704 la Commissie ro positief over startnotitie Eerste Weegje Zoekplaat je TUIN(-)HOUT(-)LAND Provinciale subsidie museum Goemanszorg lovensQ Brouwershaven 01119-1634 52 ploegstoffen Huren met 6,5 procent omhoog Zeelandbrug gestremd Tweede verdachte inbraken kerk PvdA en CDA tegen woningbouw in gebied VRIJDAG 10 MAART 1995 NR 25737 3 Verwachting t/m dinsdag 14 mrt. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 50% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht noorw. 4 Maandag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht variabel 3 Dinsdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 11 mrt. Zon op 07.04, onder 18.34 Maan op 12.41, onder 03.44 12 mrt. Zon op 07.02, onder 18.36 Maan op 13.42, onder 04.21 13 mrt. Zon op 07.00, onder 18.38 Maan op 14.49, onder 04.53 Volle Maan: 17 maart (02.27) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het zonnige weer houdt nog even aan. Het is vrij zacht, maar er waait een schrale zuid oostenwind. Zondag komt tijdelijk een eind aan het fraaie weer. Van avond en vannacht is het helder. De zuidoostenwind neemt landinwaarts iets af, waardoor de temperatuur daar tot iets boven het vriespunt kan dalen. Langs de kust wordt het min der koud. Morgen overdag schijnt de zon volop en wordt het ongeveer 12 graden. De zuidoostenwind is dan matig, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig, 6. Later op de dag verschijnt wat sluierbe- wolking, het eerst in het westen. De ze bewolking hoort bij een frontale storing boven Engeland. Zondag trekt de storing langzaam van west naar oost over onze omgeving. Dat betekent dat de zondag grotendeels bewolkt verloopt en dat het enige tijd regent. De wind is sterk afgeno men, maar de middagtemperatuur figt met 9 graden wel ruim onder het niveau van zaterdag. Het bewolkte weer is van korte duur. Na het week einde breidt een hogedrukgebied boven de Atlantische Oceaan zich uit naar west-Europa, waardoor het zonnige weer terugkeert. De mid dagtemperatuur ligt dan rond 10 graden. Advertentie verschillende gordijnstoffen vindt u in de kollektie bij ZIERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODEÉi Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/2% B.T.W. Nieuwbouw 2 onder 1 kap woningen met garage op ruime kavels In Noordgouwe Woningbouwvereniging Beter Wonen ZIERIKZEE - De huren van de huizen van de wo ningbouwvereniging Beter Wonen stijgen dit jaar met 3,8 tot maximaal 6,5 procent. De verhoging houdt verband met het huurprijsbeleid dat is geba seerd op de rijksregelgeving. De precieze stijging van de huurprijs ligt nog niet hele maal vast. Ze wordt gebaseerd op 2,5 procent van de financiële investeringen die Beter Wonen in 1995 doet in geriefsverbete- ring van haar woningen. Plus 6,55 procent van de netto in vestering in nieuwbouwhuizen die dit jaar gereed komen. De maximale verhoging per in dividuele woning bedraagt zes tot 6,5 procent. Dit omdat de woningbouwvereniging zich moet houden aan de maximaal redelijke huurprijs volgens het woningwaarderingsstelsel. Er is geen minimale verhoging per individuele woning. Het doel hiervan is een meer marktgerichte huuraanpassing mogelijk te maken. De huurverhoging komt aan de orde tijdens een vergadering van de verenigingsraad van de woningbouwvereniging die op maandag 13 maart wordt ge houden in het kantoor aan de Calandweg 51. Op de agenda staat verder het jaarverslag 1993/1994 van de klachtencom missie, de definitieve vaststel ling van de statuten, het voor- raadbeheersplan en informatie over nieuwbouw en onderhoud van de woningbouwvereni ging. De vergadering begint om 19.30 uur. DREISCHOR - Gedeputeerde staten van Zeeland willen 100.000 gulden bijdragen aan de verbouwing en renovatie van de monumentale boerderij Goe- manszorg in Dreischor. De boerderij wordt het nieu we onderkomen van het streek- en landbouwmu seum Schouwen-Duiveland. Het college van gs wil 25.000 gulden direct beschikbaar stel len en de overige 75.000 gulden in een later stadium. Als tegen prestatie voor de subsidie moet de stichting Goemanszorg het provinciaal bestuur op de hoogte houden over de gang van zaken en de vorderingen van de verbouwing van Goe manszorg. Men dient aan het publiek duidelijk te maken dat de plannen mede konden wor den gerealiseerd door de pro vinciale subsidie. Het resterende subsidiebedrag wordt door de,provincie over gemaakt wanneer de stichting Goemanszorg rekening en ver antwoording heeft afgelegd van de werkzaamheden aan de boerderij. ZIERIKZEE - In de avond van maandag 13 en 20 maart zijn twee korte stremmingen voor alle verkeer over de Zeeland- brug. De .brug is die avonden tussen 23.30 en 24.00 uur niet beschikbaar. De verbindingsdeuvels in de voegen tussen de betonnen ele menten van de brug worden dan afgesteld. Tijdens dat kar wei moeten de brugelementen op dezelfde hoogte zijn en door passerend verkeer kan dat niet worden bereikt. Tijdens de stremmingen wordt Verwezen naar de alternatieve noord-zuidroute via de weg over de Stormvloedkering in de Oosterschelde. Dat gebeurt via informatieborden naar de toeleidende wegen tot de brug en bij de Zeelandbrug zelf. Vol gens de planning zijn er begin april nog twee stremmingen. Daarna wordt het werk tegen het najaar voortgezet. ZIERIKZEE - De politie hield een 35-jarige Middelburger aan die wordt verdacht van medeplichtigheid aan heling en een van de inbraken in ker ken, die de afgelopen tijd plaatsvonden op Goeree-Over- flakkee, Schouwen-Duiveland en Vrouwenpolder. Het gaat om dertien inbraken, waarvan vijf op Schouwen- Duiveland. Daarbij werden vooral oude Statenbijbels ge stolen. De politie hield in fe bruari al een 25-jarige man aan die zich hieraan schuldig maakte. Met de aanhouding van de tweede verdachte zijn de inbraken opgelost. Alle bij bels die werden weggenomen zijn inmiddels achterhaald en worden aan de rechtmatige ei genaren terug gegeven. Advertentie Pergola's, bruggen, schuttingen, vlonders, vijverbenodigdneden, houten tegels, etc. Ga leven in uw tuin! Houtland Walhout - Weststraat 5 - Zierikzee Advertentie Nieuwerkerk UN Astraat 10 Noorddijksfraat 8 technischinstallatieburo Zierikzee 01110-13348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 Aan de Straalweq bij De Zuidhoek wil de gemeente Zierikzee het industrieterrein uitbreiden. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Hoewel men onderling verdeeld is over wat er precies met het gebied moet gebeuren reageer de de commissie ruimtelijke ontwikkeling van de gemeente Zierikzee positief op de startnotitie ten behoe ve van de opstelling van een nieuw bestemmingsplan voor het gebied Eerste Weegje en omgeving. Tijdens de vergadering van de commissie gisteren herhaalden PvdA en CDA nog eens dat zij niets zien in het toe staan van woningbouw in dat gebied. „Het moet gewoon blijven zo het is. Een open gebied", aldus CDA- commissielid C. Legemaate. Al jaren is het gebied rond het Eerste Weegje een regelmatig terugkerend gespreksonder werp in commissie- en raads vergaderingen. In januari dit jaar besloot de Zierikzeese ge meenteraad dat in het gebied Eerste Weegje in ieder geval geen camping mag worden ge realiseerd. Die uitspraak is echter nog niet vertaald in een bestemmingsplan voor het ge bied en daar is de door stede bouwkundig bureau Rothuizen van Doorn 't Hooft gemaakte startnotitie een eerste aanzet toe. Flexibel Hoewel er wel de uitspraak ligt dat er aan het Eerste Weegje geen camping mag komen wil de gemeente Zierikzee zichzelf via dat nog te maken bestem mingsplan niet tot in detail vastpinnen. Het bestemmings plan wordt in de startnotitie omschreven als een 'ontwikke lingskader'. ,,Een ontwikke lingskader dat flexibel van aard moeten zijn gezien de ste delijke druk die op het gebied rust", aldus de startnotitie. In de startnotitie wordt de mo gelijkheid van recreatie open gehouden. Er is nu al een ma nege en een mini-camping en die mogen voor wat betreft de opstellers van de startnotitie ook best blijven. Verder wil men de mogelijkheid open hpuden om het parkeerterrein in de uiterste punt van het ge bied, bij de Hoofdpoortstraat, fors uit te breiden. De daar nog aanwezige volkstuinen zouden op termijn, zo liet commissie voorzitter wethouder L. J. van Gastel gisteren weten, moeten verdwijnen. Gespeeld wordt ook met de ge dachte om door het gebied een nieuwe ontsluitingsweg voor Poortambacht aan te leggen. De gemeente Zierikzee wil het gebied deels gebruiken voor uitbreiding van Poortambacht, maar er wordt meteen bijge zegd dat die uitbreiding een parkachtig uiterlijk zou moe ten krijgen. Veel groen en rela tief weinig woningen. Tan behoeve van de gewenste flexibiliteit wil men voor een deel van het gebied een wijzi gingsbevoegdheid inbouwen in het bestemmingsplan. Tijdens de commissievergadering gis teren liet D66-vertegenwoordi- ger J. Th. M. van der Veer we ten dat wat zijn fractie betreft die wijzigingsbevoegdheid dan wel bij de gemeenteraad en niet bij het college dient te lig gen. De overige fracties sloten zich daarbij aan. Industrieterrein Tijdens de commissievergade ring kwam ook het voorstel van het college van b en w aan de orde om 95.000,- uit te trekken voor het laten ontwik kelen van een nieuw bestem mingsplan ten behoeve van uit breiding van industrieterrein Zuidhoek bij Zierikzee. PvdA- commissielid W. van Ballegooi- jen toonde zich niet geheel overtuigd van de noodzaak tot uitbreiding. Hij deed de sug gestie om eerst het onderzoek naar de economische potenties van Schouwen-Duiveland af te wachten alvorens verdere stap pen te ondernemen. Wethouder Van Gastel liet we ten dat geen slim idee te vin den. ,,We moeten ruimte be schikbaar hebben willen we bedrijven naar Zierikzee kun nen trekken", aldus de wethou der. „We kunnen niet eerst dat onderzoek afwachten en dan als er zich een bedrijf aandient zeggen 'sorry, maar het duurt nog even eer we ruimte heb ben'. Op de vraag van Van Bal- legooijen of er aantoonbaar be hoefte bestaat aan meer ruimte voor bedrijven antwoordde Van Gastel dat dat nooit met zekerheid te zeggen is. „Daar is echt geen zicht op. Dat kan in een paar jaar tijd sterk veran deren", aldus de wethouder. „Op het negatief van de foto staat op de voorgrond een naambord. Dat heb ik niet afgedrukt om het niet al te gemakkelijk te ma ken." Joop van Houdt toonde zich weer zeer optimistisch over het aantal mensen dat ziet op welke locatie op Schouwen-Duiveland bovenstaande foto werd gemaakt. Het Zoekplaatje van vrijdag 3 maart leverde precies dertig reacties op, waarvan 28 met de juiste oplossing. De verspringende polderkruising met de typische driehoek is de kruising Zwanenburg sew eg/Zuid Hogeweg/Braamsweg in de omgeving van Ouwerkerk. Het gebouwtje bij de kruising is een transformatorhuisje van de Zeeuwse energiemaatschappij Del tan. Voor Janneke van Damme uit Ouwerkerk zit aan dit 'meterhuisje' een bijzondere herinnering. Vroeger klopte mijn schoonva der Jacques van Damme samen met mijn zoon Geert-Jan (nu 22 jaar) op 't deurtje. Dan riepen zij Eucalypta! Want voor Geert was het een heksenhuisje", zo meldt ze op haar kaart. Twee inzenders dachten dat het Zoekplaatje werd gemaakt op de kruising Koou- mansweg/Koetenisseweg/Lockershofweg in de omgeving van Noordwelle. Maar dat klopte niet. Uit de stapel goede inzendingen trok Joop van Houdt het briefje van A. Kwaak, Zaagmolen 13, 4301 NK Zierikzee. Naar hem of haar wordt een cadeaubon gestuurd. Iedereen die denkt te weten waar bovenstaand Zoekplaatje werd gemaakt kan dat schriftelijk melden aan de redactie van de Zierik zeesche Nieuwsbode, Postbus 1. 4300 AA Zierikzee. De oplossingen kunnen ook in de brievenbus aan het Jannewekken 11 worden gegooid. Op de buitenzijde het woord Zoekplaatje melden en de inzendingen moeten uiterlijk woensdag 15 maart bij de redactie bin nen zijn. (Foto: Joop van Houdt). Advertentie Ons uitgangspunt was een flexibel in te delenmoderne woning, geïnspireerd op de karakteristieke dorpsstrl van Noordgouwe. De alternatieve benadering van de traditionele 2-onder-l-kap woning levert een uniek resultaat op. B. Verton, Kort Verton Architektcn BNA Compleetbijzonder en prachtig gelegen Nog enkele te koop. prijzen v.a. 238.000, - - voor meer informatie: van Duke Kostenbroek Poststraat 44 Zierikzee OHIO 12605 4 A I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3