Ontmoeting met Moslims 'Je moet een tic hebben om dat kleine spul te kunnen verkopen' van dei Heijden Buijs sponsort Kwiek Nieuwe zonweringsspecialist in Middelharnis flakkee verhuizingen b.v. Jubilerend Simavi vraagt aandacht voor drinkwater Galerie 't Zuuddek Woningmarkt ING Bank Zeeuwse wandeldagen Vervoersdienst De Schicht Ruitenbeek Beton Bruinisse sponsort Bruse Boys 2 Nieuwe tassen voor G-team Eerste lustrum voor kralenboetiek Jasmijn 4 WOENSDAG 15 MAART 1995 NIEUWSBODE EXTRA Alle bekende merken demonstratie gereed! Advertentie Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. ■-'ERKENDE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee 0ud-8eijerland VBfHUIZHJS Tel 01670-82188 Tel 01883-20016 Tel 01110-13163 Tel 01860 13624 Gezond bruinen: veiliger dan de zon goed voor spier- en rugklachten bevordert de bloedsomloop heerlijk ontspannend Zierikzee. Havenpark 5 iDtrksiand Schelpenpad 26 Tel 01110 15202 Tel 01877 1236/ v/ <S V ZIERIKZEE - De jaarlijkse collecte van Simavi zal dit jaar opnieuw in het teken staan van de verbete ring van drinkwatervoorzieningen in ontwikke lingslanden. De collectanten zullen langs de deuren gaan in de week van 20 tot en met 25 maart. De Simavi is opgericht in 1925 en kan derhalve terugkijken op zeventig jaar ontwikke lingshulp. In 1994 werd op ruim 650 plaatsen in ontwikkelings landen een watervoorziening tot stand gebracht, dan wel een bestaande voorziening verbe terd. Hierdoor kregen tussen de 500.000 en 700.000 mensen de beschikking over verant woord drinkwater op een ac ceptabele afstand. Om deze projecten in stand te houden werden enige honderden men sen opgeleid. Omdat de levensduur van deze projecten gemiddeld tien jaar is, werd een aantal voorzienin gen niet gratis toegankelijk waardoor in veel gevallen con tinuïteit werd bereikt. Simavi besteedde ruim één miljoen gulden aan deze watervoorzie ningen. Een bedrag dat geheel door particuliere gevers en het bedrijfsleven bijeen werd ge bracht. De kosten van deze pro jecten zijn relatief gezien laag (één a twee gulden per persoon) en voor de gezondheidszorg van zeer groot belang. Simavi heeft voor diverse projecten op het gebied van de gezondheids zorg nog zo'n drie miljoen gul den nodig. BURGH-HAAMSTEDE - In het artikel over de expositie van Nelly Nelisse in Galerie 't Zuuddek in Burgh-Haamstede is een foutje geslopen. Bij de openingstijden staat vermeld dat de galerie geopend is van donderdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Dit moet echter zijn: van don derdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE - De ING Bank aan de Lange Nobelstraat 6-12 in Zierikzee houdt op zaterdag 18 maart een Woningmarkt. Deze info-markt duurt van 10.30 tot 15.30 uur. Tijdens deze markt is gratis in formatie verkrijgbaar over hy potheken, woningen, Nationa le Hypotheek Garantie, fiscaal en notarieel advies. Tevens worden er enkele nieuwbouw projecten geïntroduceerd. Deelnemers aan deze woning markt zijn: Bij de Vaate Make laardij-o.g BV, Buijs Belasting adviseurs, Delta Makelaardij BV, Van Eek Beijsens (nota rissen), Hanse en Verbeek Ma kelaardij BV, ING Bank, W. H. Klaassen (notaris) en Ribbens en Stadhouders Makelaardij. Er ligt voor iedere bezoeker een leuke attentie klaar en voor kleine kinderen is een op pas aanwezig. GOES De Stichting '3 Zeeuw se Wandel Dagen' houdt op 25, 26 en 27 mei een driedaagse wandeltocht in de omgeving van Goes. Tevens zullen er drie dagtochten te lopen zijn. Voor de dagtochten kan de deelnemer kiezen uit vijf ver schillende afstanden per dag, tussen de tien en de vijftig ki lometer. De start en het eind punt zijn het Scaldiscollege in Goes. Dit wandelevenement wordt vooral door ervaren wandelaars gezien als een goe de training voor de internatio nale vierdaagse van Nijmegen. De routes zijn iedere dag ver schillend. Inschrijfformulieren en informatie zijn verkrijg baar via het telefoonnummer: 01646-20398. SEROOSKERKE - De Stads en Regiopost van de Koeriers dienst Brouw is begin deze maand overgenomen door Ver voersdienst De Schicht. Het kantooradres is Dorpsweg 11 in Serooskerke. Bij de overname zijn enkele veranderingen opgetreden wat betreft de prijzen en de bezor ging. Vervoersdienst De Schicht is een jong en dyna misch bedrijf dat zich bezig houdt met het vervoer van pak ketten en in de toekomst waar schijnlijk ook mensen. De dienst werkt op dit moment nationaal en internationaal. Het wagenpark bestaat uit één auto. Binnen het bedrijf wordt onderscheid gemaakt uit: bin nenlandse, buitenlandse, verre bestemmingen en spoedzendin- gen. Voor spoedzendingen kan het bedrijf dagelijks gebeld worden. Het telefoonnummer van de Vervoersdienst De Schicht is 01117-1828. Van de semafoon: 06-59524735. BURGH-HAAMSTEDE - Voor iedereen die als vrij williger met asielzoekers en vluchtelingen te maken heeft is er op woensdag 22 maart een speciale avond. Deze vindt plaats in de zaal van de Gereformeerde kerk in Burgh-Haamstede, om 20.00 uur. Ds. A. V. de Nooy uit Vlissin- gen is onder meer predikant bij het industriepastoraat. Hij zal iets vertellen over zijn contac ten en ervaringen in de ont moeting met Moslims in Zee land. De avond wordt belegd door de Toerustingscommissie Gereformeerd, Hervormd Schouwen-Duiveland. De avond is een goede gelegen heid voor het uitwisselen van ervaringen en een goede kans om met anderen te spreken die zich met dit werk bezighouden of er in geïnteresseerd zijn. Om een idee te krijgen hoe dit werk aan kan spreken volgt een verslag van de 58-jarige mevrouw M. E. de Liefde uit BurghHaamstede, een zoge naamde 'klusjes-vrouw'. ,,Op één van de vele regenda gen in de maand januari, gaat 's middags de telefoon: Vluch telingenwerk in het ACZ te Burgh-Haamstede, of ik die dag een man met twee kinde ren naar Rijsbergen bij Breda wilde brengen. Tijd had ik, dus - waarom niet? In het ACZ aangekomen bleek het om een Zaïrese man met z'n twee kinderen te gaan; de route lag voor me klaar en de op dracht ze ook weer mee terug te brengen. Wat ik begreep was, dat de vader al negen maanden in Nederland was en dat z'n kinderen plotseling waren ver schenen. Die kinderen, onge veer drie en zes jaar oud moes ten in Rijsbergen worden aan gemeld. Een vlotte conversatie was er niet, de man, die Frans sprak, kende enkele woorden Neder lands: hij vond het een fijne auto, Nederland was een mooi land en het was koud, verder kwamen we niet. Tben ik vroeg of er een moeder was, maakte hij me duidelijk dat die in Zaïre was gebleven. De kinderen lagen de hele reis te slapen, die hoorde je niet. Gelukkig kon ik wat bandjes draalen met klassieke muziek wat hij wel wist te waarderen. In de vroeg ingevallen schemer kwamen we aan bij het AC (aanmeldingscentrum) te Rijs bergen. In de stromende regen stonden we voor een ijzeren hek, door de intercom kon ik vertellen wat ik kwam doen. Aan een bewaker een brief af gegeven en daar stonden we weer. Na enig overleg werd het hek opengedaan en mocht de vader met z'n kinderen naar binnen. Toen ik vertelde dat ik ze ook weer terug mee moest nemen kreeg ik ook toestemming om binnen te komen. We kwamen in een afgesloten wachtlokaal met een fonteintje, TV en een koffie- en melkautomaat. De kinderen hadden dorst en de koffie smaakte ons best. Overal zaten mensen, vaak met kleine kinderen. Het wisselde steeds in aantal maar gemid deld waren het er zo'n vijftien. Daar heb ik drie uur tussen ge zeten en het raakte me diep. Ie dere keer stonden er mensen met hun bagage voor het hek; kinderen met een uitgebluste blik in hun ogen. een moeder met een kind dat niet kon lo pen was vrij opgewekt; ze leek me een vrouw uit Oost-Europa. Twee prachtige lange Afri kaanse mannen uit de streken van Soedan of Ethiopië dacht ik. Moeders die troosteloos voor zich uit staarden, meestal een ouder, kinderen die netjes op hun stoel bleven zitten. Om zes uur werd er brood, melk en fruit gebracht. De asielzoekers hadden muntjes gekregen voor eten en drinken, maar ook ik kreeg een pakje brood met een appel. Als je naar het toilet wilde, ging er een bewaker mee en wachtte bij de deur om je vervolgens weer in de wachtruimte te la ten. Ik mocht naar een perso- neelstoilet. De bewakers waren door de wol geverfd maar wel aardig voor de mensen. Door een praatje te maken met de schoonmaker en de man die het eten bracht, kwam ik het een en ander te weten. Mensen met kinderen krijgen voorrang om de kinderen op tijd in bed te krijgen. Allen hadden een plastic hoesje, waarin een nummer, aan hun jas hangen. De politie kwam geregeld nummers afroepen, soms werd het niet verstaan, dus hielp ik zoeken wie dat nummer droeg. Waar werden ze heen gebracht, naar een centrum of over de grens? Zelfs in de nacht komen er mensen aan. Een jongen viel vanaf het be- De Bruse Betonhandel Ruitenbeek heeft de voetballers van Bruse Boys 2 compleet in het nieuw gestoken. Ze kregen zomer en wintershirts, trainings- en coachjassen. Op de foto links bo venaan sponsor Hennie Ruitenbeek en geheel rechts Arie Ruiten beek. Links onder trainer en coach Piet Roks. Het G-team van voetbalvereniging Zierikzee werd door Tim merman natuursteen van nieuwe sporttassen voorzien. Geheel rechts op de foto trainer Jakkoo Brouwer en geheel links de kin deren van Chris Timmerman. Op de voorgrond de gebroeders Chris en Martin Timmerman met dochter. De gehandicapte voet ballers staan onder leiding van Jakkoo Brouwer, Wilco Hanzen en Ans Salomons. De eerstvolgende wedstrijd is op 18 maart: G-l tegen Dauwendaele op Duiveland en G-2 tegen Vijvervreugd in Zierikzee. Buijs Belastingadviseurs en accountants heeft het volleybal team van Kwiek in het nieuw gestoken. In het pak, rechts op de foto, sponsor de heer T. W. van der Have. gin af aan op, z'n uiterlijk kon voor een Westeuropeaan door gaan. Al die tijd liep hij te ijs beren, te zuchten en te stappen. Zo nu en dan nam hij iets te drinken en greep steeds naar z'n maag, iets eten deed hij niet. Op een gegeven moment liet hij zich op de grond vallen en deed of hij hyperventileer de, maar volgens de bewakers stelde hij zich nogal aan. Zo nu en dan kwam er wel een medisch-deskundige bij hem kijken en werd hij op diens aanraden achter in de wacht ruimte gelegd. Half zeven was mijn gast aan de beurt, toen wist ik al dat de kinderen niet mee terug moch ten, ze werden met een taxi naar de kinderopvang in Eind hoven gebracht. Men moest eerst uitzoeken of hij de echte vader was, want in het verle den waren er wel eens kinde ren zoekgeraakt. Nadat twee mannen hem dit hadden uitge legd, toonde de 'vader' hier be grip voor. Hem werd beloofd, als blijkt dat hij de vader is, hij spoedig met z'n kinderen herenigd zou worden. Na verhoor en over schrijving in een andere ruim te was mijn klant om half acht gereed voor de terugreis. Sneeuw, hagel en regen waren mijn deel en al stommetje spe lend kwamen we veilig in Burgh-Haamstede aan. Dit was een ervaring die ik niet licht zal vergeten, steeds moest ik aan m'n eigen kleinkinderen denken. Later hoorde ik dat de kinde ren de andere dag al terug wa ren in Burgh-Haamstede." Advertentie rikzee. Vroeger stond ze met haar spulletjes veel op poppen- beurzen. Haar grote wens was echter al heel lang om een ei gen winkel te hebben. Riet: ,,Ik zei altijd, al had ik maar zo'n klein winkeltje. En nu ik dat heb zou ik wel een grotere win kel willen hebben. Omdat het zo klein is denken mensen wel eens dat je niet zoveel keus hebt. Soms zeggen ze wel eens: O, dat zal je ook wel niet heb ben, en dan heb ik het dus wel!." Hobby Wie een bepaald kleurtje lint zoekt zal bij Jasmijn niet gauw misgrijpen: er zijn ruim negen tig kleuren in voorraad. Riet: ,,Ja, en dan heb je soms nog dat ze het niet kunnen vinden. Nou, dan kan ik het altijd be stellen. Het is wel arbeidsin tensief hoor, al dat kleine spul. Het is wel gebeurd dat een klant na eindeloos zoeken tien centimeter lint kocht. Een paar dagen later kwam ze terug voor nog tien centimeter. Then ik het af wilde knippen zei ze: doe eigenlijk maar acht centi meter want het was net iets te veel. Kijk, dat bedoel ik. Ei genlijk is het een uit de hand gelopen hobby, ik vind het ge woon heel gezellig om te doen." Voor het maken van poppen en beren is een uitgebreid assorti ment ogen, ledematen, verf, pruiken, fimo-klei te koop. Echt trots is de Rotterdamse op haar collectie porseleinen vin gerhoeden. Riet: „Dat is iets waarvan de verzamelaars we ten dat ik er heel veel heb en ik ga het nog uitbreiden. Daar ko men ze voor uit de Randstad hierheen." Daarnaast verkoopt Riet van de Velde spulletjes om een pop penhuis mee in te richten; meu beltjes, poppetjes en servies jes. Riet; „Ik kom hopeloos ruimte te kort. Iedere keer denk ik weer, ik moet wat af stoten, maar het komt er ge woon niet van. Ik denk dat ik ga proberen om de beschikbare ruimte nog handiger in te de len. Misschien doe ik dat piep schuim wel weg, dat neemt heel veel ruimte in. Maar ja, dan heb ik dat niet meer, dat zou jammer zijn." vensterbanken, in 14 verschil lende kleuren. De heer Le Gierse is er dan ook trots op, het dealerschap van dit merk voor Goeree-Over- flakkee en Schouwen-Duive land te hebben verkregen. „Het voordeel van kunststof is ondermeer dat het onder houdsvrij is en een lange le vensduur heeft. Bovendien is het iets voor de toekomst, het spaart immers de bossen. Te genwoordig is het zelfs moge lijk er gaatjes in te maken om gordijnen op te hangen, iets dat met de vroegere produkten niet kon. En als de kleur na een tijd niet meer bevalt, is het eenvoudig over te schilderen," zo vertelt hij. Voor montage van deze kunststof produkten kan hij beschikken over mon teurs van de fabrikant zelf. De heer en mevrouw Le Gierse willen graag op de hoogte zijn van de laatste nieuwtjes en be zoeken dan ook regelmatig woonbeurzen. „Op deze manier blijf je steeds op de hoogte. Zo is er bijvoorbeeld weer een nieuw systeem, waarmee rol luiken beveiligd kunnen wor den, zodat ze niet alleen in braakwerend, maar ook in- braakveilig zijn," weet Le Gierse. „Als we te zijner tijd een goed pand vinden willen we zelf rol gordijnen, lamellen, horren en dergelijke gaan maken," aldus Le Gierse. Supreme is 6 dagen per week open, van 8.30 tot 18.00 uur, op vrijdagavond tot 21.00 uur. De kralenboetiek van Riet van de Velde bestaat al weer vijf jaar. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Iemand die geen interesse heeft in kralen en poppenhuisspulletjes zal waarschijnlijk het piepkleine pandje waarin Kralenboetiek Jasmijn is ge vestigd zo voorbij lopen. Maar de kenner zal watertandend voor het.winkeltje van Riet van de Velde blijven staan. Afgelopen vrijdag was het precies vijf jaar geleden dat de Rotterdamse haar boetiekje startte. Wie het winkeltje binnenstapt staat een verrassing te wach ten: een groot assortiment kra len, fournituren, lint, verf, en van alles voor het maken van poppen en beren staat inge nieus uitgestald langs de wan den. Iedere vierkante centime ter winkelruimte is benut. Riet: „Je zou het niet zeggen, maar ik heb de grootste sorte ring lint, shawls en vinger hoedjes uit de wijde omtrek. De kralen iets minder want daarvan loopt de vraag iets te rug. Vroeger had ik alles in gla zen potten staan, maar nu heb ik ze in kant en klare hoeveel heden in een plastic zakje. Ik had wel veertig kleuren blauw, maar dat werd een beetje te gek." Bij het tellen van de hui dige collectie blijkt echter dat er nog dertig kleuren blauw aan de muur hangen. Riet: Nou ja, het is nou eenmaal mijn lie velingskleur. Ik merk dat bij het inkopen, je grijpt er auto matisch naar." Riet van de Velde en haar echt genoot wonen al 21 jaar in Zie- op Schouwen-Duiveland. Heel belangrijk vindt hij het bieden van goede service en vakken nis, en het leveren van kwali- teitsprodukten. Het opmeten en het doen van een prijsopga ve, alsook het adviseren, ge beurt geheel vrijblijvend. Bij een aanvraag komt hij als het even mogelijk is, direct dezelf de dag langs om d,e zaak in ogenschouw te nemen. Het monteren zelf wordt gedaan door twee speciale monteurs. Ook het onderhoud en de repa ratie van zonwering behoren tot de werkzaamheden. Garagedeuren De keuze die Supreme biedt is uitgebreid: behalve zonne schermen, lamellen en jaloe zieën is er een groot assorti ment rolluiken van het Duitse merk Heroal. Niet alleen zon- weringsprodukten, maar ook andere artikelen zijn bij Supre me verkrijgbaar, zoals bijvoor beeld kant- en klare rolhordeu- ren voor een schuifpui en gara gedeuren, al of niet voorzien van afstandbediening. Kunststof Nieuw is de grote verscheiden heid aan kunststofprodukten van het merk Deceuninck. De ze Belgische fabrikant speciali seert zich in allerlei produkten van hoogwaardig kunststof, zo als luiken, kozijnen en zelfs MIDDELHARNIS - Als straks het zonnetje weer gaat schijnen, hoe onvoorstelbaar het nu ook lijkt, kunnen bedrijven en particulieren nu terecht bij een nieuwe bedrijf op Goeree-Overflakkee: De heer en mevrouw J. N. le Gierse startten met de verkoop van zonwering en aanverwante artikelen. Ervaring in deze branche heeft de heer Le Gierse ruimschoots, want negen jaar lang is hij werkzaam geweest bij een der gelijk bedrijf in Middelharnis. Hoewel hij daarna in het on roerend goed is gegaan, bleven er toch steeds oude klanten bij hem om advies vragen wan neer zij zich oriënteerden over nieuwe zonwering. De beslis sing om dan toch maar weer zijn oude bezigheden op te pak ken, lag dus eigenlijk voor de hand. Le Gierse heeft zijn klanten zo wel op GoereeTOverflakkee als Het pand van EBO Vastgoed aan de Chr. de Vrieslaan 2 te Middelharnis herbergt sinds kort ook een nieuw bedrijf in zonweringsartikelen: Supremegenaamd. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3