NIEUWSBODE EXTRA WEEKEND RECEPT lieve mensen Drie verdiepingen dames-, heren- kindermode plus jongerenboetiek Ballonnen en suikerspinnen bij Harlekino Kindermode Hulp bij bedplassen dier in het vizier Doerak op zoek naar rust Verzamelbeurs Beurs zwangerschap Fabert Mode breidt winkeloppervlakte uit tot duizend m2 Triathlon Feest vanwege twee-jarig bestaan Gevulde runderschouder WOENSDAG 8 MAART 1995 NIEUWSBODE EXTRA Hij neemt de taken over ook al is dat zwaar de baby eerst verschonen en maakt daarna een flesje klaar. Een boertje zit wat dwars vader is ten einde raad de dag, helaas nog lang niet om wilt u weten hoe het verder gaat? Al weer een vieze luier gatsie nog aan toe maar vader voelt zich 's avonds voor 't eerst een beetje moe! Langeweg BRIELLE - Op zaterdag 11 maart wordt voor de vierde keer een Verzamelbeurs gehou den in de Goote in Brielle. Allerhande verzamelingen zijn er te zien zoals antiek, postze gels, ansichten, poppen, beren, boeken, grammofoonplaten, viltjes, flesjes, toys, vulpennen en gebruiksvoorwerpen uit grootmoederstijd. Er kan dus geruild en /of gekocht worden. Als gast is de Wereldwinkel aanwezig. De Verzamelbeurs is van 10.00 tot 16.00 uur. SPIJKENISSE - In het Sociaal Kultureel Centrum De Stoep in Spijkenisse wordt zaterdag 11 maart een zwangerschaps- beurs gehouden. Het evenement is van 10.00 tot 15.00 uur. Er wordt informatie gegeven over zwangerschap, de bevalling, de kraamperiode en het eerste levensjaar van een kind. Het gaat om een initia tief van het kruiswerk Zuid- Hollandse eilanden. OOLTGENSPLAAT - Kruiswerk Zuidhollandse Ei landen Gezondheid Service (KGS) start op 9 maart een cursus Droge Bed Training. De cursus is bedoeld voor ouders van in bed plassende kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar. In deze training le ren ouders hoe zij hun kind het beste kunnen helpen om droog te worden. Eén op de tien kinderen in de leeftijdscategorie 7 tot en met 12 jaar heeft moeite om 's nachts hun plas op te houden. Bedplassen is het verschijnsel dat een kind van 7 jaar of ou der in bed plast, voordat het wakker wordt om naar de wc te gaan. Bij het merendeel van deze kinderen zijn geen licha melijke oorzaken voor het bed plassen aanwezig. Deze kinde ren kunnen in veel gevallen le ren om droog te worden. Om ouders te leren hoe zij hun kind het beste kunnen helpen om droog te worden, organiseert KGS de Droge Bed Training. De cursus bestaat uit twee de len. In de eerste vier bijeen komsten worden de ouders op geleid om hun kind zelfstandig thuis droog te maken. Stapsge wijs wordt het kind voorbereid op de zogenaamde intensieve nacht. Tijdens deze nacht leert het kind met behulp van een piaswekker op tijd uit zijn bed te komen om te plassen. De hulp van de ouder is hierbij erg belangrijk. Het tweede deel be gint in de vijfde bijeenkomst. Het" resultaat van de training wordt bekeken en er wordt ge leerd hoe de ouder thuis zelf met de training door moet gaan. Na zes weken wordt het uiteindelijke resultaat pas echt zichtbaar. Daarom is er nog een bijeen komst waarmee de Droge Bed Training wordt afgesloten. Resultaten Zeventig procent van de kinde ren waarvan de ouders de Dro ge Bed Training volgen, zijn bij de zevende bijeenkomst droog. Drie maanden later is dit aan tal 80 procent. Een klein aantal van deze kinderen (maximaal 10 procent) valt binnen een jaar terug en gaat weer bedplassen. De cursus start op donderdag S maart en wordt gegeven in het wijkgebouw van Kruiswerk ZHE, Lindenlaan 4, Ooltgens- plaat. De cursus bestaat uit 7 bijeen komsten, die duren van 20.00 tot 22.00 uur. Heeft u interesse of wilt u meer informatie over de cursus, dan kunt u contact opnemen met: het secretariaat van KGS, tele foon 06-0992299 (gratis) tussn 09.00 en 12.00 ur. Opgeven voor de cursus is mogelijk tot 2 maart. Voorafgaand aan de cursus neemt de cursusleidster contact op om te bekijken of deze training geschikt is voor het kind. In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierikzee zit mo menteel de acht jaar oude rode kater Doerak. In het begin moest hij ontzettend wennen aan het asiel, maar nu gaat het wel. Doe rak vindt het veel te druk in het dierenonderkomen, waar ook nog eens bouwvakkers zijn rust trachten te verstoren. Deze kater heeft zijn leventje tot nu toe doorgebracht bij een oudere me vrouw. Dat vond Doerak heerlijk, lekker rustig. Met andere kat ten kan hij goed opschieten: vooral jonge katjes vindt hij leuke speelkameraadjes. Met honden gaat Doerak liever niet om. Hij zou het bijzonder prettig vinden om spoedig in een rustig gezin geplaatst te worden. Wat oudere mensen zou ideaal zijn. Wie Doe rak een goed onderkomen wil geven, kan bellen met het asiel, te lefoon 01110-17013. Er zitten 35 katten en twee honden. De kater Johannes is nog niet geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). Oplage 29.860 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overtlakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Brulnlsse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke. Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostfiakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Druktechniek Offsetrotatie Sluitingstijd advertenties: Dinsdag 11.30 uur Advertentie-verkoop voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 01870-82554 Bezorging/Lezersservice 01110-17314. Redaktle Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 225. Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 01110-16065. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 169.585. ARTOPRENT ORGANISEERT: VERKOOPEXPOSITIE van OLIEVERFSCHILDERIJEN een collectie prachtige en kleurrijke doeken, met veel variatie en tal van stijlen; creatief werk van verschillende kunstenaars, voor elke smaak en voor iedereen betaalbaar! Ruime keuze in lijstwerk en dit alles zonder meerprijs! Doek(en) compleet met bevestiging binnen 1 week gratis thuisbezorgd! De toegang is vrij en vrijblijvend: zaterdag 11 maart 10.00-17.00 uur: ,,De Concertzaal", Paardestraat 4, Zierikzee. ARTOPRENT - UTRECHT INFORMATIE: 030-963612 KvK 95369 Advertentie De belangstelling voor de vernieuwde zaak van Fabert Mode was groot. Boven de vide waarmee een doorkijk naar de andere afdelin gen werd gecreëerd. (Foto: Marijke Folkertsma). MIDDELHARNIS - Gedurende vijf maanden werd in het pand van Fabert Mode aan D'n Diek in Middelhar nis gesloopt, herbouwd, geschilderd en ingericht. Alleen de achtermuren, de zijmuren en de vloeren zijn op hun plaats gebleven", aldus eigenaar B. Fabert. Afgelopen vrijdag kwam de, uit 1938 daterende familie zaak, als herboren uit de chaos tevoorschijn. De modezaak omvat nu drie verdiepingen plus een boetiek waar mode voor dames, heren, kinderen en jongeren wordt gepresenteerd op een vloeroppervlakte van ruim duizend vierkante meter. Volgens Fabert betreft het een van de meest ingrijpende ver bouwingen die de zaak in haar bijna zestig-jarig bestaan on derging. ,,De hele opzet van de winkel is ruimer geworden. Onder meer door de nieuwe voorgevel en de vides die zijn aangebracht tussen de ver schillende verdiepingen." Vi des zijn openingen in het vloer oppervlak waar de klanten over een balustrade in de on dergelegen verdieping kijken. Behalve een optisch ruimere opzet is Fabert Mode ook wer kelijk groter geworden. De vloeroppervlakte van de herenmode-afdeling werd met een-derde deel uitgebreid en rechts naast het modehuis kwam de boetiek Les Deux (De Twee). Een eigen winkeltje waar de jonge mode voor man nen en vrouwen wordt gepre senteerd. „We verkochten altijd al mode voor jonge mensen. Maar tot nu toe kwam die niet zo tot zijn recht omdat ze tussen de collec tie hing." Boetiek Les Deux heeft op D'n Diek een eigen in gang en als trekpleister in de etalage een flitsende motor fiets. De boetiek is via een rui me doorgang verbonden met de winkel waar Fabert Mode wordt gepresenteerd. Op de be gane grond bevindt zich de da- mesmode-afdeling, met een in terieur in zachte oranje/bruine tinten. Vanuit de damesmo de-afdeling kijkt men via een vide uit op de in de kelder gele gen kindermodeafdeling. Die heeft een interieur van zwart met heldere felle kleuraccen ten, onder meer via ballonnen. Heren kunnen op de bovenste verdieping een keuze maken uit de nieuwe mode. Hun afde ling is ingericht in sfeervol wit in combinatie met een rood/grijze vloerbedekking. Vanuit de herenmode-afdeling kijkt men via een vide op de damesmodeafdeling. Natuur lijk werd met de uitbreiding van de modezaak ook de collec tie aanzienlijk groter. De mode wordt gepresenteerd via sets. Verschillende kledingstukken die wat kleur en stijl betreft bij elkaar passen, hangen bij el kaar. Volgens Fabert speelt het be drijf daarbij in op het gedrag van het publiek om kle dingstukken te kopen die bij elkaar passen of bij hetgeen ze reeds in de kast hebben han gen. „De mensen doen minder gemakkelijk impulsaankopen. Ze maken een bewuste keuze die vooral praktisch is." Bij Fa bert Mode en boetiek Les Deux werken in totaal veertien ver kopers die het publiek bij hun keuze behulpzaam kunnen zijn. Dat publiek komt niet alleen van Goeree-Overflakkee. Vol gens Fabert weten ook mensen van Schouwen-Duiveland, Tholen, de Hoekse Waard en Voorne-Putten Fabert Mode te vinden. Gedurende de vijf maanden durende verbouwing bleef de zaak met kunst- -en vliegwerk open. Onder meer door de kleding te verkopen vanuit het naastgelegen, leeg staande bankgebouw. „Het was behelpen, vooral de laatste weken." Afgelopen week was de winkel vier dagen gesloten. Ter gelegenheid van de inge bruikname van de vernieuwde zaak, krijgen de klanten gedu rende de hele maand maart een CD cadeau wanneer ze voor mi nimaal vijftig gulden aan kle ding kopen. Bij een aankoop van minimaal 250 gulden krijgt men een waardebon ca deau.' DIRKSLAND - De achtste edi tie van de Triathlon van Goeree-Overflakkee zal plaatsvinden op zaterdag 8 juli a.s. Gezien de opgedane erva ringen is wederom gekozen voor de gemeente Dirksland om de drie onderdelen, zwem men, fietsen en lopen, af te werken. Een ieder die wil deelnemen aan dit Triathlonevenement kan zich laten inschrijven bij Gerard van Leur, tel. 01877- 2779. Aan V* Triathlon, die reeds is aangewezen als Olym pische sport op de spelen van 2000, kan worden deelgenomen door de recreant en de wedtrij- datleet. Recreanten zijn die sporters die voor het eerst of enkele malen per jaar aan een dergelijk evenement deelne men. Ook voor deze sporters is in de Triathlon van Dirksland ruimte in de vorm van een aparte serie. In deze serie kun nen 200 deelnemers van start die op hun eigen niveau een loopprestatie leveren. Hier naast zal er serie van 200 atle ten zijn voor de zgn. wedstrijd- SPC, waaraan wordt deelgeno men door wedstrijd licentie houders. Nieuw in Triath- lon-Nederland is de zgn. NTB teamcompetitie. Dit is een aparte serie waarin teams van vijf personen van start gaan en gezamenlijk voor een totaal- tijd zorgen. Deze serie wordt afgewerkt na de eerder ge noemde series. Er wordt 1000 meter gezwommen in het zoute water van het Grevelingen- meer vanuit de jachthaven van Herkingen, 40 kilometer ge fietst in en rond Dirksland en 10 kilometer hardgelopen op een heen/weer traject in Dirks land. Met deze Cup is men tevens Flakkees kampioen. Naast een aantrekkelijke geldprijzenpot, mede beschikbaar gesteld door hoofdsponsor Rabobank West- Flakkee, zijn er ook prijzen be- schixbaar gesteld door Gran Dorado Port Zélande. Tussen de wedstrijdatleten zal zeker één prijs van dit bungalow park worden verloot. Voor diegene die zich eerst be ter wil laten informeren kan contact opnemen met Jan van der Welle, tel. 01877-3225. In de winkel van Harlekino Kindermode kunnen kinderen zaterdag worden geschminkt. (Foto: Marijke Folkertsma). MIDDELHARNIS - Zaterdag 11 maart is een feestelijke dag voor Harlekino Kindermode in Middelharnis, want die dag bestaat de zaak precies twee jaar. Ati Mulder, eigenaresse van Harlekino, wil aan dit heuglijke feit dan ook niet zomaar voorbij gaan. De winkel wordt, zoals bij een verjaardag betaamt, met ballonnen versierd. Voor de kinderen zijn er na twaalf uur gratis suikerspinnen en zij kunnen worden geschminkt. De klanten krijgen een leuke attentie en bij aankoop van een artikel tien procent korting. Ati Mulder begon enige jaren geleden in Sommelsdijk met het ontwerpen en maken van kinderkleding. Van lieverlee groeide dat uit, zodat twee jaar geleden Harlekino Kindermo de van start ging aan de Een- drachtstraat, onder aan de dijk in Middelharnis. Het zelf ma ken van kinderkleding gebeurt nu niet zo vaak meer. Maar de collectie omvat een keur van kinderkleding van maat 62 tot en met maar 176. Onder meer van merken als Kiddie, Ragaz- zo, Quick Flupke en Inimino- mano. Volgend winterseizoen wordt het kindermerk Oilily in de collectie opgenomen. Voor jongens is er dit seizoen kleurige 'Legokleding' die vol gens Ati Mulder goed aanslaat. Niet alleen kinderkleding, maar ook schoenen, kaplaars- jes en sieraden zijn bij Harleki no verkrijgbaar, „odat de kin deren in één keer helemaal aangekleed kunnen worden. Harlekino is geopend van dins dag tot en met vrijdag. U heeft nodig voor 6 personen 700 gram runderschouder, aan één stuk 1varkensnet (vraag uw slager) 80 gram boter Vulling: 2 uien 20 gram boter 1 eetlepel gehakte peterselie 1 eetlepel basilicum 1 theelepel tijm geraspte nootmuskaat zout peper Groentemengsel: 2 sjalotten 1 prei (alleen het wit) 1 wortel V2 kilo gele rapen 600 gram aardappelen V2 liter water of ongezouten bouillon 2 eetlepels gehakte peterselie om te bestrooien Snijd het vlees in zodat er een zakje ontstaat, of vraag uw slager dit te doen. Vulling: Snijd de uien zeer fijn en fruit deze in de boter. Voeg de gehakte peterselie, basilicum en tijm toe. Breng het vervolgens op smaak met zout, peper en nootmuskaat. Meng h'et goed en vul het vlees ermee. Hul het gevulde vlees in het varkensnet. Groentemengsel: Schil de groenten en de aardappelen en snijd ze in dobbelsteen tjes. Braad in een vuurvaste ovenschotel van gietijzer eerst het vlees aan beide kan ten bruin. Neem het vlees uit de ovenschotel en zet het apart. Bak in de braadboter de in dobbelsteentjes gesne den groenten en de aardappe len en kruid dit met zout en peper. Leg het vlees in het groentemengsel zodat het er helemaal door bedekt wordt. Voeg het water of bouillon toe. Zet het gerecht in een voorverwarmde oven (250°C). Doe het deksel op de pan en laat het vlees in circa twee uur gaar worden. Neem het vlees uit het groente mengsel en snijd het in circa twee centimeter dikke plak ken. Controleer het groente mengsel op smaak, bind het eventueel met allesbinder en leg dit in een diepe schotel of terrine. Leg de plakken vlees erop en bestrooi het met de gehakte peterselie. Lekker met stokbrood en rauwe andijviesalade. Tip:Dit recept kan ook in de römertopf bereid worden. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1685 kJ (405 kcal) Eiwit: 28 gram Vet: 24 gram Koolhydraten: 19 gram

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 15