'Allemaal verschillend en toch allemaal gelijk' 1? ïo9esai Scouts speuren naar 'De Vos' in Zierikzee Politie houdt daders van overvallen aan Vier doden bij ongeval ter hoogte van Kortgene Doden bij ongeval tussen Stellendam en Melissant Ongeval A&P start^dejveek met Doorgereden na aanrijding Serooskerke 4 MAANDAG 27 MAART 1995 NR 25746 3 KORTGENE - Bij een verkeersongeval op de Rijks weg N256 Zierikzee-Goes, zijn zaterdagmiddag ter hoogte van Kortgene vier mensen om het leven geko men. Het ging om een frontale aan- rijding tussen een personenau to en een bestelbusje. Het voer tuig van de slachtoffers, het echtpaar Van Zutphen-Bruin uit Alkmaar (50 én 47 jaar oud), en het echtpaar Houten- bos-Kauffman uit het Noord hollandse Bergen, (57 en 52 jaar oud), kwam bij een inhaal manoeuvre op de linkerweg helft terecht en botste frontaal op de tegemoetkomende bestelbus. Deze werd bestuurd door een 23-jarige man uit Rid derkerk. De slachtoffers waren op slag dood. De drie inzittenden van het bestelbusje zijn overge bracht naar het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes. Na behan deling konden zij naar huis. De weg Zierikzee-Goes is tus sen de afslag Kortgene en de kruising Wilhelminadorp tot 17.00 uur afgesloten geweest. De polite vraagt getuigen van het ongeval zich te melden bij de politie in Goes, telefoon nummer 01100-45000. STELLENDAM - Op de provinciale weg tussen Stel lendam en Melissant zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee jonge mensen dodelijk verongelukt. Zij zaten in een personenauto die werd bestuurd door een 21- jarige man uit Sommelsdijk. De man raakte door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt en botste tegen een boom die rechts, van de weg stond. De bestuurder en een 19- jarige man uit Sommelsdijk die naast hem zat, waren op slag dood. Een 17-jarige in woonster van Oosterland en' een 19-jarige inwoonster van Melissant zaten achterin de auto. Beiden raakten ernstig gewond en werden overge bracht naar het ziekenhuis in Dirksland. Een 20-jarige man uit Dirks land die ook achterin de auto zat, raakte eveneens ernstig ge wond en is in kritieke toestand overgebracht naar het Zuider ziekenhuis in Rotterdam. Naar de oorzaak van het onge val wordt een onderzoek inge steld. VLISSINGEN - De politie van Walcheren heeft afge lopen week alle recent gepleegde gewapende over vallen en tasjesroven opgelost in Middelburg, Vlis- singen en Oost-Souburg. Donderdagavond hield de poli tie in Vlissingen twee jonge mannen aan van 19 en 22 jaar. Beide Vlissingers werden er van verdacht kort tevoren be trokken te zijn geweest bij een gewapende overval op een vi deotheek aan de Paauwenburg- weg in Vlissingen. De 22-jarige Vlissinger beken de deze overval te hebben ge pleegd alsook de overvallen op 17 februari en 3 maart op de HEESCH - Een 42-jarige man uit het Brabantse Lith is in de nacht van zaterdag op zondag bij een verkeersongeval in Heesch om het leven gekomen. - Zijn echtgenote raakte bij het ongeluk licht gewond. Rabobank aan de Oosterschel- destraat in Middelburg, de overval op 22 februari op het postagentschap aan de Alexan der Goghelweg in Vlissingen en de overval op 15 maart op het postagentschap aan de J. W. Thibautstraat in Middelburg. De 19-jarige Vlissinger beken de bij deze overvallen betrok ken te zijn geweest. Hij beken de zelf de overval op 8 maart op het postagentschap aan de Alexander Goghelweg te heb ben gepleegd. De 22-jarige heeft verder nog enkele tasjesroven in Oost- Souburg bekend. De benadeel den zijn hiervan in kennis ge steld. Van de buit is niets meer over. Deze is met name op gegaan aan uitgaan en soft drugs. Bei de verdachten zijn op last van de officier van jusitie door de rechtercommissaris in bewa ring gesteld. Muziek en spel tijdens anti-racisme actie Zierikzee Een aantal bezoekers kon zaterdag de verleiding niet weerstaan en leefde zich al dansend uit op de muziek. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „'Anders', kan ook leuk zijn, en dat is wat we hier willen laten zien", aldus C. de Bruin, vrij willigster van de Vereniging Vluchtelingenwerk Burgh-Haamstede. In het kader van de actieweek rond de Internationale Dag tegen Racisme, organiseerde Vluchtelingenwerk Burgh-Haamstede zaterdag onder de Beuze in Zierikzee een eigen anti-racisme manifestatie, waarbij asielzoekers centraal stonden. Volgens De Bruin, coördinatri ce van de middag, is het nog steeds zo dat asielzoekers een geïsoleerde groep mensen bin nen de Nederlandse samenle ving vormen. Een zeer kwets bare groep tevens, die niet zel den met uitingen van racisme te maken heeft, ook op Schou- wen-Duiveland. Het leek Vluchtelingenwerk Burgh-Haamstede, een afde ling van de landelijke Vereni ging Vluchtelingenwerk Ne derland (VVN), daarom een goed idee dit jaar een steentje bij .te dragen aan de nationale actieweek die rond 21 maart, de Internationale Dag tegen Racisme, plaats vindt. Het was de eerste keer dat op Schou- wen-Duiveland een manifesta tie in het kader van deze actie week plaatsvond, en'wel onder het motto 'Allemaal gelijk, al lemaal verschillend'. ,,We willen laten zien dat deze mensen, asielzoekers, ook din gen in hun mars hebben, en ze niet bij voorbaat al als 'kans arm' gezien moeten worden. Asielzoekers zijn boven alles mensen, al zijn hun mogelijk heden soms ruw afgekapt om dat ze hebben moeten vluch ten", stelt de coördinatrice. Volgens haar hebben asielzoe kers op Schouwen-Duiveland net zo goed te maken met ra cistische uitingen als elders in den lande. ,,Nu is deze mani festatie niet bedoeld om met de vinger te wijzen, hoewel het wel waar is dat het gebeurt. Door de asielzoekers hier nu in een positief daglicht te stellen, hopen we iets tegen dit racisme te doen", zegt De Bruin. Op de pilaren van de Beuze had Vluchtelingenwerk muurkran ten geplakt waarin aan de hand van recente kranteknip sels over vormen van racisme in en buiten deze regio, een overzicht van'de situatie werd gegeven. Belangstelling om mee te doen aan de actie in Zierikzee, was er vanuit het Asielzoekers Cen trum (AZC) in Burgh-Haamste de genoeg. „Iedereen die iets kan, wilde graag meedoen", vervolgt De Bruin. Een specia le oproep van Vluchtelingen werk leverde uiteindelijk ver schillende muzikale bijdragen aan de manifestatie op, terwijl ook elders uit Zeeland een aan tal buitenlandse acts onder de Beuze werden gebracht. Op een speciaal aangevoerd klein po dium zong een Bosnisch meisje samen met Nederlandse vrien dinnetjes enkele liedjes over het leven in Bosnië en de liefde, vertoonde een Iraanse goche- laar zijn kunsten en gaf een Afrikaanse trommelband acte de presence. Volgens voorzitter van het be stuur van Vluchtelingenwerk Burgh-Haamstede, W. Hack, kwam de middag in eerste in stantie enigszins traag op gang wat de belangstelling betreft. „Er was eigenlijk nog te wei nig winkelend publiek, maar naarmate de middag vorderde kwamen er toch behoorlijk wat mensen kijken. De voorbijgan gers waren toch wel nieuwsgie rig. Het ging tenslotte om een ludiek programma. Een goede vorm trouwens om mensen bij de problemen te betrekken. Je kon merken dat sommigen echt even werden geraakt door wat ze zagen", aldus Hack. Hoewel er weinig tijd was voor diepe gesprekken, werden er, zegt Hack, de nodige vragen gesteld aan zowel dé vrijwilli gers als de vluchtelingen die een steentje bijdroegen aan de manifestatie. Bijzonder te spreken is de voorzitter verder over de samenwerking met Amnesty International en de Wereldwinkel: „Je staat ten slotte toch allemaal voor het zelfde." De Wereldwinkel verzorgde gratis koffie en internationale lekkernijen. Voor voorlichting konden belangstellenden te recht bij de stands van Am nesty, de Wereldwinkel en Vluchtelingenwerk zelf. Kiekieres Verder was er medewerking van Theatersport-gezelschap Kiekieres, die samen met een aantal .bewoners van het AZC in Burgh-Haamstede theatraal aan het werk Vloog, en ver scheen ook het Delta Combo. Rapmuziek kwam er van Frea- zy J. en Lord T. van de groep For Real. De Internationale Dag tegen het Racisme werd begin zesti ger jaren uitgeroepen door de Verenigde Naties. Dit naar aanleiding van het bloedbad op 21 maart 1960 dat door de Zuidafrikaanse politie werd aangericht onder zwarte beto gers die in Sharpville demon streerden tegen de zogenaamde pasjeswet. Sinds maart 1992 wordt een actieweek rond deze dag' tegen racisme georgani seerd. Omgeven door pers en veiligheidsmensen, reikte 'Boutros Ghali', zaterdag de prijzen uit voor de vossenjacht. (Foto: Joop van Houdt). A&P start elke week met drastisch laag geprijsde aanbiedingen. Alleen geldig op maandag, dinsdag en woensdag Ze heten Prijs-Primeurs en volgens ons moet u er snel bij zijn. KOTELETTO'S 8 stuks van 12*4^ iJ, PLAY GEZEEFDE TOMATEN pak 500 gram vaa-9$ HEINZ TOMATEN KETCHUP J fles 855 gram gftflNjig van 425- rpMATO 1 "'ETCHUP, A vatJ-9Sf ^635 WITTE BOLLEN 6 stuks van STEUN SARAJEVO MET A&P (zie informatie in de windel) wk 13 A&P Services B.V tel. 02154-83333. ELKE DAG GOED NIEUWS Aanbiedingen geldig van ma 27 maart t/m wo. 29 maart 1995. Advertentie de scouts de felbegeerde hand tekening van de vos. De groep die het snelst de opdracht wist te volbrengen, ontving de hoofdprijs uit handen van een plaatselijke Boutros Ghali, in het echte leven secretaris generaal van de Verenigde Na ties. Ook in Bruinisse en Wester- schouwen hielden de Scouts een vossenjacht. In laatstge noemde gemeente was het eerst nog onzeker of het spel wel van de grond zou komen. Scouting Westerschouwen kampt name lijk wel met een tekort aan lei ders. Uiteindelijk is het zater dag gelukt een kleine vossen jacht op poten te zetten, waar bij de rollen uit praktisch oog punt echter wel waren omge draaid: scouts speelden de vos, en oudere kennissen et cetera waren speurders. Volgens Hans Karei Krijger van Scouting Westerschouwen heeft deze groep voor Koninginnedag na melijk een 'leidingwerf-actie' op touw gezet. De vossenjacht werd georgani seerd in het kader van de Na tionale Scoutingdag waarvan het thema de komende Wereld jamboree was. Een vierjaar lijks terugkerend evenement waaraan scouts uit de hele we reld deelnemen. Dit jaar wordt de Wereldjamboree gehouden in Nederland, in Dronten om precies te zijn. Er zullen naar verwachting zo'n 30.000 scouts aan meedoen. Zoals ook elders in Nederland het geval was, waren de vossen zaterdag in Zierikzee gehuld in kleding van verschillende lan den. De deelnemers, twaalf groepjes van vijf scouts tussen de vijf en veertien jaar, moes ten bijvoorbeeld op zoek naar een heuse Noorman die com pleet met helm en bijl door de stad liep, en verder onder meer naar een Engelsman, een Fransman en een Equadori- aan. Na het afgeven van de bij het land van de vos behorende vlag én de juiste begroeting kregen Actie voor meer leiding ZIERIKZEE - Hoewel de Scouting Zierikzee niet direct om meer leidinggevende medewerkers zit te sprin gen, is het nooit weg als de vossenjacht van afgelopen zaterdag toch wat extra mensen oplevert. Want daar draaide het bij het spel namelijk om: de nietsvermoedende vossen enthousiast maken voor de Scouting en als het even kan, straks ook voor een leidinggevende functie. Of de opzet zal lukken, moet blijken tijdens een bijeen komst op 9 april, waarvoor de groep van tien vossen is uitge nodigd die bestond uit, zoals groepsvoorzitter van Scouting Zierikzee, Arjo Berrevoets het uitdrukt, 'van de straat' ge plukte mensen. De vossen had den vooraf geen idee van de achterliggende gedachte van de vraag of ze niet eens een keer vos wilden spelen. Pas na af loop van het spel kregen ze dit te horen. Berrevoets zegt dat de Scou ting landelijk gezien zo'n 5500 leidinggevenden te kort komt. „En dat is heel veel. Wat Zie rikzee betreft, valt het wel mee gelukkig, maar het zou toch handig zijn als we er door deze vossenjacht wat mensen bij- krijgen", meent hij. Verwachting t/m vrijdag 31 mrt. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. -1 graad Mid.temp. 7 graden Windkracht noord 4 Donderdarg Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht zuidwest 4 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 28 mrt. Zon op 07.25, onder 20.04 Maan op 06.02, onder 17.27 Nieuwe Maan: 31 mrt. (04.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Koude lucht stroomt nu over onze omgeving en vannacht vriest het licht in het binnenland. Er komen ook enkele buien met hagel en sneeuw voor, zodat het plaatse lijk glad wordt. Morgen overdag is het wisselend bewolkt en in de loop van de dag neemt de kans op win terse buien, soms met onweer,.flink toe. In het zuiden van het land raakt het dan helemaal bewolkt en valt mogelijk enige tijd sneeuw. De mid- dagtemperatuur wordt hooguit 6 graden en de noordwestenwind trekt in de loop van de dag aan; bo ven land tot matig, rond 4, aan de kust en op het IJsselmeer tot krach tig of hard, 6 of 7. Een depressie bo ven Scandinavië is verantwoordelijk voor de aanvoer van de koude en onstabiele lucht waarin buien ont staan. Bovendien trekt morgen een frontale storing juist ten zuidwesten van ons land naar midden-Europa. Dat gaat gepaard met flink wat neer slag en aan de noordkant van de storing, in de koude lucht, is kans op sneeuw. SEROOSKERKE - Op de Stoofweg in Serooskerke heeft gisteren, zondag, een aanrij ding plaatsgevonden waarbij een van de betrokkenen is doorgereden. Een 32-jarige inwoonster van Oosterland reed met haar per sonenauto over de Stoofweg in de richting Serooskerke. Bij de splitsing met de Dammenweg werd ze met hoge snelheid in gehaald door een'personenau to. Hierbij schampte deze met de rechterzijkant de linkerkant van haar auto, en reed met ho ge snelheid door. De doorgere den auto is lichtblauw van kleur en meoet schade aan de rechterzijkant hebben. Na de aanrijding is deze auto het dorp Serooskerke ingevlucht. ZIERIKZEESCHEBl NIEUWSBODE» Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2o/0 B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3