r SCHOON AARD LEKKER WOKKEN 'Opdracht aanpassing haveningang Brouwershaven veel te voorbarig' Plan voor aanleg ruiterpad bij duinovergang Kijkduin Oscar Benton Bluesband IV V i >Vj VOOR DE HALVE PRIJS! Harde gulden zet rem op toerisme ïenr stukken Griekse avond in Café Caribe! Trio Artemis Commissie niet blij met voortvarendheid Labruyère Vanwege overlast door paardepoep mt- Verkoping ten bate van de stichting Adullam Verklaring VVD-zege BEGRAFENISONDERNEMING 01112-2000/01110-14282 TE ONTBIEDEN WAAR U WENST! Griekse sferen in Voor reserveringen: tel.nr. 01117-4000 of 4891 Tot ziens op 18 maart a.s. in Meisjes, vrouwen en techniek Zeeuws Netwerk viert zijn eerste lustrum 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BROUWERSHAVEN - ,,In een vlaag van grote haast heb ik de werkzaamheden aan elkaar gekoppeld. Het kost de inwoners van de gemeente Brouwersha ven geen cent, omdat alle kosten worden betaald uit de opbrengst van het watertoerisme. Het spijt mij. Het initiatief was alleen bedoeld om de kwaliteit van de Brouwse jachthaven nog voor het zomersei zoen te verbeteren." Met deze woorden bood de Brouwse burgemeester L. N. Labruyère tijdens de openbare vergadering van de Brouwse adviescommissie ruimtelijk beheer zijn excuses aan voor het feit dat het Brouwse colle ge van b en w een bedrijf op dracht gaf de ingang van de Brouwse jachthaven aan te passen, terwijl de commissie daarover nog niet had geadvi seerd en de raad niet had be slist. „Wat doen wij hier wanneer de opdracht reeds is gegeven. Dit is een verkeerde procedure", al dus D66-commissielid M. M. Weezepoel. Hij liet weten dat zijn fractie negatief staat ten aanzien van de geplande aan passing omdat de hoge palen bij de haveningang die samen de remmingswerken vormen niet mogen worden aangetast. „Het gaat om een cultuur historisch gedeelte van Brou wershaven dat behouden moet blijven. Wij zien de noodzaak van de plannen van het college van b en w niet in." Die plannen omvatten het afza gen van de hoge palen voor de haveningang toe net boven het wateroppervlak. Aan de kant van het havenkantoor zou op de afgetopte palen een steiger moeten komen, waaraan sche pen even kunnen afmeren. Door vanaf de loopsteiger een trap aan te leggen naar het ha venkantoor zouden watertoe risten die de Brouwse haven bezoeken, zich gemakkelijk kunnen melden bij de haven meester. De totale kosten van de werkzaamheden bedragen ruim 70.000 gulden. Een bedrag dat belangrijk la ger is dan de kosten van reno vatie van het remmingswerk. Uit onderzoek is gebleken dat het boven het water uitsteken de-gedeelte van de hoge palen Burgemeester Labruyère: Het college heeft deze plannen al eerder bekend gemaakt aan de raadsleden." in slechte staat verkeert. De remmingswerken dateren uit de tijd dat de Grevelingen nog niet was afgesloten en Brou wershaven een getijdehaven was. Volgens Labruyère is zelfs het cultuurhistorische aspect van het remmmingswerk ach terhaald omdat de palen in dat opzicht ongeveer een meter bo ven water zouden mogen ste ken. Het college combineerde de op dracht voor aanpassing van de haveningang met de aanpas sing van de benzinesteiger aan het eind van de Nieuwe Jacht haven die momenteel wordt ge realiseerd. Het bedrijf dat deze werkzaamheden uitvoert kwam met de laagste inschrij ving en'kan de werkzaamhe den aan de haveningang nog voor het seizoen uitvoeren. Hoewel ook het PvdA-, WD- en SGP/RPF/GPV- commissie lid zich gebelgd toonden over het voortvarende gedrag van het college, waren zij wel posi tief over de plannen op zich. Dat was niet het geval met CDA-commissielid R. J. van der Wekken, die niet alleen liet weten dat de procedure die werd gevolgd verkeerd was maar ook een negatief advies uitbracht. „Wanneer de rem mingswerken zo rot zijn, was dat vorig jaar ook al zo. Het college had dit best eerder aan de orde kunnen brengen." Vol gens Labruyère heeft b en w dat ook gedaan. „Wij hebben u al eerder op de hoogte gesteld van deze plannen." Tijdens de gemeenteraadsvergadering op maandag 27 maart wordt defi nitief beslist over de aanpas sing van de haveningang. BURGH-HAAMSTEDE - Als het aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Wes- terschouwen ligt wordt ten oosten van de duinover gang Kijkduin bij Renesse een ruiterpad aangelegd. Het college hoopt daarmee een einde te kunnen ma ken aan overlast door paardepoep. Het voorstel komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergade ring van maandag 20 maart. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Volgens het college van b en w van Westerschouwen wordt al jaren geklaagd over paarde poep op de veelgebruikte duin- overgang. Met de eigenaar van de overgang, het Waterschap Schouwen-Duiveland, is in middels overeenstemming be reikt over het nieuw aan te leg gen ruiterpad. Om het ruiter pad te kunnen realiseren moet de bestaande afrastering ver plaatst worden en een puinfun- dering met toplaag van houts nippers aangebracht worden. Als scheiding tussen ruiterpad en voetpad worden basaltzui len geplaatst. De aanleg van het ruiterpad kost 17.000,-. Verder komt tijdens de verga dering aan de orde het voorstel van het college om 63.730,- uit te trekken voor de aanschaf van een nieuwe Jeep-ambulan ce voor het vervoer van gewon den van het strand en het bie den van eerste hulp. Het voer tuig wordt tijdens het zomer seizoen bemand door leden van de strandreddingsbrigade. 's Avonds en 's nachts staat het voertuig ter beschikking van de brandweer. De huidige Jeep-ambulance - een Isuzu Trooper - is tien jaar oud en vertoont volgens het college veel roest vorming. Voorgesteld wordt een nieuwe Opel Frontera aan te schaffen. Een en ander is reeds bespro ken in de commissies openbare werken en financiën en beide adviseerden positief. Ook aan de orde komt de aan vraag voor landinrichting in het kader van de uitwerking van het streekplan Schouwen- West. Het college heeft de aan vraag - onder voorbehoud van goedkeuring door de gemeente raad - reeds ingediend omdat dat voor 1 maart moest gebeu ren. Inhoudelijk, zo onderkent het college, is er kritiek op het plan. Die kritiek .werd geuit tijdens een vergadering van de commissie ro van de gemeente Westerschouwen. Het college spreekt de hoop uit dat de gemeenteraad zich des alniettemin kan vinden in de aanvraag. „Mocht het meren deel van alle ingebrachte pun ten echter niet naar tevreden heid wprden opgelost cq inge vuld dan zullen wij niet aarze len u voor te stellen alsnog de aanvrage om landinrichting in te trekken", zegt het college toe. „Wij hopen echter dat dit niet hoeft te gebeuren". gulden. In 1994 bezochten 6,2 miljoen buitenlandse toeristen ons land. In totaal gaven zij 9,2 miljard gulden uit. Aanvanke lijk dacht het NBT dit jaar 6,3 of 6,4 miljoen toeristen te lok ken, maar nu is men al blij als het aantal zich stabiliseert op 6,2 miljoen. Hun bestedingen komen uit op ongeveer 9,1 mil jard. LEIDSCHENDAM (ANP) - Buitenlandse toeristen spen deren dit jaar waarschijnlijk honderd miljoen gulden min der in ons land dan in 1994. De lagere waarde van onder meer dollar, pond en lire ma ken Nederland duurder voor veel toeristen. Met name voor Amerikanen, Engelsen en Ita lianen is Nederland daardoor minder aantrekkelijk. Deze prognose heeft het Neder lands Bureau voor Toerisme (NBT) maandag bekendge maakt. In zijn berekeningen ging het NBT uit van een dol larkoers van 1,54 gulden. Glo baal 15 procent goedkoper dan vorig jaar. Op dit moment staat de dollar alweer op bijna 1,58 In het Zierikzeese podium voor muziek en theater Brogum is zaterdag 18 maart een rock- bluesnacht waarbij de groepen Wild Romance en de Oscar Benton Bluesband optreden. De Oscar Benton Bluesband werd in 1967 opgericht en behaalde in 1968 de tweede plaats op het Loosdrecht Jazzfestival. Daarna kivam het debuutalbum van de groep uit: Feel zo good. In 1974 ging de band verder onder de naam Barrelhouse om vanaf 1987 weer verder te gaan als Oscar Benton Bluesband. Wild Romance is de begeleidingsband van Herman Brood, die zonder de zanger een korte tour maakt. Het concert in Brogum begint om 22.00 uur. NIEUWERKERK - In de zaal van de kerk van de Gerefor meerde Gemeente in Neder land aan de Stationsstraat in Nieuwerkerk wordt woens dag 15 maart een lingerie verkoping gehouden ten bate van de stichting Adullam, die zich inzet voor gehandicapten zorg. Verkocht wordt lingerie, keu- kentextiel en nachtkleding. De verkoping is van 19.30 tot 21.00 uur. Ds. J. J. Tanis bedankt voor beroep NIEUWERKERK - Ds. J. J. Ta- nis, predikant van de Gerefor meerde Gemeente te Lisse, heeft bedankt voor het beroep dat door Nieuwerkerk (Zld.) op hem was uitgebracht. Ds. Thnis werd geboren op 6 oktober 1949 en is sinds 1990 predikant te Lisse. Ds. T. Klok bedankt voor beroep OOSTERLAND - Ds. T. Klok, predikant van de Oud Gerefor meerde Gemeente in Neder land te Kinderdijk, heeft be dankt voor het beroep dat door Oosterland op hem was uitge bracht. Ds. Klok is sinds juni 1991 pre dikant te Kinderdijk. Hiervoor was hij lerend ouderling al daar. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven Inge zonden stukken zijn builen verantwooideli|kheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van do brief schrijver. waarvan naam en adres bi| de redactie bekend moeten zi|n Over de enorm grote zege van de WD bij de laatstgehouden verkiezingen voor provinciale staten is door statistici, ook van de VVD, geen eenduidige verklaring te geven. Waar schijnlijk lijden deze deskun digen aan 'randstedelijke arro gantie': zij luisteren blijkbaar niet naar Omroep Zeeland en lezen niet de PZC of de Zierik- zeesche Nieuwsbode.! De ver klaring voor deze zege in Zee land is woensdagavond immers gegeven door de heer Veer- hoek, wethouder van de 'witte raaf" onder de gemeenten van Schouwen-Duiveland: wiens functioneren ter discussie heeft gestaan. Noch de onaf hankelijke commissie van on derzoek, noch de fracties in de gemeenteraad (behalve VVD en PvdA: toevallig het college van b en w vormend) hadden het bij het rechte eind. Het be wijs van zijn juist handelen is geleverd door de VVD-kiezers in Zeeland! J. L. den Hollander, Burgh-Haamstede VOLLEDIG VERZORGDE UITVAARTEN, BEMIDDELING BIJ AAN KOOP GRAFSTENEN, VERVOER IN BINNEN- EN BUITENLAND Rouwcentrum: Karsteil 15 Zierikzee Privé-adres Blindeweg 11 4315CG Dreischor Deze Tefal jubileum wokpan voor de halve prijs, bij aankoop van een Tefal Armatal 'Exclusive' of 'Préférence' pan! Dus ga nu lekker wokken voor maar f 12,50. je denktook aan alles Deze aktie is geldig t/m 31 maart 1995. Op zaterdag 18 maart a.s. organiseert Port Zélande Uitgebreid buffet en drankjes onder begeleiding van Kosten p.p.: 95,- incl. drankjes WiTi (hollands assortiment) De avond start om 20.00 uur, de drankjes worden geschonken tot 01.00 uur. Let op! Indien u reserveert voor dinsdag 14 maart krijgt u 5% korting.' MIDDELBURG - Het is nog steeds noodzakelijk extra aandacht aan meis jes/vrouwen en techniek te schenken. Dat is de conclusie van het Zeeuws Net werk Meisjes, vrouwen en techniek. Donderdag 16 maart viert het Zeeuws Net werk zijn eerste lustrum met een feestelijke bijeenkomst ten huize van het Zee land College in Middelburg. De bijeenkomst begint om 09.45 uur. vakvrouwschap. Het Zeeuws Netwerk wordt gecoördineerd door de Stichting Keuzebege leiding Opleiding en Arbeid (SKOA). Op het programma van de lustrumviering staat onder meer een forumdiscussie tus sen verschillende vertegen woordigers van de Netwerk organisaties over de thema's Regionalisering en Integraal doelgroepenbeleid Voor de meisjes en vrouwen zelf wordt een tweede lustrum activiteit gehouden en wel op zaterdag 20 mei in de vorm van een grootse manifestatie Meis jes/Vrouwen en "Ibchniek in Middelburg. De boven aangehaalde uit spraak staat te lezen in de spe ciale Lustrumkrant van het Zeeuws Netwerk. Een exemplaar van die krant wordt donderdag overhandigd aan gedeputeerde D. J. P. Brui- nooge (PvdA). In de krant wordt een overzicht gegeven van het Zeeuws Netwerk in de afgelopen vijf jaar. Doel van het netwerk is om de instroom van meisjes en vrou wen in de technische beroepso pleidingen te vergroten en op die manier op de lange termijn een meer evenwichtige verde ling van mannen en vrouwen over de verschillende beroepen-Sectoren op de ar beidsmarkt te bewerkstelli gen. Momenteel volgen zo'n 280 vrouwen in Zeeland een techni sche beroepsopleiding, varië rend van een (om)scholing op het Centrum Vakopleiding of de Janneke Dierxschool tot en met HBO-opleidingen op de Hogeschool Zeeland. Tbch bekleden volgens het Zeeuws Netwerk technische vakvrouwen nog een uitzonde ringspositie en moeten zij zich vaak dubbel bewijzen om een plek op de arbeidsmarkt te verwerven Het Zeeuws Netwerk spant zich in om zowel vrouwen als bedrijven te interesseren in

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6