EL De vaste stek voor meer dan 40.000 sportvissers: Visma '95 Indonesische zijde en kant nuio NIEUWSBODE EXTRA lieve mensen dier in het vizier Een ALNO keuken herken je niet aan de prijs, maar aan de kwaliteit. Win een Renault Twingo bij Autobedrijf Braai BV Ko weet een leuk cadeau Free Easy in Café de Vlinder Officiële opening 27e hengelsportbeurs door Gerard Cox Demonstratie tricot poppen maken WOENSDAG 15 MAART 1995 NIEUWSBODE EXTRA Krijgt u ook de kriebels van fractieleider Bolkestein mogen we zelf nog wel beslissen of krijgt hij ons toch klein. Hij wil me gaan recyclen dat maakt me niet echt blij beste meneer Bolkestein ik ben nog steeds geen batterij. De dood hoort bij het leven dit wilt u vast wel weten aan mijn lijf geen polonaise zult u dat nooit meer vergeten? Langeweg ZIERIKZEE - Onder het motto U zit goed bij Renault-dealer Autobedrijf Ramoco BV houdt Auto bedrijf Ramoco BV tot en met 20 maart een aantrek kelijk festival. Tijdens dit evenement presenteert Renault zijn verder geperfectioneerde topmodel Saf- rane en de meest comfortabele uitvoeringen van de andere modellen. Tevens zijn er interessante aanbie dingen en maakt iedere bezoeker van dit voor jaarsspektakel kans om één van de vijf Twingo's te winnen. De vernieuwde Safrane heeft naast een middenarmsteun vóór ook fraaie imitatiehouten sierstrips, veloursbekleding en een rijkere uitrusting. De aan trekkelijke combinatie van comfort en scherpe prijzen geldt voor het gehele Renault- gamma. Om daar de aandacht op te vestigen staan tijdens het twaalf dagen durende Maart- Festival de Twingo Easy, Clio Symbol en RSi, Renault 19 Eu ropa 1.4 Energy, Laguna Diesel en Espace Cyclade in de schijn werpers. Net als de Safrane bieden deze Renaults stuk voor stuk een opmerkelijk luxe uit rusting. De Twingo Easy is zeer gemak kelijk te bedienen dankzij de automatische koppeling. Een vernuftig systeem, dat het rij den met deze handzame Re nault extra comfortabel maakt. De recent geïntrodu ceerde Laguna Diesel is dank zij de stille motor één van de fijnste reisauto's van dit mo ment in de zakelijke klasse. De bezoekers van het Maart- Festival kunnen niet alleen kennismaken met een keur van fijne Renault-modellen, maar maken ook kans om een nieu we Renault Twingo te winnen. Iedereen ontvangt bij Renault- dealer Autobedrijf Ramoco BV een kraskaart, die mogelijk de winnende combinatie heeft. Er zijn maar liefst vijf Twingo's te winnen tijdens het Maart- Festival. Autobedrijf Ramoco BV is ge vestigd aan de Molendijk 85 in Stad aan 't Haringvliet. Tfele- foon 01871-1662. De groep Free Easy zal op zondag 19 maart optreden in Café de Vlinder. Deze groep ontstond nadat zanger Jos Veldhuizen, pianist Frank Pistorius, drummer Arno Willemsen en gitarist Jan Willem Berkhout besloten om Flavium te verlaten. Om de band te completeren werd bassist Alex Bongers aangetrokken. Het repertoire van de formatie bestaat voornamelijk uit op Ame rikaanse leest geschoeide blues, rythm blues en soul, waaron der veel eigen werk en een enkele terugblik op de Flavium- periode. Aanvang: 15.30 uur. i.-v hhr*. jÊÊm mm Van harte gefeliciteerd! De cypers/witte kater Ko heeft vrij dag 10 maart de jeugdige leeftijd van één jaar bereikt. Hij zou zich geen leuker cadeau kunnen wensen dan een eigen baasje, dat goed voor hem zorgt. Momenteel zit deze lieve kater nog in het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee. Ko is een schat van een kat: een gemoedelijk type, dat zeer ge makkelijk is. Hij laat alles over zich heen komen. Met andere katten kan 'Kootje' het goed vinden en met een rustige hond kan hij ook wel overweg. Wie lieve Ko wil verrassen met het leuke ca deau, kan bellen met het asiel: telefoon 01110-17013. Het is maan dag t/m zaterdag geopend van 09.00 tot 11.00 uur. Er zitten 35 kat ten en één hond. De kater Doerak is nog niet geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). Voor de ware sportvisser zijn alleen at de catalogi een bezoek aan de Visma waard. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Meer dan veertigduizend Nederlandse hengelsportliefhebbers maken zich op aan het begin van het nieuwe visseizoen hun vaste stek te bezoe ken: de nationale hengelsportbeurs Visma, die voor de 27e keer in Ahoy' Rotterdam wordt gehouden. Vanmorgen 15 maart, om 11.00 uur heeft zanger/ca baretier Gerard Cox de officiële opening - 'niet zo of ficieel' - verricht. Visma '95 duurt tot en met zondag middag 19 maart. De Visma bestrijkt de totale 'markt' van de sportvisserij. Vrijwel alle Nederlandse im porteurs en groothandels van hengelsportartikelen presente ren er, samen met een groeiend aantal gespecialiseerde detail zaken, de nieuwe produkten van topmerken uit de hele we reld. Het alomvattende aanbod varieert van de nieuwste smaakjes voor lokaas tot hen gels die tot de nok van Ahoy' reiken. Even compleet en gevarieerd - van bescheiden roeibootjes tot zeewaardige jachten - is het aanbod op de Visma Boten- show, die een aparte Ahoy'hal in beslag neemt. Meer dan der tig werven tonen er hun nieuw ste modellen, inclusief moto ren, alsook een brede presenta tie van nautische en speciaal voor de sportvisserij ontwik kelde apparatuur. Een' derde, sterk in belang groeiend onderdeel van de Visma is de informatie over visreizen en -vakanties. Het hengelsporttoerisme bloeit als nooit tevoren en op de Rotter damse vissportbeurs worden wereldwijd weer meer nieuwe bestemmingen aangeboden, niet alleen in vanouds favorie te landen als Ierland of in Scandinavië, maar nu ook tot Curasao, Jamaica en Senegal. Ook in eigen land wordt op de hengelsportbeurs in Ahoy' ove rigens volop visavontuur ge presenteerd. Bij het verwerken van alle in formatie krijgen de Visma-be- zoekers alle gelegenheid om zich even te ontspannen. Boei ende attracties zijn er, voor jong en oud. Op een immense videowall worden afwisselend reportages vanaf de beurs en spectaculaire visfilms ver toond; de programma's zijn vanaf vrijwel de hele beurs te volgen. Op de beurs komt 'het grootste schoolbord ter wereld': zo'n 20 meter lang en bijna 2,5 meter hoog. Jeugdige Visma-bezoe- kers worden uitgenodigd hier op hun tekenkunst - uiteraard met betrekking tot de vissport - uit te leven en kunnen met hun artistieke prestaties aan trekkelijke prijzen verdienen. De in hengelsportkringen be kende tekenaar Ad Swier, il lustrator van talloze visboeken en ontwerper van hoogst popu laire vissportkalenders, zorgt dagelijks voor nieuwe inspire rende voorbeelden op dit mega-schoolbord. De castingbaan, altijd al een topattractie op de Visma, is in grijpend aangepast. De vroe ger 'droge' baan is nu een vij ver, met levénde forellen. Van af een brug over deze vijver ge ven" casting-cracks de hele dag door demonstraties met plug gen en voerboten, maar kun nen ook de bezoekers van de beurs - met kans op leuke prij zen - hun kunnen tonen. Een deel van de baan is speciaal be stemd voor vliegvissers. Overigens wordt er op de Visma-castingbaan zonder ha ken 'gevist'; de forellen kun nen dus wel figuurlijk maar nooit letterlijk aan de haak worden j Modeshows viskleding De brug over de castingsbaan annex forellenvijver is diverse keren per dag het platform waarop modeshows worden ge houden die de nieuwste trends in viskleding voor mannen en vrouwen in beeld brengen. Dat gebeurt met deskundig com mentaar, zodat Visma-bezoe- kers precies te weten komen welke 'outfit' voor welke tak van de sportvisserij en in wel ke weers- en wateromstandig heden de meest geschikte is. En omdat sportvissers graag de kans krijgen om vissersla tijn uit te wisselen zijn er - nieuw op de beurs - twee hen- gelsportcafés. Op de stand van de uitgeverij Vip Media, die di verse uitgaven over de hengel sport verzorgt, is in samenwer king met een grote brouwerij, een bruin vissercafé ingericht. Ook één van de Ahoy'-restau- rants is herschapen in een ge zellige ontmoetingsplaats voor hengelaars. De 27 ste nationale hen gelsporttentoonstelling Visma '95 wordt van 15 tot en met 19 maart gehouden in Ahoy' Rot terdam. De openingstijden zijn dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 22.30 uur, op zaterdag en zon dag van 11.00 tot 17.00 uur. Fromotieprijs Evenals Jan Scheiner en Peter Zaagsma, die in 1993 en 1994 met de Hengelsportpromotie- prijs werden onderscheiden, kan Rein van Rutten (80) wor den gerekend tot de nestors van de Nederlandse hengel- sportjournalistiek. In 1932 schreef hij zijn eerste artikel over de vissport (het verscheen in het maandblad Piscator) en sindsdien zijn er van zijn des kundige hand meer dan dui zend publikaties verschenen. Van Rutten, die na de oorlog hoofdredacteur werd van het maandblad De Hengelsportwe reld en jarenlang wekelijks een veelgelezen column verzorgde in Het Vrije Volk en - na de fu sie van deze krant met het Rot terdams Nieuwsblad - in het Rotterdams Dagblad, schrijft nog steeds over de hengelsport, nu in tal van huis-aan-huisbla- den. Van Rein van Rutten versche nen acht boeken over de hen gelsport. In binnen- en buiten land heeft hij talloze lezingen gehouden en ook in diverse be stuurlijke functies heeft hij waardevolle bijdragen gele verd aan de promotie van zijn geliefde sport. Zo is hij vrijwel sinds de oprichting van de Visma als adviseur van on schatbare betekenis over deze hengelsportbeurs geweest. Ondanks zijn hoge leeftijd van 80 jaar is Rein van Rutten, die jarenlang ook op grote vistoer- nooien trofeeën heeft veroverd, nog bijna dagelijks aan de wa terkant te vinden. WOUW - In het Kant- en Zijdemuseum Ter Zijde in Wouw zal van 18 maart tot en met 30 oktober zijde en kant uit Indonesië centraal staan. Op de expositie worden behalve de bekende kebaya's met kant ook andere voorbeelden van Indonesische kant getoond. Verder wordt er een video vertoond van onder meer modeshows van bovengenoemde ontwerpers en er zullen demonstraties worden gegeven van de ver schillende technieken zoals ikat en batik. vaanse Thsikmalaya, waar hij geboren is. Mode-ontwerper Arthur Harland past de vele soorten ikat toe in zijn trendy kleding en hij gebruikt voor zijn designs ook veel kant, dat traditioneel de kebaya's siert. Voor meer informatie: Museum Tbr Zijde, Schoolstraat 3 te Wouw, telefoon: 01658-3690. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10.00-17.00 uur en zondag van 13.00-17.00 uur. Advertentie Daarnaast zijn er nog diverse evenementen zoals workshops en lezingen. Indonesië, het grootste eilandenrijk ter we reld, omvat meer dan 13.000 ei landen en eilandjes. De laatste jaren een toeristische trek pleister voor vele Nederlan ders, maar de banden met In donesië gaan natuurlijk veel verder terug. Java, Bali, Suma tra, Sulawesi, alle eilanden zijn verschillend qua land schap, taal en cultuur. Deze verscheidenheid van culturen uit zich op velerlei gebieden. In het tropisch klimaat van dit eilandenrijk verwacht je na tuurlijk ook zijdeteelt. Zuid- Sulawesi is eigenlijk het enige gebied in Indonesië waar zijde werd geteeld, op de tentoon stelling is hierover uiteraard het een en ander te zien. Heden ten dage wordt er nog wel zijde geteeld, echter op kleine schaal. Wie nog meer wil weten over de teelt in het algemeen, kan natuurlijk ook de perma nente expositie met levende zij deteelt van het museum bezich tigen. Zijde ruist Zijde (sutra in het Indone sisch), wordt nog altijd geasso cieerd met een feestelijke ge beurtenis en Museum Tbr Zijde besefte dit ook," waardoor uit eindelijk deze bijzondere, kleurrijke expositie ontstond, die vele facetten van de zijde belicht. Vele bruiklenen, wei- Willend afgestaan door diverse musea in Nederland, zoals het Tropenmuseum in Amsterdam, het Museon in Den Haag en Nu- santara in Delft, illustreren de grote diversiteit van zijde. Ook uit particulier collecties zijn verschillende stukken geleend. Modeontwerpers Wellicht minder bekend in Ne derland, maar Indonesië heeft ook mode-ontwerpers. Bezoe kers van de Haagse Pasar Ma- lam Besar zijn hiermee wel vertrouwd, want de Indonesi sche ontwerpers geven daar vaak een wervelende show. Op deze expositie tonen ze creaties waarin de eerdergenoemde versieringstechnieken op mo derne wijze zijn toegepast. Bij voorbeeld mode-ontwerper Iwan Tirta (ooit onderscheiden met de adellijke titel Raden Ri- ya), hij was de eerste die batik op modische wijze ging toepas sen, hij ontwerpt ook zelf ba- tikmotieven. Designer Ramli is ook gespeci aliseerd in batik en in de bor duurtechnieken van het Ja- De betaalbare ALNO keukens zijn puur op duurzaamheid gebouwd. Daarom gaan ALNO keukens ook zo lang mee. Wat ALNO inbouwt zijn een ongekend grote stabiliteit, flexibele verstelbaarheid en grote indelingsvrijheid. Maar echt tot de verbeelding spreken natuurlijk ook de schitterende fronten in alle denkbare kleuren en materialen. Melissant: Wereldklasse in woonkeukens KEUKENCENTRUM TIELEMAN Binnenweg 7a. Tel.'01877-2555. De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 1 maart zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- Josien Voerman, Scheldestraat 41, Zierikzee De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- Mevr. Guldemeester, Berberis 17, Dirksland De derde prijs: Een waardebon van f 10,- M. Hartensveld, Van Aerssenstraat 14, Sommelsdljk De sleutelwoorden van de puzzel van 1 maart waren: Zo groen als gras De oplossing .van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 24 maart in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: 1. verrukkelijk; 5. schadelijk; 9. ooit; 10. gedroogde druif; 11. bevallig; 13. periode (mv); 15. glazen veranda aan een huis; 17. graansoort; 19. middagdutje; 20. beroepsbezigheid; 21. kledingstuk; 22. groot hert; 25. positieve elektrode; 27. Eurpees land; 30. bloeiwijze; 31. joodse godsdienst leraar; 32. nadelige gevolgen van al te grote inspanning; 33. dag waarop niet gewerkt wordt. Verticaal: 1. verhuurder van armelijke woningen; 2. open vat met hengsel; 3. in het geheugen opnemen; 4. gewricht; 5. gebak uit amandelen, noten en gebrande suiker; 6. pijlwerpspel; 7. kennisnemer van de inhoud van hetgeen geschreven is; 8. herstel van eer; 12. schaaldiertje; 14. vergen; 16. achteruit gaan, afnemen; 17. brandstof; 18. bepaalde hoeveelheid of gewicht; 23. chronisch optredende kortademigheid; 24. leefregel wat spijs en drank be treft; 25. verzoekschrift; 26. hoger bod bij een publieke verkoping; 28. soort wijn; 29. doosje in de vorm van een eikel. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters uit de vakjes: 18, 22, 1, 26, 26, 27, 2, 5, 18, 11, 8, 33, 25, 19. MIDDELHARNIS - Bij Van der Kamp in Middelharnis wordt op zaterdag 18 maart een demonstratie tricot pop pen maken gegeven door Inge Naole. Belangstellenden kun nen terecht tussen 14.00 en 16.00 uur. Tricot poppen maken komt steeds meer in de belangstel ling te staan. Niet alleen omdat het een techniek is die het voor iedereen mogelijk maakt om zelf een mooie lieve pop te ma ken, maar ook omdat de kinde ren er echt mee kunnen spelen. Het hoofd van de pop wordt ge maakt van een fijn geweven tricot en het lijf van een stevi ger soort. Voor de gezichtjes zijn kunststof maskers te koop in allerlei soorten en maten. Over deze maskers wordt de stof gespannen, waardoor de vorm van het gezicht direct klaar is. Hierover heen worden ogen, neus en mond geschil derd. Wie tijdens de demonstratie aanstaande zaterdag materia len bij Van der Kamp koopt voor het maken van een pop krijgt tien procent korting. Té vens kan men zich opgeven voor de cursus tricot poppen maken. Oplage 29.860 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Mlddenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Dulveland, Goedereede, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offset rotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 01870-82554 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 225. Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 01110-16065. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 169.585

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 14