'Ministerie doet nauwelijks iets aan oplossingen voor mosselsector' g 4 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAN Twee auto's rijden op mosselkotter Voetbalelftal Renesse verkeert in een crisis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 0 1 dé krant van schouwen -duiveland! Poging tot inbraak Auto bekrast Tuinfrees gestolen 3 ANTI RACISME ACTIE 7 VOETBAL 9 DUIVELANDSE JEUGD Winters HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele winterse buien. Later meer bewol- king en kans op sneeuw. Min. temp. van 3 tot min 2 graden. Middag temp. ±6 graden. In de nacht en ochtend weinig wind, la ter matige noordwestenwind. binnenhuisadvies ■marijke berrevoets ontwerpen en adviezen realisatie complete inrichtingen en kleinschalige bouw nieuwe haven 139 4301 dl zierikzee telefoon 01110 17299 telefax 01110 14123 [^SEBIBLIQTfr ERIKZEESCHE IEUWSBODE MAANDAG 27 MAART 1995 151e JAARGANG NR 25746 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1869 Nelli Cooman ontvangt cheque ZIERIKZEE - Het eerste elftal van voetbalvereni ging Renesse verkeert in een crisis. Trainer Ed van Lent heeft nog steeds geen oplossing gevonden om het tij te keren. De oefenmeester verlaat aan het ein de van het sevroen de vereniging, maar of dat een oplossing is zal de tijd leren. Renesse verkeert binnen één seizoen acteren in de zondag eerste klas afdeling in de de gradatiezone. Afgelopen zon dagmiddag werden ze door Zie rikzee 3 uit de beker gewipt via strafschoppen. Nota bene door een elftal waar de gemiddelde leeftijd 44 jaar is. Moet Renes se boeten voor de vele gele en rode kaarten die een aantal spelers afgelopen jaren verza melde? Zou het niet beter zijn om dat soort spelers te verwijderen uit een team en juist de trainer een volmacht geven om een elftal te vormen met jongens die niet zo licht ontvlambaar zijn? Gis teren, zondagmiddag, konden de toeschouwers weer even zo'n incident zien op het voetbal veld van sportpark Den Hogen Blok. Renesse-speler Jurgen Frank had een lichte aanvaring met de geroutineerde Zierik- zee-speler Martin Quist. Dit liep met een sisser af, maar Renesse-speler Peter Bouterse wilde wel verhaal halen bij Quist. Een ferme bodj'-check op Quist was het gevolg. Quist reageerde niet waardoor de vlam niet in de pan sloeg. Het bestuur en de trainer van Re nesse riepen aan de zijkant de spelers tot de orde. Renesse gaat nog een spannen de slotfase van de competitie tegemoet. Hopelijk kan Ed van Lent nog een oplossing zoeken om degradatie te voorkomen. Renesse heeft nog steeds toe komst. Veel jeugdspelers, vier seniorenelftallen en een unieke bus om de leden naar de uit wedstrijden te vervoeren. Sportvereniging Duiveland had afgelopen zaterdagavond een hoogtepunt. In het kader van het vijftigjarig bestaan had de vereniging een bonte avond in het dorpshuis Ooster hof in Oosterland. Het dorps huis was te klein voor de vele belangstellenden. Nelli Coo man mocht onder groot ap plaus een cheque van 2500 hon derd gulden in ontvangst ne men voor het Sophia kinderzie kenhuis in Rotterdam. Sport op pagina 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. i JA, ik wil een kwartaalabonnement 51,00 l kwartaalabonnement met autom. afschr. f 48,50 i j jaarabonnement 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. 182,50 I en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. j naam Dhr./mevr adres j postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee Voorzitter Algemeen Vissersbelang W. Okkerse: ZIERIKZEE - In de nacht van donderdag op vrijdag is gepro beerd in te breken in een wo ning aan de Mauritslaan in Zierikzee. De daders werden echter over lopen door de bewoners en vluchtten weg. De daders wa ren niet verder gekomen dan het openbreken van een raam pje. Een 53-jarige inwoner van Zie rikzee deed aangifte van de po ging tot inbraak. ZIERIKZEE - Aan het Slab- berswerf in Zierikzee is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto vernield. De auto werd vernield door middel van bekrassing. De ei genaar, een 45-jarige inwoner van Zierikzee, deed aangifte van dit feit. Ook in Bruinisse werd een auto beschadigd door vernie ling. De auto die stond aan de Casembrootstraat in Bruinisse moet tussen 19 en 20 maart te grazen zijn genomen. De wagen is door onbekenden bekrast en ingedeukt. DREISCHOR - Een 55-jarige inwoner van Dreischor deed afgelopen weekend aangifte van diefstal van zijn tuinfrees. De tuinfrees van het merk Tbr- ro, moet tussen november 1994 •en heden zijn gestolen vanuit zijn schuur die ligt aan de Nieuwe Schoolstraat. De frees heeft een waarde van 2500 gul den. Zeevaarders gaan om de wereld heen en niet er in. Marryat In De Beuze in Zierikzee zochten asielzoekers contact met de bevolking via een muzikale anti-racisme actie. STRAOFEEST De belangstelling voor het Straofeest in Noordwelle was groot. De sv Ouwerkerk is bijna kampioen Derde klas zon dagafdeling. Nelli Cooman ontving een cheque van 2500 gulden van jeugd Duiveland voor Sophia ziekenhuis. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's achterliggende jaren waarin volgens hem constant werd verkondigd dat iedereen zich gedeisd moest houden tot de lang verwachte finale doorlich tingsronde. „Niemand op het ministerie durfde kennelijk de kat de bel aan te binden. Man netjes kwamen en mannetjes gingen. De eindronde werd als maar vooruit geschoven on danks het aandringen vanuit de sector. Dat de ADMOS bij de totstandkoming van de eind ronde grotendeels buiten spel is gezet en dat de regels uit het verleden door de huidige 'man netjes' op een totaal andere wijze zijn geïnterpreteerd heeft mede tot gevolg dat het klimaat binnen ons bedrijf er niet beter op is geworden. De collegialiteit is tanende en de ieder voor zich houding steekt in sterkere mate de kop op. Zij die de Sinterklaas kregen toe gespeeld zitten hoog te paard met een blik van 'verschil moet er zijn' en zij die de Zwarte Piet kregen, dragen de zak. Een bij na onverteerbare zaak! Ik schaam me om het te zeggen maar ik zie geen oplossing zo lang de overheid vasthoudt aan de ingeslagen weg, geen oog heeft voor het onrecht wat deze teweeg brengt en geen oor heeft voor de in vele gevallen ge rechtvaardigde krtiek", aldus Okkerse. Aan het slot van de pessi mistisch getinte jaarrede ging Okkerse in op de risico's die de individuele ondernemers bo ven het hoofd hangen na de laatste kans om nieuwe perce len te kiezen. Mét name de nog aan te leggen 470 hectare op de westelijke Waddenzee, die de garnalensector binnenkort voor een bedrag van 4,3 mil joen gulden afstaat, brengen behoorlijke risico's met zich mee. Eenmaal een perceel ge kozen betekent immers voor al tijd gekozen. Na het maken van een definitieve keuze res teert er voor de betreffende kwekers niets anders dan de produktiemogelijkheden af te wachten. Kansspelen Omdat het niet denkbeeldig is vervolg pagina 2 Mosselvissers zijn het beu Een bezoekje aan een uitzendbureau aan de Nieuwe Haven in Zierikzee kwam een 47-jarige man uit Numansdorp vrijdagmiddag duur te staan. Nadat hij zijn auto aan de kade had geparkeerd en op slot had gedraaid reed het voertuig, een Ford Scorpio, voor zijn ogen de kade af. De auto belandde met de voorkant in het ruim van een mosselkotter, de Christina (ZZ 4) van de gebroeders Schot. Volgens de eigenaar stond de auto op de handrem. Daarnaast verklaarde hij er geen idee van te hebben gehad dat de kade zo sterk afliep. Er moest een kraanwagen aan te pas komen om de zwaar beschadigde auto weer met vier wielen op de kant te krijgen. De aanwezige mosselvissers zagen het met lede ogen aan. Zij gaven te kennen het nu toch wel tijd te vinden dat er een hekwerk wordt geplaatst over de volledige lengte van de kade. ,,We hebben het al duizend keren aangekaart bij de gemeente, maar volgens mij moe ten er eerst doden vallen. Nu was er niemand in de boot aan het werk, maar je zal er maar onder komen", verwoordde één ban hen de gevoelens. Daarnaast wees hij op het gevaar voor kinderen die achter gelaten worden in de auto. .Wanneer deze de handrem per ongeluk van de auto af doen is het leed niet te overzien." De onvrede bij de mosselvissers was des te sterker omdat 's ochtends ook al een auto, van een 36-jarige vrouw uit Zierikzee, tegen een mosselschip, de Eenhoorn (ZZ 7) tot stilstand was gekomen. De auto een Fiat Panda, raakte hierbij licht beschadigd. De vrouw was wel op de hoogte van het naar het water aflopen van de kade. Eerder heeft zij haar auto op een zeilboot zien belanden. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - „Door aan de ene kant een deel van de mosselkwekers Sinterklaas toe te spelen en aan de andere kant een deel de Zwarte Piet toe te spelen hek je als overheid de ingrediënten gecreëerd voor revolu tie. Het komt bij mij superschijnheilig over om, als alles is geregeld, de mosselsector een gelegenheid te bie den een formule aan te dragen, om daarmee degenen die na de finale ronde geen bestaansrecht meer menen te hebben voor de ondergang te behoeden." Voorzitter W. Okkerse wond er vrijdagavond tijdens de jaar vergadering van vissersvereni ging Algemeen Vissersbelang in Bruinisse geen doekjes om. De Directie Visserijen maakt het beleid en laat de verschil lende adviescommissies links liggen. Voor een bontbepluimd gezelschap vissers, bestuur ders, beleidsmakers, onderzoe kers, visserijkundig ambtena ren en één advocaat kraakte Okkerse in zijn jaarrede het overheidsbeleid inzake de af wikkeling van de zogenaamde finale doorlichting, de laatste compensatieronde waarin de kwekers de Delta- en natuurlij ke schade op de percelen ver goed krijgen. De gang van za ken overziende kon Okkerse zich niet aan de indruk ont trekken dat op het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij nauwelijks iets wordt gedaan om voor alle be drijven tot een acceptabele oplossing te komen. Een bijstelling van de formule waarop hij sinds de vorige jaarvergadering had gehoopt, bleef tot zijn grote teleurstel ling uit. ,,Alle argumenten zijn genoemd en aangevoerd om de Directie Visserijen te bewegen de eindronde voor alle kwekers wat rechtvaardiger te doen ver lopen. Helaas vonden wij geen gewillig oor. Koste wat kost, ook al kost het bedrijven, moet het plan volgens de voorgestel de planning doorgang vinden. De honden blaffen, maar de karavaan trekt verder", som berde Okkerse. Okkerse gaf de aanwezige ambtenaren van het ministerie van LNV te ver staan dat de bedrijven die ja renlang door de overheid op sleeptouw zijn gehouden nu niet naar de 'eeuwige jachtvel den' mogen worden gestuurd. In dit licht memoreerde hij dat er bedrijven zijn die na de eindronde best voldoende bestaansrecht hebben maar die toch een flinke veer zullen moeten laten omdat hen de (aantoonbare) schade door de neus wordt geboord. Diep teleurgesteld in de hou ding van de overheid keek de Bruse voorzitter terug naar de Algemeen Vissersbelang-voorman W. Okkerse: .Directie visserijen trekt zich niets aan van adviescommissies". Archieffoto

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1