'Een brandweerman met hart op de juiste plaats' Twee nieuwe hanen en officiële naam voor tennispark Bruinisse stukken Dode man gevonden bij Hellegatsplein Te veel gedronken Reis Nieuwsbode Aangehouden na stelen bord bushalte 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Jan Bal 25 jaar bij korps Bruinisse Onderbrandmeester Jan Bal kreeg vrijdagavond het verzilverde brandweerkruis opgespeld door burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Voor vijfentwintig jaar trouwe dienst bij het vrijwillige brandweerkorps van Bruinisse, kreeg onderbrandmeester Jan-Bal vrijdagavond het zilveren brandweerkruis opgespeld en bijbehorende oorkonde uitgereikt door burgemeester A. Vogelaar. „Eenmaal geïnjecteerd met brandweerbloed, was hij niet meer te stoppen en heeft Jan Bal zich een plaats verworven binnen het hechte team dat de Bruse brand weer uitmaakt", aldus Vogelaar tijdens de voor Bal speciaal belegde, feestelijke bijeenkomst in het gemeen tehuis van het dorp. De brand op een met kerosine geladen Belgische tanker in 1974 bij Zijpe, is een gebeurte nis uit zijn brandweerloop baan die Jan Bal niet snel zal vergeten. En dat geldt ook voor de brand in verzorginghuis In ,Bru-Tén-nistr' Het tennispark werd de afgelo pen maanden uitgebreid van vier tot zes banen. Een uitbrei ding die nodig was omdat de vier banen erg intensief wer den bespeeld en het er vooral in de avonduren, tijdens het tennisseizoen, erg druk was. De vereniging is blij met de twee extra banen, die het park volgens Coppoolse wat omvang betreft tot een enorme luxe fa ciliteit maken. In eerste instantie vroeg de vereniging in beginsel een vijf de baan aan, maar toen bleek dat het met het oog op de toe komst goedkoper was twee ba nen tegelijk te realiseren, ging Bru-Tén daartoe over. Voor de benodigde grond voor woning bouw bestemd zou worden, wist de vereniging het perceel van de gemeente over te ne men. ,,Door de plaats van de twee nieuwe banen hebben we nu 't Opper, enkele jaren later. „Bij beide branden viel een slachtoffer en dat is toch erg in grijpend. Zoiets blijft je altijd bij", zegt Bal. Verder heeft hij het tijdens zijn een clubgebouw dat prachtig centraal is komen te liggen", aldus Coppoolse. Momenteel huizen in het clubgebouw ook de kabouters van de Scouting Bruinisse. Volgens de voorzit ter is er voor de kabouters ech ter zicht op een ander onderko men, waardoor de tennisver eniging straks wellicht kan be schikken over het hele club huis. Beregezellig Volgens burgemeester A. Voge laar die in 't Mepuusje een kor te toespraak hield, hebben de leden van Bru-Tén met de uit breiding nu twee schitterende nieuwe banen onder de voeten. Aan de hand van de Bruse ge schiedschrijving door Stoffel Jumelet, beschreef Vogelaar in het kort de bloeiende historie van de vereniging. Bru-Tén kwam in 1973 van de grond. Er werd begonnen met één baan, korps jaren niet meegemaakt dat er doden te betreuren vie len bij branden in Bruinisse. ,,Maar wel bij verkeersonge lukken, waar we als brand weer ook veel mee te maken al snel kwam er een tweede, en enkele jaren later werden tege lijk een derde en vierde baan aangelegd. Het ledental van de vereniging is in de loop der jaren alleen maar gegroeid. Hoe het komt dat Bru-Tén zo goed in de leden zit, kan voorzitter Coppoolse niet met zekerheid zeggen. ,,Dat het een beregezellige club is, zal er echter zeker mee te maken hebben", stelt hij. Met de opening van de twee ba nen, werd ook het hele ten nispark heropend. Het nieuw gevormde park heeft sinds za terdag voor het eerst een 'echte' naam, en wel Bru-Tén-nist. 'Nist' staat in goed Bruus voor 'nest'. Het was aan voormalig voorzitter van Bru-Tén, Aart de Looff en zijn echtgenote Adrie, actief lid van de vereniging, het naambord te onthullen. De naam is verzonnen door een an der actief lid, Jaap Huizer, die de aanwezigen meteen opriep krijgen. Dat is natuurlijk net zo erg", voegt hij toe. Het takenpakket van de brand weer heeft Bal in de afgelopen vijfentwintig jaar danig zien veranderen of liever, meer om- de kleuren van Bruinisse tot ver over de dorpsgrenzen te verdedigen. Carpentier Na de officiële opening van de twee banen en de onthulling van de naam van het park, na men de jeugdleden van Bru- Tén baan vijf en zes voor het eerst in gebruik met een bal- en vaardigheidstraining. Tegelij kertijd werd op baan één een demonstratiewedstrijd ge speeld tussen meervoudig Zeeuws kampioen, A-speler Serge Carpentier en regerend indoorkampioen B2 en plaatse lijk clubkampioen John Otte. Rond het middaguur was het de beurt aan de eigen leden de nieuwe banen in te spelen met een gezelligheidstoemooi. De dag werd afgesloten met een optreden van de lokale groep Blues Brothers. vattend zien worden. Was er in de beginjaren alleen sprake van uitrukken bij brand, de laatste vijftien jaar is het ge bruikelijk dat de hulp van het korps ook wordt ingeroepen bij bijvoorbeeld calamiteiten op de weg. ,,Ik heb het alle maal zien veranderen. Vroeger was je alleen brandweerman, nu ben je ook hulpverlener. Ook moest je leren omgaan met de redgereedschappen die bij die nieuwe taken kwamen kijken", zegt Bal. De huidige onderbrandmeester kwam vijfentwintig jaar gele den voor het eerst in aanraking met de brandweer via zijn toenmalige werkgever Toon Ju melet. Enthousiast geworden door de verhalen van deze toen malig commandant, deed Bal op 21-jarige leeftijd als aspi rant zijn intrede bij het Bruse korps. In de loop der jaren klom hij op tot onderbrand meester. Volgens de burgemeester moet de Bruse brandweer gemiddeld zo'n twintig keer per jaar aan de slag. ,,De gemeenschap mag zich gelukkig prijzen met het feit dat er mensen zijn als Jan Bal die bij nacht en ontij pa raat zijn", aldus de burgemees ter. Lovende woorden ook voor Bals staat van dienst van de kant van S. Steketee, voorzit ter van de Bruse brandweer vereniging. Hij omschreef Bal als een plichtgetrouw en be scheiden man met het hart op de juiste plaats. ,,Je bent ook de stuwende kracht achter het uitzetten van oefeningen voor de wedstrijden", vertelde Ste ketee, die verder refereerde aan de vele uren timmerwerk die Bal onder meer in de kazer ne verzette en bij het ombou wen van voertuigen. Als dank voor zijn inzet ontving de jubi laris uit handen van de voorzit ter onder meer een koperen brandweerembleem. Steketee benadrukte dat het 'bij de vrijwillige brandweer zijn' steeds meer uren vergt. „Tegenwoordig neemt de brandweer als organisatie meer en meer uren in beslag. Brandweerman worden is niet zo moeilijk, maar het blijven, dat is de kunst. En die verstaat Jan Bal buitengewoon goed", aldus de voorzitter. ZIERIKZEE - Aan de Westha- vendijk in Zierikzee is in de nacht van zaterdag op zondag een 34-jarige inwoner van Zie rikzee aangehouden voor een blaastest. Na een vervolgademtest bleek de man 815 ug/1 te blazen. Zijn rijbewijs werd ingenomen en zijn auto in beslag genomen omdat het voertuig niet was verzekerd. Ook een 44-jarige inwoner van Oostflakkee moest er zaterdag avond aan geloven. Hij werd in Bruinisse aangehouden. Oj) het politiebureau in Zierikzee blies de man 695/ug/l, terwijl 220 ug/1 is toegestaan. Zijn rij bewijs werd dan ook ingevor derd en de man kon het bureau verlaten met een dagvaarding. Oe redactie behoudt zich hel recht voor ingekomen stukken m té korten Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordeli|kheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver. waarvan naam on adres bi| de redactie Namens alle deelnemers aan de Nieuwsbode-reis -van 23 tot en met 25 maart jl., willen wij onze waardering uitspreken, voor de wijze waarop door de directie van de Zierikzeesche Nieuwsbode werd ingegrepen op de laatste dag van onze reis. Daar onze zeer gewaardeerde reisleider de heer v. d. Voorden direct moest worden opgeno men in hét ziekenhuis in Di- nant met hartklachten, stond de heer Van 't Leven voor een zeer moeilijk vraagstuk op die zaterdagmorgen. De oplossing kwam als volgt. Reisburo Van Oeveren stuurde de auto met een chauffeur voor de bus, met een zeer bezorgde mevr. v. d. Voorden naar Di- nant, hulde aan bovengenoemd reisbureau voor het zo snelle ingrijpen. Om 1 uur reden wij huis waarts, met medeleven en de gedachte aan onze Rinus en zijn vrouw, die wij moesten achterlaten in Dinant. Het was na de twee zo prachti ge zonnige dagen, een teleur stelling, maar zeer te waarde ren was de sfeer van medele ven, van de passagiers met de familie v. d. Voorden. Namens de deelnemers, J. M. Padmos, Zierikzee ZIERIKZEE Kledingactie De kledingactie voor Mensen in Nood die op 15 maart in Zie rikzee is gehouden, heeft 800 kilo kleding opgebracht. De vrijwilligers zijn van plan om ook volgend jaar, in dezelfde periode, een kledinginzame- ling te organiseren voor Men sen in Nood. Om de actie ook dan weer tot een succes te ma ken, vraagt Mensen in Nood om vanaf nu opnieuw de kle ding te bewaren en op te sparen voor de volgende actie. Borstvoeding Op dinsdag 28 maart houdt La Leche Legue een avond over borstvoeding. Het onderwerp zal zijn Problemen bij het ge ven van borstvoeding. Op de bijeenkomst komen onderwer pen aan bod als pijnlijke te pels, geen melk meer hebben en goed aanleggen. Moeders met eventueel hun baby, zwan- geren en andere belangstellen den zijn welkom bij Isabella Wielaart, Noorddijk 16 in Brui nisse. De avond begint om 20.00 uur. Bazar/rommelmarkt De openbare basisschool 't Kofschip houdt donderdag 30 maart een bazar/rommelmarkt in het schoolgebouw aan de Scheldestraat tussen 17.00 en 20.00 uur. Op de rommelmarkt worden onder meer oliebollen, plantjes, T-shirts en sieraden verkocht, er is een Rad van avontuur en kinderen houden samen met hun ouders een playbackshow. Kinderen kun nen deelnemen aan verschil lende spelletjes, waaronder: blikgooien, touwtje trek, jungle-ball en computerspel. Er staat ook een grabbelton en er wordt een verloting gehou den. Voor de inwehdige mens wordt er in de school een café ingericht. De opbrengst van de bazar/rommelmarkt is be stemd voor een demontabel po dium, waarop de leerlingen hun artistieke talenten kunnen demonstreren. Bazar In de Zierikzeese openbare ba sisschool Binnen de Veste wordt vrijdag 31 maart een ba zar gehouden. Het evenement omvat zo'n twintig activitei ten, waaronder een rommel markt, een Rad van Avontuur, een verloting, een prikplank en een aantal spelletjes. Zo zijn prijzen te winnen via deelna me aan touwtje trekken, grab belton, sjoelen, bus gooien, pijltjes gooien, kegelbaan en bibberspel. Bezoekers kunnen hun silhouet laten knippen, kinderen kunnen zich laten schminken en de code van een kluis raden. Ook wordt een houseparty gehouden. De ba zar wordt gehouden in het schoolgebouw aan de Raam straat en is van 16.00 tot 20.30 uur. Cursus poppen maken De cursus antroposofische pop pen maken in Klubhuis De Lichtboei in Zierikzee heeft een nieuwe opzet gekregen. De cursus heeft als thema Moeder Aardbei meegekregen en wordt gegeven door A. Lameyn op woensdagavond van 19.30-21.30 uur. Bij voldoende deelname gaat de cursus in april van start. De cursus wordt gegeven in het Multifunctioneel Cen trum aan de Huijbertstaat. Voor meer informatie en/of op gave kan men bellen: 01110- 12075. Gespreksgroep De Gespreksgroep Ouders van Druggebruikers komt dinsdag 4 april bij elkaar en wel in het Multifunctioneel Centrum aan de Huijbertstaat in Zierikzee. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Kinderkledingbeurs In het schoolgebouw van obs 't Kofschip wordt zaterdag 1 april een voorjaarskinderkle- dingbeurs gehouden. Het eve nement is van 10.00 tot 11.30 uur. Voorafgaand aan de beurs kan vrijdag 31 maart kleding worden ingeleverd om ter ver koop aan te bieden tijdens het evenement. Belangstellenden kunnen die dag van 19.30 tot 21.30 uur in 't Kofschip terecht met maximaal 25 kledingstuk ken in maat 86 tot 188 en vijf tien stuks babykleding. Ook sport-, regen-, nacht- en badkle ding, sportschoenen, rollerska tes en laarzen, slaapzakken, draagzakken en zachte baby schoentjes kunnen worden aangeboden. Nadere informa tie is verkrijgbaar via tele foonnummer 01110-14143. Collecte Leger des Heils De Nationale Collecte van het Leger des Heils die werd ge houden van 20 februari tot en met 3 maart, heeft een totaal bedrag van 17.392,25 gulden opgebracht. Reumacollecte De actie voor het Nationaal Reumafonds in het kader van de landelijke inzameling in de week van 13 tot en met 18 maart heeft in Zierikzee 5154,25 gulden opgebracht. In Westenschouwen en Burgh- Haamstede ging het om 2531,90 gulden. In Kerkwerve werd 331,35 gulden opgehaald. Het geld wordt onder meer besteed aan wetenschappelijk onder zoek, individuele hulp aan reu mapatiënten, aangepaste va kanties, subsidie aan reumapa tiëntenorganisaties en vereni gingen. Mini-instuif CJV In het CJV-gebouw De Drie hoek aan het Kerkhof Noord zijde wordt woensdagmiddag 29 maart een mini-instuif ge houden voor kinderen van 5 tot en met 7 jaar. Van 14.00 tot 16.00 uur worden er spelletjes gedaan, kunnen de kinderen knutselen en andere gezellige dingen doen. Rommelmarkt Op initiatief van de vrouwen- serviceclub Lady Circle wordt zaterdag 15 april onder de Beu- ze in Zierikzee een rommel markt gehouden. Het evene ment begint om 9.00 uur. De op brengst is voor Slachtofferhulp Schouwen-Duiveland. BROUWERSHAVEN Big Band Jazz-avond In het Tbnnenmagazijn in Brouwershaven wordt zaterdag 15 april een Big Band Jazz avond gehouden. Het gaat om een initiatief van de nieuwe Zeeuwse band Project One waaraan 21 Zeeuwse musici meewerken onder leiding van dirigent J. Flipse. Het orkest speelt zowel composities uit de jaren veertig als arrangemen ten voor diverse secties. De mu zikale avond begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - In de nacht van zaterdag op zondag zijn in Zie rikzee twee 17-jarige inwoners van de stad aangehouden. Ze hadden een bord van de bus halte ontvreemd en liepen daarmee over straat. Via een Halt-procedure handelt de po litie deze zaak verder af. Slachtoffer van misdrijf OUDE-TONGE - Langs de provinciale weg N59 tus sen het Hellegatsplein en Oude-Tonge is zaterdag middag het stoffelijk overschot gevonden van een nog onbekende man. De man is door een misdrijf om het leven gekomen. Het lichaam van de man was gedeeltelijk verbrand. Sectie heeft uitgewezen dat hij door verstikking om het leven is ge komen. Dat heeft een woord voerster van de regiopolitie Rotterdam-Rijnmond zondag avond meegedeeld. Een voorbijganger vond het stoffelijk overschot zaterdag middag omstreeks half een op het talud van de N59, ongeveer achthonderd meter voorbij de Haringvlietbrug. Daarop zette de politie de provinciale weg en de parallelle rijbaan in bei de richtingen voor al het ver keer af. De stremming duurde tot ongeveer half drie. Volgens de woordvoerster is over de achtergrond van het misdrijf nog niets te zeggen. Ook de identiteit van het slachtoffer en zijn leeftijd zijn nog onbekend, aldus de woord voerster. BRUINISSE - Met de officiële ingebruikname zaterdag van de twee nieuwe banen op het tennispark van Bru-Tén aan het Stenenpad in Bruinisse heeft deze vereniging over ruimtegebrek voorlopig niet te klagen. Uitgaande van tachtig leden per baan, zit het nu 250 leden tellende Bru-Tén er met zes banen vrij ruim bij, vindt voorzitter Peter Coppoolse. „We kunnen weer groeien", aldus de nieuwbakken voorzitter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6