Watersportvereniging ontwerpt een 'vast' clubhuis op palen 0 1 Loopsteiger Brouwse haveningang R esse zo gro UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND is n 2 x ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ééi >Cj Plan voor nieuw clubhuis aan West Havendijk verworpen 9 VOLLEYBAL Filebord kapot gereden uro tui dé krant van schouwen - duiveland! IÏRIKZEESCHE NIEUWSBODE B.P. TANKSTATION AUTO SELF SERVICE WASSERETTE Burg Boumanstraat 3 4306 CP Nieuwerkerk 01114-2624 b.g.g. 3356 Off. Toyota-dealer voor Schouwen-Duiveland DINSDAG 7 MAART 1995 151e JAARGANG NR 25735 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Het ontwerp voor een nieuw clubhuis aan de dijk is afgekeurd door zowel het Waterschap Schouwen-Duiveland als de gemeente Zie- rikzee. ZIERIKZEE - De Watersportvereniging Zierikzee legt woensdag een nieuw clubhuisontwerp voor aan de Welstandscommissie van de gemeente. Het gaat om een plan Voor een groter clubhuis dan de 'drijf-inn' die de vereniging nu in het Zierikzeese havenwater heeft liggen. Het nieuwe onderkomen zou op de plaats van het huidige clubhuis moeten komen, maar dan wel op palen die het onderkomen boven de hoogste hoogwa- terlijn uit moeten tillen. Vorig jaar april brak het drij vende clubhuis van de Water sportvereniging, dat sinds 1986 dienst doet als onderkomen voor de leden en passanten, bij een sterke oostenwind in tweeën. Eén van de rollers waar het gebouw, dat met het tij meedrijft, op steunt, bleef hangen op een paal, waardoor het gevaarte scheef kwam te liggen en uiteindelijk brak. Het clubhuis is daarna proviso risch hersteld. Sinds de 'ramp' met deze drijf- inn' houdt een speciale com missie van de Watersportver eniging zich bezig met de voor bereidingen voor de bouw van een nieuw 'vast' clubhuis. Vol gens Adri Flik weert is het drij vend onderkomen eigenlijk ook te klein voor een club die ruim 180 leden heeft. Met goed fatsoen kunnen zo'n 60 tot 70 mensen tegelijk in het gebouw terecht en dat is voornamelijk wanneer er een vergadering plaats vindt, niet genoeg. Ver der zegt Flikweert dat als het behoorlijk waait, je de kans loopt om zeeziek te worden om dat het clubhuis meedeint met het water. Het eerste ontwerp waarmee de commissie van de Water sportvereniging naar voren kwam is zowel door het Water schap Schouwen-Duiveland als door de Welstandscommissie van de gemeente Zierikzee ver worpen. Volgens dit plan zou het gebouw aan de West Haven dijk komen te staan, onder steund door palen die deels in het water en deels in de dijk moesten komen. Het water schap keurde het ontwerp af omdat die geen palen in de dijk wil. De Welstandscommissie vindt dat er een vrij zicht op de dijk moet blijven, niet onderbroken door een gebouw dat in het ge val van het clubhuis, boven de dijk uit zou komen. Op aanraden van wethouder L. J. van Gastel, zegt Flikweert, is nu door de commissie geke ken naar een ontwerp voor een vaste voorziening, middenin de Verenigingshaven. De commis sie legt het nieuwe voorstel woensdag aan de Welstands commissie voor. Het enige wat Flikweert over dit plan kwijt wil is dat het gaat om een ge bouw op palen op de plaats van de 'drijf-inn', waarvan de be schikbare ruimte groter zal zijn dan de 110 vierkante me ters die het huidige clubhuis telt. Voor de Watersportvereninging is de locatie middenin de haven niet echt gunstig, omdat de vereniging huur moet betalen aan de gemeente Zierikzee voor het water. Voor het overi ge verenigingshavengebied geldt dat deze bedragen weer bij de club terugkomen via lig gelden van de leden en passan ten. Waar het clubhuis staat, kan echter niemand liggen, en dan betekent nu al een verlies van liggelden voor wat norma liter twee of drie plaatsen zijn. Wordt het nieuwe gebouw gro ter en komt het op die locatie, dan schiet de Watersportver eniging er volgens Flikweert ten opzichte van het eerdere, inmiddels verworpen, plan fi nancieel bij in. Over hoe dit 'probleem moet worden aange pakt, denkt de Watersportver eniging nog na. Flikweert hoopt in elk geval dat de ge meente Zierikzee ook mee wil werken aan een oplossing voor dit euvel. Aangezien de watersporters aan of op de dijk niet terecht mogen met een nieuw gebouw en een locatie aan de bijvoor beeld de Nieuwe Haven nogal wat nadelen heeft, ziet Flik weert ver<fcr geen andere op ties wat de plaats van een nieuw clubhuis betreft. Woensdag gaat het om een principe-ontwerp dat wordt voorgelegd aan de Welstands commissie, "waar volgens Fiik- weert nog geen begroting aan vast zit. Penningmeester van de Watersportvereniging, A. G. Hollander zegt dat de vereni ging in elk geval geen tonnen heeft te verteren en financie ring van het nieuwe clubhuis uit lidmaatschapsgelden zal moeten komen. Volgens Hollander is een pand je aan bijvoorbeeld de Nieuwe Haven als nieuw clubhuis geen optie, omdat het te ver van de Verenigingshaven ligt en de le den er naar verwachting wei nig gebruik van zouden ma ken. Voor 1986 huisde de Water sportvereniging in de Zuidha venpoort en die locatie vonden veel leden en passanten ook te ver van de haven van de Water sportvereniging. BROUWERSHAVEN - De hoge palen, die de buitenzijde markeren van de (voormalige) sluis die de toegang vormt tot de Brouwse jachthaven, worden tot net boven het wateroppervlak afgezaagd. Op die manier kun nen de palen worden gebruikt als fundering voor een loopsteiger, die aan de buitenzijde van de sluis aan de kant van het havenkantoor moet komen. Vanaf die nieuwe steiger wordt een trap gemaakt naar het ha venkantoor dat zich bovenop de sluis bevindt. Volgens het Brouwse college van burge meester en wethouders kan de nieuwe steiger op die manier worden gebruikt als 'aanlan- De hoge palen die samen de remmingswerken vormen voor de Brouwse haveningang worden afgezaagd tot net boven het waterop pervlak. (Archieffoto). ding' voor inkomende jachten en als ontvangststeiger voor passanten; boten met opvaren den die in de Brouwse jachtha ven willen overnachten. Het idee voor de nieuwe loopstei ger ontstond toen uit onder zoek bleek dat het remmings- werk (de rij hoge palen) voor de haveningang in slechte staat verkeert. Daardoor bestaat het gevaar dat bij aanvaringen bal ken loskomen en vallen met al le mogelijke gevolgen van dien. Volgens het Brouwse college is grondige renovatie van de rem mingswerken onnodig, omdat de functie ervan is achterhaald door het afsluiten van de Gre- velingen. Daarom wil het colle ge de palen aan een zijde ge bruiken als basis voor een loopsteiger. Aan de andere kant van de haven worden de remmingswerken alleen 'afge topt'. De kosten van dit alles bedragen bijna 59.000 gulden. Daarbij komt een bedrag van 12.000 gulden voor verlichting, een omroepinstallatie en toe zicht. Vóór toeristenseizoen Burgemeester en wethouders willen de werkzaamheden nog voor het komende toeristensei zoen laten uitvoéren. Daarom hebben zij de opdracht daar voor reeds gegeven aan het be drijf dat momenteel de benzi nesteiger in de nieuwe jachtha ven aanpast. Desalniettemin zal de Brouwse adviescommis sie ruimtelijk beheer tijdens een openbare vergadering op maandag 13 maart in het Brouwse stadhuis advies uit brengen over het plan en moet de gemeenteraad er nog over beslissen. Zeevaarders gaan om de wereld heen en niet erin. Marryat Enkele buien v t M HET WEER Van het westen uit opklaringen en later afgewisseld door enkele bui en, mogelijk met onweer. Mini- mumtemp. ±3, middagtemp ±7 graden. Wind zuid tot zuidwest, af nemend tot matig, kracht 3 tot 4, aan de kust tot krachtig, 6. VEERHOEK De omstreden Westerschouwse wethouder Veerhoek blijft aan, maar levert deel van zijn portefeuille in. SGP SGP wil wethouder voor nieuwe gemeente Schouwen- Duiveland en In provinciebestuur gedeputeerde. INTERLINER De politieke partijen in Zierikzee willen bij minister Jor- ritsma hun beklag doen over de Interliner. Volleybalvereniging Kwiek in Bruinisse begint met druk bezet toernooi aan viering van 40-jarig bestaan. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BRUINISSE - Op de Grevelingendam, voor de brug bij Bruinisse werd het file matrixbord ter waarde van 25.000 gulden kapot gereden. Volgens de politie werd de schade waarschijnlijk aange richt door een vrachtwagen maandag tussen 07.00 en 09.00 uur. De veroorzaker van de schade is doorgereden. Daarom verzoekt de politie eventuele getuigen van de aan rijding om contact op te nemen via telefoonnummer 01110- 14055. Aangifte van de schade werd gedaan door de eigenaar van het bord, Rijkswaterstaat. Advertentie O en dagen o rijda 10- en zat rdag 11 maart. L öne 20 Ren sse 011 6 1031 estelijk voordeel, int essante nieuwtje lee zame demo traties. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. èi 48,50 jaarabonnement 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. èt 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummervermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee ii _J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1