\>^rxOs BERT BUIS FUKKB Grote Poppenbeurs in Houten Kruiswerk verzorgt dagtochten WOENSDAG 15 M AA FIT 1995 NIEUWSBODE EXTRA (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) OPENINGSTIJDEN POLITIEBUREAUS Dirksland Maandag Vrijdag Oude-Tonge Maandag Vrijdag Middelharnis Maandag t/m zaterdag Zondag Ouddorp Dinsdag Donderdag Zaterdag 09.30-12.00 uur 14.00-17.00 uur 13.00-16.00 uur 09.00-12.00 uur 08.00-17.00 uur 09.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur G0EREE-0VERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877-1850. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-86664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-82917. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879-2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Toe gangstijden; di. t/m za. 14.00- 17.00 uur, wo. 10.00-12.00 uur. Buiten openingstijden op af spraak tel. 01870-83778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Iedere dinsdag Middelharnis Cursus 'gehoorzame huishond' van SHIM. Groepen voor pup- pie's, beginners en gevorder den. Lokatie: sportterrein van Hernesseroord, ingang In dustrieweg vanaf 19.00 uur. In lichtingen; 01871-1240 of 2553; 01870-87481. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in De Klub, Em- mastraat 28. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 13.30- 14.30 uur. Timmerclub in De Klub, Em- mastraat 28. Timmeren/fi guurzagen voor kinderen groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 19.00 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: IJsbaan, Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.: Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Sommelsdijk Bijeenkomst Filatelistenvere niging Goeree-Overflakkee. Bovenzaal De Kok. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club, De Klub, Emmastraat 28. Van 13.30 tot 17.00 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club. De Klub, Emmastraat 28. Van 19.00 tot 23.00 uur. Iedere derde zaterdag van de maand Middelharnis Ruilbeurs van Eerste Flakkee- se Vogelvereniging in het Dien stencentrum, Doetinchemse- straat 27. Van 14.00-16.00 uur. Tot en met vrijdag 14 april Middelharnis Architectuurtentoonstelling Twee druppels van Ashok Bha- lotra. Gemeentehuis. Maandag tot en met vrijdag 09.00 tot 16.30 uur. Woensdag 15 maart Dirksland Herdenkingsavond ziekenhuis Dirksland. Nederlandse Her vormde kerk. Oude-Tonge Themabijeenkomst ANBO. In focentrum SWOO. 13.30 uur. Donderdag 16 maart Middelharnis Lezing Marion Bloem. Ge meenschapsbibliotheek. 20.00 uur. Lezing over Ashok Bhalotra. Gemeentehuis. 20.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere derde zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in clubgebouw" aan de Molenweg. Opkopers aanwe zig. Tbegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. Woensdag 15 maart Zierikzee Schouwse voorleeswedstrijd in Multifunctioneel Centrum De Huybertstraat. 14.00 uur. Bijeenkomst voor ouderen van NCVB. Hervormd Kerkcen trum. 14.30 uur. Jaarvergadering Unie van Vrij willigers. Restaurant De Val. 17.30 uur. Thema-avond Verborgen ach tergronden New Age. Multi functioneel Centrum. 20.00 uur. Borstvoedingsinformatie avond. Mastgatstraat 90. 20.00 uur. Kerkwerve Streekvergadering NCVB. Dorpshuis 't Zuudènde. 19.45 uur. Brouwershaven 55+ modeshow. Poortershof. 14.00 uur. Bijeenkomst NBvP. Tonnen- magazijn. 20.00 uur. Donderdag 16 maart Zierikzee Concert pianiste Marianne Boer. Concertzaal. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Begin voorjaarscursus natuur en fotografie. Dorpshuis De Schutse. 13.30-15.30 uur. Brouwershaven Verkoping zomerzegels. Poor tershof. 14.00 uur. Vergadering adviescommissie financiën. Stadhuis. 19.30 uur. Nieuwerkerk Vergadering adviescommissie financiën. Gemeentehuis. 16.30 uur. Vergadering commissie be stuurszaken in het gemeente huis. 19.30 uur. Bruinisse Extra vergadering commissie openbare werken in het ge meentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 17 maart Bruinisse Bijeenkomst 3000-jarig be staan Jeruzalem. Hervormd Verenigingsgebouw. 20.00 uur. Zaterdag 18 maart Zierikzee Woningmarkt ING Bank, Lan ge Nobelstraat. 10.30 - 15.30 uur. Ars Musica-concert in Lutherse kerk door Rosetta Quartet. 20.00 uur. Jaaruitvoering Kunst-en Eer. Concertzaal. 20.00 uur. Serooskerke Verkoping Welfare handwer ken. Dorpshuis. 13.30 tot 16.00 uur. Straofeest. Officiële opening om 15.30 uur bij het dorpshuis. Burgh-Haamstede Innamedag voor Talentenexpo- sitie. Galerie Borsboom, Ach terweg 7. 10.00-17.00 uur. Noordgouwe Concert Con Amore en Kunst na Arbeid. Dorpshuis. 20.00 uur. Zondag 19 maart Zierikzee Optreden Free Easy. Café De Vlinder. 15.30 uur. Neeltje Jans Excursie. Start om 14.00 uur vanaf de hoogstgelegen par keerplaats aan de Oosterschel- dekant. Maandag 20 maart Zierikzee Vergadering Werkgroep Ont wikkelingssamenwerking Zie rikzee in de raadzaal van het stadhuis. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. 19.30 uur. Dinsdag 21 maart Zierikzee Voorjaarsledenvergadering Zierikzeese Ondernemers Cen trale (ZOC) in foyer restaurant Mondragon. 20.00 uur. Kerkwerve Koersbal. Dorpshuis 't Zuud ènde. 14.00 uur. Woensdag 22 maart Zierikzee Koffie-ochlend thema Doen en Laten. Hervormd Kerkcen trum. Vanaf 08.45 uur. Vergadering Waterschap, 's Landskamer. 09.45 uur. Algemene vergadering Water schap Schouwen-Duiveland in 's Landskamer. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Speciale avond voor vrijwilli gers die te maken hebben met asielzoekers en vluchtelingen in zaal Gereformeerde kerk, Platboslaan. 20.00 uur. Donderdag 23 maart Scharendijke Gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 24 maart Bruinisse Bijeenkomst brandweerjubi leum J. J. Bal. Gemeentehuis. 20.00 uur. Ledenvergadering Algemeen Vissersbelang. Verenigingsge bouw. 20.00 uur. Advertentie Beverly Hills Cop 3 Striking Distance The Flintstones Bad Girls Lightning Jack j£f?staand£ Four Weddings My father the hero Maverick Royce O Serial Mom VANAF HEDEN TE HUUR VANAF HEDEN TE HUUR THE CROW TRUE LIES Overdag is hij Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) een geheim agent die feilloos alle spionage-technieken beheerst, 's avonds is hij een brave huisman. Zijn vrouw (Jamie Lee Curtis) weet niets van de gevaarlijke werk zaamheden van haar man. In haar ogen is haar man een doodeerlijke, maar saaie vertegenwoordiger in com puters. Na vijftien jaar met hem ge trouwd te zijn, krijgt Helen genoeg van haar gewone leventje en stort zij zich in het avontuur. Harry moet. gezegend met alle capaciteiten om de hele van een nucleaire ramp te behoeden, alle zeilen bijzetten om z'n huwelijk te red den. En daar is hij niet voor opgeleid Brandon Lee. als Eric Draven, is een rocker die samen met zijn verloofde op een nacht wordt vermoord door een drugsbende, een /aar later staat Ene op uit zijn graf en ververgezeld van een zwarte kraai gaat hij op zoek naar de moordenaars. Door de kraai is Eric onsterfelijk geworden en zo kan hij on gestoord wraak nemen. Eén voor één worden de bende-leden vermoord tot dat de laatste overgeblevene inziet dat Eric zijn krachten put uit de kraai "The Crow" is Brandon Lee's laatste film. Dat hij de opnamen zélf niet over leefde (hij werd op de set per ongeluk doodgeschoten) maakt deze film extra huiveringwekkend en bizar. VANAF HEDEN TE HUUR I LOVE TROUBLE Peter Stark (Nick Nolle), een zeer be kend journalist in dienst bij de Chicago Herald, moet voor het eerst sinds jaren weer op onderzoek uit Hij loopt al snel op tegen de briljante en ambitieuze Romi Peterson (Julia Roberts) - junior journalist bij de grootste concurrent: The Post. Dagen achtereen weet Romi, handenwrij vend de primeurs weg te kapen voor de neus van Peter. Zij worden aarts vijanden, totdat zij op eenzelfde spoor komen, dat leidt naar een samenzwe ring om de dodelijke effecten te ver bergen van een groei-hormoon, welke aan melkvee wordt toegediend. Als hun afzonderlijke speurtochten lij den tot aanslagen op hun leven, be sluiten ze schoorvoetend samen aan het verhaal verder te werken. Langzamerhand worden zij verliefd op elkaar, maar ontkennen dit beiden en gaan als vanouds door om elkaar te overtroeven. Brielle Middelharnis Ouddorp Renesse Zierikzee Ruggepiein 22 Kerkepad 9 Hofdijkseweg 6 Lange Reke 2 Lange Nobelstraat 14 Tel. 01810 - 14116 Tel. 01870 - 86030 Tel. 01878 - 3374 Tel. 01116 - 2124 Tel. 01110 - 15369 MIDDELHARNIS - Kruis werk Zuidhollandse Eilanden Gezondheid Service (KGS) biedt nu ook ééndaagse uit stapjes aan. Deze uitstapjes zijn bedoeld voor mensen die vanwege een ziekte of handi cap niet met een gewone reis mee kunnen of durven. Ook zij kunnen nu een dagje uit dank zij de begeleiding door een ver pleegkundige en enkele vrij willigers. Daarnaast, en dat is iets geheel nieuws, worden uit stapjes georganiseerd voor verzorgers van langdurig zie ken en gehandicapten thuis. KGS zorgt in dit geval voor een vrijwilliger die de dagelijkse verzorger thuis vervangt. Vrij williger en thuisblijver wor den van tevoren aan elkaar voorgesteld en de hulp thuis wordt doorgesproken, zodat men van tevoren weet wie er op de dag van het uitstapje zal ko men. Men kan natuurlijk ook 'zelf voor een vertrouwde ver vanger zorgen. Zo kan de dage lijkse verzorger eventueel ver gezeld door een bekende, met €en gerust hart aan het uitstap je deelnemen. De reis voor verzorgers van zie ken thuis vindt plaats op 22 april, vertrektijd 9.30 uur. De bus gaat via een mooie route door de provincie Brabant. On derweg wordt gestopt voor kof fie en diner met als extra at tractie het optreden van een zanger. De reis met verpleegkundige begeleiding voor zieken en ge handicapten vindt plaats op 2 mei, vertrektijd 9.00 uur. Deze bus gaat via het bloembollen- gebied naar de bloemendagen in Anna Paulowna. Onderweg wordt gestopt voor koffie met gebak en diner. De thuiskomst van beide uit stapjes is circa 19.00 uur. Over de opstapplaatsen, die zo dicht mogelijk bij de woonplaatsen van de deelnemers zullen wor den gezocht, krijgen de deelne mers tijdig bericht. Aanmel den kan plaatsvinden tot uiter lijk vier weken voor vertrekda tum. Voor telefonische infor matie of het aanvragen van een folder, kan men van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur bellen naar Kruis werk Zuidhollandse Eilanden Gezondheid Service, telefoon 06-0992299 (gratis). Vragen naar het secretariaat KGS. WEKELIJKS PROGRAMMA DAAR HOORT U MEER VAN" KABEL: 100.8 Mhz - ETHER: 104.9 Mhz Uitzendingen van Radio Flakkee: 24 uur per dag Naast de reguliere (gesproken) programma's zendt Radio Flakkee de gehele dag en nacht non-stop muziekprogram ma's uit, afgestemd op elk dag- of nachtdeel; tijdens het werk, maaltijd, late avonduren of nacht: Radio Flakkee stemt op de luisteraar af. Woensdag 15 maart (v.a. 20.00 uur): Tbr gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland, wordt vanavond een herdenkingsavond gehou den in de Ned. Herv. kerk te Dirksland. Ds. Paul en oud kinderarts Dr. van Loo zullen vanavond spreken. Het Chris telijk Vocaal Ensemble One More Voice zal diverse liederen zingen. De organiste Margreet de Jong speelt op het orgel, Piet Westhoeve speelt op de klavecimbel en Kees Veerman speelt op dwarsfluit. U bent van harte welkom in de kerk, maar bent u daartoe niet in de gelegenheid: Radio Flakkee zal deze herdenkingsavond rechtstreeks uitzenden. Zaterdag 18 maart (09.00-10.00 uur): In Flakkeecialiteiten is te gast: Kees Quist, geboren te Oude-Tbnge, oud-decaan aan de Pr. Mauritsschool te Middelharnis. (14.00-18.00 uur): Flakkee Sport Centraal met rechtstreekse flitsen van de voetbalwedstrijden: Den Bommel-VVK; Herkingen-GOZ; Puttershoek-OFB; Flakkee-Leonidas en WFB-DZB - Zevenkamp. Zondag 19 maart (14.00-17.00 uur): Flakkee Sport Centraal houdt u op de hoogte van de wedstrijden OVV-DBGC; FIOS-Abbenbroek; Bolnes-Flakkee en Dirksland-Animo Hoogvliet. Vrijdag 31 maart (vanaf 20.00 uur): Flakkee TV via het ka naal van de Kabelkrant. U wordt allen verzocht uw bijdra ge te leveren voor de gewenste CT-scan voor Ziekenhuis Dirksland. poppen van, voornamelijk Duitse poppenkunstenaressen als Annette Himstedt. Ook zijn er verzamelberen van befaam de merken als Steiff en Her mann. Poppenhuisminiaturen zijn her en der ook aanwezig. Het zijn vooral de meisjes die ooit met poppen speelden die op latere leeftijd ontdekken dat het zelf maken van poppen minstens even leuk is. De laat ste tijd hebben ook mannen de boeiende kanten van het zelf poppenmaken ontdekt en wat zij aan pop afleveren is zeker even mooi. Met als voorbeeld de Twentenaar Rinus Morsink die een van de weinigen is wiens poppen in produktie zijn genomen en in'vinyl zijn uitge voerd. De grens tussen hobby en kunst is steeds moeilijker te trekken. Kunst is duidelijk wat de Lelystadse Elisabeth ten Hoove doet, levensechte in porselein gegoten mannequin poppen. Zij boetseert zelf de originelen, maakt er mallen van en giet vervolgens de pop af in porselein. Poppen worden sinds eeuwen gemaakt, maar een jaar of vijf tien geleden werd het zelfma- ken populair toen er een zelf- hardende klei op de markt kwam. Poppenmaken is zo po pulair omdat het een aantal an dere vaardigheden in zich vere nigt zoals kleding ontwerpen en maken, (be)schilderen tot en met het maken van de pruik. Mannen worden veel ingescha keld om de houten accessoires, op schaal gemaakte meubeltjes en gereedschappen, te maken. Poppendokter Veel materialen, accessoires, lesboekjes en andere toebeho ren zijn op de beurs aanwezig. Er is tevens een breed aanbod aan cursussen. Poppen- en berendokter Henk Hemkes is er voor de stuk- gespeelde knuffels. Hij is ech ter als erkend porselein restau rateur gespecialiseerd in oude en antieke poppen. Kleine re paraties kunnen meestal ter plaatse gemaakt worden, gro ter werk moet mee naar de poppenkliniek in Den Haag. De poppenbeurs is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Het ex- pocenter Euretco (voorheen Sa men Sterk) is te vinden aan de Meidoornkade 24, de route is met borden aangegeven. Er is een gratis pendelbus van sta tion Houten naar de beurs en vice versa. Organisatie is van Max L. Wolters uit Wissel. HOUTEN - Op zondag 26 maart wordt in Expocenter Euretco (voorheen Samen Sterk) aan de Meidoornkade 24 in Houten een grote Poppenbeurs gehouden. Er wordt deelgenomen door 180 standhouders, een speciale plaats is ingeruimd voor het 'broertje' van de pop: de beer. Een poppenmaakster die in grote mate bijdraagt aan de kwaliteit van de beurs is Nel Groothedde uit Zierikzee. Sinds zij vorig jaar de publieksprijs won (met bloot meisje op het strand) op de aller grootste poppenbeurs, Ahoy Rotterdam, is haar naam met een klap gevestigd. De poppenkunst van Nel Groothedde is maar zelden te zien op beurzen. Liefhebbers zien in Houten het beste uit haar collectie. Poppenkunst is er ook van een andere prijs- winneres: de Hengelose Nellie Everink en van mensen als Ri nus Morsink en Elisabeth ten Hoove. De beurs, die in grootte de tweede van ons land is, laat de verbazend grote wereld zien die schuilt gaat achter poppen de beren. Door haar opzet kent deze beurs een uniek karakter. Organisator is Max L. Wolters die al acht jaar wekelijks met de poppen in de slag is en met zoveel succes dat volgens hem deze beurs niet meer dan een logisch" vervolg is. De poppenbeurs is bedoeld voor iedereen die goede herin neringen heeft aan poppen en zelfgemaakt weer kan waarde ren. Velen hebben al ontdekt dat poppenmaken een boeien de hobby is die heel veel moge lijkheden biedt. Beren zelf ma ken is sterk in opmars. Verslavend Poppen spreken tot de verbeel ding, de poppenhobby heeft veel gezichten: poppen kunnen gemaakt worden van een veel heid aan materialen, textielen als tricot, zeemleer en nylon, van diverse soorten zelfhar- dende klei, van kunstkleisoor- ten als fimo en cernit, van was, hout, porselein, gips, papier- mache en brooddeeg. Zoveel materialen als er zijn, zoveel verschillende stijlen en technieken worden gebruikt. Van fantasiepoppen, elfen, trollen en heksen, tot perfect gelijkende baby-, kinder- en damespoppen. Binnen een be paalde stijl zijn er dan weer zo vele variaties mogelijk. Het wordt dan ook wel duidelijk waarom poppenmaken zo'n verslavende hobby is. Beren maken is wat dat betreft beperkter, over het algemeen is een beer toch van pluche, maar toch zijn er grote verschillen in de uiteindelijke resultaten. De poppenbeurs laat alle mo gelijkheden zien die er zijn, veel deelnemers demonstreren hun technieken en geven tips en adviezen. Voor de poppen en berenmakers is de beurs een enorme bron van inspiratie, an deren zullen deze sterk versla vende hobby ontdekken. Antiek •Er zijn ook een aantal verzamelaars-stands, zo zijn er voor de liefhebbers enkele kraampjes met oude en antieke poppen. Er zijn twee stands met de in vinyl uitgevoerde Poppenmaakster Nel Groothedde uit Zierikzee is op de beurs aanwezig met haar puppen. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 12