Zl EKIENVERVOER Honde- en duivepoep ter discussie De SGP doet een gooi naar zetel college gs Ondernemers niet blij met parkeerplan Westerschouwen Groep Papillon geeft optreden in Middelburg aangelopen? Een beetje paars Bru's college houdt vast aan brandweerkazerne aan Molenweg 'Ook wethouder in gemeente Schouwen-Duiveland 'Afgeslanktvoorstel ter tafel Minder parkeerplaatsen kost klanten DINSDAG 7 MAART 1995 NR 25735 5 ZIERIKZEE - Afvalbakken met zakjesautomaat voor be strijding van overlast van hon- depoep en een draadveer- systeem om duiven te bewegen niet op het stadhuis maar el ders hun uitwerpselen te depo neren. Die twee onderwerpen komen aan de orde tijdens de vergadering donderdag 9 maart van de commissie finan ciën van de gemeente Zierik- zee. De vergadering wordt ge houden in de raadzaal en be gint om 19.30 uur. In het kader van de aanpak van de hondepoep-problematiek stelt het college de commissie voor om op verschillende plaatsen in de Zierikzeese bin nenstad vijf afvalbakken voor zien van een zakjesautomaaat te plaatsen. Dit om hondebezit- ters te bewegen om de uitwerp selen van hun dieren meteen op te ruimen. Het is de bedoeling dat de hondenbezitters mid dels een gemeentelijk schrij ven op de hoogte worden ge bracht van de plannen. Het Zierikzeese stadhuis, zo blijkt uit de stukken voor de commissievergadering, heeft te kampen met duiven overlast. De hoeveelheid en de perma nente aanwezigheid van duiven op de daken en randen van het stadhuis zorgen voor vervui ling. Daar komt bij dat de dui vepoep schade veroorzaakt aan lood- en zinkwerk, schilder werk, torenklokken en kalk steen. Het college stelt de com missie voor een zogenaamd draadveersysteem aan te (la ten) brengen dat de duiven er toe moet bewegen elders hun domicilie te kiezen. De kosten voor het aanbrengen van het systeem worden geraamd op 11.000,-. ZIERIKZEE - Aan ambities ontbrak het jiiet gisteravond in de vergaderzaal van de Christelijke Gereformeerde kerk in Zierikzee. De SGP doet morgen, woens dag, opnieuw een gooi naar een zetel in het college van gs en wil in 1997 boven dien een wethouder leveren in het bestuur van de nieuwe gemeente Schouwen- Duiveland. „Wij hopen dat de verkiezings uitslag ons weer recht geeft op een gs-zetel. Dezelfde avond nog zullen we dan een gs-zetel claimen," hield lijsttrekker W. Kolijn zijn gehoor voor. „En dan niet als de vorige keer toen wij één zetel kregen en de VVD in tegenspraak met de uitslag twee. Dit alles ten koste van het CDA. Dit keer verwachten we van de andere partijen een consequent democratische opstelling," aldus Kolijn. Naar aanleiding van de vraag uit het publiek of het onver standig is dat de SGP zich op principiële redenen op voor hand moet wegcijferen voor een zetel in gs, antwoordde Ko lijn bevestigend: „Net zoals het onverstandig is om op een openbare bijeenkomst als deze de vrees uit te spreken dat we misschien onze zes statenzetels niet halen. Voorwaarde voor een collegezetel is wel onze ge loofwaardigheid. Wij zullen geen medewewerking verlenen aan een beleidsprogramma waarin de SGP niet in terug is te vinden." Het Nieuwerkerkse statenlid G. R. J. van Heukelom profi leerde zijn partij vanuit een 'underdog-positie'. „In de pro vinciale klankbordgroep voor vrouwenhulpverlening mag de SGP niet vertegenwoordigd zijn. Eerst was het argument dat het om deskundigen moest gaan. Toen ik zei dat de SGP die ook heeft, luidde het argu ment dat de SGP er niet in past. Dat is toch discriminatie door die als ruimdenkend be kendstaande D66-gedeputeer- de?" Het beleid met betrekking tot recreatie en toerisme stuit bij de SGP al jarenlang op verzet. Zondagsrust, openbare orde en natuurbelang wegen zwaarder. Kolijn: „Maar ook bij het eco nomisch belang hebben wij grote vraagtekens. Het provici- aal beleid lijkt wat terughou dender geworden, maar toch dienen zich al weer nieuwe plannen aan. Bijvoorbeeld het plattelandstoerisme, althans zo noemt men dat." Glastuinbouw Voor wat betreft de glastuin bouw op Schouwen-Duiveland zegt de SGP van gs weinig me dewerking te hebben gekregen. „Sirjansland heeft weinig prioriteit. Alles moet naar Zuid-Beveland." Voor de visserij in de Voordelta zegt Kolijn wel wat te hebben betekend. „Een motie tot be houd ervan is mede door onze steun aanvaard. De Voordelta wordt pas gesloten na een ge degen onderzoek." „Soms boeken we enig resul taat," ging Kolijn verder. „Ons amendement om baggerspecie ter plaatse te verspreiden haal de het net. Dat kwam omdat gedeputeerde Dijkwel tijdens de stemming net met iemand van het JAC in gesprek was over hun chaotische financiële situatie. Hij had anders vast te gen gestemd." Goeree-Overflakkee Indeling van Goeree-Overflak kee bij Zeeland wordt door de SGP van harte toegejuicht. Ko lijn: „Wij hebben ervoor ge zorgd dat gs positieve geluiden uitzond. Met Goeree-Overflak kee bij Zeeland hebben wij geen enkel probleem. Zelfs geen electoraal probleem." BRUINISSE - De bouw van een nieuwe brandweerkazerne in Bruinisse - en dan met name de plaats waar dit gebouw moet verrijzen - komt opnieuw aan de orde en wel tijdens de vergadering vandaag, dinsdag 7 maart, van de commissie openbare werken van de gemeente Bruinisse. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Eerder legde het college het voorstel aan de commissie voor om de nieuwe brandweerkazer ne te realiseren aan de Molen weg, op het terrein van de ge- meentewerf. Het college wil liefst dan meteen het terrein ter plaatse herinrichten en dat houdt in ieder geval in dat het terrein verhard moet worden. Al met al zou realisering van een brandweerkazerne op die locatie -inclusief herinrichting van het terrein - een ton meer kosten dan het bouwen van een brandweerkazerne aan de Dorpsweg. Verdeeld Tijdens een eerdere vergade ring van de commissie openba re werken kwam men er niet uit, maar wel duidelijk werd dat de verschillende fracties sceptisch tegenover het plan staan. Men hikt toch wat tegen de meerkosten aan en tijdens de vergadering werd dan ook gevraagd of op de kosten ver bonden aan het 'Molenweg plan' niet bezuinigd zou kun nen worden. Met die opdracht is het college aan de slag gegaan. Uiteinde lijk is men tot een besparing van 27.900,- gekomen door de geplande klinkerbestrating te vervangen door puinverhar- ding. In concreto houdt dat in dat bouw van een brandweer kazerne aan de Molenweg 72.100,- duurder is dan de rea lisering van een brandweerka zerne aan de Dorpsweg. De commissie wordt nu opnieuw om advies gevraagd. Ook op de agenda van de com missievergadering het dorps plan Bruinisse. Het college stelt voor de geplande recon structie van Burgemeester Ha- gelaan en Deestraat in twee termijnen uit te voeren, waar bij de uitvoering van de recon structie van do Deestraat af hankelijk is van het verkrijgen van een bijdrage uit de provin ciale knelpuntenpot en de fi nanciële ruimte in de begroting van 1996. Verder komen tijdens de verga dering aan de orde de proble men van voetbalvereniging Bruse Boys. In het tweede kleedgebouw kampt men met waterproblemen in dier voege dat de waterdruk niet voldoen de is. Het college stelt de com missie voor de meterput te ver groten en een verdeelstuk aan te brengen. Een waterpro bleem van heel andere aard heeft de Bruse voetbalvereni ging met betrekking tot het trainingsveld. Dat is veel te nat. Voorgesteld wordt maatre gelen te treffen teneinde het trainingsveld op te knappen. Dezelfde agendapunten, en nog enkele andere, komen donder dag 9 maart aan de orde tijdens de vergadering van de commis sie financiën van de .gemeente Bruinisse. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeen tehuis en begint om 19.30 uur. Beide vergaderingen zijn open baar. Van de grote parkeerterreinen aan de rand van Burgh-Haamstede moet meer gebruik worden gemaakt, vindt het college. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - De Ondernemersvereniging Burgh-Haamstede staat beslist niet te springen om vermindering van het aantal parkeerplaatsen in de kernen van Burgh en Haamstede zoals dat staat om schreven in het parkeerbeleidsplan, onderdeel van het mobiliteitsscenario. Tijdens een informatie-avond over het plan maandag in het dorpshuis van Haamstede .zei voorzitter van de Onderne mersvereniging, W. Kort dat de door het college van burge meester en wethouders voorge stelde vermindering en vooral het feit dat in Renesse en Haamstede wel betaald parke ren in de kernen wordt''inge voerd en in Burgh niet, een on evenwichtige situatie schept?:1 Kort meent dat er 'vluchtge drag' naar Burgh kan ontstaan omdat daar niet betaald hoeft te worden. Verder noemde hij de in het plan vernoemde sei zoenslengte voor betaald par keren, van 1 april tot 1 oktober te lang. „De werkelijke proble men blijven immers beperkt tot zes weken hoogseizoen", al dus de voorzitter. Volgens wethouder ir C. W. Veerhoek wordt het aantal par keerplaatsen in de kernen niet verminderd zonder dat er wordt gerekend. „En dan gaat het om berekeningen die in heel Nederland worden ge bruikt. Verder moeten deze ge tallen niet als dogma's worden gezien, het kan straks altijd meer", aldus de wethouder, die benadrukte dat het plan in overleg met ondernemers en in woners in deelplannen verder wordt uitgewerkt. De gemeen te zal volgens Veerhoek, het plan binnen vier maanden vaststellen, waarna de deel plannen op onder meer hoor zittingen ter sprake komen. Het college wil betaald parke ren invoeren'omdat dit een 'sturend effect' heeft. Veer hoek: „Wie auto's op'de grote terréinen buiten de kern gepar keerd wil zien, moet ze in de kern laten betalen". Het par keerbeleidsplan is er volgens Veerhoek op gericht de leef baarheid voor de bevolking te vergroten, het toeristisch pro- dukt op te waardereh en de na tuur te beschermen en is een bouwsteen voor de herinrich ting van de kernen. Beschikba re parkeerruimte wordt in het- plan herschikt en waar nodig worden nieuwe parkeerplaat sen gecreëerd. In grote lijnen komt het erop neer dat straks in het centrum van de kernen alleen nog kort en tegen beta ling - met uitzondering dan van Burgh - geparkeerd kan wor den. Wie de auto voor langere tijd kwijt wil, moet terecht op de parkeerterreinen aan de rand van de kernen. Het Middelburgs Musical- en operettegezelschap Groep Papillon brengt zaterdag 18 maart een nieuwe show in de Concert- en gehoorzaal in Middelburg. Na het succes van Circus Papillonsky vo rig jaar hoopt Groep Papillon ook met haar nieuwe show hoge ogen te gooien. Deze keer vormt het decor een tropisch eiland, waaraan ook de titel van het stuk is ontleend, namelijk Kokosnoten. Wat de muziek betreft, gaat het bij Kokosnoten om een gevarieerd programma met ondermeer veel mu sicalsongs en diverse operettemelodieën. Afwisselend treden koor en solisten voor het voetlicht. Léon Bours is sinds kort de nieuwe muzikale leider van Groep Papillon. Jaap Edel die de groep bij na 25 jaar heeft geleid neemt dit jaar voor het laatst zijn plaats tn achter de vleugel. De regie van Kokosnoten is in handen van Johan Bodrij. Gastmedewerkers zijn de tenor Piet van de Hoeven uit Roosendaal en bariton Ben van Trirum uit Goes. Ook treden een aantal leden van het Souburgs Mannenkoor op. De avond in de Concert- en gehoorzaal begint om 20.00 uur. Dat onder de burgers de interesse voor de politiek steeds verder terugloopt is bekend. Wat die steeds groter wordende kloof voor invloed heeft op de dames en heren politici is niet bekend. De VVD lijkt het zich, getuige het door hen tijdens een werkbezoek aan Schouwen-Duiveland gekozen vervoermiddel, nogal aan te trekken. Het kan natuurlijk ook zijn dat men een beetje paars begint aan te lopen vanwege de uitspraken van lijstaanvoerder Bolkestein. Of het is gewoon de nieuwe eerlijkheid van paars. (Foto: Joop van Houdt). i. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5