Zoekplaat je A Ouwerkerkse bevolking verzorgt omvorming cross- tot trapveld v: 1K1» Geen verkoop ijs bij minicamping Bloemenzee op huishoudbeurs liavenss Het duurde zo lang eer de gemeente reageerde Lezing Beranova Gestolen auto's uit Canada Dia-lezing over afval Win een Twingo bij Braai BV zierikzeescheü nieuwsbode!! VRIJDAG 17 MAART 1995 NR 25741 3 f.ftr <5*2^- '''IA' V-V1 >".f, - Het crossveldje in Ouwerkerk wordt volgende week geëgaliseerd en daarna ingezaaid. Naar verwachting kan er deze zomer worden gevoetbald. (Foto: Marijke Folkertsma). OUWERKERK - De autobanden zijn al weggehaald door een boer die ze wel kon gebruiken en andere dorps bewoners hebben eigenhandig de balken uitgegraven die half in de grond lagen. Volgende week kan het ter rein worden geëgaliseerd en daarna wordt gras ingezaaid. De bevolking van Ouwerkerk is op eigen initia tief begonnen het crossveldje achter de openbare basisschool om te vormen tot een trapveld voor de voetbal lende dorpsjeugd. „We hebben in december 1994 bij de gemeente het verzoek in gediend om het crossveld aan te passen. Maar het duurde zo lang voor een reactie kwam dat we vorige week zelf maar zijn begonnen", vertelde de secreta ris van de Stichting Ouwer kerk, G. den Broeder. Het ge bied achter de basisschool en het kerkhof werd ongeveer tien jaar geleden ingericht als cross-terrein waar de jeugd zich met bromfietsen en fietsen kon uitleven. In de loop' van de jaren liep de belangstelling voor het terrein terug. „Het werd bijna niet meer ge bruikt. De jeugd is-vooral te vinden op het grasveld tussen de muziektent en de kerk op de Ring midden in het dorp. Daar wordt enthousiast gevoet bald." Enthousiasme dat ook overlast met zich meebrengt. Onder meer door ruiten die sneuvelen. Daarom werd tij dens een vergadering van de Stichting Ouwerkerk het idee naar voren gebracht om het crossveld, dat toch niet wordt gebruikt om te vormen tot trapveld. Tijdens de openbare vergade ring van de Duivelandse ad viescommissie financiën, don derdagmiddag in het gemeen tehuis in Nieuwerkerk, stond het cross/trapveld op de agen da. Het Duivelandse college van burgemeester en wethou ders had 2000 gulden gepland voor de werkzaamheden en vroeg daarover advies van de commissie. Maar dat bleek niet meer nodig. Door het eigen ini tiatief van de dorpsbevolking bleek het project 'budget- neutraal' ofwel zonder extra kosten uitgevoerd te kunnen worden. De bijdrage van de gemeente bestaat nu uit enkele extra werkzaamheden van de buiten dienst gemeentewerken. „Die moeten volgende week in Ouwerkerk zijn om het gebied langs de Laan der Wereldvete ranen te egaliseren, waar pas bomen zijn geplant. Dan kun nen ze gelijk even doorrijden om ook het crossveld te egali seren", aldus Den Broeder. Ook het inzaaien van het gras wordt door de gemeentelijke buiten dienst verzorgd. Naar verwach ting kunnen van de zomer de eerste ballen worden getrapt op het veldje. Burgemeester G. Hokken liet tijdens de commis sievergadering blijken het ei gen initiatief van de Stichting Ouwerkerk te kunnen waarde ren. „Het college is de bevol king zeer erkentelijk." Tijdens de commissievergade ring werd unaniem het advies uitgebracht om als gemeente niet in te stemmen met een be grotingswijziging van de Zeeuwse Bibliotheek. Het be stuur van de bibliotheek wil van de financiële bijdragen die zij ontvangt van de Zeeuwse gemeenten twee fondsen vor men. Een als reserve voor extra personeelskosten en een als buffer voor kosten vanwege ar beidsongeschiktheid van het personeel. De Duivelandse ad viescommissie financiën was echter van mening dat het on juist is om op die manier subsi diegeld te gebruiken. „Wan neer we hieraan beginnen is het einde zoek", aldus Hokken. De commissie was het eens met het voorstel het presentiegeld voor leden van de stembureaus te verhogen van honderd naar tweehonderd gulden en bracht ook een positief advies uit ten aanzien van het bedrag van 49.000 gulden dat nodig is om grootschalige kadasterkaarten van de gemeente te laten ma ken. Men vond het ook een goed idee als gemeente twintig cent per inwoner (ongeveer dui zend gulden) mee te betalen aan de promotiefolder waar mee de drie scholen voor voort gezet onderwijs op Schouwen- Duiveland zich gezamenlijk presenteren. PvdA-commissielid A. J. C. Melieste liet tijdens de rond vraag weten zich te storen aan de, 'kaalslag' langs de Brede- weg tussen de Blauwe Keet en Sirjansland. Vöor dé gëmëente die de weg overdroeg aan het Waterschap Schouwen-Duive- land werden de populieren in de wegberm gerooid. Het wa terschap heeft nu ook de jonge essen en eiken die daar her en der tussen stonden gerooid. Omdat ze te onregelmatig langs de weg stonden, zo bleek uit navraag van Melieste bij het waterschap. „Het is in het belang van de gemeente dat het groen daar weer snel wordt in geplant." Hokken wees er op dat de gemeente daar alleen nog vriendelijk om kan verzoe ken. „We hebben zelf geen zeg genschap meer over die weg." 'V s'f mm* V.: 'Bij gelijktijdig naderen van de kruising door meer dan één voertuig, met een snelheid van meer dan tachtig kilometer per uur, is een airbag verplicht.'' Deze verkeerstechnische interpretatie geeft fotograaf Joop van Houdt aan de strepen op de weg op boven staand Zoekplaatje. Mensen die (laten) weten op welke locatie hij deze moderne verkeerstekens fotografeerde maken weer kans op een cadeaubon. Het Zoekplaatje van vrijdag 10 maart was kennelijk erg moeilijk want er kwamen slechts drie oplossingen binnen op de redactie. Alle kaarten meldden wel de juiste oplossing. Op het Zoekplaatje was de verkeersheuvel te zien die vlak voor de kern Ellemeet ligt, wanneer men dit buurtschap nadert vanaf de Delingsdijk. Óp het foto-negatief ujas ook het naambord Ellemeet te zien, maar Joop van Houdt drukte slechts een gedeelte van het negatief af om het niet te gemakkelijk te maken. De kaart van Jaap ten Brinke, Kapteinsweg 4. 4315 PN Dreischor werd uit het ministapeltje getrokken als winnaar. Naar hem wordt de cadeaubon ge stuurd. Mensen die weten waar bovenstaand Zoekplaatje werd gemaakt kunnen dal schriftelijk melden aan de redactie Zierikzee- sche Nieuv)sbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De inzendingen kunnen ook in de brievenbus aan het Jannewekken 11 worden ge gooid. Ze moeten uiterlijk woensdag 22 maart op de redactie binnen zijn. Aan de buitenzijde het woord Zoekplaatje vermelden. (Fo to: Joop van Houdt). Rechter stelt Ouwerkerker in ongelijk OUWERKERK - De president van de arrondisse mentsrechtbank in Middelburg heeft een agrariër uit Ouwerkerk in het ongelijk gesteld. De Ouwer kerker ging bij de rechtbank in beroep tegen de be slissing van de gemeente Duiveland hem geen ver gunning te verlenen voor de verkoop van ijs en fris dranken bij het persluchtstation en de minicamping die hij heeft bij zijn agrarisch bedrijf. Het gemeentebestuur wees het verzoek af omdat de verkoop van ijs en frisdranken in strijd is met de agrarische bestem ming van de boerderij en omge ving. Op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kreeg de Ouwerkerker toestemming voor de exploitatie van een persluchtstation en een mini camping. Daarbij mag hij pro- dukten uit het eigen bedrijf verkopen. Maar de gemeente wil geen verdere uitbreiding toestaan van activiteiten die in strijd zijn met de agrarische bestemming van het bedrijf. De landbouwer en kampeer- boer wilde een bescheiden ver kooppunt van ijs en frisdran ken om tegemoet te komen aan de wensen van de bezoekers van het persluchtstation. Hij voerde daarbij aan klanten te zullen verliezen wanneer dit niet mogelijk is. De gemeente Duiveland bracht daartegen in dat in de directe omgeving van de boerderij al meerdere ver kooppunten van ijs en fris dranken zijn, zodat een extra verkooppunt niet in een be hoefte voorziet. De president van de rechtbank was van mening dat de kam- peerboer niet aannemelijk heeft gemaakt dat hij financië le schade zal lijden door de weigering van Duiveland. Hij wees er op dat uit reeds be staande nevenactiviteiten bij een agrarisch bedrijf niet van zelfsprekend voortvloeit dat verdere uitbreiding van niet- agrarische activiteiten wordt toegestaan. Expo Flora in Zeelandhallen GOES - Na het succes van 1994 wordt van 13 tot en met 17 april in de Zeelandhallen in Goes de bloemen- en plantententoonstelling Expo Flora ge houden. Expo Flora wordt gecombineerd met een huishoudbeurs. Thema van de Expo Flora is Zeeland op z'n Paasbest. De organisatie is er in geslaagd een fors aantal plantenvereni- gingen bereid te vinden hun medewerking te verlenen aan Expo Flora. Te zien zijn onder meer cactussen (afdeling Zee land Succulenta), orchideeën (Kring Zeeland en Brabant), amarylissen en mogelijk ook Bonsai-planten. Verder worden talloze voorjaarsbloemen ge toond, is er een aquarium en verzorgt de familie De Pagter uit Ritthem een Arapresenta tie. Nieuw voor Zeeland is de com binatie van Expo Flora' met een huishoudbeurs. De organi satie verwacht dat die combi natie een bezoek aan de Zee landhallen extra aantrekkelijk maakt. Evenals vorig jaar wordt tijdens Expo Flora een expositie gehouden van werk van Zeeuwse professionele en amateurkunstenaars en verzor gen leden van de vereniging Groei Bloei bloemschikwed strijden. Uiteraard geeft ook de Paashaas acte de présence. Expo Flora is toegankelijk op donderdag 13 en vrijdag 14 april van 14.00 - 22.00 uur en op zaterdag 15, zondag 16 en maandag 17 april van 10.00 - 18.00 uur. MIDDELBURG - De schrijf ster/vertaalster Jana Berano va verzorgt zondag 26 maart de laatste lezing van de vereni ging Lesbische en Andere Vrouwen Activiteiten (LAVA). De lezing wordt gehouden in de filmzaal van de stichting Ci nema in Middelburg. Het thema van de lezing is rei zende vrouwen. Daarnaast besteedt zij ook in ruime mate aandacht aan het sub-thema Vrede en veiligheid in Oost- Europa. Hiermee is haaf werk doordrenkt. In haar lezing ver woordt Beranova deze proble matiek in Tsjechië. De aanvang van de lezing is 15.00 uur. ROTTERDAM (ANP) - De Rot terdamse rivierpolitie heeft de afgelopen maanden 45 auto's onderschept die in Canada wa ren gestolen. Op verzoek van de Canadese autoriteiten heeft de politie de gestolen auto's opgespoord en teruggestuurd. Dat heeft de Rotterdamse poli tie vrijdag bekendgemaakt. De autovangst kwam in samen werking met de Canadese justitie tot stand. De politie in Canada rolde onlangs een geor ganiseerde bende autodieven op,waarbij vijf verdachten werden aangehouden. De ben de zette de gestolen auto's in Canada direct op de boot naar Rotterdam. Vanuit de Maasstad moesten de wagens, merendeels in de duurdere prijsklassen, .naar Afrika wor den verscheept. Ook in Frank rijk vonden Rotterdamse re chercheurs vijf gestolen auto's. NIEUWERKERK - De Neder landse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Duiveland, houdt dinsdag 21 maart in Nieuwerkerk een thema-avond over kritisch consumeren en duurzaam produceren. Velen weten niet waar ons af val blijft na de milieustraat. De heer D. Kammeraad van Greenpeace maakt met een dialezing duidelijk wat er met ons afval gebeurt. De avond wordt gehouden in Ons Dorps huis. De aanvang is 19.30 uur. Advertentie dvies Er zijn veel manieren om inhoud te geven aan het begrip advies. Ons advies is gebaseerd op uw wensen en mogelijkheden. Binnen deze grenzen zetten wij de perfecte lijnen uit voor het creëren van uw nieuwe ruimte. Advertentie Nieuwerkerk UN Astraat 10 Brouwershaven Noorddijkstraal 8 TECHNISCH INSTALLATIEBURO Zierikzee VERKOOP EN REPARATIE St. Domusstraat 79 01114-1368 01119-1634 01110-13348 Verwachtinq t/m dinsdaq 21 mrt. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 8 graden Windkracht noorw. 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 7 graden Windkracht noordw. 5 Dinsdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. -1 graad Mid.temp. 8 graden Windkracht noordw. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 18 mrt. Zon op 06.48, onder 18.46 Maan op 21.02, onder 07.05 19 mrt. Zon op 06.46, onder 18.48 Maan op 22.20, onder 07.34 20 mrt. Zon op 06.43, onder 18.60 Maan op 23.36, onder 08.08 Laatste Kwartier: 23 maart (21.11) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het komende weekeinde bepalen buien het weerbeeld. Dat is vanavond en vannacht ook al het geval. Bovendien waait het dan flink. De zuidwestenwind is boven land matig tot vrij krachtig, 4 tot 5, en aan de kust en op het IJsselmeer hard of stormachtig, 7 of 8. De mini mumtemperatuur wordt ongeveer 2 graden. Morgen overdag is het wis selend bewolkt en vallen er op nieuw buien. Naast onweer kan daarbij ook hagel voorkomen. De temperatuur loopt in de middag op tot ongeveer 8 graden. Pas later op de dag neemt de wind iets af. Zon dag verandert er weinig. Nog steeds wordt het weerbeeld bepaald door een depressie bij Noorwegen die slechts langzaam naar het noorden trekt. Vanaf dinsdag breidt een ho- gedrukgebied zijn invloed uit tot on ze omgeving en knapt het wat op. Het wordt droog en de zon is meer te zien. Dat heeft ook effect op de middagtemperatuur die een licht stijgende lijn vertoont. ZIERIKZEE - Onder het motto U zit goed bij Renault-dealer Autobedrijf Braai BV houdt het Zierikzeese autobedrijf tot en met 20 maart een aantrek kelijk festival. Tijdens het eve nement presenteert Renault zijn verder geperfectioneerde Safrane en de meest geperfec tioneerde uitvoeringen van de andere modellen. Tevens zijn er interessante aan biedingen en maakt iedere be zoeker van dit voorjaarsspek takel kans om één van de vijf Twingo's te winnen. Iedereen ontvangt bij Renault-dealer Autobedrijf Braai BV een kras kaart die mogelijk de winnen de combinatie heeft. Er zijn vijf Twingo's te winnen tijdens het Maart-festival van Re nault. Autobedrijf Braai BV is gevestigd aan de Grevelingen- straat 1 in Zierikzee. (Telefoon: 0111-12529). Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00. uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor hef einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3