Raad haalt streep door plan winkeltje op Zeeland Village Zoekplaat je 704 Advies over schoolvakanties 1996-1997 Exposities in het Brouwse stadhuis ebMü5® liGvensa Stormen laten sporen na op de Waddenzee Broodroof voor de eigen middenstand Stuurgroep Vakantiespreiding Zeeland Wandel krijgt vergunning bewerken en sorteren afval Kokkelvissers uiten zorg vrije visserij Westerschelde 52 ploegstoffen fi VRIJDAG 24 MAART 1995 NR 25745 3 SCHARENDIJKE - „Als we hieraan beginnen is het einde zoek". Dat was het commentaar van PvdA- gemeenteraadslid G. A. M. Cobussen gisteravond, donderdag, tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Middenschouwen op het voorstel van de meerderheid van het college 0111 realisering van een kleine win kelvoorziening op het in aanbouw zijnde vakantiepark Zeeland Village bij Scharendijke mogelijk te ma ken. De overige raadsfracties lieten een dergelijk geluid horen en het voorstel werd uiteindelijk met over grote meerderheid verworpen. Wethouder L. C. Hart: ,,Het gaat om een echt klein winkel tje en dat betekent geen con currentie voor de winkels in het dorp". Aan de orde was een tweeledig verzoek van Boswoudt BV. Al lereerst wil men het zwembad van Zeeland Village ombou wen met wanden en op de twee de plaats wil men een kleine winkelvoorziening realiseren op het vakantiepark. Het colle ge was zoals al aangegeven ver deeld over het verzoek van Bos woudt BV. Burgemeester W. den Boer en wethouder L. C. Hart vinden detailhandel op het vakantiepark, althans in deze bescheiden vorm, toelaat baar. Belangen „Naar onze mening zal deze voorziening niet leiden tot een ontwrichting van het aanwezi ge voorzieningensysteem van de kern Scharendijke", aldus de collegemeerderheid. Wet houder W. G. Renden denkt daar anders over. Hij is tegen de vestiging van de detailhan delvoorziening uit oogpunt van bescherming van de in de kern Scharendijke gevestigde mid denstand. De VVD sprak zich aanvanke lijk uit voor het voorstel van de meerderheid van het college, mits voldaan zou worden aan een aantal voorwaarden. Zo zou het in de visie van de VVD niet zo mogen zijn dat de voor ziening van een winkeltje uit zou groeien tot een super markt. „Er mag geen sprake zijn van concurrentie met de voorzieningen in het dorp Scharendijke", aldus VVD- woordvoerder M. C. Coomans. „En wij vinden ook dat een dergelijke winkel geen recla me mag maken in het dorp". SGP/RPF/GPV-raadslid J. L. F. Bolleman ging een stapje verder. Hij zei mordicus tegen een winkel op het vakantie park te zijn. „We moeten daar absoluut geen detailhandel toestaan", aldus Bolleman. Co- bussen schaarde zich achter de woorden van Bolleman en het zelfde gold voor het CDA. Bur gemeester W. den Boer reageer de op de kritiek vanuit de frac ties met de opmerking dat het verzoek om een winkel van die grootte - een bruto vloeropper vlak van 127 vierkante meter - in zijn ogen een alleszins reële vraag is. Wethouder Hart viel hem bij. „Het gaat om een echt klein winkeltje en dat betekent geen concurrentie voor de winkels in het dorp. Ik denk dat de meeste gasten van Zeeland Vil lage hun inkopen toch in het dorp zelf zullen doen", aldus Hart. Zijn woorden mochten echter niet baten. Uiteindelijk stemde alleen wethouder Hart voor het voorstel. Alle raads fracties - inclusief de WD - stemden tegen. Zomerwoningen Ook enige discussie ontstond over het voorstel van het colle ge om de bouw van drie zomer woningen aan de Zeilweg in Scharendijke niet toe te staan, maar wel toestemming te ge ven voor de bouw van twee zo merwoningen op die locatie. Drie woningen vindt het colle ge een beetje te veel van het goede. De twee woningen die men wel toe wil staan mogen niet uit twee verdiepingen be staan en de vorm van de wonin gen moet in de visie van het college overeenkomen met de overige woningen op het park. Raadslid Bolleman zei het voorstel van het college een goed compromis te vinden, maar het CDA bleek daar an ders over te denken. CDA- woordvoerder C. W. Boot liet weten het algemeen belang bo ven het economisch belang te willen stellen en verklaarde te gen zowel drie als twee zomer woningen te zijn. PvdA- raadslid Cobussen schaarde zich achter de woorden van Boot. De VVD daarentegen liet weten positief te staan tegen over het voorstel van het colle ge. Uiteindelijk kwam het tot stemming. Met vijf stemmen voor en vier tegen werd het voorstel aangenomen. Zonder al te veel discussie ging de raad verder akkoord met het voorstel van het college om tijdelijk geen gebruik te ma ken van de bevoegdheid om vrijstellingen voor kleinscha lig kamperen te verlenen. Bin nen afzienbare tijd moet de Kampeerwet het veld ruimen voor de Wet op de Openlucht Recreatie en volgens die wet zouden ook niet-agrariërs een mini-camping mogen begin nen. Het staat de gemeenten echter wel vrij om het vrijstel- lingsbeleid een eigen invulling te geven. Momenteel wordt op Schou- wen-Duiveland intergemeente lijk overleg gevoerd om te ko men tot een gezamenlijke be leidslijn. Men verwacht echter niet dat die beleidslijn er is voordat de wet in werking treedt. „Dit zou inhouden dat dan vrijstellingsverzoeken van niet-agrariërs in het buitenge bied niet meer kunnen worden geweigerd", aldus het college. „Met als gevolg dat het nog uit te werken beleid al bij. voor baat doorkruist zou worden. De raad kon zich, zo bleek tij dens de vergadering, vinden in het voorstel van het college en stemde er mee in. S GP/RPFGPV-woo rd voerder J. L. F. Bolleman: „We moeten daar absoluut geen detailhan del toestaan". MIDDELBURG - De Stuurgroep Vakantiespreiding Zeeland heeft, aan de hand van de landelijke richt lijnen van het ministerie van onderwijs en weten schappen, advies uitgebracht over de data waarop in het seizoen 1996-1997 de schoolvakanties moeten worden gehouden. Bij het plannen van de data is getracht de vrije dagen van ba sisonderwijs en voortgezet on derwijs zoveel mogelijk paral lel te laten lopen. De stuur groep adviseert de herfstva kantie te houden van maandag 21 oktober tot en met vrijdag 25 oktober 1996. De kerstva kantie van maandag 23 decem ber 1996 tot en met vrijdag 3 ja nuari 1997. De voorjaarsvakan tie zou gehouden moeten wor den van maandag 3 tot en met vrijdag 7 maart 1997. De vrije periode in verband met Goede vrijdag en tweede paasdag is van vrijdag 28 tot en met maandag 31 maart 1997, terwijl de meivakantie gepland is van woensdag 30 april tot en met vrijdag 9 mei van dat jaar. Tbr gelegenheid van tweede pink sterdag zijn de scholen geslo ten op maandag 19 mei 1997. De grote vakantie zou moeten wor den gehouden van 21 juli tot en- met 29 augustus, waarbij het voortgezet onderwijs een week eerder vrij heeft, vanaf 14 juli. ,,Ik heb het gevoel dat dit best wel moeilijk zal zijn". Dat zei Joop van Houdt toen hij met bovenstaand Zoekplaatje op de redactie kwam. De foto die vrijdag 17 maart als Zoekplaatje werd geplaatst leverde het recordaantal van 55 inzendingen op. Veel mensen her kenden het polder aanzicht met de typerende slingers op het wegdek als de hoek Oostweg/Middenweg in de omgeving van Ouwer- kerk. Eén inzender schreef dat deze kruising door een aantal Ouwerkerkers de BramNico-Scheele-bocht wordt genoemd, terwijl de locatie ook werd omschreven als het drie-dorpenknooppunVDit omdat men vanaf dit punt zowel naar Ouwerkerk, Nieuwerkerk als Oosterland en Viane kan. Eén inzender meldde dat de boerenschuur die op de foto zichtbaar is wordt gebruikt door landbouwer Scheele. Volgens veel inzenders wordt het huis bewoond door mevrouw Van Oeveren, die ook werd omschreven als 'het vrouwtje van de pony's'. Anderen waren van mening dat het houten huis dat op de foto zichtbaar is wordt bewoond door de heer of mevrouw Ro- meyn. Uit de stapel goede inzendingen trok Joop van Houdt het briefje van Martin van Dommele, Stelbergstraat 13, 4311 GD Bruinis- se. Aan hem wordt een cadeaubon toegestuurd. In de tekst onder het Zoekplaatje is een onjuistheid geslopen. De xwrkeersheuvel in de Elkerzeeseweg ligt voor het dorp Eikerzee, wanneer men dat vanaf de Delingsdijk nadert, en niet voor Ellemeet zoals per abuis werd gemeld. I^ezers die weten welke locatie op bovenstaand Zoekplaatje is te zien maken weer kans op een cadeaubon wanneer ze dat schriftelijk melden aan de redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De oplossing kan ook in de brieven bus aan het Jannewekken 11 worden gegooid. Aan de buitenzijde het woord Zoekplaatje melden en de oplossingen moeten uiterlijk woensdag 29 maart op de redactie binnen zijn. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Wandel Recycling ipt Nieuwerkerk start binnenkort met de bouw van een inrichting voor het bewerken en sorteren van puin-, bouw-, sloop- en bedrijfsafval aan de Deltastraat in Zierik zee. Dinsdag gaven gedeputeerde staten van Zeeland de milieuvergunning af. De gemeente Zierikzee heeft bouwvergunning verleend. Wanneer daar geen bezwaren tegen worden ingediend kan Wandel over zes weken met de bouw beginnen. Volgens gedeputeerde staten is de door Wandel aangevraagde vergunning in overeenstem ming met het milieubeleids plan en het afvalstoffenplan van de provincie. Gs waarderen het sorteren van verschillende soorten afval positief, omdat hierdoor meer hergebruik en nuttige toepassing mogelijk is. Dat vermindert de druk op de stort ruimte. Tfegen de inrichting waren ver schillende bezwaren inge diend. Deze hadden met name betrekking op het verstuiven van stof en geluidoverlast. In de voorschriften stellen gs dat verspreiding van stof zo veel mogelijk tegen dient te gaan. Wandel wil dit voorkomen door middel van het nat hou den en sproeien met water. Als blijkt dat dit niet helpt dan dienen de werkzaamheden te worden gestaakt of aangepast. Om geluidoverlast tegen te gaan worden regelmatig metin gen verricht op verschillende controlepunten. Op deze pun ten mag het geluidniveau de vastgestelde grenswaarden niet overschrijden. Debedrijfs- bebouwing op het industrieter rein valt buiten deze metingen, omdat deze niet als geluidsge- voelige objecten beschouwd worden. Bij het bedrijf wordt alleen schoon puin opgeslagen. Voor de opslag van asfaltbrokken en gebroken asfalt wordt een wa terdichte asfaltvloer met afwa tering en vulwaterriolering aangelegd om uitloging naar bodem en grondwater te voor komen. Vaten, jerry-cans met vloeiststoffen die de bodem kunnen verontreinigen moeten opgeslagen worden boven een vloeistofdichte bak of vloer. De gemeente Zierikzee heeft Wandel bouwvergunning ver leend voor de te bouwen loods van ongeveer 1.500 vierkante meter, waarin de sorteerwerk- zaamheden plaats vinden. De ze vergunning ligt zes weken ter inzage. Wanneer er geen be zwaren tegen deze vergunning worden ingediend staat niets de bouw van de inrichting in de weg. BRUINISSE - ,,Er moet een fatsoenlijke gereguleer de kokkelvisserij op de Westerschelde komen, an ders krijgen wij onherroepelijk problemen met onze leden." Dat zegt woordvoerder Jaap Holstein na mens de kokkelsector van Zevibel. Steeds meer vissers beoefenen volgens hem op deze open zee arm de. mechanische kokkel visserij, zonder dat daarvoor vergunningen vereist zijn. Theoretisch klopt dit ook om dat het Schelde-tractaat uit 1839 hier nog van toepassing is. Zevibel ziet deze overigens le gale visserijvorm echter met lede ogen aan en begint gaan deweg steeds meer moeite te krijgen om binnenshuis de kikkers in de kruiwagen "te houden. Holstein vindt het de hoogste tijd dat er regels ko men voor de niet-georganiseer- de ondernemers. In vroeger ja ren ging het volgens hem om enkele vaartuigen, tegenwoor dig kan het aantal schepen dat op de Westerschelde op kok kels vist oplopen tot een stuk of tien. Holstein: „Het mag toch niet zo zijn dat vaartuigen vanuit allerlei havens ongecon troleerd hun gang kunnen gaan, terwijl onze leden uiterst gecoördineerd vissen. De Wes- terschelde-vissers hebbren nog niet eens een black box aan boord". BRUINISSE/ZIERIKZEE - „Op een aantal percelen is het zo kaal als een luis", reageerde een Bruse mos selkweker, die afgelopen week de situatie op de Waddenzee in ogenschouw heeft genomen. De hevige stormen die de ach terliggende maanden vanuit alle hoeken over West-Europa hebben geraasd lieten ook op de Waddenzee een spoor van vernielingen achter. Niet al leen op de droogvallende zaad- banken maar ook op de diepere percelen waar veel halfwas- en consumptiemossels voor het volgende seizoen waren op geslagen moesten forse te leurstellingen worden geïncas seerd. Ook de diepe kweekper- celen onder Terschelling zijn er niet zonder kleerscheuren af gekomen. Verder zit het volgens de eerste berichten op de rijkelijk be zaaide percelen in het Inschot en de Meep niet pluis. Van maart tot en met november BROUWERSHAVEN - In de hal van het monumen tale stadhuis aan de Markt in Brouwershaven wor den dit jaar vier exposities gehouden. In de Sint Ni- colaaskerk is van 28 april tot en met 15 juli een expo sitie te zien over de bevrijding van Schouwen-Duive- land in mei 1945. De eerste expositie in het stad huis begint vrijdag 24 maart en loopt tot en met woensdag 26 april. Het is een tentoonstel ling van werken geïnspireerd op metaforen. Ze werden ge maakt door Eddy Quit. Van donderdag 27 april tot en met donderdag 8 juni is in de stad huishal een installatie te zien die werd gemaakt door de uit Brouwershaven afkomstige kunstenaar Dies de Jonge. Het werk draagt de titel (geen) bloed en (geen) tranen. Het is een verwijzing naar mei 1945- 1995, de aanwezigheid en afwe zigheid van oorlog en de leugen en gevolgen. Van donderdag 20 juli tot en met woensdag 23 augustus zijn in het stadhuis olieverfschilde rijen te zien die werden ge maakt door Hennie Schrijver. Van donderdag 28 september tot en met donderdag 2 novem ber is de hal versierd met kunstwerken van papier die werden gemaakt door Hans Bommeljé. De kunstenaar creëert op deze manier ruimte lijke werking. De exposities in het Brouwse stadhuis zijn in bovengenoemde periodes te be zichtigen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Advertentie Nieuwerkerk UN Astraat 10 Brouwershaven Noorddijkstraat 8 technisch inst allatie bubo Zierikzee verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 01114-1368 01119-1634 01110-13348 Verwachting t/m dinsdag 28 mrt. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 80 Min.temp. 2 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht west 5 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht noordw. 7 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 6 graden Windkracht noordw. 7 ZON- EN MAANSTANDEN 25 mrt. Zon op 06.32, onder 18.59 Maan op 03.28, onder 12.50 26 mrt. Zon op 06.30, onder 20.00 Maan op 05.05, onder 15.02 27 mrt. Zon op 07.27, onder 20.02 Maan op 05.35, onder 16.15 Nieuwe Maan: 31 maart (04.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het mooie lenteweer loopt snel ten einde. Komend weekeinde regent het af en toe en ligt de mid- dagtemperatuur rond 9 graden. Vanaf maandag is het ronduit guur. Er wadit dan een harde noord westenwind, die talrijke winterse buien naar onze omgeving voert. De wolkenvelden van vandaag zijn de eerste voortekenen van het slechtere weer. Komende nacht arri veert een volgende band met bewol king in het noorden. Deze bewol king is veel dikker en er valt dan ook regen uit. Op de nadering ervan trekt de wind vanavond aan de kust en op het IJsselmeer aan tot krach tig of hard, windkracht 6 tot 7. De temperatuur komt vannacht niet on der de 5 graden. Zaterdag overdag trekken bewolking en regen naar het zuiden, waarna de eerste opkla ringen zich rond het middaguur in het Waddengebied aandienen. Het wordt ongeveer 9 graden en er waait een matige, aan zee krachtige westelijke wind. Zondagnacht en - ochtend komen nog enkele opkla ringen voor, daarna gaat het op nieuw regenen. Na het weekeinde wordt het onstuimig. De wind draait naar het noordwesten en trekt langs de kust mogelijk aan tot storm kracht. Bovendien vallen er talrijke winterse buien. Advertentie verschillende gordijnstoffen vindt u in de kollektie bij 't lange uus havenpark 28 ZIERIKZEESCHE^! NIEUWSBODE^ Uitgever Drukkerij Laken man Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertljden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vi% B.T.W. I I 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3