Brouwershaven wil bebouwde komgrens voor Den Osse dichters zc <D O Amnesty vraagt aandacht voor gevangene Abdel Selmi Jubilarissen Con Amore gehuldigd FA. SCHILPEROORT timmerbedrijf a N. SCHILPEROORT ERIK BUL maandag 27 t/m vrijdag 31 maart gesloten. Om beter op te kunnen treden tegen verkeersproblemen Straofeest Noord welle Schrijfavonden in de regio DINSDAG 21 MAART 1995 NR 25743 Hierbij deel ik u mede dat ik met ingang van 1 april 1995 mijn bedrijf Markt 24 ®^r> ff "DOE HET ZELF" 4318 AH Brouwershaven Tel. 01119-2047 heb overgedaan aan mijn oud werknemer de heer Erik Bul. Tevens wil ik hierbij al mijn clientele bedanken voor het in mij gestelde vertrouwen en de prettige samenwerking in de afgelo pen jaren. Ik stel veel vertrouwen in mijn opvolger en bied hem gaarne in uw gunst aan. Aansluitend aan bovenstaande neem ik met ingang van 1 april 1995 het bedrijf van de heer N. Schilperoort over. Het bedrijf wordt onder de oude naam voortgezet vooralsnog met hulp van dhr. N. Schilperoort en medewerker Hans de Bilde. Eveneens hoop ook ik u vertrouwen te winnen en zodoende een goede en plezierige samenwerking op te bouwen. Klaverstraat 90 4322 CG Scharendijke Tel. 01117-2634 i.v.m. inventarisatie/overname zijn wij van VANAF ZATERDAG 1 APRIL ZIJN WIJ WEER NORMAAL GEOPEND Verzoeken om verkeersmaatregelen voor Den Osse leverden geen resultaat op. (Foto:Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - De gemeente Brouwershaven wil Den Osse officieel tot bebouwde kom maken om zodoende beter op te kunnen treden tegen parkeeroverlast en te hard rijden. Door het vaststellen van een komgrens op basis van de Wegenverkeerswet heeft de gemeente namelijk meer mogelijkheden om de ver keersproblemen aan te pakken. Brouwershaven heeft jaren lang geprobeerd de verkeers problemen bij Den Osse aan te pakken door verzoeken om on der meer stop- en parkeerver boden en snelheidsbeperkin gen bij de bevoegde instanties. Volgens de gemeente hebben die nergens toe geleid. Door het vaststellen van een kom grens ingevolge de Wegenver keerswet, kan Brouwershaven adequater inspelen op bijvoor beeld de parkeeroverlast in de zomer op de weg naar de jacht haven Den Osse. Daarom ook wil de gemeente de wegen in en om het zomer- dorp Den Osse in beheer dan- wel eigendom krijgen. Inmid dels is daarover al overeen stemming bereikt met de eige naar van deze wegen, het Wa terschap Schouwen-Duiveland, voor zover deze wegen geen wa- terkerende functie hebben. Het gaat hierbij om delen van de Schouwsedijk, Heernisweg, Blankersweg, Dirksweg en in zijn geheel, de Dapperweg. Be heer en onderhoud wil de ge meente over delen van de Lan- gendijk, Den Osse en de oprit van de jachthaven Den Osse en weer andere gedeeltes van de Blankersweg, Schouwsedijk en Heernisweg. Door de overname van de we gen in en rondom Den Osse zal Brouwershaven rond de 58.000 gulden minder uit hèt gemeen tefonds aan het waterschap moeten betalen. Voor de bebouwde kommen van Brouwershaven en Drei- schor is een wijziging noodza kelijk. De 50-kilometerb orden van Dreischor zijn namelijk na de reconstructie van de Bo- gerdweg/Stoofweg, buiten de komgrenzen komen te staan. Die situatie wc/rdt nu weer rechtgebreid door de borden op de goede plaats^te zetten. De gemeente wil de borden in Brouwershaven verplaatsen vanwege de bouw van wonin gen op de hoek Grachtweg/ Noorddijkstraat. In de raadsvergadering van 27 maart komen de voorgestelde wijzigingen van voornoemde bebouwde kommen aan bod. De vergadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het stadhuis. ZIERIKZEE - Tunesië, Kameroen en Soedan. Daar gaan deze maand de brieven van Amnesty International naartoe. De groep Schouwen-Duiveland van Am nesty houdt schrijfavonden op maandag 27 en dinsdag 28 maart. In een brief vraagt Amnesty de minister van justitie van Tune sië om vrijlating van gewetens gevangene Abdel Selmi. De tweede brief is gericht aan de president van Kameroen en in deze brief wordt aandacht ge vraagd voor het lot van het echtpaar Njilyang. Het echt paar werd gearresteerd toen zij protesteerden tegen de arresta tie van een vakbondsleider. Tijdens de schrijfavonden wordt verder aandacht ge vraagd voor Soedan. In een brief wordt opheldering ge vraagd over het lot van Alfred Yoran Modi, terwijl in een tweede brief duidelijkheid geëist wordt over de verdwij ning van twee zusters. Maan dag 27 maart wordt een schrijf- avond gehouden in de Gerefor meerde kerk aan het Boston plein in Brouwershaven (van 19.00-20.30 uur) en in een zaal van de Gereformeerde kerk in Haamstede (19.00-20.30 uur). Dinsdag 28 maart kan men te recht bij de familie Murphy aan de Dr. Wortmanstraat in Noordgouwe (van 10.00-12.00 uur), de zaal bij de Gerefor meerde kerk in Scharendijke (van 19.00-20.30), het gebouw .van het REC aan het Janne- wekken in Zierikzee (van 19.00- 20.30 uur) en bij Van der Linde aan de Baalpapenweg. NOORDWELLE - Als laatste in de rij viert Noordwelle za terdag 25 maart het Straofeest. De organisatie is in handen van de Dorpsgemeenschap Noordwelle. Het Straofeest in Noordwelle gaat om 12.30 uur van start met de keuring van de versierde paarden. Na de keuring volgt de rondrit van 'de ruiterstoet. Na terugkomst in het dorp volgt om 15.00 uur het ringste ken. Een en ander wordt muzi kaal omlijst door muziekver eniging Witte van Haemstede uit Haamstede, 's Avonds wordt het feest voortgezet in het dorpshuis. Tijdens het bal kan gedanst worden op muziek van het Delta Combo. Inschrij ven kan via telefoonnummer 01116-1323. Op 71-jarige leeftijd speelt A. P. de Wit (2e van rechts) nog steeds met verve zijn partijtje op de tuba mee in muziekvereniging Con Amore in Noordgouwe. Zaterdag kreeg hij, tijdens de jaaruitvoering van Con Amorede gouden speld opgeprikt van voorzitter D. P. Korstanje voor zijn zestigjarig lidmaatschap van de Koninklijke Nederlandse Federatie van muziekgezelschappen (KNF). De Wit was niet de enige jubilaris. De heer P. Pannekoek (2e van links) kreeg goud opgespeld, zij het in kleinere uitvoering, voor zijn vijftig jarig lidmaatschap van de KNF. S. van de Velde-Hollander (geheel links) kreeg een zilveren hanger op haar revers gespeld, omdat zij 12'/z jaar lid is van de federatie. De huldiging vormde onderdeel van het gezamenlijk concert van Con Amore en Kunst na Arbeid uit Delft. Met name het optreden van de bevriende Delftse fanfare maakte indruk op de vele aanwezigen in het Noordgouwse dorps huis. Zij verzorgden een programma dat geheel geënt was op de herdenking van de vijftigjarige bevrijding van Nederland. Het muzi kale gedeelte kreeg volgens goed gebruik een vervolg in de vorm van de opvoering van het blijspel De boot is an. De avond werd afgesloten met muziek en dans. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE Welfare De afdeling Zierikzee van het Welfare Rode Kruis houdt don derdag 23 maart tussen 14.00 en 20.00 uur haar jaarlijkse verkoopactie in de hal van het Rode Kruis Ziekenhuis. HAAMSTEDE Meditatieve kerkdienst In de Gereformeerde kerk wordt zondag 26 maart voor de zesde keer een meditatieve kerkdienst gehquden, ,,Pe dienst kenmerkt-zich door stil te, gebed, lezing en ingetogen zang. Medewerking wordt ver leend door de Thizé-zanggroep, Jikke Troost (orgel) en ds. Leen Jan Lingen. Het thema is: Met God en pijn en verdriet. De aanvang is 19.00 uur. BROUWERSHAVEN Collecte De opbrengst van de collecte voor het Reumafonds verleden week, heeft in de kern Brou wershaven 861,55 gulden opge bracht. BRUINISSE In memoriam Johannes de Waal In zijn woning te Bruinisse overleed na een ernstige ziekte de heer Johannes Gabriël de Waal, oud-schipper van de BRU 25. De Waal bereikte de leeftijd van 76 jaar. Ruim 60 jaar was Johannes de Waal in tensief bij de mosselcultuur be trokken. Begonnen op het vaartuig van zijn vader en oom runde hij vanaf de Tweede We reldoorlog het kweekbedrijf BRU 25 zelfstandig. Tbt op 75- jarige leeftijd bood hij zijn zoon die het bedrijf voortzet de helpende hand, ook tijdens het vissen. De Waal vervulde ver der een groot aantal jaren een bestuursrol bij de plaatselijke visserijvereniging Algemeen Vissersbelang. Vanuit die hoe danigheid had hij tevens zit ting in het bestuur van de ver eniging ter bevordering van de Zeeuwse visserijbel'angen. Ook stond De Waal aan de wieg van mosselhandel Solidair in Yerseke, een handelscombina tie van kwekers uit voorname lijk Bruinisse, Tholen en Zie rikzee. Binnen de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk be kleedde De Waal in een periode van twaalf jaar het ambt van diaken en ouderling. Tbvens behartigde hij van 1970 tot 1976 het secretariaat van de christe lijke basisschool Op Dreef. Tbnslotte fungeerde hij sinds 1980 als stimulerende kracht bij de exploitatie van het Vis serijmuseum. Met zijn overlij den ging in Bruinisse een be langrijke vraagbaak en gezie ne persoonlijkheid heen, die vanwege zijn enorme kennis van de visserij niet licht zal worden vergeten. De teraarde bestelling zal morgen (woens dag) plaatsvinden op de alge mene begraafplaats aan de Mo lenweg. Opbrengst reumafonds De actie voor het Nationaal Reumafonds heeft in Bruinisse 2613,05 opgebracht. Het be drag ligt 230 gulden boven het resultaat van vorig jaar. Wie alsnog een bijdrage wil storten kan dat doen op postgiro 324 of banknummer 707070848 ten na me van het Reumafonds in Den Haag. MIDDELBURG Rozenkruisers De Internationale School van het Gouden Rozenkruis houdt maandag 27 maart een lezing met als titel De opgang tot vrij heid. De lezing wordt gehou den in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Donderdag 13 april houdt het genootschap een thema-avond in de zaal van de Zeeuwse Bi bliotheek over levensvragen met als titel Levende tempel bouw. De aanvang van beide bijeenkomsten is 20.00 uur. Theater Theatergroep Wederzijds speelt zondag 2 april in de Stadsschouwburg Middelburg 'Mirad, een jongen uit Bosnië'. Het stuk vertelt de geschiede nis van Mirad Balie, kind van een moslim-vader en een Servi sche moeder, die de waanzin van de burgeroorlog van zeer dichtbij meemaakt. Mirad han delt niet alleen over het voor malig Joegoslavië, maar ook over het hedendaags Neder land. De aanvang is 15.30 uur. Conferentie ZMO De Zeeuwse Ontwikkelings Maatschappij houdt donder dag 6 april een conferentie als inleiding op het Horizonpro ject van het Interregprogram- ma Scheldemond. Het project is gericht op de verbetering van management en het bevor deren van grensoverschrijden de samenwerking tussen on dernemingen. De conferentie wordt gehouden in de burger zaal van het stadhuis in Mid delburg. De aanvang is 15.30 uur. Sprekers zijn onder ande ren gedeputeerde D^ J. P. Bruinooge en drs. ing. G. C. Wieland, directeur IMK Zuid west Nederland. VLISSINGEN Optredens de Piek In Podium de Piek treedt vrij dag 24 maart de Belgische gi taarrockformatie Soapstone op. Zaterdag 25 maart verzorgt de Acid Jazz-formatie The Hip bone Connection een optreden. De aanvang van beide concer ten is 22.00 uur. wil hand, kil. Hoe kan ik thuis zijn bij een volk, welks taal ik niet versta noch spreek, wier haat omhoog komt als uit diepe kolk en moordt wie vreemdeling in hun midden bleek. Hoe kan ik thuis zijn in een stad waar ik niet meer sta ingeschreven. maar die ik eens verlaten heb, omdat de roepstem van de Koning mij heeft voortgedreven. Hoe kan ik thuis zijn in een oord, dat als woestijn woonplaats is van demonen. Door dat gebied toch trek ik voort, maar wie wil daar voor altijd wonen? 'k Ben hier op doorreis: gast, meer niet. Ontembaar heimwee maar 't voor mij bereide Huis - een beter vaderland ligt in het verschiet! - zegt mij: nog even, pelgrim! Straks: voor eeuwig thuis. Cor Vink, Kerkwerve Hier niet thuis Hoe kan ik thuis zijn in een land, waar 't volk een bandeloze vrijheid en wetten zijn, die werken 't in de het mensenhart is hard en koud en Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus I, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5