Zeeland Cultuurmaand brengt muziek, literatuur en theater Kans op reis naar tropisch Curasao bij jubileumactie Van Geesbergen mode Informatie Terminal ING Bank Lange Nobelstraat uitgebreid Infomarkt wonen bij Rabobanken Meisjes maken kennis met elektrotechniek Stern Kosmetiek start met verkoop van Bio Line Vergadering PvdA Van Geesbergen mode vijftien jaar jong Klaverjassen In Bruinisse en Zierikzee WOENSDAG 22 MAART 1995 NIEUWSBODE EXTRA ZIERIKZEE - De Zeeland Cultuurmaand wordt dit jaar gehouden van 1 september tot en met 14 okto ber. Het evenement omvat ongeveer 125 voorstellin gen, concerten en tentoonstellingen die op locaties in heel Zeeland worden gehouden. Veelal in of bij historische kerken, landgoederen en stadhuizen. Op Schouwen-Duiveland staat vooral klassieke muziek centraal, via een Kamermuziekfestival dat een week duurt. Behalve evenementen waarbij muziek, film en beeldende kunst centraal staat, wordt dit jaar tijdens de Zeeland Cul tuurmaand uitvoerig aandacht besteed aan literatuur en thea ter. Het festival wordt op vrij dag 1 september geopend in Vlissingen. In het dok van scheepswerf Koninklijke Schelde Groep speelt het Spaanse Xarxa Teatre het stuk Veis e vents (Zeil en wind). Het stuk is gebaseerd op een vijf tiende eeuws gedicht van de Spaanse schrijver Ausias March. Het toneelstuk wordt bij De Schelde opgevoerd van wege het 120-jarig bestaan van de werf in 1995. Het Kamermuziekfestival wordt voor de vijfde keer op Schouwen-Duiveland en Tho- len gehouden in het kader van het Zeeland Cultuurfestival. Het komt tot stand door een wisselwerkirtg tussen bekende kamermuziekensembles die optreden in historische gebou wen, een bijzonder programma en het publiek. Het festival wordt gehouden van zaterdag 2 tot en met 9 september. Voor het eerst wordt tijdens de Zeeland Cultuurmaand ook een festival gehouden met lite ratuur als uitgangspunt. Het is het festival Meer dan woorden, waarbij proza en poëzie niet al leen in boekvorm wordt gepre senteerd, maar ook via toneel, film en muziek. Podium 't Beest in Goes vormt het mid delpunt van het festival. Maar ook op Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland zijn voorstellingen. Van donderdag 7 tot en met vrijdag 15 septem ber. Zeeland uit de kast is de naam van het theaterfestival dat voor het eerst onderdeel uit maakt van de Zeeland Cultuur maand. Op zaterdag 23 en zon dag 24 september worden pop pen, marionétten en object theater gepresenteerd in de stoomtrein die tussen Goes en Borsele rijdt. Het festival wordt georganiseerd door een ZIERIKZEE - De afdeling Zie- rikzee van de PvdA houdt don derdag 23 maart een extra le denvergadering in het Multi functioneel gebouw aan de Huybertstraat. Centraal staat de vraag of alle drugs verboden moeten wor den of dat het acceptabel is om in Zierikzee toestemming te geven voor een coffeeshop van waaruit soft drugs verkocht worden. De kwestie komt aan de orde in de raadsvergadering van maandag 27 maart. Wie tijdens de jubileumweken kleding koopt bij modezaak Van Geesbergen maakt kans op een vijf tiendaagse reis naar Curasao voor twee personen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De vaste klanten van Van Geesbergen mode hebben het al ontdekt: bij de jubileumactie vanwege het vijftienjarig bestaan op 1 maart, maakt iedereen bij elke 25 gulden die besteed wordt kans op een 'ticket to the tropics', oftewel een reis van vijftien dagen naar tropisch Curasao. Daarnaast zijn er nog eens vijftien modecheques te winnen ter waarde van honderd gulden. Deze actie loopt nog tot en met 15 april. Wie tijdens de jubileumweken de winkel van Van Geesbergen aan de Appelmarkt binnen wandelt kan zich alvast op het zonnige eiland wanen: het inte rieur is geheel in tropische sfe ren gebracht door planten en een rieten bar met karakte ristieke drankjes van het ei land in heldere kleuren. Boven dit geheel pronkt de Curagaose vlag. Verder sieren diverse tro pische vruchten en aanlokke lijke afbeeldingen van het ei land de winkel. Bedrijfsleiders Vincent Stens en Miranda Stens-Kok kozen niet zomaar voor het thema Cu rasao. Vincent: „Het idee ont stond eigenlijk doordat mijn schoonouders sinds twee jaar een vestiging in Willemstad op Curagao runnen onder de naam Eu-ropa. Het grootste deel van het jaar wonen ze daar ook. Mi randa en ik zijn twee jaar gele den in Willemstad getrouwd, dat maakt de band natuurlijk groot. De hoofdprijswinnaars zullen door meneer en me vrouw Kok van het vliegveld worden afgehaald en door hen naar het hotel gebracht wor- den. Vervolgens wordt dan hen afspraak gemaakt voor een trip langs de mooiste plekjes van het eiland." De grote kracht van de mode zaak is volgens Vincent gele gen in het feit dat de klant die mogelijke hypotheek kiest men voor de tweede optie door simpelweg de woorden, die in een balkje op het scherm staan, aan te raken. Vervolgens is er weer een keuze uit verbouwen, kopen, verhuizen en verzeke ren. Dopr de aanwijzingen op het scherm te volgen kan men zelf eenvoudige berekeningen maken over bijvoorbeeld het maximale hypotheekbedrag." Index De rubriek Uw onderneming is bestemd voor de zakelijke rela ties en geeft een beeld van de diensten en produkten van de bank voor het bedrijfsleven. Tevens wordt ingegaan op di verse aspecten van het onder nemen in binnen- en buiten land. Bij deze rubriek kan ook actuele koersinformatie wor den opgevraagd. De rubriek Bank van A tot Z is meer een soort index voor de vele produkten die een bank te bieden heeft, variërend van het gebruik van een acceptgiro kaart tot zakendoen in het bui tenland. Tbnslotte wordt bij de rubriek Uw aandacht voor de aandacht van de bezoeker ge vraagd voor speciale acties van de ING Bank in het algemeen en die van de ING Bank in Zie rikzee in het bijzonder. Directeur C. P. Linnenbank is bijzonder te spreken over het systeem: „Hiermee verlagen wij de drempel om bij een bank binnen te stappen nog verder. De bezoekers kunnen zelf in alle rust, zonder tussen komst van een medewerker, hun informatie opzoeken. Die kunnen ze vervolgens ook nog zelf afdrukken op papier om het thuis nog eens rustig na te lezen. Hebben zij dan behoeftè aan een nader en gedetailleerd advies, dan kunnen zij ons bel len voor een afspraak. Maar ook via alle rubrieken van de Informatie Tbrminal kunnen zij zo'n afspraak maken." binnenkomt altijd een herken bare stijl aantreft en altijd de zelfde mensen. Vincent: „We hebben een duidelijk beleid uitgestippeld. De mensen die hier werken doen dat al jaren en dat geeft toch dat persoon lijke contact en een gezellige sfeer. We werken sinds een tijd je ook met vaste-klantenkaar- ten, waar ook mee betaald kan worden. Aan het einde van de maand krijgt men dan een ac ceptgirokaart thuisgestuurd." Het inkopen doen Vincent en Miranda samen: „Dat is een he le klus. We zoeken kleuren, stoffen en modellen uit van bij voorbeeld colberts en panta lons, maar thuis ga je dan het plaatje compleet maken. De laatste tijd hebben we wat meer zogenaamde casuals in huis waardoor ook jongeren tot onze doelgroep zijn gaan beho ren. Het zijn dan meestal jon geren met een baan die het be langrijk vinden om er goed uit te zien. Je zou kunnen zeggen dat onze klantenkring bestaat uit dames en heren van gemid delde leeftijd die zich willen onderscheiden door zichzelf modern en kwalitatief goed te kleden. We vinden het belang rijk dat onze winkel meer te bieden heeft dan: Kan ik u hel pen of kijkt u rond? Interesse in de klant is bij ons heel be langrijk." Voor de heren heeft Van Gees bergen mode enkele gerenom meerde merken in de collectie: Gant, State of Art, Blue Wil ly's, Van Gils, Arrow en Ciazzo, een nieuw Nederlands casual merk. Voor de dames zijn er klinkende namen als Taifun, Hammer, Lady Arrow, Brax, Emdee, Zerres, Apriori en ook Blue Willy's in huis. Vincent: „Uiteraard is ons beste merk Van Geesbergen mode zelf!" Van Geesbergen mode heeft de vijftien jaar van het bestaan altijd op hetzelfde adres geze ten. Toen de heer en mevrouw Kok het bedrijf vijftien jaar geleden overnamen van Paul van Geesbergen besloten ze die naam aan te houden en zo de goede naam die het bedrijf al had voort te zetten. Naast een uitbreiding van het winkelop pervlak is er, behalve de mode uiteraard, in al die jaren wei nig veranderd. Tot en met 15 april zal er bij Van Geesbergen mode weke lijks een nieuwe jubileumactie te verwachten zijn. werkgroep, waarin Zeeuwse theaters participeren. De cultuurmaand omvat ver der een aantal jaarlijks terug kerende onderdelen. Het Festi val van Zeeuwsch-Vlaanderen, waarbij klassieke muziek uit het gebied tussen Donau en de Karpaten centraal staat. De cultuurhistorische workshops van de stichting Educatief Tbe- risme Zeeland Oranjezon, waarbij deelnemers wande lend, fietsend of varend wor den betrokken bij het land schap, de dorpen, de strijd te gen het water en het cultureel verleden van Zeeland. Tfenslot- te zijn er het Festival Jazz down by the sea in Domburg, het Filmfestival Zeeland en Zicht op Zeeland, waarbij kun stenaars hun werk tentoonstel len en installaties maken. De Zeeland Cultuurmaand wordt zaterdag 14 oktober af gesloten in Veere met de we reldpremière van de muziek theateruitvoering van de Griekse tragedie Oresteia. De serie concerten die de Grieks/ Franse componist Iannis Xena- kis bij de Oresteiatrilogie com poneerde wordt voor het eerst buiten Griekenland uitge voerd. Via een bijzonder decor, 1 kostuums, verlichting en beel dende objecten bewerkte de theatergroep Hollandia Oresteia tot een indrukwek kend en avondvullend stuk muziektheater. De NOS maakt televisie-opnames van de voor stelling. Het provinciaal bestuur van Zeeland stelt 300.000 gulden beschikbaar voor de Zeeland Cultuurmaand. Dat bedrag wordt door eigen bijdragen van de organiserende instan ties, subsidies van ministeries en gemeenten, sponsorbijdra gen en recette-inkomsten aan gevuld tot 1,3 miljoen gulden. BRUINISSE - Klaverjasverc- niging Meerzicht houdt op vrijdag 24 maart een wedstrijd klaverjassen in strandpavil joen Meerzicht in Bruinissc. Aanvang 20.00 uur. Bij deze wedstrijden zijn diver se prijzen te winnen. Opgave voor deelname kan bij J. Les, telefoon 01874-1493 of aan de zaal tot 19.45 uur. 1 BRUINISSE/ZIERIKZEE - De Rabobanken van Oost-Duiveland en Zierikzee zullen, in navolging op de landelijke actie, het komende weekeinde een informa tiemarkt over wonen houden. In Zierikzee vindt deze plaats op zaterdag 25 maart in de Concertzaal en in Bruinisse op vrijdag 24 en zaterdag 25 maart in Sporthal de Vanger. „Wie een eigen huis zoekt gaat op de Infodag wonen eerst geld verdienen bij de Rabobank", is het thema waarop de Rabo bank weer haar jaarlijkse in formatiemarkt houdt. Ieder een die erover denkt om een ei gen huis te gaan kopen kan tij dens deze dagen terecht met de meest uiteenlopende vragen over de aankoop van een huis. Door een gesprek met een hy potheekadviseur bijvoorbeeld kan men veel geld besparen. Op de Infodag krijgt men zelfs een waardebon met recht op een korting van 1000 gulden als in de toekomst een hypotheek bij de Rabobank wordt afge sloten. Maar ook mensen die al een huis en een hypotheek heb ben kunnen op de Infomarkt terecht. Misschien is een ver bouwing noodzakelijk of is de hypotheek verouderd. Daar naast is er veel informatie te vinden over verzekeringen. Bruinisse In Bruinisse kunnen belang stellenden op vrijdag van 19.00 tot 21.30 uur terecht en op za terdag van 10.00 tot 16.00 uur. Er kan kennis gemaakt worden met tal van zaken op het gebied van wonen en woninginrich ting, bij de stands van vele be drijven. Deelnemers aan de markt zijn: Uit Bruinisse: foto graaf J. Jonker, aannemersbe drijven M. Jumelet en Van der Velde, Novalux Braber, Bloe misterij van der Bos, Brink man Woontextiel, Duivelands Meubelhuis, Ooms Installaties, Van der Bos Textielhandel, Ar chitectenbureau Kort Ver ton, Aannemersbedrijf Deur- loo en uiteraard de Rabobank Oost-Duiveland. Uit Oosterland: de Gebroeders Beije BV, Bouwbedrijf Boo- gert, Aannemersbedrijf M. R Capelle, Bloemenhuis Magno lia, en antiekboerderij C. J. Bolle. Uit Zierikzee: notaris Klaassen, notaris van Eek Beijsens, Woningbouwvereni ging Beter Wonen en Grandora- ma. Verder: Beveiliging BV van de heer Colijn uit Kloetinge, Delta Nutsbedrijven, Verhui zingen Flakkee Express uit Middelharnis, Knipping Zee land uit Serooskerke, Flexi Tech. BV uit Burgh-Haamstede en Els Dekker met haar schil derijen. Zierikzee In Zierikzee kunnen de bezoe kers in de Concertzaal terecht tussen 10.00 en 16.00 uur. Ook hier zullen diverse stands met bedrijven staan, met informa tie gericht op eigen woningen. Er is een fotopresentatie van diverse makelaars en er kan in formatie ingewonnen worden over verzekeringen en hypothe ken. Voor dit laatste zullen hypo theekadviseurs van de Rabo bank Zierikzee aanwezig zijn. Ook bij notaris Klaassen uit Zierikzee kan men terecht met vragen over woningbezit en ko pen. Wie geïnteresseerd is in nieuwbouw kan adviezen krij gen van Architectenbureau Kort en Verton. Iedere bezoeker krijgt een leu ke attentie, er is koffie en voor de kinderen is er een speciaal hoekje ingericht. Ook mensen die geen klant zijn van de ING Bank kunnen geheel vrijblijvend allerlei informatie aanvragen via de computer. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Slechts door het aanraken van een computerbeeldscherm kan nu iedereen informatie krijgen over de meest uiteenlopende geldzaken, zonder de tussenkomst van een medewerker. Bij de ING Bank aan de Lange Nobelstraat in Zierikzee kunnen zowel klanten als niet-klanten het 'Informatieplein' bezoe ken voor deze futuristische manier van communicatie. „Het is zeker niet de bedoeling dat de computer in plaats komt van een contact met medewer kers van de bank," aldus de heer M. C. J. Mol, hoofd parti culiere relaties van de ING Bank. „Als het om oppervlak kige informatie gaat is het ech ter heel handig. Wanneer het beter is om een afspraak te ma ken met een medewerker geeft de computer dat ook aan. Men krijgt dan zelfs de betreffende personen met naam en een foto op het scherm." Stel, men heeft het huis van zijn dromen gezien. Natuurlijk is dan de eerste vraag: kan ik het betalen. Mol: „Op het eer ste scherm staan de vier hoofd menu's: Uw onderneming, Uw persoonlijke bankzaken, Uw bank van A tot Z en Uw aan dacht voor. In het geval van de Onlangs bezocht een zevental meisjes van de club Technica 10 uit Oudelande de afdeling elektrotechniek van het Goese onder wijsinstituut Groot Stelle aan de Bergweg in Goes. De meisjes, in de leeftijd van 10-12 jaar waren door de praktijkleraren de he ren Pieters en de Bokx uitgenodigd om een praktijkles te volgen. Na een korte uitleg werd gewerkt aan de montage van een lamp met stopcontact en schakelaar. Zowel het trekken van de draden als het monteren van stopcontact en schakelaar werd door de meisjes beoefend onder toeziend oog van de begeleidsters en praktijkdocenten. Het complete werkstuk werd daarna aan gesloten op een 220 volt voeding en via het stopcontact werd een televisietoestel aangesloten. De jongeren uit Oudelande waren bijzonder enthousiast en zeer leergierig. Aan het eind van de middag werd door de afdeling elektrotechniek een plus/min in dicator of wel een laagspanningszoeker aan de club aangeboden. Het was voor de derde keer dat jongeren uit Oudelande een prak tijkles volgden aan de school voor voorbereidend beroepsonder wijs in Goes. De eerste keer waren ze te gast bij de afdeling bouwtechniek timmeren, daarna in het praktijklokaal van me chanische techniek en nu dus elektrotechniek. Technica 10 is een landelijke stichting die al zo'n tien jaar vanuit Utrecht wordt ge leid. In Zeeland zijn naast Oudelande nog negen clubs werk zaam. De meisjes kunnen daar regelmatig een cursus volgen van zes tot acht weken afhankelijk van het onderwerp. Depositair netwerk in Benelux Annemarie Zuiderent is per 1 april aangesteld als Sales Manager van Stem Kosmetiek Bio Line Benelux. NOORDGOUWE - Met de toevoeging Bio Line Bene lux aan de naam is Stern Kosmetiek in Noordgouwe sinds enige tijd actief met de opbouw van een depo sitair netwerk in België, Nederland en Luxemburg voor het Cosmetica huis Bio Line. Dit Italiaanse cosmetica huis was al langer op zoek naar een orga nisatie die de vertegenwoordiging in dit deel van Europa zou gaan verzorgen. Bio Line heeft een groot aantal specialistische behandelingen voor d.e schoonheidsspecialiste ontwikkeld. De behandelingen en de daaraan gerelateerde produkten voor thuisgebruik vragen een hoge graad van vakbekwaamheid. Regelmatig zullen door de aangesloten schoonheidsspecialistes aan bijscholings- en opfriscursus sen moeten worden deelgeno men. Vanwege deze aspecten toonde het Italiaanse bedrijf een ster ke voorkeur voor samenwer king met Stern Kosmetiek. Vooral daar bij de Zeeuwse Beautyfarm naast de noodza kelijke know how, ook moge lijkheden voor meerdaags ver blijf aanwezig zijn. Annemarie Zuiderent, nu van wege werkzaamheden bij het Internationale Bedrijfsleven nog woonachtig in België, zal leiding gaan geven aan de ver koopactiviteiten in de gehele Benelux. Nieuw Bio Line omvat diverse pro dukten die specifieke proble men aanpakken zoals, coupero se, acne en rimpels. Daarnaast zijn er produkten voor de zon en lifting. De schoonheidsspe cialiste kan met Bio Line uit 25 basisbehandelingen kiezen. Bio Line onderscheidt zich door zijn Uitgebreide produkt- lijn en cosmetica met een zeer hoge werking dankzij de door gevoerde specialisatie in de be handelingen. Zo wordt voor el ke klant afzonderlijk een indi viduele cosmeticareceptuur ge maakt die een Bio Line succes verzekert. Bij Bio Line start de professio nele relatie pas écht na het ver werven van het dépositair- schap. Zo kunnen de, schoon heidsspecialistes naast de tra ditionele trainingen ook ge bruikmaken van de commer ciële ondersteuning bij het profileren van hun salon, het verwerven van nieuwe klanten en het onderhouden van het klantenbestand. De Zeeuwse Beautyfarm Stern Kosmetiek in Noordgouwe treedt op als importeur, verde ler en trainingscentrum voor de Benelux onder de naam Bio Line Benelux. Stern Kosmetiek is gevestigd aan het Oosterweegje 5 in Noordgouwe. De verkoop en de vaktechnische begeleiding is in handen van Annemarie Zuide rent. De heer I. van Hese jr. is belast met de commerciële be geleiding en de verkooptrai ningen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3