CO Lasertechniek voor het eerst benut bij brillen r^i Sportieve voorsprong voor iedere tak van vrijetijdssport Kwaliteit en draagcomfort belangrijker dan trends Rado Ceramica, het horloge van morgen Accessoires krijgen alle aandacht Knipoog naar het verleden Vrolijke stappers Vederlichte kostuums en ruitjes Impulsen voor originaliteit WOENSDAG 15 MAART 1995 Pure eenvoud voor een mooi seizoen Revolutie in Zwitserse know how Rado Ceramica is een opmerkelijk horloge. In technologie, design en materiaalsamenstelling haar tijd ver vooruit. Gefundeerd op de hoogstaande Rado-elementen, is jarenlang wetenschappelijk onderzoek en een miljoenen investering vooraf gegaan aan het definitieve ontwerp. Het resultaat is een horloge met een excentrieke, avantgardistische vormgeving van anatomische perfectie. Het is bijzonder aangenaam te dragen, buigzaam, stabiel, huidvriendelijk en licht in gewicht. Rado, het gerenommeerde Zwitserse horlogemerk met een wereldwijde reputatie, laat de lancering van Rado Ceramica samengaan met de introductie van dit topmerk op de Nederlandse markt. Terwijl traditionele merken nog steeds kiezen voor klassieke materialen zoals goud, koper en staal, is Rado een geheel eigen weg ingeslagen. Hard metaal, saffier-kristal en high-tech keramiek zijn belangrijke basisstoffen, die in deze hoogontwikkelde vorm tot dusver vrijwel uitsluitend werden toegepast in de ruimtevaart en computer industrie. Met name de toepassing van high-tech keramiek vergde jarenlang onderzoek. Onbeperkte levensduur Rado,. een Zwitsers merk met een duidelijk profiel, heeft met de Ceramica een mijlpaal bereikt. Thlrrjke problemen, zowel vanuit esthetisch- als materiaal-technisch oogpunt, moesten worden opgelost. Uit een samenvoeging van meerdere fijnmechanische elementen is uiteindelijk een horloge voortgekomen met een onbeperkte levensduur. Het saffierkristal en de keramische band zijn volkomen krasvrij en schokbestendig. De band en de kast vormen een harmonisch geheel. Hoeken en kanten zijn zorgvuldig vermeden. Het is voor het eerst in de horloge geschiedenis dat het technisch mogelijk is, vorm en functie zo uitgebalanceerd op elkaar af te stemmen. Tijdloos design Rado Ceramica is speciaal ontworpen voor op de toekomst gerichte mensen die rationeel denken en kwaliteitskenmerken herkennen. Voor mensen die moed hebben om een nieuwe trend in te luiden en kiezen voor tijdloos design. Rado Ceramica is zowel qua techniek, als qua duurzaamheid en vormgeving het horloge van morgen. Rado Ceramica is verkrijgbaar bij geselecteerde juweliers. Rado DiaStar 'Intergral'. Uit krasvaste high-tech keramiek en praktisch diamanthard saffierglas. Vrolijke hoedjes, kleurrijke parasols en zelfs handschoenen moeten dit voorjaar met een sjieke uitstraling tooien. Op het terras, tijdens een ritje in een uit de jaren zestig opgepoetste cabriolet of in een rauwgeveerd door een tweespan over de bospaden getrokken rijtuigje. In al die en vele andere gevallen krijgen de accessoires alle aandacht. Luchtige zomerhandschoenen in vele actuele tinten horen daar vandaag de dag helemaal bij. Ze zijn er te kust en te i keur. In een gestanste stof met een open zoom optiek. Sierlijk en elegant met kleine roosjes in tere kleuren of met een origineel decor van goud in marine-stijl, interessante bi-color effecten en gehaakte motiefjes. Voor iedere tak van (vrijetijds)sport zijn er bijpassende sokken. Elke sportieve outfit vraagt de komende zomermaanden qua draagcomfort en uitstraling om een beeninode die de tegenstander een flink stapje vóór blijft. In grote lijnen kunnen we voor dit voorjaar drie thema's onderscheiden. Standards: functionele sokken voor golf, loopsporten en aan het fietsen verslaafde mannen en vrouwen. Deze basiscollectie past de vrijetijdssporter dankzij de uitstekende pasvorm altijd. Fashion: voor de binnensporters is er een enorme keuze aan tennissokken met actuele dessins op een witte ondergrond. In dit segment zien we ook functionele beenwarmers met folkloristische motieven. Verder is er een gigantische keuze aan wandel- en tracking sokken voor de buitensporters. Streetopera: de individuele garderobe, die als een essentieel communicatiemiddel past bij een zelfbewuste en fantasievolle levensstijl. Lange en grove kousen - sommige met speciale effecten - in heldere kleuren zoals wolwit, grijs zwart, groen, blauw of rood uit katoen of een wol/katoen menging. Ze passen perfect bij sneakers, laarzen en stevige, robuuste schoenen. De kleuren binnen dit thema gaan van 'basics' (grijs, blauw en natuurlijke tinten) over naar de 'brights' (frisse heldere kleuren rood, geel, turqoise, groen en blauw die als accentkleur terugkomen in de sport- en kindersokken) tot aan de 'pastels' (tere en heldere zomertinten voor de vrouwen-, en kindercollecties). De materialen sluiten aan bij het jonge op vrijetijd georiënteerde modebeeld. Sportieve voorsprong Sinds kort wordt de lasertechniek ook benut bij de fabricage van brillen. Het resultaat zijn monturen met ragfijn gegraveerde decors. Silhouette past deze techniek voor het eerst toe bij de produktie van de damesmonturen uit de collectie Ladylike. Op de metalen decors zijn subtiel gegraveerde oosterse motieven aangebracht die van een intrigerende schoonheid getuigen. Zelden werd zo origineel en gewaagd omgesprongen met contrasterende materialen en geavanceerde technieken. De veren zijn 'zwierig' uitgevoerd met zachtgolvende gouden lijnen. De zich door warme en lichte kleuren onderscheidende collectie is gecreëerd voor de nieuwe generatie vrouwen die in het beroepsleven hun 'mannetje' staan, maar prijs stellen op een verfijnde ambiance. Oude brillen fascineren ontwerpster Terri Pecora. Met die blik op het verleden lieeft zij een collectie modellen ontworpen die oud en nieuw verenigen. Brillen die modern en progressief zijn, maar toch nog de flair van een erfstuk uit grootvaders tijd hebben. De vorm blinkt uit door de bewust gekozen eenvoud, zoals de huidige modetrend, maar met kunstig gebogen veren en fijn bewerkte retro- schamieren voor een optimaal draagcomfort. Brillen ontworpen in stijl met subtiel opgebrachte goudaccenten, fijne graveringen en acetaat in perfecte kleuren voegen zich als vanzelfsprekend samen tot een elegant geheel (Foto: Silhouette). Dat is zo'n beetje de uitdaging van dit voorjaar, tenminste als je het eigenzinnige modebeeld van de jeans niet uit de weg gaat. Gekleurde vijf-pockets en non-denims winnen duidelijk aan populariteit en zorgen voor een nieuwe trend in de door zo velen geliefkoosde jeans. Vooral de gekleurde hemden in nieuwe lichtgewicht denims zullen de koopverleiding rondom de jeans versterken. De basiskleuren zand, kiezel en navy, waarvoor velen het afgelopen seizoen veiligheidshalve kozen, worden nu versterkt door een gamma intens natuurlijk aandoende kleuren. In de collectie van Love Jeans blijven wassingen belangrijk, maar de boodschap is nog steeds: wees met een stevige body zacht en lief voor elkaar! Afgelopen winter is de vraag naar blauwe en zwarte jeans afgenomen. Dit betekent dat er behoefte is aan een veelzijdiger kleurenpallet. Mode is in en je mag op school en op je werk eindelijk weer kleur bekennen. Anders gezegd, je mag weer jezelf zijn, voor je mening uitkomen en een flinke impuls geven aan je eigen originaliteit en inventiviteit. De colberts zijn in één en tweeknoopsrijend uitgevoerd. De modellen met leerapplicaties vertegenwoordigen de meer sportieve optiek. (Foto: Wilson and Glenny). De wat conservatief en klassiek ingestelde man trekt zich weinig aan van de ontwikkelingen in de mode. Hij kiest voor een geheel eigen stijl en volgt de trends afwachtend op afstand. Kwaliteit staat voor hem centraal. Daaraan mag geen enkele consessie worden gedaan. Dat komt bijvoorbeeld tot uitdrukking in het gewicht van de stoffen. Voor colberts ligt dat tussen de 300 en 360 gram en voor kostuums tussen 320 en 420 gram. Dat zijn kwaliteiten die seizoen na seizoen moeiteloos overleven en een maximaal draagcomfort garanderen. Engelse ruitjes blijven het beeld van de gedessineerde colberts bepalen, maar we zien nieuwe kleuren van donker en rustig tot lichtere toonhoogtes. Blauwe kleurstellingen blijven een belangrijke rol vervullen, terwijl de camel- en olijfachtige kleurstellingen de nieuwe richtingen bepalen. Bij de ruitjes zijn veel beige en kit-achtige fonds toegepast. In de lichtere kwaliteiten zijn zomerse colberts uitgewerkt in frissere tinten met iets meer kleur in de ruitjes. Vestjes en pantalons in fijne cord completeren de colberts, in de subtiel afgestemde tinten blauw-, groen- en beige-tinten. De vrolijke fris gecombineerde kleuren in de nieuwe collecties kinderschoenen zijn een lust voor het oog. Ze sluiten perfect aan op de actuele kleding voor het jonge grut. Voor de stoere rakkers heeft Bunnies modische eigentijdse jeugdschoenen. Daarmee kunnen ze prima uit de voeten. Ze zijn er in verschillende wijdtematen, want voor jonge kinderen is een goed pasvorm uiteraard van groot belang. (Foto's: Bunnies jeugdschoenen).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 24