Bru's gemeentepersoneel woedend op raad over kwestie functiewaardering Afscheidsk(l)us asielzoekers 0 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ^WODELBVi^6 I Vacaturestop eilandelijke gemeenten DELTA MAKELAARDIJ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ONROEREND GOED (VER)KOPEN? Betreurenswaardig hoe u belangen personeel behartigt' Zierikzeese remt terïaat Apparatuur uit auto gestolen Stremming Zeelandbrug Dit weekeinde zomertijd I dé krant van schouwen - duiveland! ERIKZEESCHE IEUWSBODE Korte Sint Janstraat 8,4301 AE Zierikzee Tel. 01110-17808 BETROUWBAAR EN DESKUNDIG VRIJDAG 24 MAART 1995 151e JAARGANG NR 25745 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1689 BRXJINISSE - De weigering van de gemeenteraad van Bruinisse om ruim 25.000,- uit te trekken voor functiewaardering van het gemeentepersoneel heeft kwaad bloed gezet bij die groep werknemers. In een brief aan de leden van de gemeenteraad noemt het gemeentepersoneel het besluit van de Bruse ge meenteraad onjuist en onrechtvaardig. „Het is dan ook betreurenswaardig te moeten ervaren hoe u als raad de belangen van uw personeel in deze heeft behar tigd", aldus de brief. De brief komt aan de orde tijdens de vergadering van de Bruse gemeenteraad op donderdag 30 maart. De vergadering begint om 19.30 uur. Volgens burgemeester A. Voge- laar is de functiewaardering niets meer en niets minder dan zorgvuldig personeelsbeleid. Zeer tegen de zin van het colle ge torpedeerde de kleinst mo gelijke meerderheid van de Bruse gemeenteraad tijdens haar vergadering in februari het voorstel van het college om 25.380,- uit te trekken voor een onderzoek naar de inhoud van het werk van het gemeen tepersoneel en wat zij ervoor betaald krijgen. Met name de fractie Algemeen Belang ageerde tegen het voorstel. Ge steld werd dat de gemeente Bruinisse geen 'meerjaren- Sinterklaas' mag spelen. Onbegrip Het gemeentepersoneel zegt in zijn brief met ongenoegen en vol onbegrip kennis te hebben genomen van het besluit van de Bruse gemeenteraad. De argu menten die tijdens de gemeen teraadsvergadering werden aangevoerd tegen de functie waardering zijn volgens het ge meentepersoneel niet relevant. „Sterker nog, deze verdraaien juist de feiten waar het in deze om gaat en zouden zelfs op voorhand geen recht doen aan wat het personeel 'rechtens' toe zou kunnen komen". Het personeel heeft inmiddels een gesprek gehad met wethou der Jumelet die tegen de func tiewaardering is en binnen het college een minderheidsstand punt inneemt. Dat gesprek heeft echter niets opgeleverd. Het personeel onderkent dat een door de raad genomen be sluit ook door het gemeente personeel gerespecteerd moet worden. „Maar u zult begrij pen dat zeker gelet op het grote belang en de gevolgen hiervan voor ons als personeel uw be sluit grote gevoelens van on rust onder het personeel heeft opgeroepen", aldus de brief. Het personeel wijst de gemeen teraad erop dat er de laatste ja ren bij de gemeente intern veel geschoven is met functies en dat derhalve de functiebe schrijvingen niet meer actueel zijn. „De werkgever is échter verplicht ervoor te zorgen dat functies op de juiste wijze wor den gewaardeerd en inge schaald en hiervoor zijn dus ac tuele beschrijvingen nodig". Volgens het gemeentepersoneel is het vooral ook in het kader van de komende gemeentelijke herindeling voor hen van groot belang dat alle huidige func ties beschreven en gewaar deerd worden volgens één me thode welke in alle betrokken gemeenten gehanteerd wordt. „Alleen dan gaan wij het her-' indelingsproces in vanuit de zelfde startsituatie als de AB-raadslid H. J. van den Ou den vindt dat een functiewaar dering gelijk staat met 'meer jaren-Sinterklaas spelen'. collega-ambtenaren uit de an dere gemeenten", aldus het ge meentepersoneel Achterstand „Indien onze functies geen ac tuele beschrijving en waarde ring hebben gaan wij met een niet meer in te lopen achter stand van start. Dat kan toch niet de bedoeling zijn", aldus de brief. Vorgens het gemeente personeel is hetgeen tijdens de februari-raadsvergadering door de diverse fracties naar voren is gebracht een verkeerd beeld ontstaan bij veel 'bui tenstaanders'. Het personeel doet een dringend beroep op de gemeenteraad om terug te ko men op het eerder genomen be sluit. Het college van b en w van Bruinisse spreekt zich niet uit over de inhoud van de brief van het gemeentepersoneel maar stelt de raad wel voor om als nog geld uit te trekken voor het gewraakte functiewaarde- rings-onderzoek. Het college wijst de raad er op dat een der gelijke functiewaardering in de gemeenten Brouwershaven en Duiveland reeds is uitge voerd, dat de gemeente Mid- denschouwen ermee bezig is en dat ook in Zierikzee en Wester- schouwen een voorstel aan de raad voor een functiewaarde ring van het gemeenteperso neel klaar ligt. ZIERIKZEE - Bij de zes eilan delijke gemeenten worden tot aan het moment van herinde ling, 1 januari 1997, geen vaca tures meer opgevuld. Wanneer dit niet acceptabel is wordt de vacature slechts tijdelijk opge vuld. Dit stellen de zes colle ges van burgemeester en wet houders voor in de zogenaam de vervolgrapportage Plan van aanpak samenvoeging ge meenten op Schouwen-Duive- land. De raden van de verschil lende gemeenten buigen zich binnenkort over de voorstellen van de colleges. Bij het vacaturebeleid van de gemeenten tot het moment van herindeling spelen twee zaken een rol. Aan de ene kant staat het belang van een voortgaan de dienstverlening. Aan de an dere kant het verkleinen van de mogelijke problemen bij in passing van het personeel in de nieuwe organisatie. Met name dit laatste pleit ervoor geen va catures op te vullen, volgens de colleges. Geprobeerd wordt om openvallende plaatsen op een andere manier in te vullen. Dit kan bijvoorbeeld door uit besteding, herschikking van taken of het onderbrengen van functies bij andere gemeenten. Pas wanneer blijkt dat dit niet mogelijk is, wordt de vacature opengesteld. In de eerste plaats komen hiervoor in aanmerking de ambtenaren van de eigen ge meente. Vervolgens komen de ambtenaren van de andere ei- landelijke gemeenten in beeld. Als er dan nog geen kandida ten zijn wordt de vacature door middel van externe werving opgevuld. De nieuwe kracht krijgt slechts een tijdelijk dienstverband. Alleen als blijkt dat het opvullen van de vacature op deze manier geen soelaas biedt, wordt in overleg met een in te stellen stuur groep, overgegaan tot vaste aapstelling. De stuurgroep wordt gevormd uit de colleges van burgemeester en wethou ders. Ze geeft bestuurlijke lei ding en is verantwoordelijk voor het herindelingsproces. Naast de stuurgroep wordt een projectgroep in het leven geroe pen, bestaande uit de zes ge meentesecretarissen. De pro jectgroep heeft als taak voor stellen aan de stuurgroep te doen. Daarnaast geeft de pro jectgroep opdrachten aan werkgroepen, om op specifieke beleidsterreinen plannen te ontwikkelen. In beide gevallen hebben de colleges een voor keur voor een onafhankelijk voorzitter. Zowel voor de stuur groep als de projectgroep is het de bedoeling een externe advi seur aan te trekken. De zes col leges twijfelen aan het nut van een klankbordgroep. Wanneer er sprake is van een goede te rugkoppeling van de leden van de stuurgroep naar de colleges en de raad, is een klankbord groep overbodig. De rol die de ze adviseur krijgt toebedeeld ligt met name op het vlak van de inbreng van deskundigheid en ervaring voor de inhoud en d'e begeleiding van de herinde ling. De asielzoekers die sinds begin dit jaar in het Zierikzeese hotel Huis van Nassau verblijven hebben het uitstekend naar hun zin. Zoals in alle opvangcentra het geval is, is het altijd zoeken naar mogelijkheden de dag een zinvolle invulling te geven. Volgens een woordvoerder van het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers (COA) in Rijswijk, staat zelfwerkzaamheid hierbij de laatste jaren cen traal. Die zelfwerkzaamheid bestaat onder meer uit het schoonhouden van de eigen kamers en het onderhouden van de centra. Ook in Zierikzee is dat het geval. Daarnaast koken de asielzoekers hier twee keer per week hun eigen potje. ..En dat gaat allemaal pri ma", aldus de eigenaar van het hotel, mevrouw N. Schouwenburg. Een aantal asielzoekers besteedt de laatste weken van hun verblijf in Zierikzeetot l mei, op eigen verzoek aan het opknappen van de buitenkant van het hotel. Met groot genoegen wordt de gevel van een nieuwe verflaag voorzien. Omdat in voorgaande jaren dit werk door de eigenaar zelf werd gedaan en het in dit geval dus niet ten koste gaat van andere banen, is hier volgens de woordvoerder van het COA niets mis mee. ,,De eigenaren pakten anders zelf de laddder en kwast in de slappe tijd. Nu hebben ze daar geen tijd voor. Het gaat om onbetaalde arbeid en dat mag." (Foto: Toop van Houdt). SEROOSKERKE - Een 26- jarige vrouw uit Zierikzee zag op de Serooskerkseweg bij Se- rooskerke te laat dat de voor haar rijdende auto remde. Een kop/staartbotsing was het ge volg. Een 69-jarige inwoner van Hoogvliet, die in de richting van Haamstede reed moest af remmen. De achter haar rij dende vrouw uit Zierikzee be merkte dit te laat en was niet meer in staat haar voertuig tot stilstand te brengen. Bij de aanrijding die volgde raakten beide voertuigen beschadigd. Er deden zich geen persoonlij ke ongevallen voor. BRUINISSE - In Bruinisse ,is in de nacht van woensdag op donderdag geluidsapparatuur uit een auto gestolen. De auto, in bezit van een 23- jarige man uit Bruinisse, stond geparkeerd aan de Singel in Bruinisse. De geluidsappara tuur vertegenwoordigt een waarde van 2.500 gulden. ZIERIKZEE - Op maandag 3 en 10 april zijn er 's avonds stremmingen van een half uur voor alle verkeer op de Zee landbrug. Beide avonden van 23.30 tot 24.00 uur worden de verbindingsdeuvels in de voe gen tussen de betonnen ele menten van de brug afgesteld. Daarvoor is het nodig dat de brug onbelast is door verkeer. Het zijn de laatste stremmin gen dit voorjaar. Het karwei wordt in het najaar voortgezet. Het verkeer wordt verwezen naar de alternatieve noord zuid-route via de weg over de Stormvloedkering in de Oos- tersehelde. Dat gebeurt met borden op de toeleidende we gen en bij de Zeelandbrug zelf. Advertentie BEVEILIG ZEKER mei ING. JAAP VISSER ELLEMEET 01117-1875 Erkend Lid V.E.B. De uren tellen is eerst recht tijd verknoeien. Rabelais Eerst regen HET WEER Bewolking gevolgd door regen. In de loop van de dag opklaringen, later afgewisseld door een bui. Ml- nimumtemp. ±5 graden. Middag- temp. ±9 graden. Wind uit weste lijke richtingen, kracht 4, aan de kust hard, 6 tot 7. 3 GEEN WINKEL Middenschouwen wil géén winkelvoorziening op het nieuwe vakantiepark Zeeland Village bij Scharendijke. 5 FIETS-WANDELVOORZIENING De Laone in Renesse zou gedeeltelijk fiets- en wan delvoorziening moeten worden. 7 NAAR DE KNOPPEN Exploitant van discotheek Vanity denkt dat gemeente Zierikzee zijn zaak 'naar de knoppen' wil brengen. 13 BILJARTEN Ger van der Werve behaalde de titel zesde klas libre van het district Schouwen-Duiveland. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's DEN HAAG (ANP) - Komend weekeinde gaat de zo mertijd in. Om 02.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag worden de klokken één uur vooruit gezet. 1909 voordat iedereen in ons land die overnam. De Amster damse tijd liep 20 minuten voor bij de Engelse en 40 minu ten achter op de tijd in Duits land, dat de Middeleuropese tijd hanteerde. 9 I De eerste drie weken na het in stellen van de zomertijd is het 's ochtends wat frisser en don kerder. Daarna is het 'achterlo pen' van de zon weer ingelopen en hebben we 's morgens weer hetzelfde gevoel als voor het in gaan van de zomertijd, 's Avonds is de winst in dag licht al meteen merkbaar: Het is een uur langer licht. De leng te van de dag neemt in april toe van bijna 13 uur aan het begin van de maand tot bijna 15 uur aan het einde van april. De tijdmeting is pas in de 19de eeuw gestandaardiseerd. Afge sproken werd dat bij een be paalde meridiaan een bepaal de tijd hoort. In 1884 werd de nulmeridiaan bij Greenwich, een voorstad van Londen, er kend. Zo ontstond de Green- wich-tijd. Hoewel in Amsterdam op 1 mei 1892 de Amsterdamse tijd werd ingevoerd, duurde het nog tot Middeleuropese tijd De zomertijd is ontstaan in En geland. Daar werd de klok van af het midden van de lente tot medio herfst een uur vooruit gezet op de Greenwich-tijd. Tbt 1940 kenden Nederland en Bel gië ook zomertijd. In 1940 voer den de Duitse bezetters de Mid deleuropese tijd in. In 1977 maakte de zomertijd zijn rentree in ons land. Elk land in Europa kende zo zijn ei gen zomertijdperiode. In 1981 spraken de meeste Europese landen af de duur van de zo mertijd gelijk te schakelen. Al leen Engeland en Ierland we ken daar vanaf. Volgend jaar sluiten zij zich aan bij de con- tintentale zomertijd. Wintertijd In het laatste weekeinde van september keren we terug naar de wintertijd. Zondag 24 sep tember om 03.00 uur wordt de klok een uur teruggezet. In En geland en Ierland duurt de zo mertijd tot eind oktober. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, metdeZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 51,00 kwartaalabonnement met autom.afschr. 48,50 jaarabonnement 192,50 □jaarabonnement met autom.afschr. ƒ182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2- Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee T i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1