CO De nieuwe Biodermal UV-plus Crème brengt de zon naderbij De zomermode is zo licht als een veertje Voor als het weer heel eventjes tegenzit Sportief en modieus op de fiets Structuurstoffen en veel kleur naast blauwe denim 1 Kleurrijke paraplu's en parasols WOENSDAG 15 MAART 1995 Pure eenvoud voor een mooi seizoen (Foto: drs. Hans Schreuder Laboratoria BV/Biodermal). Met het doorbreken van de lentezon, breekt de tijd aan voor zonnige activiteiten buitenshuis. Als de zon schijnt, ziet alles er vrolijker uit en verkeren we in een opperbest humeur. UV-plus Crème van Biodermal haalt méér uit de zon. Zonaanbidders kunnen dan van elk straaltje profiteren! Tijdens de koude wintermaanden hebben velen warmte en gezelligheid binnenshuis opgezocht. De huid die in de lente weer voor het eerst aan de warme zonnestralen wordt blootgesteld, heeft tijd nodig om te acclimatiseren. Daarom is het van belang dat het eerste voorjaarskleurtje geleidelijk aan wordt opgebouwd. Wie reeds in het voorjaar UV-plus Crème als dagcrème gebruikt, heeft voor de zomer al een mooie bruine kleur. UV-plus Crème van Biodermal is in veel opzichten een uniek zonneprodukt. UV- plus Crème is geen zelfbruiner, maar is speciaal ontwikkeld om moeilijk te bruinen en gevoelige lichaamsdelen als gezicht, hals en handen in een korte tijd een mooie, natuurlijke bruine kleur te geven. Daar waar selftanners en gekleurde dagcrème en foundations een bruin ladgje op de huid leggen, stimuleert UV-plus Crème de vorming van pigment in de huid. Dankzij de natuurlijke melanine- pigmentstoffen in de crème, wordt met slechts weinig ultraviolette straling al een gezonde bruine kleur verkregen. Om die reden is UV-plus Crème in het voorjaar ideaal te gebruiken als 'terrasjes- make-up'. Terwijl men onbekommerd geniet van de lentezon, wordt een mooi bruin kleurtje opgebouwd. Ook voor diegenen die tropische oorden opzoeken is UV-plus Crèn?e ideaal omdat zij een lang verblijf in de zon overbodig maakt. Zelfs in de schaduw word je bruin. Met UV-plus Crème is het aangenaam genieten van de zon en word je op een aangename wijze bruin. Omdat de huid zich continu vernieuwt, is het aan te bevelen UV-plus Crème regelmatig te gebruiken, bijvoorbeeld als zomer dagcrème. Extra handig in gebruik en gemakkelijk om mee te nemen onderweg, is de nieuwe tube UV-plus Crème van 50 ml. Met de nieuwe tube UV-plus Crème heeft men het beste van de zon altijd binnen handbereik. Zoals alle Biodermal- produkten, is UV-plus Crème hypo-allergeen. Zij bevat pigment-stimulerende ingrediënten, oliën en vetten die van nature op de huid voorkomen en een vochtregulerend systeem, dat de huid beschermt tegen uitdrogen. UV-plus Crème is net als de andere produkten van Biodermal te koop bij apotheken, drogisterijen, parfumerieën, warenhuizen, sauna's, zonnecentra en schoonheidssalons. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot drs. Hans Schreuder Laboratoria BV, Postbus 430, 3740 AK Baarn, telefoon 02154-21041, fax 02154-13733. De klassieke en romantische opvattingen over vrouwelijkheid zijn zacht, teer en fijn. Zo licht als een veertje is de zomermode en herinnert aan de Venus van Botticelli, de schilderstijl van de Pre-raphaëlieten en de mierzoete werken van Laurens Tadema. Een verlangen naar vroeger dat samengaat met een herwaardering van historische kledingvormen. Pure nostalgie komt tot doen denken aan verbleekte en naïviteit. Nog uitdrukking in de kleuren die foto's, een sfeer van onschuld romantischer worden deze Een spel van verhullen en onthullen door geraffineerde laag-over-laag effecten. Het silhouet is ontleend aan de Empire-stijl: een verhoogd taille-accent net onder de borsten en daardoor een uitvloeiende A-lijn. (Foto: Laura Ashley). v kleuren in combinatie met pure tinten zoals de serene pastels. Ultra-light 'Pas-op-het-waait-weg'-stofjes doen denken aan bedrukte zomershawls. Organza, katoen, crêpes, mousselines, transparantie komen we veel tegen. Daarnaast ultra- vrouwelijke broderie anglaise, kant, ajours. Satijn, batist. Mat/glans effecten. Parelmoer-finishings. Ultra- soft zijn de Peau de Pêche finishings, suède en velours. Nostalgisch zijn de gewassen en gebleekte effecten, ondergoed- achtige ribjerseys en honingraatstructuren. Bloemen Van millefleurs tot Georgina O' Keefe-achtige bloemen- close-ups. Bladeren, aquarelachtige en vlekkerige dessins. Groente en fruit, bijna Victoriaans, maar ook zien we matrasstrepen en achttiende eeuwse behangdessins. De Cult Edition laat zich het best omschrijven als trendy en meer uni-sex. Hiermee richt Canoe zich op een jonge doelgroep. De collectie omvat voor het grootste deel tops, waarvan jacks een belangrijk onderdeel vormen. Mooie materialen zoals nylon, canvas, sweatstof en jersey vallen ongetwijfeld in de smaak bij jongeren. Behalve de jacks vallen vooral de sweatshirts en shirtjacks met ritssluiting op door hun prints en aparte zakverwerking in heavy piqué. Back to basics De Related Basics ligt het dichtst bij de 'oorspronkelijke' collectie. Hierin zijn bijvoorbeeld zipshirts in indigoruiten opgenomen en een compleet 'army' thema. Het kleurbeeld is verrassend rafblauw en wordt gecombineerd met kleuren als olijfgroen en kaki. Deze kleurkaart voor de Casual- en de Cult Edition is identiek, waardoor items uit de verschillende collecties prachtig met elkaar te combineren zijn. Of het nu regent of de zon schijnt, parapluutjes en parasolletjes zorgen voor een vrolijk bewegend straatdecor. De motieven sluiten direct aan op het actuele modebeeld, van de rimboe in het oerwoud tot vrolijke ruikers bloemen en van bijna vergeten volkeren zoals de Inca's, Etrusken en de Egyptenaren. Van strak modern tot vrouwelijk romantisch en van dynamisch sportief tot tropisch exotisch. Stuk voor stuk symboliseren de parasolplu's een vrolijke en optimistische stemming, want na regen komt altijd weer zonneschijn. De blauwe denim blijft de basis van de Tripper Collectie dit voorjaar. Niet aleen uitgevoerd in een breed assortiment jeans, maar ook toegepast in hemden, shorts, jacks, jurken, rokken en vesten. Maar daarnaast zijn de kleuren sterk vertegenwoordigd in zowel denim als in diverse nieuwe stofsoorten. Enerzijds voor de consument die nu absoluut geen denim meer wil dragen en anderzijds voor de consument die de (blue) denim wil combineren en hiermee kiest voor een eigen individuele invulling. De nieuwe kwaliteiten zijn structuurstoffen, maar ook gladde stoffen die zacht en soepel aanvoelen. Enkele van deze structuurmaterialen zijn b.v. seersucker, crêpe, hopsack en wafeldoek. Anderzijds is er Tencel; een geheel nieuwe stof op natuurlijke basis ontwikkeld, een sterke, gladde en soepele stofkwaliteit welke Tripper heeft toegepast in shirts, rokken en jeans. En heel belangrijk dit seizoen is stretch als kwaliteit voor vrouwelijke jeans in dènim en twill. Street wear en army zijn naast workwear de stromingen die het beeld van deze voorj aar/zomer-collectie hebben beïnvloed. Army- invloeden komen tot uiting in het kleurgebruik, de camouflageprints en de toepassing van de zgn. herringbone kwaliteit. Het nieuwe kleurenbeeld is naast army-kleuren en aardetinten gebaseerd op natuurtinten als b.v. mango (oranje), chili (rood) en curry (oker). Voor de vrouwelijke koper brengt Tripper niet alleen jeans in diverse uitvoeringen en kleuren, maar ook diverse shorts, vesten, rokken van superkort tot enkellang, salojurken, mouwloze hemden, -jurken, -jacks en shirts en hemden in diverse uitvoeringen. Ook voor de mannelijke consument bestaat het beeld niet alleen uit blauwe denim. Jacks en broeken om je te beschermen tegen de regen èn om er ook bij slecht weer goed bij te lopen. Bij het ontwerpen van de pakken besteedt Agu-Sport veel aandacht aan het draagcomfort zodat ze heerlijk zitten. Classic Coat zijn stijlvolle damesjas met een uniek roksysteem dat ervoor zorgt dat de benen altijd droog blijven, zelfs tijdens het fietsen. Van Jagger een mooi driekwart model regenjack met een sportief en modieus uiterlijk, zowel in dames- als herenmodel. Steeds weer worden er nieuwe en betere materialen ontwikkeld voor de collectie wielrenkleding waarvan ook de 'gewone' fietsers profiteren. Agu- sport past ze toe in modieuze en eigentijdse shirts en broeken. Resultaat is fietskleding waarin je gezien mag worden. Summerit is zo'n nieuw materiaal dat het vocht goed reguleert en dat zeer licht is. De shirts van Summerit blinken uit door hun draagcomfort. Thctel wordt eveneens toegepast in shirts en bewijst al vele jaren zijn uitstekende kwaliteiten. Het is zeer huidvriendelijk, ademend en bevordert een constante lichaamstemperatuur. Agu- Sport heeft een speciale collectie fietskleding voor dames ontwikkeld met veel extra details om het fietsen nog comfortabeler te maken. Tactel voor dames die hun hart aan de fiets hebben verpand.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 22