Strandleven met filmster-allure CO Steeds meer ouderen kiezen bewust voor aqua-sportief Uitbundig kleurgebruik Optimistische toekomst vol sportief avontuur Trouwring waarmee men zich kan onderscheiden Optimistisch beeld op de zomermode overheerst Actief en middenin het leven WOENSDAG 15 MAART 1995 Pure eenvoud voor een mooi seizoen 1 1 een sarong. Romantische pastels zijn er in overvloed: van zachte aquarels tot vollere tinten. Voor de extra glans is het gladde, lichtgewicht microfiber versierd met gouden metalen zeesterren op de cups en de heup en met prints met extra goudopdruk. De voorgevormde cups zijn prachtig geschulpt of hebben een dramatisch draperie1 effect. Stralende zonnebloemen zijn geprint op het zonnigste deel. Geel, groen, bruin en zwart overheersen met hier en daar een kleurcontrast in roze en rood. Natuurlijk bruin: de kleuren van hout, van kurk en van aarde inspireerden tot een lijn waarin bruin de hoofdrol speelt, fferug naar de natuur, met prints op een kurkachtige ondergrond en met batik-effecten en primitieve prints. Of speels gecombineerd met blauw en donkerrood in patchworkprints. Al dat bruin l^at zich natuurlijk prachtig combineren met een vakantiebruine huid. De collectie tops is kleurig, meer uitgesproken en feller, fbps worden op een ongebruikelijke manier gecombineerd. Invloeden uit actieve sporten zijn duidelijk aanwezig. Er is veel gebruik gemaakt van overlock contrast-stiksels. Naast sport blijven de invloeden uit army surplus en workwear zichtbaar. De jacks variëren van basic en worker uitvoeringen tot meer gedetailleerde en op sport-geïnspireerde modellen. Strepen, overlock contrast stiksels en het gebruik van nieuwe kleuren geven samen een levendig jeansbeeld van de jaren negentig. Voorjaarscollectie van Firstlady Firstlady kiest dit voorjaar bewust voor veel kleur in haar collectie. Na de sobere kleurschakering van de afgelopen tijd neemt Firstlady een voorschot op een vrolijk kleurrijk voorjaar. Hierbij staat zoals gebruikelijk het draagcomfort centraal. De collectie bestaat uit kledingstukken die uitstekend met elkaar te combineren zijn. Maar natuurlijk leent ieder kledingstuk zich ook prima om afzonderlijk gedragen te worden. Vier kleurgroepen bepalen dit voorjaar het modebeeld van Firstlady. Blauw, rood, groen en geel in eindeloos veel tinten. Het resultaat is een prachtige collectie die zich onderscheidt door dit uitbundig kleurgebruik. Kleurgebruik dat terug komt in prachtige dessins, streepjes en prints. Een goede prijs/kwaliteit verhouding, comfortabele belijning en een grenzeloze mogelijkheid tot combineren. Dit alles biedt de collectie van Firstlady. De collectie bestaat uit blazerbouses, gilets, heerlijk zittende elegante nonchalant wijde pantalons, volle crêpe achtige jurkjes en blouses. Vooral de comfortabele cupro- kwaliteit is veel terug te vinden in de diverse kleding stukken van dit voorjaar. Wat later in het seizoen zullen de basiskleuren, enigszins afgezwakt, in pasteltinten terug te vinden zijn in romantische zomerjurkjes met schitterende Indiase prints. Ook Kennedy-jurkjes met transparante blouses, slanke pantalons van stretch, allemaal bijzonder vrouwelijk, behoren tot deze collectie. Modieus Met Firstlady kan men zich dit voorjaar en deze zomer modieus maar bovenal vrouwelijk kleden. Voile achtige jurkjes die over elkaar heen gedragen kunnen worden, rokken weer gecombineerd met jurkjes. Want ook dit voorjaar kunt u weer naar hartelust laagjes over elkaar heen dragen. De kleding van Firstlady is zowel geschikt voor overdag maar nodigt straks ook uit tot flaneren langs het strand. Vrolijke kleuren in combinatie met hoogwaardige kwaliteit vormt het uitgangspunt van de Firstlady collectie. Een collectie die comfortabel is voor u én voor uw portemonnee. De heren staan er deze zomer goed op. De badmode is flitsend, vol avontuur, ontworpen voor mannen die de toekomst optimistisch tegemoet zien. Het thema 'mysterical adventure' komt hier optimaal tot z'n recht in vaak donkere, gedekte tinten. De dessins zijn gedistingeerd, mannelijk actief en mogen zeker gezien worden. De shorts zijn voor het merendeel van polyester en doen het goed in en om het zwembad. Daarnaast zijn deze shorts heerlijk om in de vrije tijd te worden gedragen. Modieuze madras- en wash-out ruiten completeren het geheel. Zo lopen de heren in 1995 ook op verre stranden mooi met de internationale mode mee (Foto: Tweka). Juwelier Postma heeft in samenwerking met de bekende ateliers van Martinshof een aparte trouwring ontworpen die de naam Schouwen draagt. Deze ring is uitgevoerd in 14 karaat geelgoud met een roodgouden diagonale draad. Deze draad symboliseert de vaste verbinding van Schouwen. De schittering van het Zeeuwse water wordt vormgegeven in de fonkeling van twee kleine briljanten. Afgezien van het speciale karakter, zijn het natuurlijk ook ringen die kwalitatief een leven lang mee gaan en een blijvende herinnering vormen aan een dierbaar en emotioneel moment. Sportief bezig zijn in het water. Steeds meer ouderen ontdekken (opnieuw) het zwembad. Om lekker te zwemmen of om actief bezig te zijn. Regelmatig zwemmen is natuurlijk in de eerste plaats een gezonde en ontspannende bezigheid. De meeste zwembaden bieden echter veel meer, zelfs als u (nog) niet kunt zwemmen. verschillende kwaliteiten nylon, boomschorscrêpe, rayon en frotté. Elastische stoffen blijven belangrijk evenals de fitness-jerseys en de high-tech coatings op verschillende doektypen. Dessins zijn niet prominent aanwezig, maar als mengcomponent wel belangrijk. Naast groot geplaatste motieven zien we een divers aanbod van 'Sexy- plexy' oftewel kunststof gespen, knopen, haken, drukkers en ringen in een te groot of te klein formaat. Allerlei kledingstijlen worden dit voorjaar door elkaar gedragen. Geen enkele stijl is dominant. Belangrijk kenmerk zijn de silhouetten die te groot, te nauw, te lang, te kort, te gesloten of te open zijn. Sweats, tshirts, zwemslips, shorts, jacks en jeans worden een karikatuur, van zichzelf. Shirts zijn er in een aantal varianten, kwaliteiten en kleuren. Ze hebben een nieuwe halsvorm en - varianten, felle of juist authentieke kleuren en ze kunnen puur basic of heel uitgewerkt zijn. Jersey, in uni of met geprinte ruiten, is belangrijk naast denim, twill en chevron. Sweats in heldere kleurstellingen worden vervaardigd uit light bone, een nieuwe kwaliteit bedford sweat en shrink knit. Shrink knit is een dubbel gelaagd breisel, dat er aan de buitenkant als een normaal breisel en aan de binnenkant als sweat uitziet. De styling is voornamelijk sportief. T- shirts zijn er in verschillende materialen van single jersey, wafelstoffen en bedford tricot. Kleurige prints, elleboogstukken en strepen onderstrepen de invloed van de actieve sporten. Casual Edition, Cult Edition en Related Basics doopte jeansfabrikant Canoe zijn lijnen jeanswear voor modebewuste jonge mannen en vrouwen. De Casual Edition is opgebouwd uit linnen, canvas en printed canvas en bepalend voor de tops en bottoms. Voor vrouwen zijn er lange en korte rokken en de dit seizoen in de belangstelling staande salopettejurken in zowel een getailleerde als een rechte belijning. Voor mannen is er een five pocket canvasbroek en een ruime keuze aan zipshirts in geweven en geprinte ruiten en sweats. De tassenmode voor de vrije tijd is even verrassend als dynamisch en functioneel. Er is volop keuze in bijdehante shoppers, flexibele buidels en varianten op de plunjezak. Opvallend zijn de felle kleuren en de grote formaten waardoor je letterlijk alles in je favoriete tas kunt wegstouwen. Veel aandacht krijgen de sluitsystemen die op reis veel geruststellende zekerheid bieden. De tas op de foto is van Bogner en de kleding van Yarell. Ibver je badpak om in een stijlvolle outfit voor de hele dag met halftransparante pareo's, blouses, lange transparante jurken met losse panden, wikkeljurken en broekrokjes met draperie effecten die doen denken aan iëËj Aqua-sportief programma's, hydrofit en aqua-steps, zijn daar voorbeelden van. Iedere deelnemer maakt, ongeacht zijn of haar leeftijd, een keuze uit het aanbod dat precies is afgestemd op de persoonlijke mogelijkheden. Ontspannen, conditie verkrijgen, behouden, verbeteren en dus ook wat gespierder worden (buikje wegwerken), lenigheid vergroten, afslanken, revalideren of beter leren zwemmen. Bovendien is het sociale contact belangrijk, want wie regelmatig baantjes trekt, komt elkaar heel vaak tegen. Loop eens binnen bij het zwembad bij u in de buurt en informeer gerust naar de mogelijkheden. Voor hen die zich niet meer zo 'piep' noemen, brengt Tweka de aantrekkelijke collectie badkleding 'Active Midlife'. Tot en met maatje 52 biedt deze swimwear een perfecte pasvorm met een eigentijdse uitstraling. In fraaie dessins en in moderne kleuren. Kortom, badkleding die zich bij uitstek leent voor de zwembaden. Ook na vele baantjes blijven de materialen, waaronder Lycra en de chloorbestendige honderd procent polyester kwaliteit, uitstekend in model èn in conditie. Aragon biedt een perfecte pasvorm (Foto: Tweka). J O; - v, Tientallen tinten blauw vinden elkaar in een werveling van bloemen- en mozaïek-prints. Door het mixen van diverse prints ontstaat een vrolijk patchworkeffect. Koele schoonheid met een knipoog. (Foto: Christal Beach). Geen enkele stijl is dominant Cruises en cocktails, champagne en kaviaar. Het strandleven heeft deze zomer filmster-allure. Om loom te liggen aan de rand van het zwembad, elegant te flaneren langs het strand of om romantisch te flirten op een zinderende zomerdag in zon- èn in maanlicht. Mode geïnspireerd op de strandcultuur van de Amerikaanse westkust en de subcultuur van de straat in de grote steden. Een mix van primitieve vertalingen van actieve sportswear en sponsorkleding tot basics in King Size opvattingen, beach-fitnesswear en cultuurinvloeden van The West Indies. Gestyleerde samenvattingen van de verschillende inspiratiebronnen zijn simpel. Kleur is een belangrijke stijlcomponent die bijna kinderlijk en ontwapenend wordt ingezet en gecombineerd met 'seagoing chic' performance kleding. Dominante kleurvlakken worden in provocerende combinaties afgewisseld met casualkleuren. Het kleurbeeld is levendig met een obsessie voor het ongewone en overwachte. De intensiteit van het palet getuigt van nonconformisme en balanceert op de grens van esthetisch en vulgair. Alle tinten verschijnen in actief glimmende- en intens matte versies. Harde glans wordt gecombineerd met intense matheid, transparantie met dichte gesloten doektypen. Het materiaal wordt geparodieerd door overdrijving: totale outfits in In dit ensemble flaneer je langs de boulevard, maar ook in de stad krijg je bewonderende blikken. (Foto: Willy Bogner).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 26