), Nel Oost- dam (bowling). Genomi neerde sportploegen: he ren volleybal WEA/ME- VO'80, A-junioren korf bal All-Ready en B-ju nioren hockyclub Schou wen-Duiveland. tijdens de wedstrijden is dat nauwelijks merkbaar. De ver nietigende klappen hebben al aardig wat punten opgeleverd voor zijn ploeg. Ook bewees Gerrit van Splunder afgelopen maanden dat hij op landelijk niveau prima meekan. Zijn ploeg WEA/MEVO'80 heeft een voortreffelijk debuut gemaakt met een voorlopige vijfde plaats. Jannie Schot De 49-jarige atlete Jannie Schot heeft nog nooit de Zie rikzeese sportbeker gewonnen. Een aantal jaren achter elkaar is ze al genomineerd. Wel be haalde ze steeds het erepo dium, maar mocht nog nooit op de bovenste trede staan. Schot zorgde in 1994 voor opmerkelij ke prestaties op het kogelsto ten. Zij werd in Amsterdam Nederlands kampioen op het kogelstoten bij vrouwen tussen de 45 en 50 jaar. Met 10,84 me ter bleef ze niet ver verwijderd van het Nederlands veteranen- record dat ook op haar naam staat met 11,11 meter. ,,Ik was die dag gebrand op de Nederlandse titel. Dat jaar daarvoor kon ik tijdens de Ne derlandse veteranenkampioen- schappen in Zierikzee niet meedoen wegens een blessure. Ik herinner dat ik in Amster dam de concurrentie ver achter mij liet", aldus Schot. In no vember 1994 jaagde Schot op het wereldrecord indoor ko gelstoten. In de Zeelandhallen in Goes werd zij Zeeuws kam pioen, maar bleef sléchts acht centimeter verwijderd van het wereldrecord dat op .naam staat van Mia Dudink uit Am sterdam met 10,42 meter. Schot wordt op 8 juni vijftig jaar. „Dan kom ik in een andere ve- teranenklasse. Dan mag ik met een drie kilo kogel stoten. Ik wil in 1996 graag naar de Euro pese veteranenkampioen- schappen in Denemarken. Bo vendien ga ik ook azen op het wereldrecord kögélstoten in die klasse." Jannie Schot is'al'38 jaar lid van atletiekvereniging Delta Sport. Naast haar actieve wedstrijdcarrière geeft zij ook training en is de stimulator van de veteranenatletiek bin nen Delta Sport. Gerrit van Splunder is de stuwende kracht binnen het heren team WEA/MEVO'80. (Foto: Marijke Folkertsma). Jannie Schot is genomineerd met haar Nederlandse titel kogelstoten. (Foto: Joop van Houdt). Voetbaloefenwedstrijden ZIERIKZEE - Bruse Boys weet weer wat scoren is. In de voetbaloefenwedstrijd tegen Smerdiek scoorde Bruse-Boys-speler Wilco Hanzen de gelijkmaker te gen Smerdiek (1-1). In een matige oefenpartij ging keeper Jacob Muller niet vrijuit toen Smerdiek in de 30e minuut op 1-0 voorsprong kwam. In de 15e minuut van de tweede helft stonden Erik Bleiji en Theunis van den Berge aan de basis van de gelijkmaker. Wil co Hanzen scoorde via de twee de paal. Voor Bruse Boys was het een goede dag. Afgelopen zaterdag speelde de naaste con current AZVV in de inhaal wedstrijd tegen Tholense Boys 0-0 gelijk. Bruse Boys moet zaterdag 1 april tegen Oostkapelle spelen. Dat kan weieens de sleutel wedstrijd voor de kampi: oenstitel in de zaterdag derde klasse KNVB worden. Kapelle-SKNWK 3-6 Zaterdag vierdeklasser SKNWK won de oefenwed strijd van zaterdag derdekla ser Kapelle met 3-6. Met twee doelpunten van Erwin Theu- nisse en Wilco de Valk liet SKNWK zien dat de ploeg ze ker geen slecht figuur zou slaan als het in die derde klas se competitie zou spelen. In de 4e minuut scoorde Erwin Theu- nisse de openingstreffer en in de 18e minuut kwam Kapelle langszij (1-1). Tussen de 32e en 36e minuut waren het Wilco de Valk, Peter van der Cingel en Martijn Neele die SKNWK op riante voorsprong brachten (1- 4). In de tweede helft kwam Kapelle binnen veertien minu ten terug tot 3-4. Daarna was het Erwin Theunisse die uit een vrije trap voor 3-5 zorgde. Wilco de Valk verzilverde in de 81e minuut een mooie pass van Chris van Oudheusden in 3-6. Zierikzee - Colijnspl. Boys 2-1 Afgelopen zaterdagmiddag won Zierikzee de oefen wedstrijd met 2-1 van zaterdag derdeklasser Colijnsplaatse Boys. Zonder Jan-Leen Boot (geblesseerd), Sjaak van der Weele (geblesseerd) en Patrick Roggeband kwam Zierikzee vlak voor de rust op 0-1 achter stand via een doelpunt van Remco Krijger. In de tweede helft werd Jarno Vermeulen in de 70e minuut onderuit ge haald in het zestienmeterge bied. Serge Berrevoets verzil verde de elfmetertrap (1-1). Tien minuten voor het eindsig naal was het Serge Berrevoets die zijn tegenstander keurig uitkapte en de winnende goal scoorde (2-1). MEVO - Dauwendaele 0-3 Zaterdag eerste klas afde- lingsploeg MEVO heeft met 0-3 verloren van zaterdag vierde klasser Dauwendaele. Dau wendaele kwam op sportpark Den Hogen Blok in de oefen wedstrijd via Marcel Astro op 0-1 voorsprong. In de tweede helft kreeg MEVO-speler Rudy Dekker een ideale kans om de gelijkmaker te scoren toen hij alleen voor de keeper ver scheen. Hij schoot naast het doel. Marcel Astro benutte in de tiende minuut wel de kans (0-2). Vlak voor het eindsignaal was het Freddy Mellaard die voor de 0-3 eindstand zorgde. De oefenwedstrijd WIK- Mid delburg ging niet door. Middel burg kwam niet opdagen. Nelli Cooman kreeg spontaan applaus van de ruim driehon derd aanwezigen in het dorps huis Oosterhof in Oosterland. „Ik vind het eep fantastisch idee van jullie. Daarom wil ik er honderd dollar bijdoen. Dit is voor de tweede keer dat ik in Oosterland kom. Echt een mooi dorp. Ik ben ook als Rot terdamse gelukkig dat ik in Nieuwerkerk mag wonen. Schouwen-Duiveland is het mooiste eiland van Zeeland. Ik voel mij echt thuis hier", liet Cooman het publiek weten. Kinderen De jeugd van sportvereniging Duiveland had een maand ge leden voor duizend gulden ap pels verkocht aan de inwoners van Oosterland. Daaraan werd nog eens spontaan vijftienhon derd gulden aan giften toege voegd. „Het is een initiatief van de jeugdcommissie", liet Duiveland-voorzitter Piet Plai- zier weten. „De jeugd van Oos terland wilde als gezonde kin deren iets voor zieke kinderen doen." De jongste pupil van sportver eniging Duiveland, Henz Ven- derbosch, mocht de cheque met een bedrag van 2500 gulden overhandigen aan Nelli Coo man. „Ik ben bevriend met dokter Weinglas van het So phia kinderziekenhuis. Ik zal maandag zeker het bedrag symbolisch overhandigen", al dus Cooman. Henz Vender- bosch, verkleed als smurf, be keek alles met 'zijn handen diep in zijn zakken. Sportver eniging Duiveland kon zater dagavond nauwelijks de bezoe kers onderbrengen. Een afgela den dorpshuis kreeg een keur van artiesten voorgeschoteld. Maar liefst 23 acts met onder anderen Elton John, Marco Borsato, Pavarotti, Whitney Houston, Smurfen House en Village People zorgden voor een heerlijke bonte avond. WESTERSCHOUWEN - Elma Deurloo won met het vangen van drie botten de vis wedstrijd van hengelsportver eniging De Krabbe. Er kwamen 34 deelnemers naar de Westbouf in Westerschou- wen. Zij moesten veel wind en regen trotseren. Elma Deurloo verzamelde met de drie botten in totaal 1120 gram wat goed was voor de dagprijs. Nico Wendrich legde in totaal 815 gram op de weegschaal en dat was goed voor een tweede plaats. Uitslag: 1. Elma Deur loo, 1120 gr. 2. Nico Wendrich, 815 gr. 3. André Schell, 795 gr. 4. Anneke van der Bijl, 530 gr. 5. Jan Hart, 485 gr. 6. Maurits Wandel, 480 gr. 7. Cor Hart jr, 480 gr. 8. Cok van Wijngaarden, 435 gr. 9. Marinus Kenter, 320 gr. 10. Maris van der Wiel, 300 gr. BURGH-HAAMSTEDE - Het dameszaalvoetbalteam Ege lantier wist op de laatste speelavond twee wedstrijden te winnen. In Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen ging eerst Cornelia St. met 2-3 onderuit en later moesten de Pinky Girls capituleren met 4-1. De dames van Airpack maken nog steeds geen enkele fout in de zaalvoetbalcompetitie. Het eerste team won met 4-0 van Pinky Girls en het tweede team won met 1-6 van Delta Warenhuis. Airpack 1-Pinky Girls 4-0 Cornelia St.-Egelantier 2-3 Delta W.-Airpack 2 1-6 Egelantier-Pinky Girls 4-1 Airpack 1 Airpack 2 Egelantier Cornelia St. Delta W. Pinky Girls BURGH-HAAMSTEDE - In de bowlingcompetitie van Sport en Recreatiecentrum Wester schouwen heeft het team van Bijkerk de koppositie geno men. Bijkerk versloeg verrassend de koploper De Bergeend met 3-0. Omdat het bowlingteam Bij kerk meer pins gooide waarbij op de laatste speelavond het teamrecord van 910 pins werd verbeterd, mogen ze nu de kop positie innemen. Uitslag: Zeeuwse Stromen - Big'S 0-3. Braber 1 - Stichting Renesse 0- 3. Braber 2 - Rabo 2-1. Verspeek - Van der Velde 03. Bergeend - Bijkerk 0-3. Euroase - Sport - huis 2-1. Euroase Sporthuis 1-2. Patrick Kluivert opgeroepen Sportvereniging Duiveland haalt 2500 gulden op voor zieke kinderen AMSTERDAM - Peter van Vossen heeft moeten af zeggen voor de EK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, woensdag tegen Malta. De aan valler liep zaterdag met Ajax 2 in het oefenduel met MyPa uit Finland een blessure op. Hij brak het on derste kootje van de linkerpink. De breuk is in het VU-ziekenhuis gezet. Van Vossen is drie tot vijf we ken uitgeschakeld. Bondscoach Guus Hiddink heeft Patrick Kluivert opge roepen voor de selectie van Oranje. De spits van Ajax ver vangt tijdens het EK- kwalificatieduel zijn ploegge noot Peter van Vossen. Klui vert, bij Ajax door het goede presteren van Kanu naar de re servebank verwezen, was door Jan Derks opgeroepen voor Jong Oranje. Na één interland boosheid hou den de voetballers van Ajax weer van Oranje. De liefde is wederzijds, want bondscoach Guus Hiddink heeft nu weer zeven spelers van de landskam pioen opgeroepen voor de EK- kwalificatiewedstrijd tegen Malta, woensdag in Rotter dam. Van de spelers die door de re cente Amsterdamse boycot een kans kregen, is alleen Eric van der Luer van Roda JC overge bleven. De Ajacieden besloten een maand geleden de oefenin terland tegen Portugal te mij den en de Griekse zon op te zoe ken, uit onvrede over de warri ge programmering van de com petitie en de selectie van Klui vert voor het jeugd-WK. Hid dink was daarop gedwongen een alternatieve groep op te trommelen. Van de acht nieuwelingen voor het duel van 22 februari tegen Portugal zijn Hesp, Kreek, De Koek, Mols, Vurens en Rob Witschge weer verdwenen, Ma- kaay deze keer opgeroepen voor Jong Oranje en is alleen Van der Luer goed genoeg be vonden de A-ploeg van de Mal- tezers te bestrijden. De mid denvelder van Roda viel des tijds in na de pauze en fleurde het erbarmelijke duel enigs zins op met gedurfd spel. Hij schoot een directe vrije trap te gen de paal. Roda is tweede in de competitie, op vier punten van Ajax. Het is wel voor het eerst dat echt iets op het spel staat. Het Nederlands elftal heeft in de aanloop naar het Europees kampioenschap van 1996 in En geland vier duels gespeeld. Te gen Luxemburg is twee keer met 5-0 gewonnen, het thuisdu el tegen Tsjechië eindigde in 0- 0, Noorwegen-uit was 1-1. Mal ta staat laatste in groep 5, met één punt uit vier wedstrijden. De amateurs van het eilandje verloren onlangs zelfs van Luxemburg, dat in tien jaar on der bondscoach Philipp nog geen officiële interland had ge wonnen. Jong Oranje speelt op dinsdag 28 maart in Tilburg voor de EK-kwalificatie tegen de leef tijdgenoten van Malta. Het duel geldt tevens voor de aan loop naar de Olympische Spe len. Deselectie van Hiddink is: Ed win van der Sar, Danny Blind, Frank de Boer, Ronald de Boer, Clarence Seedorf, Mare Over- mars en Patrick Kluivert (allen Ajax), Ed de Goey en Peter Bosz (Feyenoord), Arthur Nu- man en Stan Valckx (PSV), Dennis Bergkamp en Wim Jonk (Inter), Aron Winter (La- zio Roma), Bryan Roy (Not tingham Forest), Eric van der Luer (Roda JC). Voor het eerst in zijn nog korte loopbaan als bondscoach riep Hiddink geen debutanten op. In januari liet hij Bryan Roy een keer in Nottingham, om Glenn Helder te proberen als linksbuiten tegen Frankrijk. Ook Mols debuteerde toen. Voor Hiddink is het de derde interland, de nummers een en twee gingen beide verloren met 1-0. Peter van Vossen heeft op nieuw pech. (Foto: Joop van Houdt). OOSTERLAND - De zesvoudige Europese 60 meter indoorkampioen Nelli Cooman mocht zaterdagavond in het dorpshuis Oosterhof in Oosterland een cheque van 2500 gulden in ontvangst nemen. De atlete uit Nieu werkerk beloofde sportvereniging Duiveland de cheque met honderd dollar te verhogen. Het bedrag zal zij maandag (vandaag) overhandigen aan het Sophia kinderziekenhuis in Rotterdam. Nelli Cooman ontvangt de cheque van de jongste pupil Henz Venderbosch. Duiveland-voorzitter Piet Plaizier vertelt hoe het bedrag bij elkaar is verzameld. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9