Westerschouwen verwijdert illegaal geplaatste caravans UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Bomen grenzeloos natuurplezier! Politie Zeeland rolt hasjbende op Personenauto komt in sloot terecht ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE M I dé krant van schouwen - duiveland! Cursus geheugentraining 3 VERBODEN 5 JUBILEUM 7 BOOMFEESTDAG 9 BASKETBAL Advocaat recreatiebedrijven sluit kort geding niet uit Blikschade bij aanrijding Doorgereden na aanrijding Fietsster met de schrik vrij - Midde\-^ NIEUWSBODE Voorlichting aan ouderen Schouwen-Duiveland Donderdag 30 maart 1995 Geheugen en vergeten Waar heb ik toch m'ngelaten? De cursus kan voor u een steuntje in de rug zijn. Immers vergeetachtigheid is geen dementie! Inlichtingen en aanmelden: Stichting Welzijn Ouderen SD. De Huybertstraat 43, 4301 LB Zierikzee - Telefoon 01110-13224 DONDERDAG 23 MAART 1995 151e JAARGANG NR 25744 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-18B9 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. J JA, ik wil een kwartaalabonnement 51,00 i O kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 J jaarabonnement 192,50 O jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 i en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. j Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. j naam Dhr./mevr j adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar i q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, rn Antwoordnummer 124300 VB Zierikzee Perioden met zon HET WEER Vannacht enkele wolkenvelden en minimumtemperatuur omstreeks 3 graden. Overdag perioden met zon en op de meeste plaatsen droog. Middagtemperatuur onge veer 12 graden. Westenwind, ma tig, kracht 3 ot 4. o Harmonie, tegenstrijdigheid, men vindt in de natuur wat men in haar zoekt. Lucien Arréat MIDDELBURG - De politie in Zeeland heeft dins dagmorgen met de aanhouding van drie mannen uit Terneuzen van 49, 53 en 54 jaar oud, een 49-jarige in woner van Axel en een 57-jarige man uit Hulst en on geveer dertig huiszoekingen in Nederland en België een internationale hasjbende opgerold. Er zijn ook onderzoeken uitgevoerd in België, Spanje, Italië en Schotland. De huiszoekingen dinsdag von den plaats in Zeeuwsch-Vlaan- deren, Rotterdam, Den Haag, Brabant en de Belgische plaat sen Antwerpen en Kortrijk. Bij de huiszoekingen nam de poli tie enkele tientallen kilo's soft drugs, enkele tonnen aan con tant geld, vuurwapens, compu ters en computerbestanden en enkele auto's waaronder een trekker/opleggercombinatie in beslag. De zaak kwam in 1992 aan het rollen. Toen ontdekte de politie in Italië drie ton hasj op een schip van de 49-jarige man uit Axel. Na het onderzoek daar werd de boot vrijgegeven. In oktober 1993 verging dit schip voor de Schotse kust. Het was toen geladen met vermoedelijk acht ton hasj. De bemanning werd gered en vluchtte naar het vasteland van Europa. De organisatie schafte hierna een ander schip aan. Dat werd in november 1993 voor de Spaanse kust onderschept met 25 ton hasj aan boord. De opva renden werden aangehouden en zitten nog steeds in de ge vangenis in Spanje. In het voorjaar van 1994 bleek een tak van de organisatie be zig met de voorbereiding van invoer van een partij hasj in België. Twee schepen werden op volle zee onderschept. Zij waren geladen met 11 ton hasj. Volgens de politie zijn er ook aanwijzingen dat transport van hasj over de weg plaats vond voor afzet in Nederland. De politie vermoedt dat de 54- jarige Tterneuzenaar een lei dinggevende rol heeft binnen de organisatie. Bij het onder zoek in de zaak, wordt ook be keken in hoeverre verkregen winsten kunnen worden ontno men. In totaal onderschepte de politie in binnen- en buiten land door de organisatie ver voerde hasj voor een handels waarde van ruim vijftig mil joen gulden. De straatwaarde ligt aanmerkelijk hoger. De gemeente Westerschouwen pakt de permanente bewoning van vakantiehuizen aan. De Brouwse Vereniging School met de Bijbel precies honderd jaar. De Boomfeestdag werd vooral in Zierikzee op een bij zondere manier gevierd. Basketbalvereniging MEVO'80 speelt ook volgend seizoen in de competitie. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Twee auto's raakten gisteren beschadigd bij een aanrijding op de krui sing van het Beddeweeg en de Verrenieuwstraat in Zierikzee. Een 43-jarige automobilist uit Zierikzee gaf op de kruising geen voorrang aan de voor hem van rechts komende 45-jarige vrouw uit Nieuwerkerk. De auto van de Zierikzeeënaar liep een gescheurde voorbum per op. Van de auto van de vrouw raakte een van de rich tingaanwijzers beschadigd. ZIERIKZEE -De auto van een 32-jarige man uit Klundert raakte dinsdag beschadigd door een aanrijding, terwijl deze geparkeerd stond aan de Hofferstraat in Zierikzee. Bij de aanrijding liep de auto beschadigingen op aan de ach terbumper en het scherm. De veroorzaker is na de aanrijding doorgereden, zonder achterla ting van identiteit. NIEUWERKERK - Een 15- jarige fietsster uit Nieuwer kerk kwam dinsdagmorgen met de schrik vrij toen zij in haar woonplaats aangereden werd door een 38-jarige be stuurder van een personenau to. De fietsster verleende op de kruising van de Brouwers straat en de Stationstraat geen voorrang aan de auto. Boven dien hield zij niet voldoende rechts. De bestuurder van de auto kon haar niet meer ont wijken. Zowel de fiets als de auto raakten beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Vereniging van Campinghou ders en Bungalowexploitanten Schouwen-Duiveland. Hij voorspelde opstand en beroe ring als het college zijn zin doordrijft. „Behalve de onder nemers worden er ook meer dan honderd gezinnen mee ge troffen. Ook de ANWB heeft inmiddels haar bezorgdheid kenbaar gemaakt." Hij wees op de ongelijkheid met de buurgemeente Midden- schouwen, waar enkele bedrij ven 150 kampeereenheden heb ben, terwijl ze er maar vijftien mogen hebben. Van Oost maakte Veerhoek er verder op attent dat deze straks nog naar twee van de drie bedrijven moet met de vraag of de ondernemers een stuk weg willen afstaan. „Ons advies' luidt: heroverweeg uw standpunt en probeer binnen de regiovisie een oplossing te vinden," aldus Van Oost. Wijselijk Alle fracties in de commissie hadden dinsdag hun mening paraat, maar nadat Veerhoek had verteld dat de advocaat schriftelijk wenste te reageren op de bestuursdwang, achtten zij het wijselijk niet te reage ren. Veerhoek zegde toe de commissie op de hoogte te hou den „ondanks dat dit. een pure collegezaak is." Radiostilte Radiostilte heerste gistermid dag eveneens bij de drie be trokken kampeerbedrijven. Mevrouw Simonse-Boot liet per fax weten vooruitlopend op een schriftelijke reactie aan de gemeente niet te willen pra ten. „Geen reactie. Het gaat om een te groot belang voor mij," luidde de reactie bij Kristelijn. Ook bij Hanson werd na over leg besloten geen commentaar te geven. ZIERIKZEE - Bij een ongeval op de kruising van de Heuvels- weg en de Oudeweg belandde de bestuurster van een perso nenauto, een 33-jarige vrouw uit Zierikzee, met haar dochter in de sloot. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. De 33-jarige vrouw reed over de Heuvelsweg in de richting van Brouwershaven. Bij de kruising met de Oudeweg kwam plotseling de auto van een 21-jarige vrouw uit Zierik zee de weg opgereden. Vermoe delijk door de laagstaande zon had zij de naderende auto, die zij voorrang moest verlenen, niet gezien. Door de aanrijding raakte de auto van de 33-jarige Zierikzeese in een slip. Na eerst een boom geraakt te heb ben belandde haar auto achter stevoren in een sloot. Met de hulp van omstanders konden zij en haar dochter de auto via het rechterportier verlaten. Zij liepen geen letsel op. De auto raakte zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Het voertuig van de 21-jarige vrouw raakte licht beschadigd. Kampeerbedrijf Hanson in Renesse is een van de bedrijven die een aantal caravans moet verwijderen. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Het gemeentebestuur van Westerschouwen wil op drie recreatiebedrijven in to taal 125 illegaal geplaatste caravans laten verwijderen. Een procedure hiervoor bij de Raad van State is door de gemeente gewonnen. De drie ondernemers krijgen hiervoor tot 15 mei de tijd. De advocaat van de drie.sluit een.kort geding niet uit. Het gaat om het Caravancen trum Schouwen-Duiveland, van M. C. Simonse-Boot aan de Kloosterweg in Haamstede, het kampeerbedrijf van M. Kristelijn in Ellemeet en om het bedrijf van Hanson aan de Rampweg in Renesse. Simonse- Boot verhuurt negentig cara vans méér dan waarvoor ver gunning is afgegeven. Kriste lijn en Hanson hebben respec tievelijk vijftien en twintig kampeereenheden te veel. Door een uitspraak van de Raad van State is het de ge meente toegestaan bestuurs dwang toe te passen bij het ver wijderen van de caravans. „De ondernemers krijgen tot vijf tien mei de tijd," zei wethou der C. W. Veerhoek dinsdag in de raadscommissie voor ruim telijke ordening. „Staan ze er dan nog, dan is het college vrij om fysiek gevolg te geven aan de bestuursdwang." In dat ge val kan'de gemeente onder po litietoezicht de caravans weg slepen. Advocaat mr, A. A. den Hollan der van de drie ondernemers wilde gistermiddag niet reage ren op het collegevoornemen. „Ik moet nog in overleg met de gemeente. Daarom breng ik niets naarbuiten zonder dat de gemeente daarvan weet." Na enig aandringen zei Den Hol lander echter een kort geding niet uit te sluiten. „Ik zal zeker voor 15 mei reageren, maar de eerste weken gebeurt er nog niets," aldus de raadsman. Wie dinsdag wel reageerde, was H. P. van Oost, namens de Ter illustratie van de eendrachtige samenwerking tussen provincie en gemeente plantten Commissaris van de Koningin in Zeeland drs. W. T. van Gelder (rechts) en Zierikzees burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs een knotwilg op het nog aan te leggen park bij het Kaaskenswater in Zierikzee. Zierikzee was dit jaar aandachtsgemeente in Zeeland tijdens de Nationale Boomfeestdag. Zeven plaatselijke basisscholen plantten in totaal zo'n tachtig bomen, 's Middags was er uoor de kinderen een feestmiddag in de Concert zaal. gepresenteerd door Leoni Jansen. Hier werd op speciale manier aandacht besteed aan het thema van dit jaar: Bomen grenzeloos natuurplezier. Ook in Bruinisse, Ellemeet, Seharendijke en Zonnemaire werd aandacht besteed aan Boomfeestdag. Meer over de Boomfeestdag op pagina 7. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1