De nieuwe lingerie Badmode flirt met jaren '50 en '60 Ondermode Bestsellers Trends Mode voor de kleine uurtjes Het gaat goed met mannen ondergoed Er zit weer rek in WOENSDAG 15 MAART 1995 Pure eenvoud voor een mooi seizoen De nieuwe Touch Lingerie zit in het tijdperk van de 'touch'. De stoffen vra gen om aangeraakt te worden en ze voelen lekker aan. Ze zijn aaibaar en strelend tegelijk. Ka toen staat weliswaar nog altijd aan de top maar wordt toch een beetje opzij geschoven door nieuw ontwikkelde materialen die hetzelfde draagcomfort en een rijkere glans hebben. De nieuwe stoffen hebben in veel gevallen een synthetische herkomst en lijken zelfs nog mooier en luxer dan eenvoudige katoen. Stretch-satijn is een van die nieuwe materialen die veel wordt toegepast en het liefst in combinatie met kant. Details van vroeger Ook details zijn belangrijk, er wordt gefronst, gesnoerd, ge- smockt. gedrapeerd en gekreu keld. In opkomst zijn de cup hemdjes, beha en hemdje ineen en dat is het ideale alternatief voor wie niet van body's houdt en toch de buik bedekt wil heb ben. Comfort blijft tellen, ook als er gecorrigeerd moet wor den. De nieuwe stretch rekt naar vier kanten, drukt, steunt en camoufleert en blijft toch altijd plezierig zitten. De des kundigen adviseren vooral op de juiste maat te letten want wie met te kleine slips of beha's iets probeert te verdoezelen, bereikt meestal het tegengestelde effect en dat is niet de bedoeling. Intrigerend gaas De nieuwe lingerie zoekt spanning. Veel body's, hemdjes en slips zijn gemaakt van elas tisch gaas met een enkel ondoor zichtig detail. Zeer intrigerend! Omdat de grens tussen onder en boven zo vaak wordt over schreden komt er steeds meer kleur. Het kan ook andersom de Push Up Het decolleté staat hoog op de hitlijst van het hedendaagse schoonheidsideaal. Een perfect hulpmiddel daarbij is de moder ne voorgevormde beha. De push-up beha bijvoorbeeld drukt en tilt de boezem omhoog zodat de gewenste welvingen ontstaan. Als het natuurlijk volume echter tekortschiet, valt Aan de randen van zeeën en meren wordt deze zomer dui delijk teruggekeken op de fifties en de sixties. Maar de echte inspiratie is opgeraapt van de stranden waar de zon hef jaar rond blijft schijnen. De nieuw badmode heeft de mentaliteit van het tropische strandleven. Er zit een hoog exotisch gehal te in. Dat is niet alleen te herkennen aan de donkere kleuren, de ethnische prints en de batikpatronen. Het komt ook terug in de vele lappen, doeken en sjaals die om de heupen of bor sten worden geknoopt en dan pareo of sarong genoemd mogen worden. Ze kunnen klein en kort of royaal en lang zijn en de wijze van knopen hangt af van de eigen fantasie. Draperierokjes en doorschijnbroeken met wijde wapperpij- pen doen ook mee in de huidige decoratieve badmode. Badmode mèt Badmode is een complete mode geworden voor alle neven evenementen in de buurt van strand en zwembad. Je verkleedt je niet meer echt als je iets gaat eten, maar voegt iets gekleders aan het 'natte' pak toe. Hel terugkijken naar de vijf tiger en zestiger jaren heeft ertoe geleid dat we verschillen de badpakvormen van toen te rugkrijgen. Hoge broekjes met langpre pijpjes en opgevulde zijn. In het voorjaar en zomer '95 zijn donkere kleuren zeer actueel. Let op het mocca-, capuccino- en caramelbruin. Die kleuren heeft ondergoed nog nooit gehad. Ook nieuw zijn zil ver, metallic en lurcx voor onderkleding. Het bestaande pastelgamma wordt deze zomer aangevuld met lichte huidkleu ren. Met stoffen die verrassen en kleuren die gezien mogen worden, kunnen we volop genie ten van de nieuwe lingerie! Het begint trendy en ineens is het een bestseller. Zo is het de' push-up beha' vergaan. Maar er is meer beweging aan het bodyfashion front. De 'slipdress' en de nieuwe 'string' zijn de nieuwe trendsettende toppers in de lingerie, waar de zomerse bovenmode flink rekening mee zal moeten houden. er niet veel te 'pushen' en daar voor zijn weer nieuwe trucjes gevonden zoals de balconet- beha en losse foamkussentjes. Een geraffineerde vormgeving en beugels kunnen ook voor een mooie buste zorgen. Je moet daarbij wel de vraag stellen: wanneer heeft de push up ook echt effect? Niet bij een strakge spannen shirt, maar wel bij een fraaie halslijn of een wijdvallen de blouse. De suggestie speelt hierbij de hoofdrol. de String Hij heeft al een zekere reputatie dankzij zijn illustere broertje, de G-string, maar de nieuwe string is totaal anders. Dit is zeker geen vodje met een vetertje maar een volkomen nieuwe slip, soms deeluitmakend van een body, schitterend vormgegeven en van prachtig materiaal. De nieuwe string sluit naadloos aan bij de actuele stretchmode. Hij laat de billen bloot maar bedekt wat om bedekking vraagt. Van boven is er niets meer zichtbaar maar van onderen zit er een stukje lingerie dat eigenlijk best gezien mag worden. Want ondanks dat er zoveel is wegge laten, is aan schoonheid niets gespaard. De nieuwe string is een lingerie-ervaring op zich. Vrouwen weten het allang maar ook de mannen beginnen nu te ontdekken dat het dragen van mooi en goed zittend ondergoed een kick kan geven. Wat dat betreft krijgen de heren het goed de komende seizoenen, want steeds meer ont werpers hebben zich op ondergoedlijnen voor mannen gestort. Daarbij wordt in de eerste plaats gebruik gemaakt van lekker voelend materiaal. En vervolgens is er, per compu ter, een vormgeving ontwikkeld die een optimale bewegings vrijheid geeft en tegelijk zeer esthetisch is. Naden zijn op plaatsen verwerkt waar je ze niet voelt en nauwelijks ziet. De nieuwe onderbroeken zitten als negeren van het mannen-onderl Een nieuwe mode Mannelijke vormen mogen van nu af aan. De tricot-shorts zijn zeer gewild op dit moment en zouden de royale katoenen boxers wel eens kunnen verdrin gen. Wat kleur betreft, is de keuze heel ruim, van zoet pastel tot sensueel zwart of basic wit. De prints worden meer en meer vervangen door modieuze gemeleerde grijstonen. Het moge duidelijk zijn dat de man nen op een cruciaal punt zijn gekomen. Ze moeten kiezen. Ze mogen de aanschaf niet meer klakkeloos overlaten aan moe ders en vriendinnen. Mannen- lingerie heeft een nieuwe dimensie gekregen. Laat ze daar alsjeblieft iets mee doen want de Slipdress Een nieuwtje op modegebied is de slipdress. Het is eigenlijk een onderjurk maar zo wordt hij deze zomer zelden gedragen. In het nieuwe modebeeld wordt hij juist gecombineerd met boven kleding. Soms met een T-shirt er onder, soms met een jasje of topje eroverheen. De slipdress wordt gemaakt van alle soorten materialen, meestal matglan zend en soepel, soms transpa rant en flinterdun. Hij is er in alle kleuren van dc regenboog en in diverse dessins. En zoveel verschijningen, zoveel verschei denheid aan draagmonicnlen. Hij voelt zich thuis in disco en dancing, aan strand en boule vard, in bed en boudoir. De nieuwe kameleon uil het linge rievak glijdt als een octopus door de trendy garderobe en wil absoluut gezien worden. Op de rand van het bed gelden er andere moderegels. Dan gaan begrippen als 'knus' en 'warm' tellen. Soms lijken dat vaak de enige eisen die aan nachtmode worden gesteld. Tot verdriet van dc ontwerpers die zo graag zouden zien dat we eens wat meer iuxueuse en verleidelijke nachtkleding gingen dragen. Zij doen genoeg hun best om van de pon en pyjama iets aantrekkelijks te maken. En eigenlijk doen we onszelf te kort als we nooit dc sensatie van mooi nachtgoed ervaren. Durf eens op chique In dc nachtmode zien we het sluike beeld van de elegante jaren dertig terugkomen maar tegelijk ook het gemak van de pyjamapakjes en de T-shirts. Voor dc dertiger jaren nachtja pon worden matglanzende ma terialen in zachte pasteltonen gebruikt. Een lingerieachtige coupe volgt op subtiele manier de curven van het lichaam. Dc pyjamapakjes zijn ruimer en sportiever van snit cn kunnen zo het terras van het vakantie-' appartement opwandelen want stof, kleur en dessin mogen door iedereen gezien worden. Ze zijn zonnig, zomers en grappig. Voorzichtig met vuur - Rij het kopen van nachtmo de kan er een misverstand ont staan want de nieuwe ctikelle- cups bijvoorbeeld. In vrolijke gekleurde bloemen, ruiten en strepen. Oud en nieuw Net als toen zien we ook ge drapeerde en gefronste details, maar er zit een groot verschil in de pasvorm dankzij de fanlasti-. sche materialen die in latere jaren zijn ontwikkeld. De grootste verrassing van nu is ongetwijfeld de terugkeer van de superkleine bikini met koordjes die in de jaren zestig gelanceerd werd op de stranden van Saint Tropez. Badmode 1995 is: met pret terugkijken op de dingen van toen om er weer heel nieuw mee uit te zien. ring is nog niet bij iedereen vol doende duidelijk. Als het etiket zegt dal men hel kledingstuk verwijderd moet houden van open vuur. is dat een waarschu wing om voorzichtig te zijn. Nachtkleding valt meestal wat ruimer en wanneer je daarin even het theewater op het gas zet is een ongelukje snel gebeurd. Het etiket zegt dus: geen paniek, maar oppassen. 1 cgclijk zijn er strenge maatre gelen gcnoitien en mogen ont vlambare stoffen niet meer gebruikt worden voor nacht goed. Er wordt dus van alle kan ten op uw veiligheid gelet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 28