DEURLOO Open dagen uitgebreid Europatuin trekken ruim 5000 belangstellenden Maison Marita start modeseizoen met viering van 15-jarig bestaan Deurloo Mode heeft nu drie aparte 'up to date' winkels UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIE ADVERTENTIE MODEBIJLAGE ra ALEX DE NIE OPTIEK Deze week modebijlage O INTER./WEUBEL kijkt je ogen uit! Feestavond ASV Opening op zaterdag 18 maart dé krant van schouwen - duiveland! Mager rundeigehakt, 1 kilo 8,98 BURGHSERING 27 BURGH - TEL. 01115-2440 'S MAANDAGS GESLOTEN ZIERIKZEE - Deze week treft u bij de Nieuwsbo de Extra ook een mode- bijlage aan, boordevol informatie en nuttige tips. Op vijf pagina's krijgt u antwoord op vragen betreffende de trends vrijetijdskle- ding, lingerie, schoenen, cosmetica en sieraden, aangevuld met foto's die er voor zorgen dat ieder een zin krijgt in een sei zoen vol zon. Kuipersweg 23-25 Middelburg flj De Role rij 9-11 Burgh-Haamslede 01180- aaiuoicuc ■26649 0 2 N 1 QC zorgzame verhuizers sinds 1886! u NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 1 5 MAART 1995 EDITIE SCHOUWEN.DUIVELAND DEZE EDITIE BESTAAT UIT 30 PAGINA'S Haringvlietplein 4, Zierikzee, tel. 01110-12946 op orize meubelshow. Steeds voordelige aanbiedingen RENESSE - Het aan de Laone 20 gelegen Europatuin Renesse staat al vele jaren bekend als een druk be zocht en kwalitatief hoog aangeschreven tuincen trum. Met een, recent gerealiseerde, verdubbeling van de bedrijfsoppervlakte tot zo'n 7000 vierkante meter, waarvan ook nog eens 3750 vierkante meter overdekt, is Europatuin nu het grootste tuincentrum op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Omlijst in een feestelijk programma hield Europa tuin op 10 en 11 maart twee open dagen, waarop ruim 5000 belangstellenden een kijkje kwamen ne men. Naast het toenemende aanbod van produkten en de verande rende wensen van de klanten geeft de algemene tendens van de laatste jaren aan, dat men sen steeds meer geld uitgeven aan de inrichting en verzorging van. hun tuin. Dit vormde voor manager Perry Besling rede nen genoeg om ongeveer een jaar geleden met het plan op tafel te komen om Europatuin fors uit te breiden en groot schaliger en op nieuwe manier te werk te gaan. De extra gecreëerde ruimte is daarbij hoofdzakelijk benut voor de uitbreiding van het be staande assortiment. Zo is het kamerplantenassortiment uit gegroeid tot 350 vierkante me ter, zodat ook de grotere ka merplanten nu kunnen worden uitgestald. Een uitgebreide potterie biedt de klant een sortering trendy lijnen en kleuren aardewerk voor binnen en buiten, terwijl ook origineel handgedraaid aardewerk uit Vietnam, China en Maleisië aanwezig is. Het assortiment tuinmeubelen werd aangevuld met een pro gramma teak-houten meube len, terwijl de collectie tuin planten werd uitgebreid met ouderwetse tuinplanten en ro zen van de bekende kwekerij 'De Hoveling'. Ook de cadeau- hoek werd flink uitgebreid. Andere hoogtepunten met be trekking tot de assortiments uitbreiding zijn een lijn hoge- drukreinigers van Karcher(die behalve te koop ook te huur zijn), een serie luchtkussen maaiers van Flymo en uitge breide collectie milieu vriendelijke bestrijdingsmid delen van het merk Ecostyle. De verschillende produkten en produktgroepen staan goed ge sorteerd bij elkaar. De klant die geïnteresseerd is in sier bestrating vindt een enorm aantal verschillende soorten tegels en stenen in voorbeelden uitgestald. Op de vijverafde ling staat permanent een groot aantal modelvijvers als voor beeld, terwijl in de directe na bijheid de benodigde vijver- planten en accessoires als pom pen, filters en fonteinen te vin den zijn. In de verscheidene de- monstratietuinen vindt de klant ook andere toepassingen op het gebied van bijvoorbeeld beplanting en tuinhout, en krijgt de klant een goed beeld van de verschillende technie ken en sferen. Een speciale the maruimte is er op ingericht nieuwe produkten te presente ren en de klant voortdurend van de laatste actualiteiten op de hoogte te houden. Bij Europatuin is werkelijk al les te vinden op het gebied van tuininrichting. Naast al deze produkten kan men bij Euro patuin terecht voor deskundig advies, terwijl voor praktische uitvoering van werkzaamhe den op het gebied van verzor ging en inrichting van de tuin prima samengewerkt wordt met Braber Groenvoorziening. Deze was tijdens de open da gen dan ook aanwezig met een informatieve stand. De klanten die door de ver schillende tuinen en afdelin gen van Europatuin lopen zou den zich zeer snel in een mooi ingericht park kunnen wanen. Vandaar ook, dat op het be drijfsterrein een sfeervolle Coffee-corner aanwezig is waar de klant in alle rust even op adem kan komen. Kinderen hoeven zich ook nooit te verve len, want een knusse speelhoek met speelhut en een doorlopen de video-vertoning zijn naast een kinderspeelplaats met speeltuin, glijbaan, schommel en wip ook op het terrein aan wezig. Om de klanten welkom te he ten heeft Europatuin regelma tige aantrekkelijke aanbiedin gen en een reeks speciale acti viteiten en demonstraties, zo als die ook op de openingsda gen plaatsvonden. Zo waren er demonstraties snoeien en ga ven medewerkers van Braber Groenvoorziening demonstra ties tuinaanleg. De Salt Lake Jazz Band verzorgde een mo biele muzikale noot, terwijl ve le clowns de kinderen onder meer vermaakten met hun bal lonkunsten. Daarnaast was er voor de kinderen de mogelijk heid zich te laten schminken of om mee te doen aan een kleur- wedstrijd. Verder werden onder meer de monstraties gegeven met de ho- gedrukapparatuur van Kar- cher, en werden ook noviteiten demonstraties gegeven met tal van nieuwe produkten, en wer den de bezoekers in de gelegen heid gesteld een kijkje te ne men in het ultramoderne com putergestuurde klimaatbe heersingssysteem, het klop pende hart van Europatuin Re- nesse. ,,Wat de belangstelling betreft hebben we in ieder ge val zeker niet te klagen, en ook het mooie weer werkte hieraan BROUWERSHAVEN - Zater dag 25 maart houdt ASV Brou wershaven haar jaarlijkse feestavond en wel in het Ton- nenmagazijn in Brouwersha ven. Opgevoerd wordt het blijspel in twee bedrijven De Familie Bale en het plooirokmysterie. Het stuk is geschreven door Pe ter Leenders en wordt geregis seerd door Phlip van Ast. De feestavond begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - Bij Deurloo Mode in Zierikzee kunnen voortaan mannen van alle leeftijden onder één dak terecht. Na een ingrijpende verbouwing zullen drie nieuwe sfeervolle afdelingen op zaterdag 18 maart voor het winkelende publiek opengesteld worden. Vanaf die datum maakt iedere klant twee weken lang kans op een uur lang gratis kopen. De verbouwing heeft de zaak opgesplitst in drie aparte afde lingen met een geheel eigen sfeer. Volgens eigenaar Rinus Deurloo een terugkeer naar kleinschaligheid, een trend die de klant op prijs schijnt te stel len. Op de Mol 5 is een ingang gecreëerd voor de Jeansshop waar nostalgie de boventoon voert. Hier bevond zich voor heen de kinderafdeling. Eige naar Rinus Deurloo is bewust gestopt met de verkoop van de 'nette' kinderkleding. Rinus: ,,De kinderen van tegenwoor dig willen geen kleding meer die moeder voor ze uitzoekt, die markt is gewoon weg. In Advertentie het assortiment jeans hebben we ook kindermaten." Er zijn onder meer merken als Levis, Wrangler, 4you, Timberland, Oxbow en Bram Paris. Drie segmenten De mode-afdeling op de Mol 7 voorziet in de behoefte van de modebewuste man. Deze afde ling splitst zich op in drie seg menten: casual, mode en ge kleed. De ontwerper heeft in dit gedeelte op een succesvolle manier de Jugendstil die de buitenkant van het pand siert doorgevoerd naar het interieur. Een kleine greep uit het aan bod: Marco Polo, Cottonfield, Paul Shark, Melka, Camel, Tenson, Mc Gregor, Gardeur, Hugo Boss en Desh. De sportafdeling blijft zoals het was, evenals de vakkennis, service en kwaliteit. Deze afde ling onderging in 1994 al een face-lift. Klanten die in de twee weken na de opening inkopen doen maken kans op een uur lang gratis winkelen. Iedere dag trekt een notaris van notaris- kantoor Van Eek Beijsens een nummer. Dit nummer cor respondeert met een bepaald uur van die dag. Degene die op dit uur een aankoop heeft ge daan valt in de prijzen. goed mee. Tweeduizend folders met aan biedingen voor de maand april die bij de ingang aan iedere aankomende automobilist werden uitgereikt waren in ie der geval snel op, en het is bei de dagen behoorlijk druk ge weest. Een beschikbare voor raad van 1000 lavendelplanten was zo snel op, dat deze weer moest worden aangevuld," al dus Perry. Dat Europatuin op een derge lijke manier zo fors kan en durft uit te pakken ligt aan de bedrijfsformule, die Europa tuin hanteert. „Europatuin is- wat dit betreft geen franchise- organisatie, maar meer een or ganisatie, die op een bepaalde manier een aantal zaken collec tief, maar op democratische wijze en met beleid regelt. Zo wordt bijvoorbeeld centraal in gekocht door apart daarvoor ingerichte commissies, die weer afgaan op bijvoorbeeld gegevens van onderzoek van bepaalde specialistische marktonderzoekers of signale ringen van collegae. Ook zaken als verwerking van admi nistraties worden ook collec tief en door specialisten gere geld. Als resultaat heeft dat als gevolg, dat ik mijzelf volledig kan concentreren op die zaken die voor Europatuin belang rijk zijn," aldus Perry. De nieuwe voorjaars- en zomermode wordt getoond bij Maison Marita. (Foto: Marijke Folkertsma). Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met deZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. m Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee Advertentie gelopen zaterdag geïntrodu ceerd met vier korte modeflit- sen. Dit in plaats van de ge bruikelijke modeshow. Me vrouw Vleghels: „We hebben bewust gekozen voor deze vorm. Het is voor de eerste keer dat we dit op zaterdag doen en proberen hiermee de aandacht van het winkelende publiek te trekken, dus ook van de mannen! De show was onderverdeeld in drie stijlen die deze zomer het modebeeld bepalen: Well Being, Poetry in Motion en Around the World. Maison Ma rita heeft haar collectie op deze stijlen geënt. Het is comforta bele kleding met een elegante en speelse snit. De luchtige 'ca suals' zijn gebaseerd op drie thema's: puurheid, romantiek en exotisch. De kledinglijn Well Being wordt getypeerd door eenvoud, puurheid en verfijndheid. De lijnen, de materialen en zelfs de kleuren zijn teruggebracht tot de essentie. Deze citywear is gefocust op de New Age met een vrouwelijk lijnenspel. De gebruikte stoffen zijn transpa rant, linnen, koele zijde of comfortabel viscose in pastels, uni, naturel of wit. Het dragen van 'laagjes' is weer helemaal in: te smal over wijd en te kort over te lang. De kledinglijn Poetry in Moti on voert terug naar de tijd van ongecompliceerdheid en sober heid. Een levenswijze die be wust werd gekozen door reli gieuze groepen, als de Amish en de Quakers. Hun levenswij ze is de inspiratiebron voor de ze modelijn geweest. Nostalgie, onschuld en, naïviteit zijn ver taald in de kledingstukken van bijvoorbeeld seersucker, viscose-blends en broderie. Met zwierige modellen en ge bloemde of heldere dessins. Of in eerlijke 'washed' werkkle ding in boerenstijl. Around the World tenslotte, is een lijn die bepaald wordt door de fascinatie die andere cultu ren bij de mens oproept: Zuid- Amerika, Indonesië en Afrika. Bij deze kleding staan oude weef- en sjabloontechnieken en traditioneel plantaardige kleu ren centraal. Symboliek en echtheid zijn belangrijk. De kledingstukken, in warme kleuren, worden of sierlijk om het lichaam gedrapeerd of in safari-stijl gedragen. Fijne Ardenner boterhamworst, 150 gram 2,19 C ^leesmeeste! ZIERIKZEE - „Mode is echt een vak", aldus me vrouw Vleghels, eigenaresse van Maison Marita in de Poststraat in Zierikzee. Donderdag 9 maart be stond haar modezaak vijftien jaar en dat werd ge vierd met het houden van een open huis en een gratis voile-shawl bij de aankoop van een kledingstuk. Mevrouw Vleghels: „Je moet er voor honderd procent achter staan, anders red je het niet in dit vak. De concurrentie is moordend. Maar het is ook een mooi vak." In de vijftien jaar dat Modehuis Marita aan de Poststraat gevestigd is, heeft er één verbouwing plaats gevon den. Mevrouw Vleghels: „Dat was in 1990, we kregen toen de beschikking over 180 vierkante meter. Verder zijn er in dit pand niet meer zoveel moge lijkheden." Blijkbaar is het ook niet nodig want Marita heeft in de loop der jaren een stevige reputatie opgebouwd en kan bogen op een grote groep trouwe vaste klanten. De collectie is verras send groot en voor een zeer bre de doelgroep. Mevrouw Vle ghels: „Wat wij verkopen zou je het betere middengenre kun nen noemen, en dan voor alle leeftijden." De zaak wordt ge rund door mevrouw Vleghels en drie part-time krachten. Voor een snelle en professione le service bevindt zich boven de winkel een atelier waar een part-time naaister eventuele veranderingen aan gekochte kleding uitvoert. De eigenaresse zit al het nodige aantal jaren in het vak. Me vrouw Vleghels: „Op het mo ment dat ik met deze zaak be gon zat ik al zeventien jaar in de ambulante handel, iets wat mijn echtgenoot nog steeds doet. Het is een vak waar je ei genlijk altijd mee bezig bent. We wonen in Hoogerheide, dat is ongeveer drie kwartier rij den, en dat is denk ik maar goed ook. Anders zou ik er al tijd mee bezig zijn." Ook haar 26-jarige zoon is bezig zich de kneepjes van het modevak ei gen te maken. De nieuwe collectie zomermo de 'van Maison Marita werd af- VERSMAN Geldig t'm zaterdag IA maart Schel phoekstraat 1-3, Zierikzee, tel. 01110-16570

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1