'Ze willen de zaak blijkbaar toch naar de knoppen brengen' Atletiekvereniging wil aantal nieuwe voorzieningen bij baan streeknieuws Vanity vanaf vandaag weer open SNV stopt steuning aan Zierikzeese werkgroep Verlichting, kleedkamers en overkappingen VRIJDAG 24 MAART 1995 NR 25745 Het liefst zou Tom van Rees de discotheek over willen nemen. Hij heeft echter tot dusver nog niets gehoord over het bod dat hij heeft gedaan. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Na ruim vier weken noodgedwongen sluiting is Tom van Rees, exploitant van de Zierikzeese dancing Vanity, gemotiveerder dan ooit. Vanavond, vrijdag, gaat de dancing weer open. De solt drugs, oor zaak van de gedwongen sluiting, beschouwt Van Rees als een gepasseerd station. In de achterliggende we ken heeft hij zijn tijd besteed om de dancing een opknapbeurt te geven. „De hele kwestie is voor mij een stimulans om de zaak nog beter te laten draaien. De tijd zal het leren of dat lukt." ZIERIKZEE - De Stichting Nederlandse Vrijwilli gers (SNV) heeft de ondersteuning aan de Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Zierikzee (WOZ) op gezegd. De SNV kan zich niet verenigen met de wijze van totstandkoming van een nieuw comité in Maore (Tanzania), waarmee de WOZ nauwe banden onder houdt. Op last van burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs moest de dancing op 20 februari voor drie maanden dicht in verband met softdrugsgebruik. Na tus senkomst van de president van de Middelburgse rechtbank, mr. H. van Breda, resteerde één maand sluiting. Van Rees heeft deze weken gebruikt om de in richting van zijn zaak van een opknapbeurt te voorzien. De muren en plafond werden van een nieuwe verflaag voorzien, er werd een klein podium ge bouwd en de lichtinstallatie werd aangepast. Het nieuwe clubgebouw van de atletiekvereniging wordt 16 september, de dag dat de ver eniging precies 40 jaar bestaat, officieel geopend. Voor het ech ter zover is hoopt Delta- Sport twee kleedkamers met douches en toiletten in het gebouw te realiseren. Momenteel maakt de vereni ging gebruik van de kleedka merfaciliteiten achter het kan tinegebouw van het sportpark. ,,Dat ligt uit de buurt van de atletiekbaan. Als we kleedka mers krijgen in het nieuwe clubhuis bij de baan, hebben we daar voor het dagelijks ge bruik veel aan", aldus Wim Schot, voorzitter van atletiek vereniging Delta Sport. De kosten voor de faciliteiten komen op zo'n vijftigduizend gulden. Volgens Schot laat de vereniging het geheel aan de De openingstijden zijn tegen woordig weer die van een dis co, evenals de muziekkeuze. De deuren blijven overdag geslo ten en gaan alleen op donderdag-, vrijdag- en zater dagavond open. Daarnaast zul len er in de toekomst meer thema-avonden gehouden wor den. De bankstellen en het ta felvoetbalspel moesten het veld ruimen om Vanity weer het aanzien van een discotheek te geven. De zaak stond im mers bij een groot publiek be kend als coffeeshop. Die tijd is volgens Van Rees achter de rug. gemeente met welke bijdrage ze de vereniging tegemoet wil komen. Hetzelfde geldt voor de kosten van aanschaf van nieu we verlichting die bij de atle tiekbaan op Bannink moet ko men. ,,We hebben een kunst- stofbaan waar ook 's winters gebruik van kan worden ge maakt. In 1986 hebben we zelf lichten neergezet, maar die ra ken nu versleten. Nieuwe ver lichting verhoogt zeker de kwaliteit van de baan", meent de voorzitter. Nieuwe verlichting- Ook voor de nieuwe verlich ting heeft Delta Sport een sub sidieverzoek aan de gemeente gericht. Dit voor een bijdrage in de kosten die kunnen varië ren van veertig- tot zeventig duizend gulden. Veertigdui zend als de leden van de vereni- Volgens Van Rees voorzag hij met de verruiming van de ope ningstijden in een vraag. Bo vendien kon hij naar eigen zeg gen de extra inkomsten in de rustige wintermaanden goed gebruiken. ,,Ze wilden een plaats waar ze soft drugs kon den gebruiken. Daarom ben ik overdag open gegaan. Dat heb ik half februari veranderd, om dat je die openingstijden niet los kunt zien van het softdrugs- gebruik", aldus Van Rees. Die wijziging in de openings tijden was hem op 10 februari ging deels zelf meewerken aan de bouw van de verlichting, ze ventigduizend bij een geheel professionele aanpak. Een derde onderdeel van de vernieuwingen bij de atletiek baan vormt de aanschaf van verrijdbare overkappingen voor de landingsbedden voor het hoogspringen en polsstok- hoogspringen. Het gaat om één bed voor de hoogspringers en twee voor de polsstok hoogspringers. Momenteel lig gen deze bedden overdekt met zeil. Een klein gat in het zeil of verschuiving ervan, is al ge noeg voor natte ruggen bij de deelnemers. Daarom vindt Delta Sport het ook tijd voor een verrijdbare overkapping. ,,Die zijn elders in den lande al gebruikelijk", zegt Schot. De bedden zijn overigens ei gendom van de gemeente Zie- opgedrongen door een uit spraak van de president van de Middelburgse rechtbank in een kort geding. Dit kort geding was aangespannen door de ei genaar van het pand, F. Kouij- zer. Deze wilde Van Rees uit de zaak zetten, in verband met handel en gebruik van soft drugs. Volgens ,,-het huurcon tract was dit niet toegestaan. Van Rees kreeg twee maanden de tijd om de exploitatie van zijn zaak drastisch te wijzigen en deze in overeenstemming te bréngen met het huurcontract. Dit contract staat alleen het ge- rikzee. Schot: „Maar we willen best aan die overkappingen meewerken. Het is tenslotte ook voor ons voordelig als de bedden in goede staat blijven In totaal komt de bescherming voor de drie bedden op vijfen dertig- tot veertigduizend. Voetbal Door de voetbalverenigingen Zierikzee en MEVO is verder een verzoek ingediend voor uitbreiding van de kleedac commodatie op sportpark Den Hogen Blok. Door de toename van het aantal leden van beide verenigingen is er met name op de zaterdag een tekort aan kleedkamers. Nu hebben de verenigingen zes kleedkamers en een instructielokaal tot hun beschikking. Dit lokaal wordt momenteel ook al gebruikt als kleedkamer vanwege ruimte gebrek. Volgens secretaris van de voet balvereniging Zierikzee, N. P. Timmerman is het vooral op zaterdagmorgen dringen gebla zen. Den Hogen Blok kent vijf speelvelden. Twee kleedka mers erbij vindt de vereniging dan ook geen overbodige luxe Het kleedkamergebouw is ei gendom van de gemeente Zie rikzee. Vergroting van de facili teit met de door de voetballers gewenste twee kleedkamers, komt voor rekening van de ge meente. Een dergelijke aanpas sing, inclusief aanpassing van de riolering, kost volgens Tim merman rond de 160.000 gul den. Raadzaal van stadhuis Bovengenoemde subsidiever zoeken komen aan de orde tij dens een vergadering van ad viescommissie Sport van Zie rikzee op 28 maart. De verga dering begint om 16.30 uur en wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis. bruik van het pand als disco theek toe. Van Rees vindt het nog steeds vreemd dat op deze uitspraak de gedwongen sluiting volgde door Asselbergs. „Ze hadden me gewoon in een brief duide lijk kunnen maken dat het ge bruik van soft drugs niet kon. Dan was ik er gelijk mee ge stopt. Dat heb ik altijd gezegd tegenover de gemeente en de politie. Ze willen de zaak blijk baar nog steeds naar de knop pen hebben. Anders doe je zo iets niet. Ik werk hard voor mijn boterham en doe mijn best om overlast buiten de deur te houden. Dat werkt, want er is al bijna een jaar geen verga dering meer geweest van de klankbordgroep." Deze klank bordgroep werd in het leven ge roepen naar aanleiding van de veelvuldige overlast die omwo nenden in het verleden onder vonden van de disco en haar bezoekers. Minderjarigen De sluiting had echter alleen betrekking op het gebruik en de handel van soft drugs in Va nity. Met name het feit dat er soft drugs verstrekt werden aan minderjarigen telde voor As selbergs zwaar. Dat er soft drugs gebruikt werden in Vani ty heeft Van Rees al ten over staan van de president van de rechtbank toegegeven. Volgens hem gebeurde dit echter alleen overdag, 's Avonds was dat ver boden. „De gemiddelde leef tijd van de bezoekers 's avonds ligt toch boven de twintig jaar. Die willen geen soft drugs en dat is ook nooit gebeurd." Dat er naast het gebruik ook spra ke was van handel in soft drugs heeft hij altijd ontkend. Ook nu nog. „Daar heb ik ten minste nooit iets van ge merkt." Kwaad daglicht De hele affaire heeft Vanity in een kwaad daglicht gesteld bij de inwoners van Zierikzee en bij bestuurders en politie. Bang voor vervelende toestan den en extra toezicht is hij niet. „De soft drugs zijn een afgeslo ten hoofdstuk. Er hangt boven dien al drie jaar een strop bo ven mijn hoofd. Eerlijk gezegd had de gemeente mij drie jaar geleden geen vergunning moe ten geven voor het exploiteren van een disco op deze plaats. Dat hebben ze wel gedaan. Dan moeten ze ook de consequen ties ervaren. Ik beschouw dit als een nieuwe start." ZIERIKZEE Geheugentraining Voor mensen die last hebben van vergeetachtigheid is op ini tiatief van de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland een cursus geheugentraining opgezet. De cursus is bedoeld als een steuntje in de rug. „Want vergeetachtigheid is im mers geen dementie", aldus de SWO. De cursus start op don derdag 30 maart. Wie meer wil weten kan bellen: 01110-13224. Voorlichting ouderen Op initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen wordt maan dag 27 maart in het Multifunc tioneel Centrum aan de Huij- bertstraat in Zierikzee een bij eenkomst gehouden. Tijdens deze bijeenkomst komt aan de orde de ziektekosten voor ou deren, de bijstandswet voor ou deren en de voorzieningen voor gehandicapten. De bijeen komst begint om 14.00 uur. BROUWERSHAVEN Reünie Schouw In verband met het honderd jarig bestaan van de vereni ging tot Stichting en Instand houding van een School met de Bijbel in Brouwershaven wordt vrijdag 29 december van dit jaar een reünie gehouden voor mensen die in de loop van de jaren bij de school waren be trokken, onder andere oud leerlingen. De Werkgroep Reü nie is op zoek naar de adressen van die mensen. Zij worden verzocht schriftelijk contact op te nemen met de Werkgroep Reünie via het adres Schen- dersweg 1, 4318 ER Brouwers haven. GOES Alleenstaanden In de Spinne in Goes is zater dag 1 april een contact- en dansavond voor alleenstaan den. Het gaat om een initiatief van de vriendenkring Kapasi. Het evenement begint om 21.30 uur. Dat er een nieuw comité in Ma- ore gevormd was, werd vorig jaar duidelijk tijdens een be zoek van een van de leden van de WOZ aan de stad. Omdat de samenstelling van het nieuwe comité toen onduidelijk was, bestond er geen gelegenheid de opzet van de vriendschapsband tussen Zierikzee en Maore te besprekèn. De SNV adviseerde de WOZ de banden met het nieuwe comité te verbreken, omdat dit comité op on-democratische weg tot stand is gekomen. Volgens Bram Posthumus van de dienst Internationale dimensies van de SNV, vormt het comité bo vendien geen afspiegeling van de bevolking. Voor de SNV is dit een zeer zwaarwegend punt. „Wij hebben gereageerd op de berichten van onze men sen daar. Wat de werkgroep daar in Zierikzee mee doet is aan hen." De Zierikzeese werkgroep zet zijn activiteiten in Maore zelf standig door. „Wij hebben in het westen andere normen en waarden, maar die willen we niet opdringen aan andere cul turen. Als wij stoppen is de be volking daar de dupe van en dat willen we niet", aldus de secretaris van de werkgroe,p A. van Zanten. Een andere reden voor de werkgroep de band niet te ver breken is het feit dat er nog steeds twijfel bestaat over de ware totstandkoming van het comité. Volgens Van Zanten heeft de SNV de bedenkingen die zij hadden niet hard kun nen maken. Daarnaast juichte de stichting het toe wanneer de contacten met Maore onder houden bleven. „Wij hebben een enthousiaste brief ontvan gen van het nieuwe comité, met de boodschap dat ze graag con tact met ons wilden houden. Dat doen we ook", aldus Van Zanten. Volgens oud-secretaris C. Hart, speelt ook het beleid van SNV een rol bij de beslissing de on dersteuning te stoppen. Dit be leid is erop gericht werkgroe pen slechts tijdelijk te onder steunen. Na verloop van tijd trekt de SNV zich terug. „Vol gens de SNV moeten werkgroe pen verzelfstandigen. Dat is door deze affaire versneld", al dus Hart. Posthumus spreekt echter te gen dat dit een rol heeft ge speeld bij het stopzetten van de ondersteuning. „Ik hoor gelui den als dat dit een excuus zou zijn om van de werkgroep af te komen. Dat is niet aan de orde. We hadden een meningsver schil en kwamen niet tot el kaar. Dan is uit elkaar gaan een logisch gevolg." Het nieuwe clubgebouw van atletiekvereniging Delta Sport wordt 16 september officieel geopend. (Foto: Joop van Houdt). Maart Haamstede Expositie fantasiepoppen van poppen- maakster Ans Kruyt. Atelier-galerie Josefi- ne, Weststraat 25. Openingstijden wo., do. en vrij. van 13.30 tot 16.00 uur. Van donderdag 30 maart tot en met zaterdag 1 april Zierikzee Geschiedenis Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerk Van 13.00 tot 16.00 uur. Tot en met zaterdag 8 april- Burgh-Haamstede Schilderijen Nelly Nelisse-Jumelet. Galerie 't Zuuddek. Donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Van maandag 27 maart tot en met woensdag 12 april Fototentoonstelling Scheepvaart in Zeeland. Bibliotheek De Stolpe. Tijdens openingsuren bibliotheek. Zierikzee Tot en met donderdag 30 maart Ouddorp Expositie bloemaquarellen door Mies van Wezel-van Rossum in bezoekerscentrum De Grevelingen op De Punt. Di. t/m zo. 12.00- 17.00 uur. Tot en met vrijdag 31 maart Zierikzee Acrylschilderijen Leo Reijnders. Galerie Ga lerij. Van maandag tot en met vrijdag tijdens schooluren en na afspraak via 01112-2017. Tot en met 1 april Zierikzee Schilderijen Jan Jongschaap. 't Lange Uus. Van dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 1 april Burgh-Haamstede Schilderijen cursisten teken- en schildercur sus De Lichtboei. De Bewaerschole. 13.30 tot 16.30 uur. 31 maart en 1, 7 en 8 april Dreischor Paasexpositie Conny Folmer, Bogerdweg 37. Geopend van 10.00-17.00 uur. Zaterdag 1 tot zondag 9 april Burgh-Haamstede Thlentenexpositie van amateurkunstenaars. Galerie Borsboom. Geopend: 11.00-17.00 uur, zondag van 12.00-17.00 uur. Tot en met woensdag 26 april Kunstwerken Eddy Quit geïnspireerd op me taforen. Stadhuis. Maandag tot en met vrij dag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Brou wershaven Bruinisse Bruinisse Brouwershaven Brouwershaven Van maandag 18 april tot en met woensdag 3 mei Fototentoonstelling Scheepvaart in Zeeland. Bibliotheek De Zaete. Tijdens openingsuren bibliotheek. Tot 30 april Schilderijen Aly Huijser en Jannie Gasse- nier. De Blauwe Keet. Tijdens openingsuren restaurant. Tot 1 mei Tékeningen en schilderijen van P. C. Kik, lid van teken- en schilderclub de Tfekenaers. Open: tijdens kantooruren. Van donderdag 27 april tot en met donderdag 8 juni Eenmalige installatie Geen bloed geen tra nen van Dies de Jonge. Stadhuis. Maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Van vrijdag 28 april tot en met zaterdag 15 juli Bevrijdingsexpositie. Sint Nicolaaskerk. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. ZIERIKZEE - Atletiekvereniging- Delta Sport wil een aantal nieuwe voorzieningen realiseren bij de atle tiekbaan op sportpark Bannink in Zierikzee. Het gaat om kleedkamers met douches en toiletten in het nieuwe clubgebouw, nieuwe verlichting bij de baan en verrijdbare overkappingen om de landingsbedden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7