Veerhoek verder met een afgeslankte portefeuille COMMENTAAR Commissie wil bredere aanpak voor aloud hondepoepprobleem Wonder CDA-motie van wantrouwen weggestemd Pleidooi D66 voor aanstellen hondepoepcontroleur Te hard gereden Aanrijding in Renesse Auto beschadigd Lezing voor werkgroep Christenen voor Israël Commissie financiën Bruinisse DINSDAG 7 MAART 1995 NR 25735 3 De wonderen zijn de wereld nog niet uit. In de politiek - met name in de Westerschouw- se - blijkt alles mogelijk. Een bestuurder wordt beschul digd van belangenverstrenge ling. Voor Haagse politici is dan de kous af. Ze krijgen het stempel 'aangeschoten wild' en hun partijbestuur gaat op zoek naar een burgemeesters post naar rato van 's mans po litiek aanzien. Maar lokaal bestuurder Veer- hoek steekt moedig zijn nek uit en laat een onafhankelijke commissie oordelen over zijn politieke leven. Vervolgens ge beurt wat niemand had ver wacht. De commissie velt een vernietigend óórdeel en het mes valt. Maar ziet. In de mand onder de guillotine valt niet het hoofd van de veroordeelde. Hij laat slechts een veer. Gesteund door verwanten wandelt de beklaagde slechts licht ge schonden verder. Wonderen zijn onverklaar baar. Veel van wat is gebeurd bleef dan ook onbesproken. Heeft iemand de verstrenge ling van belangen kunnen, weerleggen? Moet een wethou der als eerste en vooralsnog enige gebruik maken van een onvoldoende aangewezen maas in het net? Valt een Ier se/Engelse pub nog onder de noemer 'zachte horeca'? Het staat toch zwart op wit in het rapport:meer zijn ei gen belang heeft gepoogd te dienen dan dat van de gemeen te, respectievelijk de belangen van hemzelf en de gemeente heeft vermengd en ,,dat hij niet zodanig heeft gehpn- deld als van hem gegeven de feiten en omstandigheden als bestuurder mocht worden ver wacht." ,,Ons is van laakbaar handelen niets gebleken," zeg gen college en PvdA. ,,Wij hou den onverminderd vertrouwen in de wethouder," zegt de VVD Kennelijk belieft de Wester- sbhouwse gemeenteraad in wonderen te geloven. Behalve dan de confessionelen. En dat is op zich weer verwon derlijk. A. vd N. Wethouder C. W. Veerhoek passeert bij het begin van de raadsvergadering de tafel van de CDA-fractie. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Geheel volgens de verwachting is de van belangenverstrengeling beschuldigde wethouder C. W. Veerhoek gistermiddag de dans ontsprongen. De CDA-motie waarin het vertrouwen in de wethouder werd opgezegd kreeg onvoldoende steun in de Westerschouwse raad. Met een afgeslankte porte feuille blijft Veerhoek op het pluche. Hij mag zich niet langer bemoeien met de horeca en met de herinrich ting van de Hoge Zoom. CDA-fractievoorzitter A. J. Padmos toonde zich gistermid dag na afloop hoogst ontevre den met de gang van zaken en zei te twijfelen aan de manier waarop het besluit tot stand is gekomen: ,,We overwegen het onderzoeksrapport en de be raadslagingen daarover voor te leggen aan het ministerie van binnenlandse zaken." Padmos zei verder dat zijn frac tie heeft overwogen om haar raadszetels ter beschikking te stellen teneinde de motie extra gewicht te geven. Vanwege de onderlinge verstandhouding tussen de raadsleden is dat niet gebeurd. Padmos: „We moeten ons na afloop een schouder- klap kunnen geven. Hoewel ik toch denk dat dat de komende maanden niet mee zal vallen." De raadsvergadering van gistermiddag was een vervolg van die van 20 februari. Toen zegde het CDA het vertrouwen in de wethouder op nadat een onafhankelijke commissie had vastgesteld dat Veerhoek met zijn plannen voor een Beiers eethuis en een Ierse pub in Re- nesse het eigenbelang heeft la ten prevaleren boven het alge meen belang. In die vergade ring staakten de stemmen over ZIERIKZEE - Wat D66 betreft mogen er naast de parkeercontroleurs in Zierik- zee ook een aantal hondepoepcontroleurs aan het werk. Dat bleek gisteren tij dens de vergadering van de commissie openbare werken en milieu van de ge meente Zierikzee. De commissie kon zich wel vinden in het voorstel van het col lege om zes afvalbakken met zakjesautomaat te plaatsen ter bestrijding van het hondepoepprobleem, maar men vond dat eigenlijk onvoldoende. In de loop der jaren is er al heel wat gezegd en geschreven over de uitwerpselen van honden en de mentaliteit van hun bazen. Jaren geleden demonstreerde wethouder P. de Rijke al de Hopo-stick en later zijn nog tal van vernuftige apparaatjes de revue gepasseerd, maar tot op heden is men er in Zierikzee nog niet in geslaagd het honde poepprobleem het hoofd te bie den. Nu wordt weer een poging ondernomen en wel met ge noemde afvalbakken. Idee er achter is dat hondebezitters ge bruik maken van de zakjes automaten voor het opruimen van de uitwerpselen van hun trouwe viervoeter. Die zakjes kunnen dan in de bijbehorende bakken, of in een willekeurige andere afvalbak, gedeponeerd worden. Proberen De Rijke zei zelf ook liever meer van dergelijke bakken geplaatst te zien. „Het is niet veel, maar laten we het maar proberen", aldus zijn weinig enthousiaste aanbeveling. D66- voorman B. Katerberg vond het echter wat te minnetjes. Hij stelde dat meer maatregelen nodig zijn om een einde te ma ken aan het hondepoeppro bleem. Hij stelde vast dat het de plicht is van een hondebezitter de uit werpselen van zijn dier netjes op te ruimen. „Maar zonder hulp van de politie is het onbe gonnen werk en is het tot mislukken gedoemd", aldus Katerberg. Hij zei het liefst speciale hondepoepcontroleurs aan het werk te willen zetten. Op de vraag van WD'er Ge- leijnse waar het geld voor die controleurs vandaan moet ko men antwoordde Katerberg dat waar een wil is ook een weg is. De opmerking dat zo'n contro leur alleen kan bekeuren als hond en baas op heterdaad be trapt worden werd door Kater berg bestreden. Volgens hem kunnen hondebezitters ook verplicht gorden tijdens het uitlaten van hun hond een plas tic zakje en een schep, of ande re hulpmiddelen, bij zich te Hondepoep, ook de straatveger wordt er regelmatig mee geconfronteerd. (Foto: Joop van Houdt). hebben. „En dan kun je als controleur gewoon vragen 'Mijnheer, mag ik uw zakje even zien', aldus Katerberg. Commissievoorzitter wethou der P. de Rijke zegde toe een en ander in het college te zullen bespreken. Duivepoep Naast hondepoep kwam tij dens de commissievergadering ook duivepoep ter sprake. Tbn gemeentehuize heeft men last van duiven en hun uitwerpse len en om dat probleem te ver helpen stelde het college de commissie voor om 11.000,- gulden uit te trekken voor het laten aanbrengen van pennen, verende draden en anti- duivennetten. Een meerder heid van de commissie sprak zich uit tegen dat voorstel. Men wil eerst kijken of het moge lijk is de dieren te (laten) van gen. Geen moeite had de commissie met het voorstel van het colle ge om ruim een ton uit te trek ken voor het herstellen van door de Bonte Knaagkever aangerichte schade aan de No- belpoort. Ook het college voorstel om ruim 27.000,- uit te trekken voor de restauratie van beschilderde schotwerken uit het pand Melkmarkt 2 stuitte niet op verzet. Schilderswerkzaamheden Wel enige discussie ontstond over het voorstel om in totaal ruim 14.500,- uit te trekken voor het laten uitvoeren van schilderswerkzaamheden aan molens De Hoop en Den Haas. Schilderwerk aan molens is volgens het college een gespeci aliseerd werk dat vanwege het werken op grote hoogte zonder steigers en/of ladders alleen door een molenmaker verricht kan worden. Betwijfeld werd aan de ene kant of een 'gewone' schilder het karwei ook niet kan klaren en aan de andere kant of het wettelijk wel toe gestaan is om zonder ladders en steigers op grote hoogte te werken. Men kwam er niet uit en schaarde zich uiteindelijk achter het collegevoorstel. de motie met vijf voors en vijf tegens. Gistermiddag lagen de kaarten anders. De in februari afwezi ge PvdA-raadsleden J. C. Hen- drikse en F. H. Fonteijne be toonden nu onverholen hun steun aan Veerhoek, waardoor de CDA-motie met zeven tegen vijf werd verworpen. Handreiking Bij monde van J. R. Roukema liet de SGP/RPF-verbinding gisteren nogmaals weten van steun aan de motie af te zien als Veerhoek Zijn horecaplan- nen zou laten varen. De fractie deed gisteren nog een extra handreiking. Roukema: „Ook als Veerhoek zijn portefeuilles Ruimtelijke Ordening en Eco nomische Zaken inlevert, zul len wij afzien van steun aan het CDA." Compromisvoorstel Het aan het begin van de verga dering door voorzitter H. Tees ingebrachte compromis voorstel bleek onvoldoende voor zowel CDA als SGP/RPF. In dat - als collegebesluit ge presenteerde - compromis wordt het beleid met betrek king tot de herinrichting van de Hoge Zoom ondergebracht bij wethouder G. J. W. van der Salm. Het horeca-beleid gaat naar de portefeuille van burge meester Tees. Onvoldoende Padmos: „Die beperkte herver deling van collegetaken is voor ons onvoldoende. Het gaat ons niet zozeer om wat er nog staat te gebeuren, maar om wat er gebeurd is." J. van den Berge (SGP): „De voorzitter komt ons iets tegemoet. Maar onze bij herhaling gedane handreiking wordt niet aanvaard en dus blijven we achter de motie staan." Opvallend was gistermiddag dat noch Veerhoek zelf, noch zijn collega-wethouder Van der Salm het woord voerde. De eni ge uitlating die zij deden, was tijdens een schorsing in het voorbijlopen van de perstafel. Beiden zeiden toen te vermoe den dat Padmos' betoog was geschreven door een lid van de onderzoekscommissie. Advies Padmos zei na afloop desge vraagd dat zijn fractie vooraf gaand aan de vergadering ad vies heeft gehad van de com missie. „Maar dat commissie lid heeft alle fracties laten we ten dat ze met vragen of ondui delijkheden bij hem terecht konden. Als een journalist heb ik op een blocnootje aanteke ningen gemaakt. Mijn betoog is echter door de fractie ge schreven. Verder weet ik dat Van den Berge anderhalf uur met de commissievoorzitter heeft gesproken." Zie verder het commentaar op deze pagina ZIERIKZEE - Bij snelheids controles met behulp van ra- darapparatuur signaleerde de politie maandag 49 weggebrui kers die op Schouwen-Duive- land harder reden dan de toe gestane maximumsnelheid. De controles werden (van 12.00 tot 13.15 uur) gehouden aan de Krayesteinweg bij Haamstede waar een maximumsnelheid van tachtig kilometer van toe passing is. Van de 215 voertui gen die werden gecontroleerd reden veertien te hard. De hoogst gemeten snelheid was 114 kilometer per uur. Van 14.00 tot 14.45 uur werd gecontro leerd langs de parallelweg bui ten de bebouwde kom bij Brui- nisse. Van de 71 voertuigen die de radar controleerde reed er slechts één te hard: 112 kilome ter in plaats van de toegestane 80 kilometer per uur. Tenslotte stond de politie van 14.55 tot 16.00 uur langs de Weg naar de Val tussen Zierikzee en de Zee- landbrug. Daar passeerden 426 voertuigen, waarvan 34 harder reden dan tachtig kilometer. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 121 kilometer per uur. RENESSE - Op de kruising Lindelaan/Mauritsweg in Re- nesse was maandag om onge veer 08.00 uur een aanrijding, waarbij twee personenauto's werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen een 20-jarige vrouw uit Zierikzee met een auto vanuit de Linde laan bij de voorrangskruising met de Mauritsweg aankwam. Zij zou daar geen voorrang hebben gegeven aan een, van links komende, auto die werd bestuurd door een 46-jarige man uit Spijkenisse. Bij de bot sing die volgde werden beide voertuigen licht beschadigd. SEROOSKERKE - Op het car poolterrein aan de Rijksweg N57 bij Serooskerke werd zon dag een personenauto bescha digd. Het betrof de witte Citroën BX met het kenteken TV-44-ZP die eigendom is van een 40-jarige man uit Middelburg. Het voer tuig werd aan beide zijkanten flink beschadigd terwijl het van 14.15 tot 23.30 uur op het carpoolterrein stond. De poli tie zoekt getuigen. Zij kunnen telefonisch contact opnemen via 01110-14055. BRUINISSE - Voor de werk groep Christenen voor Israël houdt ds. G. Cohen Stuart vrij dag 17 maart in Bruinisse een lezing over Jeruzalem. Zange res Reinata Heemskerk geeft eveneens acte de présence. De bijeenkomst wordt gehouden in het Hervormd verenigings gebouw aan de Deestraat en begint om 20.00 uur. De inwoners van Jeruzalem vieren volgend jaar het 3000- jarig bestaan van hun stad. In verband hiermee heeft* de Stichting Christenen voor Is raël in Nijkerk in iedere pro vincie een plaats benaderd met het verzoek om mee te doen aan de actie Holland feliciteert Jeruzalem. In Zeeland werd Bruinisse uitverkoren. Tijdens de bijeenkomst zingt Reinata Heemskerk met bege leiding van Lennard Hoekman een aantal liederen. Verder worden videobeelden vertoond van het opvanghuis voor kinde ren in Jaffa. Tijdens de bijeen komst in het verenigingsge bouw wordt aandacht geschon ken aan het nog te bouwen buurthuis waar kinderen die op de straten rondzwerven on derdak kunnen vinden. In Bruinisse staan verschillen de acties ten bate van dat buurthuis op stapel. Tijdens de bijeenkomst in het NH-vereni- gingsgebouw worden produk- ten van het Israël Produkten Centrum verkocht en voor za terdag 3 juni staat een grote rommelmarkt gepland. Wie daarvoor nog spullen heeft kan bellen: 01113-1977. Advertentie Hypotheek- en woonhuisinformatie? Nog II dagen! INGftiBANK Zicrik/cc. 1-angc NobcKtraat 6-12 Verwachting t/m zaterdag 11 mrt. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 8 graden Windkracht zuidw. 3 Vrijdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 10 graden Windkracht zuidoost 4 Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 10% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht zuidoost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 8 mrt. Zon op 07.11 onder 18.29 Maan op 10.12, onder 01.18 9 mrt. Zon op 07.09, onder 18.31 Maan op 10.55, onder 02.13 Eerste Kwartier: 9 mrt. (11.15) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Hoewel de zon, vooral van ochtend, flink scheen voelde het vandaag toch vrij koud aan. Dat kwam door de stevige zuidenwind. Die trekt vanavond nog verder aan; boven land tot krachtig, 6, en aan de kust en op het IJsselmeer tot hard of 'stormachtig, kracht 7 of 8. Inmiddels wordt ons land ook al weer bedekt door bewolking en van het westen uit gaat het vanavond regenen. Dat hangt samen met een frontale sto ring die in de loop van de nacht pas seert. De minimumtemperatuur komt uit op omstreeks 3 graden. Mor gen overdag is de storing gepas seerd en komen er buien voor. Die hebben meestal een winters karakter en soms gaan ze .gepaard met on weer. De middagtemperatuur is dan ongeveer 7 graden. Later in de week wordt het 's middags warmer. Er komt dan een zuidoostelijke luchtstroming op gang waarmee zachtere lucht naar onze omgeving stroomt. Bovendien wordt het dan droog omdat een hogedrukgebied steeds meer invloed krijgt op het weerbeeld. EDE (ANP) - Een kledingzaak in het hart van het Edese win kelcentrum is dinsdagmorgen vroeg in vlammen opgegaan. Naastgeleden winkelpanden hebben rookschade opgelopen. BRUINISSE - De begroting voor de viering van Koningin nedag in Bruinisse. Dat is een van de punten op de agenda van de vergadering van de commissie financiën van de ge meente Bruinisse op donder dag 9 maart. De vergadering wordt gehou den in het gemeentehuis in Bruinisse en begint om 19.30 uur. Aan de orde komen verder de problemen rond het trai ningsveld van Bruse Boys en de vraag waar de nieuwe brandweerkazerne moet ko men: aan de Molenweg of aan de Dorpsweg. Ook op de agen da het dorpsplan voor Bruinis- ZIERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODE Ha Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00' uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertljden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) t 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vz% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3